państwa bałkańskie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu państwa bałkańskie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące państwa bałkańskie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Woś: Są imigranci, rosną pensje

  Woś: Są imigranci, rosną pensje

  Polskie rozmowy o imigrantach są równie oderwane od rzeczywistości, jak maturalne rozważania 18-latków na temat starości. To niezmiernie ułatwia zadanie politykom i komentatorom, którzy mogą prowadzić wydumane dysputy i snuć abstrakcyjne konstrukcje myślowe bez większych konsekwencji.

  czytaj więcej

 • Grecja: Po zajściach w Idomeni Ateny oskarżają Skopje

  Grecja: Po zajściach w Idomeni Ateny oskarżają Skopje

  Premier Grecji Aleksis Cipras oskarżył w poniedziałek Skopje o haniebne zachowanie w niedzielę, kiedy macedońska policja użyła gazu łzawiącego i kul z kauczuku wobec kilkuset migrantów, którzy próbowali sforsować ogrodzenie na grecko-macedońskiej granicy.

  czytaj więcej

 • Bułgaria: Zatrzymano pierwszych uchodźców z greckiego obozu Idomeni

  Bułgaria: Zatrzymano pierwszych uchodźców z greckiego obozu Idomeni

  Pierwszych nielegalnych migrantów z greckiego obozu Idomeni zatrzymano w środę na bułgarskim terytorium w okolicach granicznej wioski Teplen - poinformował dziennik „Sega” w wydaniu internetowym.

  czytaj więcej

 • Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Wipler: Po Kaczyńskim nie będzie powodu do istnienia PiS

  Odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądała polityka bez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego udziela Przemysław Wipler, wiceprezes partii KORWIN, założyciel Fundacji Republikańskiej i Stowarzyszenia Republikanie. Poseł na Sejm RP VII kadencji.

  czytaj więcej

 • Kuź: Niemcy i terror idei

  Kuź: Niemcy i terror idei

  Być może o tym, że Niemcy przegrywają kolejny europejski kryzys, decyduje coś więcej niż zwykła pycha i nieliczenie zamiarów na siły. Być może błąd tkwi gdzieś głęboko w niemieckim sposobie myślenia o politycznych ideach i politycznej praktyce. Wydaje się wręcz, że to, co łączy wielkie historyczne wzloty i upadki Niemiec co najmniej od XVIII w., można nazwać terrorem idei lub też – używając terminologii nieco kantowskiej – terrorem formy.

  czytaj więcej

 • Niemiecka prasa: Po wyborach w Austrii Merkel jeszcze bardziej osamotniona

  Niemiecka prasa: Po wyborach w Austrii Merkel jeszcze bardziej osamotniona

  Niemieckie media piszą we wtorek, że zwycięstwo kandydata austriackiej skrajnej prawicy Norberta Hofera w I turze wyborów prezydenckich pogłębiło osamotnienie kanclerz Angeli Merkel w Europie, i ostrzegają demokratyczne partie przed kopiowaniem populistów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników