panie wiśniewski

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu panie wiśniewski. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące panie wiśniewski.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kobiety przebijają się do świata finansów

  Kobiety przebijają się do świata finansów

  Ostatnie lata w świecie finansów należą do pań. W USA i w Izraelu kobiety po raz pierwszy w historii stanęły na czele centralnych banków. Skończyła się też męska dominacja w finansowym sektorze na Dalekim Wschodzie. Czy to znaczy, że już udało się przebić szklany sufit?

  czytaj więcej

 • Panie w świecie finansów i biznesu

  Panie w świecie finansów i biznesu

  Gdy w połowie 2011 roku w atmosferze gigantycznego skandalu obyczajowego poszukiwano osoby na zwolnione przez Dominique Straussa-Kahna stanowisko dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego, oczy wszystkich zwróciły się na kobietę.

  czytaj więcej

 • Zatrudnienie wspólników w zarządzie spółki z o.o. nie zawsze jest łatwe

  Zatrudnienie wspólników w zarządzie spółki z o.o. nie zawsze jest łatwe

  OPIS SYTUACJI: NDK sp. z o.o. znalazła się w trudnej sytuacji: jeden z członków zarządu podpisał niekorzystną dla firmy umowę na zakup maszyn produkcyjnych, nie uzyskawszy uprzednio zgody zgromadzenia wspólników. Spółka zawiązana w 2010 r. posiada obecnie trzech wspólników: Adama Nowaka, Elżbietę Dąbrowską oraz Marcina Kowalskiego. W spółce funkcjonuje dwuosobowy zarząd składający się z prezesa zarządu Antoniego Lewandowskiego oraz członka zarządu Mariana Wiśniewskiego. Zgodnie z umową spółki każdy z członków zarządu może samodzielnie zaciągać zobowiązania oraz składać oświadczenia w imieniu spółki. Jednocześnie umowa zastrzega jednak, że dla czynności prawnych powodujących zaciągnięcie zobowiązania o wartości przekraczającej 50 tys. zł niezbędne jest uprzednie uzyskanie zgody zgromadzenia wspólników, wyrażonej w uchwale.

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo nadać nazwę spółce

  Jak prawidłowo nadać nazwę spółce

  W przypadku spółek osobowych przepisy dość precyzyjnie opisują zasady ich tworzenia. Większe możliwości kreacji ma właściciel spółki kapitałowej. Nie oznacza to jednak pełnej dowolności.

  czytaj więcej

 • Syndrom czwartego piętra. Tak wygląda starość w bloku bez wind

  Syndrom czwartego piętra. Tak wygląda starość w bloku bez wind

  To się nie dzieje z dnia na dzień, to proces. Minie wiele czasu, zanim staniesz się więźniem. Wcześniej zaczynasz być niewidzialny. Wycofujesz się z aktywności, z towarzyskich pogwarek przed blokiem. Tego nikt nie zauważa. Zostajesz sam w pustym mieszkaniu na czwartym piętrze. Równie dobrze mógłbyś się znajdować na bezludnej wyspie.

  czytaj więcej

 • Apteka ma być tylko dla aptekarza. A co zostanie dla pacjenta? [DEBATA]

  Apteka ma być tylko dla aptekarza. A co zostanie dla pacjenta? [DEBATA]

  Czy planowane przez posłów ograniczenia zakładania nowych placówek mogą wpłynąć na ceny medykamentów? Czy sprzedaż leków to misja, czy biznes? Jak projektowane zmiany przełożą się na sytuację farmaceutów? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty pt. „ Koniec rozwoju aptek sieciowych: jak planowane zmiany mogą wpłynąć na rynek i pacjentów”

  czytaj więcej

 • Słabość przekuć w siłę. "Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)"

  Słabość przekuć w siłę. "Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)"

  LITERATURA POPULARNA | W tym męskim świecie kobiety są w stanie osiągnąć cokolwiek, tylko jeśli będą się trzymać razem – mówi Anna Fryczkowska, autorka powieści „Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)”

  czytaj więcej

 • 37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  "Panie Geniu, zatańczymy sobie?" – pyta przedstawiciela „starej” inteligencji Edek, który siłą wprowadził nowy porządek w rodzinie Stomilów. Scena z Mrożkowskiego dramatu symbolizuje uległość inteligencji wobec bezwzględnej władzy i jednocześnie jest motywem przewodnim cyklu spektakli, które widzowie obejrzą w ramach przeglądu Teatru Telewizji. Spektakle w programie głównym wybrał, podobnie jak w zeszłym roku, Wojciech Majcherek. Z kolei Joanna Rogacka zapowiedziała siedem spektakli dla dzieci. 37. edycja WST potrwa od 30 marca do 11 kwietnia.

  czytaj więcej

 • TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festwalu w Opolu nieprawdziwe. Są pierwsze pozwy

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festwalu w Opolu nieprawdziwe. Są pierwsze pozwy

  Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP. Telewizja skierowała pozwy o ochronę dóbr osobistych, m.in. wydawnictwu Agora i Ringier Axel Springer Polska.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna domaga się odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego

  Nowoczesna domaga się odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego

  Nowoczesna domaga się odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej w związku z sytuacją wokół festiwalu w Opolu - oświadczyli na konferencji we wtorek posłowie Nowoczesnej Witold Zembaczyński i Krzysztof Mieszkowski.

  czytaj więcej

 • Popularsi kontra normalsi, czyli dlaczego wierzymy celebrytom

  Popularsi kontra normalsi, czyli dlaczego wierzymy celebrytom

  Nie mają wiedzy ani praktyki, nie są ekspertami. A mimo to z zasady wciąż im ufamy. Dlaczego wierzymy celebrytom?

  czytaj więcej

 • Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  OPIS SYTUACJI: Produkty ABC sp. z o.o. wyróżniają się na rynku charakterystycznym kolorem opakowania. Wprawdzie spółka posiada zarejestrowany znak towarowy, ale chciałaby też zastrzec firmowy kolor. Co więcej, ze względu na zwiększenie nakładów na sprzedaż internetową oraz mobilne kanały dystrybucji zarząd pragnie zlecić opracowanie melodii mającej być swoistą wizytówką jej produktów. Prezes spółki słyszała o zmianach w prawie własności przemysłowej oraz rozszerzeniu definicji znaku towarowego. Planuje zatem uzyskanie dodatkowej ochrony także dla tego wyróżnika.

  czytaj więcej

 • Pracująca matka to nie problem: Wzrosła liczba Polek łączących karierę z wychowywaniem dzieci

  Pracująca matka to nie problem: Wzrosła liczba Polek łączących karierę z wychowywaniem dzieci

  Dane Eurostatu nie pozostawiają złudzeń: wyraźnie wzrósł odsetek Polek łączących karierę z wychowywaniem dzieci. To nas wyróżnia w Unii.

  czytaj więcej

 • Rola amatora. Dla aktorów-naturszczyków nie liczą się pieniądze

  Rola amatora. Dla aktorów-naturszczyków nie liczą się pieniądze

  Naturszczycy stają przed kamerą głównie w serialach paradokumentalnych, które dzięki ich udziałowi są tańsze w produkcji i wiarygodniejsze dla widzów.

  czytaj więcej

 • Morawiecki podczas obchodów Grudnia'70: Wyjaśnić wszystkie sprawy z przeszłości

  Morawiecki podczas obchodów Grudnia'70: Wyjaśnić wszystkie sprawy z przeszłości

  Nie ma możliwości realnej walki o lepszą Polskę, jeśli nie wyjaśnimy wszystkich spraw z przeszłości - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Grudnia 1970 r. w Gdyni. Prezydent Andrzej Duda w liście na tę okazję zaznaczył, że "zło trzeba nazwać po imieniu", a "haniebne czyny piętnować".

  czytaj więcej

 • Logistyka – branża dla kobiet?

  Logistyka – branża dla kobiet?

  Logistyka stereotypowo postrzegana jest jako męskie środowisko pracy. W rzeczywistości jednak kobiety świetnie odnajdują się w tej branży, wykonując wiele różnorodnych zadań. Pracują w magazynach, zarządzają terminalami i obsługują wózki widłowe.

  czytaj więcej

 • Sukcesja w spółkach handlowych: testament czy zapisy w umowie?

  Sukcesja w spółkach handlowych: testament czy zapisy w umowie?

  Jan Nowak, Anna Kowalska oraz Antoni Wiśniewski są wspólnikami spółki jawnej. Przy okazji jubileuszu 25-lecia firmy w rozmowach pojawił się temat sukcesji na wypadek ich śmierci. Każdy wspólnik ma małżonka oraz dzieci, ale poglądy na sposób podziału majątku spadkowego okazały się odmienne. Co więcej, spółka jawna swoją działalność oraz rynkowy sukces zawdzięcza w głównej mierze bezpośredniej pracy wspólników w firmie. Obawiają się oni zatem, że jeżeli w miejsce zmarłego wspólnika wstąpią osoby bez odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, może się to negatywnie odbić na wynikach działalności. Poszczególni wspólnicy zwracają także uwagę, że nie sposób wykluczyć konfliktu pomiędzy spadkobiercami, co mogłoby doprowadzić do paraliżu decyzyjnego w spółce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników