otworzy innym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu otworzy innym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące otworzy innym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Już za 3 tygodnie w Gdańsku odbędzie się II edycja Europejskiego Kongresu Medycznego. W wydarzeniu udział weźmie wielu znakomitych międzynarodowych i polskich ekspertów z zakresu zdrowia publicznego, ekonomii i zarządzania placówkami medycznymi. Podczas dwóch dni kongresowych odbędzie się szereg interesujących debat, które będą dotyczyły najbardziej aktualnych problemów służby zdrowia w ujęciu europejskim.

  czytaj więcej

 • Rząd uwolni wynagrodzenia w gminach? PiS otworzy drogę do podwyżek

  Rząd uwolni wynagrodzenia w gminach? PiS otworzy drogę do podwyżek

  Lokalne władze namawiają rząd do uwolnienia wynagrodzeń w gminach. Resort pracy zapowiada zmiany, które otworzą drogę do podwyżek. Choć pod kątem finansowym sytuacja w samorządach nie wygląda różowo (zadłużenie ponad 70 mld zł, zadania zlecane bez zapewnienia środków), to gdy przychodzi do tematu wzrostu płac, np. dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, pieniądze szybko się znajdują.

  czytaj więcej

 • Nauczyciele nie odczują skutków reformy. Szkoły zwalniają tylko w ostateczności

  Nauczyciele nie odczują skutków reformy. Szkoły zwalniają tylko w ostateczności

  Samorządy i szefowie placówek robią wszystko, aby pracujący już nauczyciele nie odczuli skutków reformy. W szkołach i przedszkolach to ostatni moment na zatwierdzenie arkuszy organizacyjnych na nowy rok szkolny. Szefowie placówek stają w tym czasie przed trudną decyzją: zwalniać nauczycieli czy szukać środków na utrzymanie etatów. W tym roku dodatkowe zamieszanie wynika z tego, że rodzice nie muszą już obowiązkowo wysyłać sześciolatków do pierwszych klas.

  czytaj więcej

 • Wszyscy obrońcy demokracji, czyli jak Piłsudski grillował opozycję

  Wszyscy obrońcy demokracji, czyli jak Piłsudski grillował opozycję

  Komendant chciał unikać łamania demokratycznych reguł, dlatego nieustannie grillował opozycję, by pozostawała słaba i rozbita. Doprowadził tym do jej zjednoczeni i musiał wybierać między oddaniem władzy a użyciem siły.

  czytaj więcej

 • Smart Industry: Czy polskie firmy są gotowe na technologiczną rewolucję?

  Smart Industry: Czy polskie firmy są gotowe na technologiczną rewolucję?

  Zarówno branża przemysłowa jak i cała gospodarka potrzebują nowych impulsów rozwoju nie tylko w sferze technologicznej, ale także w obszarze koncepcji, pomagających w lepszym rozumieniu rynku i potrzeb klientów. Aby sprostać tym wyzwaniom tworzone są nowe koncepcje, takie jak m.in. Smart Industry.

  czytaj więcej

 • Tankowce wcześniej zawiną do gazoportu w Świnoujściu

  Tankowce wcześniej zawiną do gazoportu w Świnoujściu

  Oficjalna działalność operacyjna zacznie się 16 lipca. Ale już za kilkanaście dni może się pojawić pierwsza jednostka realizująca dostawę spotową. Przetarg na pierwsze pięć dostaw LNG na czerwiec PGNiG rozstrzygnie w tym tygodniu.

  czytaj więcej

 • Absurdalny system: Składka zdrowotna jak podatek - im więcej zarabiamy, tym więcej zapłacimy

  Absurdalny system: Składka zdrowotna jak podatek - im więcej zarabiamy, tym więcej zapłacimy

  Ustawodawca nie może się zdecydować, jaki charakter ma składka zdrowotna. W efekcie w przepisach, które ją regulują, panuje kompletny chaos i już nie wiadomo, jaki cel przyświecał ich twórcom. Na wysokość składek narzekają prawie wszyscy. Składka zdrowotna nie jest tu wyjątkiem. Gdy się jednak przyjrzeć przepisom, to okazuje się, że jej wysokość (zdaniem niektórych – zbyt duża, zdaniem innych – bardzo mała w stosunku do otrzymywanych świadczeń) to tylko wierzchołek góry lodowej. Problemem jest cały system jej obliczania i pobierania. Skomplikowany, niezrozumiały, a co najgorsze – karzący za aktywność i przedsiębiorczość.

  czytaj więcej

 • Przetargi: Zbyt krótki termin realizacji może ograniczać konkurencję

  Przetargi: Zbyt krótki termin realizacji może ograniczać konkurencję

  Zbyt krótki czas na wykonanie zamówienia może ograniczać konkurencję. W takiej sytacji bowiem tylko kilka firm lub nawet zaledwie jedna będzie w stanie podołać zadaniu.

  czytaj więcej

 • Lewstam: Plac zabaw a sprawa polska

  Lewstam: Plac zabaw a sprawa polska

  Siedziałam sobie w parku na warszawskiej Pradze i czekałam na znajomego o imieniu Poncjusz. Poncjusz nie nadchodził, gdyż albowiem jest znany z luźnego podejścia do kwestii czasu, lecz ponieważ moje czekanie odbywało się w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw, nadchodziło za to wielu użytkowników tegoż, w towarzystwie matek, cioć, niań i innych (o losie determinowany płciowo, o patriarchacie odwieczny i niezmienny!) pań. Obserwator niezależny, taki jak ja, mógł być świadkiem wielu fascynujących rozmów międzypokoleniowych. A ponieważ, jak rzekł Abraham Lincoln, dzisiejsza filozofia placów zabaw będzie w następnym pokoleniu filozofią rządu (nie do końca tak to ujął, ale myśl zachowana), postanowiłam je spisać, by lepiej zrozumieć polityczną przyszłość naszego narodu i się zawczasu przygotować.

  czytaj więcej

 • Włochy: W ciągu 6 dni przybyło 13 tys. migrantów. W sobotę uratowano 668 osób

  Włochy: W ciągu 6 dni przybyło 13 tys. migrantów. W sobotę uratowano 668 osób

  13 tys. migrantów przybyło w ciągu ostatnich 6 dni do Włoch. W tym czasie doszło do zatonięcia kilku łodzi. Dotychczas potwierdzono śmierć 65 osób. Tylko w sobotę międzynarodowe okręty uratowały 668 migrantów starających się dotrzeć na Sycylię z Libii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników