państwa bałkańskie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu państwa bałkańskie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące państwa bałkańskie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Coraz więcej Syryjczyków dostaje się nielegalnie do Polski

  Coraz więcej Syryjczyków dostaje się nielegalnie do Polski

  W I półroczu br. Straż Graniczna postawiła Syryjczykom więcej zarzutów nielegalnego przekroczenia polskiej granicy niż w całym ubiegłym roku. – Nielegalna imigracja obywateli Syrii odbywa się obecnie głównie przez porty lotnicze i loty z Grecji. Imigranci próbują wlecieć do Polski na podstawie sfałszowanych dokumentów innych państw Unii Europejskiej, głównie bułgarskich, greckich i rumuńskich, ale zdarzają się również polskie, hiszpańskie, norweskie czy szwajcarskie – mówi nam ppor. SG Agnieszka Golias, rzecznik prasowy komendanta głównego Straży Granicznej. Od

  czytaj więcej

 • Bratysława umiejętnie gra z Unią

  Bratysława umiejętnie gra z Unią

  Tajemnicą sukcesu jest wiarygodna polityka zagraniczna

  czytaj więcej

 • Terror wrócił do Hiszpanii

  Terror wrócił do Hiszpanii

  Rosnąca liczba imigrantów i radykalizacja muzułmanów powodują, że zapobieganie zamachom staje się coraz trudniejsze.

  czytaj więcej

 • "Spiegel": W Niemczech przebywa ok. 60 dżihadystów z Frontu al-Nusra

  "Spiegel": W Niemczech przebywa ok. 60 dżihadystów z Frontu al-Nusra

  W Niemczech przebywa ok. 60 byłych bojowników związanej niegdyś z Al-Kaidą grupy znanej jako Front al-Nusra (obecnie Dżabhat Fatah al-Szam) - podał w sobotę "Der Spiegel". Część z nich brała udział w masakrach na cywilach i żołnierzach armii syryjskiej.

  czytaj więcej

 • Nowy szlak przemytu ludzi i pomysły na Schengen

  Nowy szlak przemytu ludzi i pomysły na Schengen

  Na przejściach polsko-niemieckich pojawili się migranci z Syrii i Iraku. Jednocześnie Berlin i Paryż, przy wsparciu kilku państw, proponują wydłużenie czasu kontroli na granicach wewnętrznych Unii.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski: Polska gotowa na dyskusję o zmianie traktatów UE

  Waszczykowski: Polska gotowa na dyskusję o zmianie traktatów UE

  Szef MSZ Witold Waszczykowski uważa, że Polska jest gotowa na dyskusję o zmianie traktatów unijnych. "Sami zgłaszaliśmy taki postulat. Na pewno jest korekta w działaniu UE, potrzebujemy więcej konsensusu" - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski w wywiadzie dla Polska The Times.

  czytaj więcej

 • Godlewski: Wiedeń wskazuje kierunek

  Godlewski: Wiedeń wskazuje kierunek

  Mamy austriacką sytuację. Teraz w Berlinie będzie jak w Wiedniu – lamentował jeden z niemieckich ekspertów po ogłoszeniu wyników wyborów do Bundestagu. W Niemczech, tak jak kiedyś w Austrii, rządy wielkiej koalicji sprawiły, że trzecią siłą polityczną stali się populiści. To nie pierwszy raz, kiedy nad Dunajem dzieją się rzeczy, które później powtarzają się w innych miejscach w Europie.

  czytaj więcej

 • 8 najlepszych państw do zamieszkania na emeryturze

  8 najlepszych państw do zamieszkania na emeryturze

  Za raj dla polskiego emeryta można by uznać kraj, w którym byłby w stanie się godnie utrzymać za polską emeryturę i w którym dopisuje pogoda. Ważne jest też, aby był on bezpieczny, miał służbę zdrowia na dobrym poziomie i był gościnny dla przyjezdnych z zagranicy. Skyscanner sprawdził, które miejsca na świecie zbliżają się do tej definicji.

  czytaj więcej

 • UE: Wspólnota ustalonych terminów i zadań. Jest nowy harmonogram

  UE: Wspólnota ustalonych terminów i zadań. Jest nowy harmonogram

  Liderzy państw UE zatwierdzili harmonogram prac na najbliższe dwa lata. A czekają ich decyzje w najważniejszych sprawach.

  czytaj więcej

 • Szydło: Chcemy rozwijać współpracę z Chinami w dziedzinie transportu

  Szydło: Chcemy rozwijać współpracę z Chinami w dziedzinie transportu

  Transport jest jedną z najbardziej perspektywicznych dziedzin współpracy między Polską, Europą Środkowo-Wschodnią i Chinami, a celem polskiego rządu jest jego rozwój - powiedziała w środę premier Beata Szydło, otwierając II Spotkanie Ministrów Transportu i Forum Biznesu 16+1.

  czytaj więcej

 • I wojna światowa przyniosła kres epoki królów

  I wojna światowa przyniosła kres epoki królów

  99 lat temu, 11 listopada 1918 r., w wagonie sztabowym w Compiegne, gdzie mieściła się kwatera marszałka Francji Ferdynanda Focha, podpisano zawieszenie broni pomiędzy aliantami a Niemcami, kończące I wojnę światową. Światowy konflikt, który pochłonął życie prawie 10 mln żołnierzy, radykalnie zmienił oblicze ówczesnego świata.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników