odtwarza plików

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu odtwarza plików. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące odtwarza plików.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kto wygra Mistrzostwa Świata w Brazylii? Cyberprzestępcy

  Kto wygra Mistrzostwa Świata w Brazylii? Cyberprzestępcy

  Piłkarskie mistrzostwa świata, najważniejsza - obok letnich igrzysk olimpijskich - sportowa impreza na świecie to nie tylko piękne bramki, wspaniali piłkarze i gigantyczna dawka emocji dla kibiców. Mundial to również ogromne zagrożenie ze strony cyberprzestępców – i to nie tylko dla tych, którzy wybierają się do Brazylii.

  czytaj więcej

 • Prawo autorskie w internecie: Co wolno ściągać z sieci?

  Prawo autorskie w internecie: Co wolno ściągać z sieci?

  Co jakiś czas z mediów dochodzą informacje o karach dla internautów, którzy nielegalnie kopiują pliki z sieci. Ja też czasem korzystam z jej zasobów, więc chciałbym mieć pewność, że poruszam się w granicach prawa. Co wolno ściągać z internetu? – pyta pan Marek.

  czytaj więcej

 • Polacy nie płacą za kino. Pirackie strony z filmami rządzą w sieci

  Polacy nie płacą za kino. Pirackie strony z filmami rządzą w sieci

  Legalne serwisy filmowe przegrywają w walce o internautów. Dostęp do oferowanej przez nie treści wideo jest za drogi, a oferta ograniczona. Na pirackich stronach można zobaczyć najnowsze hity i często za darmo

  czytaj więcej

 • Studia online, czyli wiedza na klik

  Studia online, czyli wiedza na klik

  Banalne stało się zdanie, że Internet zmienia edukację. Sieć zmienia nawyki i utarte ścieżki także w sposobie studiowania. Renomowane uczelnie wprowadzają e-learning oraz e-indeksy. Powstają także całe kierunki oparte o nauczanie zdalne. Jak to działa?

  czytaj więcej

 • House of Cards nadchodzi. Seriale na fali, ale legalnie obejrzeć trudno

  House of Cards nadchodzi. Seriale na fali, ale legalnie obejrzeć trudno

  Polacy uwielbiają seriale, także – a może przede wszystkim – te zagraniczne. Na nowe odcinki „House of Cards”, „Game of Thrones”, „The Good Wife” czy „Newsroom” coraz częściej wyczekujemy z zegarkiem w ręku, a dzień po emisji rozmawiamy o nich ze znajomymi. Jest jednak pewien problem: na ogół oglądamy albo samemu łamiąc prawo, albo wspierając nielegalnie funkcjonujące serwisy.

  czytaj więcej

 • Opłata reprograficzna to nie haracz od smartfonów, ale ustawowy obowiązek

  Opłata reprograficzna to nie haracz od smartfonów, ale ustawowy obowiązek

  Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE ) nie zgadza się, by smartfony i tablety zostały obłożone opłatą reprograficzną. Z kolei przedstawiciele Organizacji Zbiorowego Zarządzania, w tym ZAiKS, oczekują szybkiej decyzji ministra kultury, która spowoduje, że pieniądze należne z mocy ustawy, będą mogły trafiać do artystów. - To nie jest żadna „opłata za piractwo”, żaden podatek , ani żaden haracz od smartfonów! – prostuje upowszechniane nieścisłości prof. Dorota Sokołowska z UAM w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Nadciąga boom na drukarki 3D. Czy grozi nam plaga piractwa?

  Nadciąga boom na drukarki 3D. Czy grozi nam plaga piractwa?

  Dynamiczny rozwój trójwymiarowego druku powoduje, że za pomocą urządzeń 3D tworzone są coraz bardziej doskonałe i zaawansowane technologicznie przedmioty.

  czytaj więcej

 • Muzyk zmaga się z cyfrowym światem. Na czym zarabia?

  Muzyk zmaga się z cyfrowym światem. Na czym zarabia?

  Szeroko pojęci muzycy, w tym wykonawcy, kompozytorzy, tekściarze często narzekają, że w cyfrowych czasach ich kontrola nad własnymi dziełami, a co za tym idzie – przychodami, wymknęła im się z rąk. Internet umożliwił rozkwit piractwa, ale też oferuje nowe kanały zarobku. Pytanie, czy wystarczające i czy muzycy zdobędą się na kompromis?

  czytaj więcej

 • Nowy sposób wykorzystania znanej luki w Androidzie: Użytkownicy HTC One, LG G3 i Samsung S5 szczególnie narażeni

  Nowy sposób wykorzystania znanej luki w Androidzie: Użytkownicy HTC One, LG G3 i Samsung S5 szczególnie narażeni

  Analitycy z firmy NorthBit zajmującej się cyberbezpieczeństwem, odkryli nowy sposób wykorzystania luki Stagefright w urządzeniach z systemem Android. Luka odkryta w sierpniu ubiegłego roku dotyczyła ponad 95% urządzeń z Androidem. Pozwalała atakującemu na przejęcie kontroli nad urządzeniem i kradzież danych na nim zapisanych. Specjaliści wykazali, że nowy typ exploita, nazwany Metaphor, potrafi w nowy sposób wykorzystać tę lukę, omijając napotkane systemy zabezpieczeń. Szczególnie narażeni na wykorzystanie tej luki są użytkownicy urządzeń HTC One, LG G3 i Samsung S5.

  czytaj więcej

 • Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Ustawa zmieniająca określa dwie graniczne daty mające znaczenie dla obowiązku przekazywania danych w formie JPK. Istotne w tym kontekście jest także ustalenie statusu danego podatnika na gruncie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • ZAiKS zaprezentował dwie nowe usługi online dla artystów

  ZAiKS zaprezentował dwie nowe usługi online dla artystów

  Zgłaszanie koncertów, podczas których wykorzystano repertuar artystów oraz rejestracja utworów online - to nowe usługi, które oferuje artystom ZAiKS. Obie będą dostępne bezpłatnie, w dowolnym momencie, dla każdego, kto ma podpisaną umowę ze Stowarzyszeniem.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Początkowo dane z nowych kas fiskalnych nie będą przekazywane do Ministerstwa Finansów w czasie rzeczywistym, tylko w paczkach – co 72 godziny. Rozpatrywane jest dodanie funkcji zdalnego blokowania tych urządzeń. To jednak już dziś budzi zastrzeżenia doradców podatkowych. Podobnie jak na razie rozważany tylko pomysł identyfikowania nabywców, a zatem śledzenia, co robią z kupowanymi przez nich towarami.

  czytaj więcej

 • WikiLeaks ujawnia "hakerskie instrumentarium" CIA: Łamano zabezpieczenia komputerów, smartfonów i telewizorów

  WikiLeaks ujawnia "hakerskie instrumentarium" CIA: Łamano zabezpieczenia komputerów, smartfonów i telewizorów

  Z dokumentów opublikowanych we wtorek przez demaskatorski portal WikiLeaks wynika, że amerykańska CIA stworzyła własną ekipę programistów, by systematycznie wykorzystywać luki w zabezpieczeniach smartfonów, komputerów, telewizorów - pisze w środę agencja dpa.

  czytaj więcej

 • Zbiorowe korzystanie z twórczości. Szansa na dobre zmiany?

  Zbiorowe korzystanie z twórczości. Szansa na dobre zmiany?

  Czekająca nas implementacja jest szansą na uporządkowanie zbiorowego korzystania z twórczości autorskiej. Oby nie doprowadziła do głębokiego kryzysu wynikającego z próby zadowolenia jednocześnie wszystkich lub chęci uniknięcia odpowiedzialności za kształt zasad dostępu i korzystania z dorobku kulturalnego.

  czytaj więcej

 • Multimedialne odtwarzacze z wtyczkami to ryzyko dla firmy

  Multimedialne odtwarzacze z wtyczkami to ryzyko dla firmy

  Sprzedawca, który sam instaluje oprogramowanie na oferowanym sprzęcie, powinien sprawdzić, czy przypadkiem nie umożliwia w ten sposób klientom łamania prawa – stwierdził Trybunał Sprawiedliwości UE.

  czytaj więcej

 • Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  OPIS SYTUACJI: Produkty ABC sp. z o.o. wyróżniają się na rynku charakterystycznym kolorem opakowania. Wprawdzie spółka posiada zarejestrowany znak towarowy, ale chciałaby też zastrzec firmowy kolor. Co więcej, ze względu na zwiększenie nakładów na sprzedaż internetową oraz mobilne kanały dystrybucji zarząd pragnie zlecić opracowanie melodii mającej być swoistą wizytówką jej produktów. Prezes spółki słyszała o zmianach w prawie własności przemysłowej oraz rozszerzeniu definicji znaku towarowego. Planuje zatem uzyskanie dodatkowej ochrony także dla tego wyróżnika.

  czytaj więcej

 • Streaming muzyki to żaden zysk. Artyści zarabiają na koncertach

  Streaming muzyki to żaden zysk. Artyści zarabiają na koncertach

  Coraz więcej płacimy za muzykę w sieci. Co to oznacza dla całej branży?

  czytaj więcej

 • Kiedy wzorzec umowy zamieszczony na stronie www jest wiążący

  Kiedy wzorzec umowy zamieszczony na stronie www jest wiążący

  Nie każdy sposób prezentacji tego dokumentu w sieci sprawi, że klient będzie związany zawartymi w nim postanowieniami. Najmniej ryzykowną metodą wydaje się zamieszczenie przez przedsiębiorcę linku umożliwiającego ściągnięcie pliku na twardy dysk klienta.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników