ogródków działkowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ogródków działkowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ogródków działkowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Superbohaterowie i awangarda. Komiksowe nowości

  Superbohaterowie i awangarda. Komiksowe nowości

  Nowe komiksy z ilustracjami Marc-Antoine Mathieu, Krzysztofa Gawronkiewicza, Jacka Świdzińskiego i Dave'a McKeana

  czytaj więcej

 • Od sprzedaży działki trzeba zapłacić podatek

  Od sprzedaży działki trzeba zapłacić podatek

  Sprzedałam w tym roku zadbaną działkę rekreacyjną znajdującą się na terenie ROD. Był na niej niewielki, ale wyposażony w kuchnię i łazienkę domek, z zagospodarowaną werandą. Na działce rosło dużo oryginalnych kwiatów (w tym drogich róż), krzewów i drzew owocowych, była także mała szklarnia i pergola z miejscem do grillowania. Czy to prawda, że po sprzedaniu od tego wszystkiego powinnam zapłacić podatek dochodowy – dziwi się pani Grażyna.

  czytaj więcej

 • Straż pożarna w Nowy Rok interweniowała 1700 razy

  Straż pożarna w Nowy Rok interweniowała 1700 razy

  Niskie temperatury, które zawitały do nas w ostatnim czasie sprawiły, że tylko w Nowy Rok z powodu wychłodzenia organizmu zmarły 3 osoby. Jak mówi IAR Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, te przypadki miały miejsce w województwie zachodniopomorskim i mazowieckim.

  czytaj więcej

 • IMGW ostrzega przed silnymi mrozami

  IMGW ostrzega przed silnymi mrozami

  Tej nocy na Suwalszczyźnie temperatura może spaść do minus 20 stopni. Bardzo zimno będzie też na wschodzie Polski oraz w niektórych dzielnicach centralnych.

  czytaj więcej

 • Ze sprzedaży ogródka działkowego trzeba rozliczyć się z fiskusem

  Ze sprzedaży ogródka działkowego trzeba rozliczyć się z fiskusem

  Pani Renata od ponad 15 lat użytkowała działkę należącą do Polskiego Związku Działkowców. W tym roku na podstawie „umowy przeniesienia praw do działki”, którą potwierdził notariusz, sprzedała ogródek za określoną kwotę, od której nabywca zapłacił 2 proc. podatku do urzędu skarbowego. – W tym samym urzędzie uzyskałam potwierdzenie, że jeżeli posiadałam ogródek dłużej niż 5 lat, to nie muszę płacić podatku od przychodu. Zdążyłam się zorientować, że niektóre urzędy skarbowe mają takie samo stanowisko, natomiast inne twierdzą, że trzeba wykazać przychód. Kto ma rację w tej sprawie – zastanawia się pani Renata. – Jeśli jest jednak przychód do opodatkowania, to czy można pomniejszyć go o koszty uzyskania – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • RPO: Osoby mieszkające na stałe na działkach mogą stracić do nich prawo

  RPO: Osoby mieszkające na stałe na działkach mogą stracić do nich prawo

  Osoby, które na stałe mieszkają na działkach, mogą stracić do nich prawo i być eksmitowane bez prawa do lokalu socjalnego - alarmuje RPO. Ma to związek z działaniami Polskiego Związku Działkowców, który chce sankcji za stojące na działkach nielegalne budowle.

  czytaj więcej

 • MRPiPS: Na terenie ogrodów działkowych przebywa ponad 6 tys. osób

  MRPiPS: Na terenie ogrodów działkowych przebywa ponad 6 tys. osób

  Ponad 6 tys. osób przebywa na terenie ogrodów działkowych - wynika z danych MRPiPS. Ich sytuacją zaniepokojony jest RPO, który zwracał uwagę, że Polski Związek Działkowców chce, by osoby mieszkające stale na terenie ogródków działkowych, zostały pozbawione prawa do działki.

  czytaj więcej

 • Ogródek działkowy – kiedyś głównie źródło żywności, dziś wypoczynku

  Ogródek działkowy – kiedyś głównie źródło żywności, dziś wypoczynku

  Ogródek działkowy coraz rzadziej służy uprawie warzyw lub owoców . Obecnie jest to niemal wyłącznie przestrzeń rekreacji i odpoczynku – ocenia kulturoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Mirosław Pęczak.

  czytaj więcej

 • Składka audiowizualna to podatek

  Składka audiowizualna to podatek

  Resort kultury zasypały protesty wskazujące na absurdy wynikające z nowego modelu finansowania telewizji publicznej

  czytaj więcej

 • Kiedy od sprzedaży trzeba zapłacić PIT

  Kiedy od sprzedaży trzeba zapłacić PIT

  Przy zbyciu domku na działce trzeba zapłacić fiskusowi, niezależnie od tego, ile czasu był użytkowany. Sprzedaje się bowiem prawo do jego użytkowania, a nie nieruchomość. Pozbywając się tej ostatniej, można łatwo uniknąć daniny. Wystarczy właściwie ulokować środki lub odroczyć sprzedaż o pięć lat od nabycia. Bez podatku już po pół roku można zbyć natomiast aparat fotograficzny, rower i samochód

  czytaj więcej

 • Bąk: Oto nowy mercedes. Nazywa się lexus

  Bąk: Oto nowy mercedes. Nazywa się lexus

  Jak być może pamiętacie, dwa tygodnie temu w tym miejscu zrównałem z ziemią model Jazz ze skrzynią bezstopniową. I podtrzymuję absolutnie każde gorzkie zdanie wypowiedziane na jego temat. A nawet dodam jeszcze jedno – wersję tę mógłby kupić wyłącznie ktoś głuchy jak pień i energiczny jak kamień. Czyli ktoś, kto już nie żyje. Możecie zatem wyobrazić sobie moje zdziwienie, gdy pani Iwona odpowiadająca w Hondzie za PR zadzwoniła do mnie i – w przeciwieństwie do ludzi z Fiata – nie straszyła spaleniem mi domu, uprowadzeniem dzieci i procesami sądowymi, tylko zaproponowała... kolejny test Jazza.

  czytaj więcej

 • Kupujesz altanę? Uważaj, czy nie jest ponadnormatywna, bo możesz mieć problemy

  Kupujesz altanę? Uważaj, czy nie jest ponadnormatywna, bo możesz mieć problemy

  Całoroczny dom letniskowy za 150–200 tys. zł? Lepiej uważać na takie oferty, bo jest prawdopodobne, że kupimy kłopoty. Proceder jest na tyle poważny, że działkowcy zarządzili powszechny przegląd działek.

  czytaj więcej

 • Gronkiewicz-Waltz o reprywatyzacji: Nie odpuszczę urzędnikom. MF jest głównym winnym sytuacji [WYWIAD]

  Gronkiewicz-Waltz o reprywatyzacji: Nie odpuszczę urzędnikom. MF jest głównym winnym sytuacji [WYWIAD]

  Hanna Gronkiewicz-Waltz: Do 2008 r. w ogóle nie sprawdzano, czy zagraniczni spadkobiercy stołecznych działek otrzymywali odszkodowania na mocy układów odszkodowawczych. Mowa nawet o kilku tysiącach zwróconych nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Kurski: Z każdym ważnym politykiem jestem na ty. Nie boję się presji, radziłem sobie z nią setki razy

  Kurski: Z każdym ważnym politykiem jestem na ty. Nie boję się presji, radziłem sobie z nią setki razy

  Taką symboliczną sceną powinien się zaczynać ten wywiad: Barbara Sowa przychodzi do gabinetu prezesa telewizji publicznej i co widzi? Kurski, żeby sobie obejrzeć „Teleexpress”, musi włączyć NC+.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników