państwa bałkańskie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu państwa bałkańskie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące państwa bałkańskie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Popławski: Kanclerz Merkel na równi pochyłej. Kryzysy zaczynają ją przerastać

  Popławski: Kanclerz Merkel na równi pochyłej. Kryzysy zaczynają ją przerastać

  Upadek Angeli Merkel nie nastąpi natychmiastowo, ale jej kariera polityczna znalazła się na równi pochyłej. Być może będzie w stanie wywalczyć jeszcze jedną nominację na kanclerza Niemiec, ale raczej nie dotrwa do końca kolejnej kadencji. Zbyt wiele europejskich problemów zostało przez nią zamiecionych pod dywan. Zbyt wiele z jej kapitału politycznego rozpłynęło się w czasie kryzysu migracyjnego. Zbyt mało w niej wizji rozwiązania problemów piętrzących się w Niemczech i reszcie Europy.

  czytaj więcej

 • Niemcy mają dość uchodźców. Zwłaszcza polskich

  Niemcy mają dość uchodźców. Zwłaszcza polskich

  Otwarcie Berlina na ofiary konfliktu zbrojnego w Syrii spowodowało mniejszą wyrozumiałość dla potencjalnych emigrantów, którzy do Unii dostali się przez nasz kraj. 394 obcokrajowców, głównie obywateli Federacji Rosyjskiej, czyli de facto Czeczenów, Niemcy w tym roku już do Polski odesłali. A to tylko mała część tych, których u siebie zlokalizowali i w sprawie których zgłosili się do polskiej Straży Granicznej.

  czytaj więcej

 • Kuchciński: Musimy działać na rzecz odnowy solidarności w Europie

  Kuchciński: Musimy działać na rzecz odnowy solidarności w Europie

  Musimy działać na rzecz odnowy solidarności w Europie, przypominając o wielkiej idei Solidarności sprzed 36 lat - mówił w czwartek w Krynicy marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Przestrzegł przed "fałszywą solidarnością", której przykładem w jego ocenie jest inwestycja Nord Stream.

  czytaj więcej

 • Niemcy liczą na Turcję, ale mogą się rozczarować

  Niemcy liczą na Turcję, ale mogą się rozczarować

  Niemcy, dominując Turcję i niosąc na wschód płomień dżihadu, w najgorszych snach nie mogli przypuszczać, że sytuacja się odwróci i po stu latach wyznawcy proroka zjawią się z rewizytą.

  czytaj więcej

 • Polscy konkwistadorzy światowego rynku IT

  Polscy konkwistadorzy światowego rynku IT

  Gry, oprogramowanie, usługi zdalne – tym podbijamy zagranicę. Zmieniamy wizerunek z taniego podwykonawcy na jakościowego twórcę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników