otworzy innym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu otworzy innym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące otworzy innym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Prawo do bezpieczeństwa

  Prawo do bezpieczeństwa

  Zagrożeń dla ludzkiego życia i zdrowia zawsze było wiele, a nowe wciąż się pojawiają. Szczególną rolę w ich ograniczaniu odgrywa prawodawca. Oceniając obowiązujące w Polsce regulacje, można przyjąć, że w szerokim ujęciu zapewniają one ludziom bezpieczne życie. Mam tu na myśli zwłaszcza prawodawstwo karne, ale nie tylko.

  czytaj więcej

 • Polowanie na polskiego Facebooka: Uber, T-Mobile, MasterCard i Google otwierają biura dla start-upów

  Polowanie na polskiego Facebooka: Uber, T-Mobile, MasterCard i Google otwierają biura dla start-upów

  Uber, T-Mobile, MasterCard, Google. Korporacje otwierają w Polsce specjalne biura dla start-upów, organizują konkursy, szkolenia i warsztaty.

  czytaj więcej

 • Węgry: Otwarto wystawę „Rozstrzelane miasta. Poznań-Budapeszt 1956”

  Węgry: Otwarto wystawę „Rozstrzelane miasta. Poznań-Budapeszt 1956”

  Wystawę „Rozstrzelane miasta. Poznań-Budapeszt 1956”, poświęconą tragicznym wydarzeniom w obu miastach, które 60 lat temu przeciwstawiły się systemowi komunistycznemu, otwarto w poniedziałek w Gyoer na zachodzie Węgier.

  czytaj więcej

 • Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Matthew Tyrmand na polskich salonach: Szarlatan z dobrym nazwiskiem

  Jak to się stało, że Matthew Tyrmand bryluje na salonach? Oczywiste jest w nim tylko jedno: to syn sławnego ojca. Jego głównym celem jest dorównanie legendzie Leopolda.

  czytaj więcej

 • Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka domagają się podwyższenia zarobków. Ich protest po raz kolejny przypomina o problemie, jakim jest uregulowanie w powszechnie obowiązujących przepisach systemu kształtowania oraz finansowania pensji w ochronie zdrowia.

  czytaj więcej

 • Woś: Co z dochodem podstawowym

  Woś: Co z dochodem podstawowym

  W Dolinie Krzemowej będzie przeprowadzony eksperyment. Pewna prywatna firma sprawdzi, czy gwarantowany dochód podstawowy to dobry pomysł. Cieszyć się z tego czy martwić? Firma nazywa się Y Combinator, powstała 10 lat temu i ma siedzibę w Mountain View, po sąsiedzku z Google’em. Zajmuje się wyszukiwaniem start-upów i zaopatrywaniem ich w niezbędny na rozruch kapitał. Na liście ich „wychowanków” są m.in. Dropbox czy Airbnb.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Mimo wcześniejszych zapowiedzi w 2017 roku nie zostanie zwiększony pułap dochodu wolnego od PIT. Ale może to otworzyć drogę do obniżki wieku emerytalnego.

  czytaj więcej

 • Tanie viaAUTO odkorkują autostrady

  Tanie viaAUTO odkorkują autostrady

  Elektronika w prywatnych samochodach ma zmniejszyć zatory na bramkach. Ale nie wszędzie pomoże. Tego lata kierowcy będą mogli za 25 zł kupić urządzenia viaAUTO, umożliwiające wjazd na autostrady bez stania w kolejce na bramkach. Do tego wystarczy doładowanie za 20 zł. Normalna cena tego urządzenia obecnie to 135 zł plus koszt doładowania co najmniej 50 zł. W promocjach viaAUTO sprzedawano po 70 zł plus 50 zł doładowania.

  czytaj więcej

 • Ratownicy uciekają na zagraniczne wody, bo tam lepiej płacą

  Ratownicy uciekają na zagraniczne wody, bo tam lepiej płacą

  Wakacje tuż. Niebawem otworzy swoje podwoje 200 działających sezonowo kąpielisk i ponad 800 miejsc do kąpieli. Regionalne WOPR już sygnalizują, że mają kłopot ze znalezieniem chętnych do pracy

  czytaj więcej

 • Z kamerą wśród dłużników: Czynności podejmowane przez komornika muszą być nagrywane

  Z kamerą wśród dłużników: Czynności podejmowane przez komornika muszą być nagrywane

  Wszystkie czynności podejmowane przez komornika w terenie muszą być nagrywane, a wejście siłą do domu dłużnika będzie możliwe tylko w asyście policji – zapowiedział Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa: Reforma czy zamach?

  Zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa: Reforma czy zamach?

  Sposób wyłaniania członków KRS wymaga korekt. Jednak to, co proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości, może prowadzić do osłabienia tej instytucji – ostrzegają uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP.

  czytaj więcej

 • Młodzi lekarze, technicy, diagności i ratownicy zwierają szeregi. Ultimatum: Podwyżki albo protest

  Młodzi lekarze, technicy, diagności i ratownicy zwierają szeregi. Ultimatum: Podwyżki albo protest

  Pielęgniarki otworzyły puszkę Pandory. Teraz młodzi lekarze, technicy, diagności i ratownicy zwierają szeregi. Wspólnie domagają się podwyżek. Pierwsze ostrzeżenie przed nami. W sobotę na ulicę wyjdą rezydenci, czyli młodzi lekarze rozpoczynający specjalizację. – Zarabiamy mniej niż zbieracze truskawek w Anglii – mówi Damian Patecki z Porozumienia Rezydentów, które od kilku miesięcy aktywnie walczy o lepsze warunki pracy dla młodych lekarzy. Ich pensje wynoszą od wielu lat ok. 2 tys. zł na rękę. – Z tego musimy pokrywać koszty wyjazdów i dodatkowych szkoleń. Nie wystarcza na życie – uważa Patecki.

  czytaj więcej

 • W Poznaniu rusza sławny Malta Festival

  W Poznaniu rusza sławny Malta Festival

  Malta Festival | Ponad 200 wydarzeń, 800 artystów z 20 krajów – 17 czerwca startuje kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych w tej części Europy, Malta Festival Poznań. Tegoroczną Maltę, której tematem przewodnim jest widz, otworzy spektakl uliczny, a w zasadzie pochód „The Colour of Time” francuskiej grupy Artonik, którą mogli zobaczyć już przed laty widzowie Malty oraz gdańskiej FETY. W taneczno-teatralną paradę zostaną wciągnięci widzowie, jej częścią będzie m.in. obsypywanie się kilogramami kolorowego proszku – to nawiązanie do tradycji hinduistycznego święta Holi.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Brexit? To my, Polacy, rozwaliliśmy Unię

  Tejchman: Brexit? To my, Polacy, rozwaliliśmy Unię

  W sumie nie powinienem być zdziwiony. To, co się szykuje, mogłem dostrzec owego pięknego wieczoru, kiedy spotkałem się z Mariuszem – zaprzyjaźnionym opolskim kierowcą. To Mariusz chciał płacić, portfel miał pełen.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników