otworzy innym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu otworzy innym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące otworzy innym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kidyba: Czarna legenda

  Kidyba: Czarna legenda

  Wszystkim, którym wydaje się, że są z Polski A, należałoby wprowadzić zakaz używania określenia „Polska B”. Nie istnieją dwie Polski: A i B. Jest jedna Polska

  czytaj więcej

 • Nadchodzi nawozowa wojna cenowa

  Nadchodzi nawozowa wojna cenowa

  Globalni producenci uruchamiają nowe moce, płody rolne są stosunkowo tanie. To blokuje wzrost cen nawozów. Mimo to branża zamierza inwestować.

  czytaj więcej

 • Orban: Wspólnota losu każe Węgrom stanąć przy boku Polski ws. art. 7

  Orban: Wspólnota losu każe Węgrom stanąć przy boku Polski ws. art. 7

  Procedura wszczęta przez Komisję Europejską wobec Polski nie ma podstaw i samo postępowanie jest nieprawidłowe; wspólnota losu Europy Środkowej nakazuje Węgrom stanąć przy boku Polski - ocenił premier Węgier Viktor Orban. Dodał, że nie można łączyć kwestii budżetu UE z kwestią praworządności.

  czytaj więcej

 • Mam bitcoina i co dalej. Czy z kryptowaluty da się żyć?

  Mam bitcoina i co dalej. Czy z kryptowaluty da się żyć?

  Kiedy Jeremy Gardner pierwszy raz płacił za środki czystości cyfrowym kluczem, miał 21 lat, duszę na ramieniu i był przekonany, że w każdej chwili mogą go aresztować. Dzisiaj mieszka w słynnym Crypto Castle i należy do najwyższej półki bitcoinerów. Z milionami na koncie.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Bąk: Soniczna szczoteczka do zębów jest do ... [Honda Civic 4D]

  Producenci różnych przedmiotów robią, co w ich mocy, abyśmy stali się jeszcze bardziej leniwi, niż jesteśmy i wydawali jeszcze więcej pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy. Wczoraj dostałem e-maila z ofertą zakupu szczoteczki do zębów. Sonicznej. Wow! „Soniczna szczoteczka do zębów” – to brzmi naprawdę super. Jakby używali jej kosmonauci, Transformersi albo jakby została wynaleziona przez obcą cywilizację. I w dodatku można ją obsługiwać z poziomu smartfona. Serio. Szorujecie plomby i gapicie się w ekran telefonu, który podpowiada wam, czy w danej sekundzie powinniście skupić swoją uwagę na dolnej prawej trójce czy może górnej lewej siódemce. Przed popełnieniem błędów chronią was czujniki lokalizacji, nacisku i ścierania. Przypominam w tym miejscu nieśmiało, że nie mówimy o najnowszym myśliwcu szturmowym Lockheeda Martina tylko o przyrządzie do dbania o higienę jamy ustnej. Aha... właśnie doczytałem, że główka szczoteczki wykonuje 62 tys. ruchów sonicznych na minutę. Nie do końca rozumiem, czym są te „ruchy soniczne”, ale od razu wyobraziłem sobie króliki...

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Jeśli lekarz nie czuje się na siłach pracować dłużej, nie powinien tego robić

  Radziwiłł: Jeśli lekarz nie czuje się na siłach pracować dłużej, nie powinien tego robić

  Istnieje zbieżność między postulatami protestujących a działaniami MZ. Protestujący postulują znaczący wzrost nakładów na ochronę zdrowia; różnica między nami jest w tym tempie tego wzrostu - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w Rzeczpospolita TV.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  VAT: Najważniejsze rozstrzygnięcia sądów w 2017 roku

  W zeszłym roku liczba sporów sądowych nie spadła, a wręcz przeciwnie. Każdy sąd, także administracyjny, rozpoznając indywidualną sprawę, jest w swoich orzeczeniach niezawisły i podlega tylko konstytucji i ustawom. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa i jednolitość orzecznictwa. Dlatego w naszym podsumowaniu położyliśmy główny nacisk na wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE, Trybunału Konstytucyjnego oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, które to orzecznictwo ujednolicają. Zwróciliśmy też uwagę na wyroki kontrowersyjne oraz takie, które przełamały dotychczasową linię orzeczniczą. Staraliśmy się wskazać orzeczenia nowe, precedensowe, wyjaśniające wcześniejsze wątpliwości podatników, fiskusa i sądów, a także takie, które są szansą na ostateczne zakończenie sporów albo właśnie je otwierają. Dziś prezentujemy te, które dotyczyły podatku VAT.

  czytaj więcej

 • Orban: Zasługujemy na więcej szacunku

  Orban: Zasługujemy na więcej szacunku

  Premier Węgier Viktor Orban podkreślił w wywiadzie dla niemieckiego tabloidu "Bild", że jego kraj również w przyszłości nie będzie przyjmował uchodźców. Wezwał szefa niemieckich socjaldemokratów Martina Schulza, by okazał Węgrom "więcej szacunku".

  czytaj więcej

 • Jak odzyskać wierzytelność od spółki w tarapatach?

  Jak odzyskać wierzytelność od spółki w tarapatach?

  OPIS SYTUACJI: ABC sp. z o.o. jest wierzycielem XYZ sp. z o.o., jednak członkowie zarządu i wspólnicy obu spółek dążyli do porozumienia i spłaty zadłużenia. Spółka XYZ chciała sprzedać należącą do niej nieruchomość z budynkiem służącym jej do prowadzenia działalności. Ponieważ postawiła go niemal 10 lat wcześniej, liczyła, że transakcja skorzysta ze zwolnienia w podatku od towarów i usług. Po analizie okazało się, że organy skarbowe traktowałyby sprzedaż jako pierwsze zasiedlenie, które nie podlega zwolnieniu podatkowemu, i potencjalny nabywca się wycofał.

  czytaj więcej

 • KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  KNF chce wspierać FinTechy i… wiedzieć o nich więcej

  W ubiegły piątek Urząd Komisji Nadzoru Finansowego uruchomił Program Innovation Hub. To platforma informacyjno-szkoleniowa stworzona z myślą zarówno o start-upach, jak i dojrzałych firmach, które chcą wykorzystywać nowoczesne technologie informatyczne w obszarze usług finansowych (ang. FinTech). Przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie UKNF w identyfikacji właściwych przepisów prawa, innych regulacji i stanowisk nadzorczych mających zastosowanie do danego modelu biznesowego, oferowanego produktu lub usługi finansowej. Ponadto mogą otrzymać informacje o zasadach działania nadzoru, trybie uzyskania zezwolenia na prowadzenie określonego rodzaju działalności oraz dokumentach i wytycznych dostępnych na stronie internetowej organu nadzorczego.

  czytaj więcej

 • Jadwiga Emilewicz nowym ministrem przedsiębiorczości i technologii [SYLWETKA]

  Jadwiga Emilewicz nowym ministrem przedsiębiorczości i technologii [SYLWETKA]

  Jadwiga Emilewicz, rodowita krakowianka, dotychczasowa wiceminister rozwoju została ministrem przedsiębiorczości i technologii.

  czytaj więcej

 • Apteka bez aptekarza. Liczba farmaceutów jest alarmująco niska, a może być jeszcze gorzej

  Apteka bez aptekarza. Liczba farmaceutów jest alarmująco niska, a może być jeszcze gorzej

  Polska stoi aptekami. Mamy ich ponad 15 tys. Dla porównania w 65-milionowej Wielkiej Brytanii jest 14 tys. placówek, a w 82-milionowych Niemczech – 18 tys. Rzecz w tym, że duża liczba aptek nie przekłada się na dostępność fachowej obsługi. Farmaceutów jest w Polsce zaledwie ok. 30 tys. Przez to w niektórych województwach jest ich nawet dwukrotnie mniej niż wynosi zapotrzebowanie.

  czytaj więcej

 • Separatystyczna międzynarodówka dostarczy broń Donbasowi

  Separatystyczna międzynarodówka dostarczy broń Donbasowi

  Przywódca Osetii Południowej zapowiedział w Doniecku zacieśnienie współpracy ze zbuntowanym regionem Ukrainy.

  czytaj więcej

 • Kompendium JPK dla mikroprzedsiębiorców. O czym należy pamiętać?

  Kompendium JPK dla mikroprzedsiębiorców. O czym należy pamiętać?

  Od początku 2018 r. wszyscy czynni podatnicy VAT muszą prowadzić ewidencje przy użyciu programów komputerowych oraz wysyłać do Krajowej Administracji Skarbowej pliki JPK_VAT (pierwsza wysyłka, za styczeń, do 26. lutego).

  czytaj więcej

 • Ranking Perspektywy 2018: Najlepszą szkołę buduje się na ambicjach

  Ranking Perspektywy 2018: Najlepszą szkołę buduje się na ambicjach

  czytaj więcej

 • Efekt zakazu handlu w niedzielę? Więcej zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne

  Efekt zakazu handlu w niedzielę? Więcej zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne

  Przybędzie zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne. To paradoksalny skutek wejścia w życie przepisów ograniczających sprzedaż w niedziele.

  czytaj więcej

 • Podobnie jak 30 lat temu, w Iranie zapalnikiem są znowu problemy gospodarcze

  Podobnie jak 30 lat temu, w Iranie zapalnikiem są znowu problemy gospodarcze

  Po trzech wiekach klęsk oraz upokorzeń doznanych ze strony Zachodu nadszedł dla islamu punkt zwrotny. Dokładnie 30 lat temu w Iranie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników