oracle stworzenie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oracle stworzenie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oracle stworzenie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Cloud computing, czyli serwery i programy do wynajęcia

  Cloud computing, czyli serwery i programy do wynajęcia

  Usługi realizowane w technologii cloud computingu błyskawicznie zyskują na popularności. Na trwających targach CeBIT w Hanowerze zaprezentowali je wszyscy najpotężniejsi gracze. Cloud computingowi, popularnie zwany usługami w chmurze, czyli serwery i różnego rodzaju programy do wynajęcia, do których dostęp zapewnia internet.

  czytaj więcej

 • Ranking najcenniejszych marek technologicznych

  Ranking najcenniejszych marek technologicznych

  Marki technologiczne zdominowały tegoroczny ranking BrandZ Top 100, zajmując cztery miejsca w pierwszej dziesiątce. Sukces tego sektora wskazuje na rosnącą rolę technologii w przypadku wszystkich marek bez względu na sektor. Zobacz, jakie są najcenniejsze marki technologiczne.

  czytaj więcej

 • Samsung rzuca wyzwanie Apple - nadchodzi Galaxy Watch?

  Samsung rzuca wyzwanie Apple - nadchodzi Galaxy Watch?

  Niedawno informowaliśmy o tym, że Apple usilnie pracuje nad modelem nowoczesnego zegarka iWatch, który już wkrótce może podbić rynek mobilnych technologii. Tymczasem okazuje się, że największy konkurent firmy z Cupertino na rynku smartfonów również planuje wejść na rynek multimedialnych zegarków.

  czytaj więcej

 • McAfee, Gates, Bezos, Sanders - panteon krzemowych prezesów

  McAfee, Gates, Bezos, Sanders - panteon krzemowych prezesów

  Geniusz, narcyz, egoista, paranoik. Prezes firmy z Doliny Krzemowej musi być każdym po trochu. Jednak nie osiągnie sukcesu, jeśli nie będzie umiał zyskać wyznawców

  czytaj więcej

 • Ciemna strona inwestycji zagranicznych: Tworzą miejsca pracy, ale zabijają lokalne przedsiębiorstwa

  Ciemna strona inwestycji zagranicznych: Tworzą miejsca pracy, ale zabijają lokalne przedsiębiorstwa

  Przez lata były uważane za coś na kształt biblijnej manny z nieba. Oto peryferyjny kraj na dorobku dostawał zastrzyk życiodajnej energii. Zachwyty przesłoniły nam jednak tę brzydszą część prawdy.

  czytaj więcej

 • Infoafera dopiero się zaczyna. Firmy już walczą z odium korupcji

  Infoafera dopiero się zaczyna. Firmy już walczą z odium korupcji

  39 menedżerów i państwowych urzędników z zarzutami to dopiero początek największego skandalu korupcyjnego w historii Polski. Branża informatyczna już teraz stara się walczyć z nadszarpniętą opinią.

  czytaj więcej

 • Samokrytyka i czystki. Hewlett-Packard przyzna się dziś do korupcji

  Samokrytyka i czystki. Hewlett-Packard przyzna się dziś do korupcji

  Hewlett-Packard przyzna się dziś do praktyk korupcyjnych i braku właściwego nadzoru nad pracą polskiej filii – wynika z informacji DGP. To rezultat e-afery wyjaśnianej przez CBA we współpracy z amerykańskim FBI

  czytaj więcej

 • Do pracy z prywatnym laptopem?

  Do pracy z prywatnym laptopem?

  BYOD (Bring Your Own Device) czyli używanie prywatnego laptopa, smartfonu lub tabletu w miejscu pracy, jest coraz popularniejsze w USA i krajach skandynawskich. W 2018 roku 7 na 10 pracowników amerykańskich przedsiębiorstw ma używać prywatnych urządzeń mobilnych w pracy.

  czytaj więcej

 • Ericpol: Zaprogramowani na sukces

  Ericpol: Zaprogramowani na sukces

  Od dwudziestu lat pracują m.in. dla Ericssona, Oracle, Deutsche Telekom i globalnych koncernów motoryzacyjnych. Dopiero teraz postanowili podbić rodzimy rynek – Polskę

  czytaj więcej

 • Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

  Ranking DGP: Najbardziej wpływowi ludzie polskiej gospodarki 2015

  Przedstawiamy ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce przygotowany przez "Dziennik Gazetę Prawną". Wśród nich są politycy z pierwszych stron gazet, "szare eminencje", potężni inwestorzy giełdowi.

  czytaj więcej

 • Prezes zarządu Asseco Poland SA: Bez innych ludzi nic nie znaczę

  Prezes zarządu Asseco Poland SA: Bez innych ludzi nic nie znaczę

  Cała sztuka budowania organizacji to umiejętność otaczania się nieprzeciętnymi współpracownikami - mówi w wywiadzie dla DGP Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland SA, doktor nauk ekonomicznych.

  czytaj więcej

 • Gigantyczna zmiana w IT: Więksi już nie zjadają małych. Dziś szybsi zjadają wolnych

  Gigantyczna zmiana w IT: Więksi już nie zjadają małych. Dziś szybsi zjadają wolnych

  - Klienci w Polsce wdrażają najczęściej chmury prywatne, nazywane często projektami konsolidacyjnymi. Coraz częściej pojawiają się pytania o rozwiązania hybrydowe, w których na życzenie w stosunkowo krótkim czasie można wynająć brakującą moc obliczeniową w sposób niemalże automatyczny. Chmura publiczna, staje się powoli faktem, jednak tutaj często pokutuje brak świadomości legislacyjnej - uważa Bartłomiej Ślawski, Country General Manager – Poland, VMware.

  czytaj więcej

 • Jak skłonić do współpracy biznes i naukowców

  Jak skłonić do współpracy biznes i naukowców

  Dzięki środkom unijnym polska gospodarka nabrała rozpędu. Aby mogła dalej gnać, nie wystarczy inwestować w infrastrukturę, ale przede wszystkim w technologie, które pomogą ją jak najpełniej wykorzystać. Porównując to do rynku motoryzacyjnego – wybudowaliśmy autostrady, a teraz musimy się skupić na tworzeniu nowoczesnych technologii niezbędnych do produkowania pojazdów, które będą po nich pędzić.

  czytaj więcej

 • Polska nauka na krześle elektrycznym

  Polska nauka na krześle elektrycznym

  Zamiast prawdziwych uczelni mamy feudalne księstwa, w których za pomocą kar i nagród walczy się z „aspołecznymi” i promuje swoich. O ciemnej stronie świata akademickiego opowiada matematyk dr Kamil Kulesza.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Produkcja narodowych czempionów. Jak stworzyć firmę, która wzmocni lokalną gospodarkę?

  Produkcja narodowych czempionów. Jak stworzyć firmę, która wzmocni lokalną gospodarkę?

  O wielkich i nowoczesnych firmach ciągnących gospodarkę marzy każde państwo. Ale ich stworzenie i przetrwanie to już materia, która wymaga twardego stąpania po ziemi.

  czytaj więcej

 • Stupnicki: Innowacje wymagają czasu

  Stupnicki: Innowacje wymagają czasu

  Innowacje są obecnie w modzie. Przedsiębiorczość oparta o innowacje też. Media promują pomysły na założenie własnej firmy, aby zrealizować wizję nowego produktu, który szybko stanie się popularny, a założycielom przyniesie wielkie pieniądze w kilka lat. To model stawiany jako alternatywa dla pracy w korporacji, samorządzie czy medycynie.

  czytaj więcej

 • 7 trendów technologicznych, czyli co nas czeka w 2018 roku w IT

  7 trendów technologicznych, czyli co nas czeka w 2018 roku w IT

  Rozwój innowacyjnych technologii stał się potężną gałęzią gospodarki. Obecnie rynek IT rośnie w bardzo szybkim tempie, a jego wartość przekroczy w 2018 r. 3,65 miliarda dolarów, co stanowi wzrost rok do roku o ponad 4,3 proc.

  czytaj więcej

 • Inteligentne zarządzanie produkcją

  Inteligentne zarządzanie produkcją

  Istniejąca na rynku od 5 lat firma informatyczna AFKOM (Częstochowa), partner Oracle, oferuje innowacyjny system AFKOM OES, wspierający zapewnienie jakości w różnych gałęziach produkcji, stając się standardowym rozwiązaniem technologii 4.0. Rozwiązanie nieustannie ewoluuje i właśnie wprowadzane są na rynek kolejne jego funkcjonalności. Twórcą tego autorskiego systemu jest Arkadiusz Figurny, właściciel firmy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników