ofert zamieszczonych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ofert zamieszczonych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ofert zamieszczonych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PK: Nie można wykluczyć, że urządzeń służących rejestracji rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim było kilka

  PK: Nie można wykluczyć, że urządzeń służących rejestracji rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim było kilka

  Pełnomocnik Leszka Czarneckiego załączył 13 listopada nośnik pamięci, na którym jak twierdzi, nagrana jest rozmowa między Czarneckim a Markiem Chrzanowskim; nie można wykluczyć, że nośnik zawiera kopię nagrania pierwotnego, a urządzeń służących rejestracji było kilka - poinformowała Prokuratura Krajowa.

  czytaj więcej

 • Barszczewski: Zarzuty mecenasa Giertycha są bezpodstawne

  Barszczewski: Zarzuty mecenasa Giertycha są bezpodstawne

  W ocenie Urzędu KNF zarzuty mecenasa Giertycha są bezpodstawne - twierdzi rzecznik KNF Jacek Barszczewski. Giertych zarzuca KNF nadużycie uprawnień i wskazuje na "możliwość istnienia zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było doprowadzenie do przejęcia" Getin Noble Banku.

  czytaj więcej

 • KNF: Zrzuty mecenasa Romana Giertycha są bezpodstawne

  KNF: Zrzuty mecenasa Romana Giertycha są bezpodstawne

  Zarzuty mecenasa Romana Giertycha opublikowane 17. listopada na portalu Facebook są bezpodstawne - napisał Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w oświadczeniu przesłanym w niedzielę PAP. Według KNF "działania mecenasa Giertycha są próbą utrudnienia działań organu nadzoru".

  czytaj więcej

 • Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Do niedawna świat z szacunkiem patrzył na to, jak rośnie nasz pokojowo-zagadkowy biznes, ale teraz dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć. Dla prężnie rozwijającej się branży to może być nokautujący cios.

  czytaj więcej

 • Wolność słowa czy ochrona dobrego imienia? W mediach społecznościowych zdecydowanie to pierwsze

  Wolność słowa czy ochrona dobrego imienia? W mediach społecznościowych zdecydowanie to pierwsze

  Jak nie paść ofiarą przemocy słownej w sieci? Najlepiej wylogować się z FB i Twittera, bo w mediach społecznościowych wolność słowa jest przedkładana nad ochronę dobrego imienia.

  czytaj więcej

 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • Węgierski rząd uznał wizytę Pompeo za "historyczną"

  Węgierski rząd uznał wizytę Pompeo za "historyczną"

  Jako „historyczną wizytę” określił we wtorek przedstawiciel rządu Węgier Zoltan Kovacs poniedziałkowe rozmowy sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo w Budapeszcie. Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto ocenił, że poprawiają się dwustronne relacje polityczne.

  czytaj więcej

 • Trochę dobrze, trochę źle, czyli zamówienia po nowemu

  Trochę dobrze, trochę źle, czyli zamówienia po nowemu

  Jeśli wszystko pójdzie bez opóźnień, od początku 2020 r. zamawiający i wykonawcy posługiwać się będą nowym prawem zamówień publicznych. Jego projekt przygotowany został wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urząd Zamówień Publicznych. Co prawda, zanim został ogłoszony, przeszedł wielomiesięczne konsultacje, po których wprowadzono sporo zmian, ale i tak zamawiający i eksperci nadal widzą w nim sporo mankamentów.

  czytaj więcej

 • Kapiszony, niewybuchy i trochę biznesu. Jak konflikt polsko-izraelski może wpłynąć na współpracę wojskową?

  Kapiszony, niewybuchy i trochę biznesu. Jak konflikt polsko-izraelski może wpłynąć na współpracę wojskową?

  Relacje polityczne między Polską a Izraelem są traktowane jako element ryzyka we współpracy naszych przemysłów oraz przy zakupie uzbrojenia.

  czytaj więcej

 • Czy w sprawie o zapłatę można podnieść zarzut nieważności umowy w części?

  Czy w sprawie o zapłatę można podnieść zarzut nieważności umowy w części?

  Sporządziłem na rzecz gminy dokumentację architektoniczną kompleksu budowlanego. Zamówienie było udzielone w trybie ustawy – Prawo zamówień publicznych, a zawarta umowa opiewała na 40 tys. zł. Po wykonaniu prac gmina jednak nie zapłaciła. Twierdzi, że potrąciła mi należność z kwoty 40 tys. zł, która została naliczona przez nią z tytułu kary umownej za opóźnienie w realizacji zamówienia.

  czytaj więcej

 • Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie finansowe za 2018: Po sporządzeniu trzeba podpisać i odpowiednio opublikować

  Sprawozdanie za 2018 r. musi być sporządzone w formie elektronicznej i sygnalizowaliśmy to już na naszych łamach. W praktyce pojawia się jednak coraz więcej wątpliwości, dlatego w tym dodatku zebraliśmy te pojawiające się najczęściej. Dotyczą one często aspektów technicznych, które są w tym roku szczególnie istotne.

  czytaj więcej

 • W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  Projekt ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (z 11 marca 2019 r.; dalej: ustawa pekaesowa), według jego pomysłodawców, ma dokonać rewolucji w finansowaniu przewozów autobusowych w Polsce powiatowej. Przewoźnicy mają powrócić na dawno zapomniane trasy i dzięki zaproponowanym rozwiązaniom, czyli specjalnie utworzonemu funduszowi, otrzymywać za to godziwy zysk. Jednak choć projektowana ustawa jest intencjonalnie słuszna, to może spowodować niemały chaos i dyskryminację niewystarczająco szybkich organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Może też wcale nie poprawić sytuacji wykluczenia transportowego znacznych części kraju.

  czytaj więcej

 • Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na biznes. Nowi Partnerzy szybko przekonują się że współpraca z Grupą WGN to gwarancją sukcesu w branży nieruchomości, wpływ na to ma rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia na wymagającym rynku. Partnerska umowa, 100% zysku dla Franczyzobiorcy oraz sztab specjalistów centrali gwarantujących wsparcie.

  czytaj więcej

 • Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu. Przegląd orzecznictwa Sądu Najwyższego

  Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu. Przegląd orzecznictwa Sądu Najwyższego

  Zasada niedyskryminacji w zatrudnieniu (będąca nawiązaniem do zakazu dyskryminacji z art. 32 Konstytucji RP) stanowi uzupełnienie zasady równego traktowania pracowników. Jej przestrzeganie to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy, którego naruszenie może powodować istotne konsekwencje finansowe (obowiązek zapłaty odszkodowania), a także skutkować natychmiastowym rozwiązaniem umowy o pracę przez pracownika ze względu na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracodawcy. Jak wskazał Sąd Najwyższy w wyroku z 10 lutego 2009 r. (sygn. akt II PK 149/08), przepisy dotyczące równego traktowania w zatrudnieniu mają charakter bezwzględnie obowiązujący, co oznacza, iż strony umowy o pracę nie mogą – nawet w drodze porozumienia – uregulować treści stosunku pracy w sposób naruszający zasadę równego traktowania. Postanowienie takiej treści jest zatem nieważne, co wynika wprost z art. 18 par. 3 k.p. [ramka 1 s. D2]

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Skuteczna walka z lichwą leży w interesie nas wszystkich

  Debata DGP: Skuteczna walka z lichwą leży w interesie nas wszystkich

  Czy planowana zmiana prawa ucywilizuje rynek pożyczkowy i pozwoli lepiej chronić konsumentów, czy raczej zaowocuje rozrostem szarej strefy? Spierali się o to uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji DGP.

  czytaj więcej

 • O ileż łatwiejsze byłoby życie w Polsce, gdyby instytucje działały jawnie [WYWIAD]

  O ileż łatwiejsze byłoby życie w Polsce, gdyby instytucje działały jawnie [WYWIAD]

  Wiele spraw o poważnych konsekwencjach dla zdrowia i życia ludzi lub obciążających dla budżetu państwa nie wydarzyłoby się, gdyby ktoś zwrócił uwagę na widoczne nieprawidłowości.

  czytaj więcej

 • Organizacje konsumenckie skarżą się na praktyki AliExpress

  Organizacje konsumenckie skarżą się na praktyki AliExpress

  Sześć organizacji konsumenckich z Francji, Holandii, Włoch, Portugalii, Belgii i Hiszpanii poinformowało w skoordynowanej akcji władze tych krajów o problematycznych praktykach stosowanych przez platformę sprzedaży internetowej AliExpress.

  czytaj więcej

 • Spółki giełdowe mają być bardziej przejrzyste

  Spółki giełdowe mają być bardziej przejrzyste

  Emitenci będą musieli raportować istotne transakcje powiązane, sporządzać polityki wynagrodzeń oraz publikować coroczne sprawozdania o pensjach członków zarządu i rady nadzorczej. Tak przewiduje projekt ustawy wdrażającej unijne regulacje. Ma wejść w życie już w lipcu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników