odsetek internautów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu odsetek internautów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące odsetek internautów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polska online poniżej średniej unijnej

  Polska online poniżej średniej unijnej

  Przeciętnie w UE podłączonych do sieci jest 87 proc. gospodarstw domowych i 97 proc. przedsiębiorstw zatrudniających powyżej dziewięciu osób. W Polsce te wskaźniki wynoszą odpowiednio 82 proc. i 95 proc., przy czym o ile w Unii 85 proc. gospodarstw ma łącze szerokopasmowe, o tyle u nas tylko 78 proc. – wynika z najnowszych danych GUS i Eurostatu z końca 2017 r.

  czytaj więcej

 • Polski średni biznes nie lepszy od pracownika. Motorem zmian raczej nie będzie

  Polski średni biznes nie lepszy od pracownika. Motorem zmian raczej nie będzie

  Coraz częściej słychać westchnienia, że pracownik jutra to już nie taki, który umie, ale taki, który jest w stanie się nauczyć. A w tym, jako społeczeństwo, zawsze byliśmy słabi.

  czytaj więcej

 • Ciąg dalszy sprawy Taconafide: Hip-hopowej optymalizacji podatkowej nie będzie

  Ciąg dalszy sprawy Taconafide: Hip-hopowej optymalizacji podatkowej nie będzie

  „W związku z kontrowersjami, które powstały wokół formy opodatkowania wydawnictwa „Taconafide – Soma 0,5 mg” w wersji preorder, postanowiliśmy zrewidować nasze stanowisko w tej sprawie i zastosować się do zaleceń Ministerstwa Finansów”.

  czytaj więcej

 • Kolejne uszczelnianie podatków. Zyskają konsumenci czy Skarb Państwa?

  Kolejne uszczelnianie podatków. Zyskają konsumenci czy Skarb Państwa?

  Projekt nowelizacji ustaw o VAT i podatku akcyzowym oraz ordynacji podatkowej zakłada m.in. wprowadzenie do tej ostatniej przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. Będą one miały zastosowanie w sytuacji, gdy dojdzie do pomyłki np. w stawce VAT, wskutek czego konsument zapłaci za towar lub usługę więcej, niż powinien. O tej i innych zmianach dyskutowali uczestnicy naszej redakcyjnej debaty.

  czytaj więcej

 • Firmy łamią cyfrowe prawa człowieka. Nasze dane stały się przedmiotem grabieży

  Firmy łamią cyfrowe prawa człowieka. Nasze dane stały się przedmiotem grabieży

  #OwnYourData to hasło, które pojawia się w międzynarodowych mediach coraz częściej. Wszystko za sprawą ruchu społecznego skupionego na walce o „demokratyzację rynku danych” i ochronę prawa do cyfrowej własności. Na tle przedstawianych przez jego liderów koncepcji, RODO wygląda jak zabawa dla amatorów, a wszystko za sprawą nowej technologii oddającej internautom kontrolę nad cyfrowymi informacjami.

  czytaj więcej

 • Łysy nie zjada dzieci

  Łysy nie zjada dzieci

  Łysych przybywa, ludzie ich teoretycznie akceptują, ale ukradkiem przypatrują się zaszokowani. Łysina jest albo rodzajem manifestu, albo oznaką choroby. „Nagość” głowy zasłania często chustka, czapka lub peruka

  czytaj więcej

 • Polski e-commerce rozbiera DaWandę

  Polski e-commerce rozbiera DaWandę

  Sprzedawcy z zamykanej platformy internetowej mogą bez kosztów przenieść się na amerykańską Etsy, ale wielu decyduje się na usługi krajowych serwisów, które oferują specjalne warunki.

  czytaj więcej

 • Prywatność ma swoją (niską) cenę. Chętnie dzielimy się danymi, gdy otrzymamy korzystną ofertę

  Prywatność ma swoją (niską) cenę. Chętnie dzielimy się danymi, gdy otrzymamy korzystną ofertę

  Często skarżymy się do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ale chętnie podajemy swoje dane, gdy w zamian dostaniemy lepszą ofertę finansową.

  czytaj więcej

 • Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Jaka będzie przyszłość motoryzacji i mobilności? Pierwsze skojarzenia to samochody elektryczne i autonomiczne. To jednak nie tylko coraz bardziej zaawansowane pod względem technicznym i technologicznym modele aut będą kreować mobilność jutra. Coraz bardziej będą rozwijane usługi wykorzystujące najnowsze technologie i sztuczną inteligencję, co ma uczynić auta jeszcze łatwiejszymi w obsłudze i jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Połączenie samochodu i jego użytkownika z siecią być może nawet w bardziej spektakularny sposób zmieni nasze postrzeganie mobilności.  Dzieje się to już obecnie za sprawą telematyki oraz e-płatności.

  czytaj więcej

 • „Płać ile chcesz” kontra komfort psychiczny

  „Płać ile chcesz” kontra komfort psychiczny

  Motion Picture Association of America, amerykańskie stowarzyszenie chroniące interesy studiów filmowych, wskazało na serwis CDA jako jedno z najpopularniejszych „pirackich” źródeł. Spowodowało to niejakie wzburzenie po naszej stronie Atlantyku, mnóstwo demagogii (ze strony oburzonych przedstawicieli interesów twórców) i sprawnej retoryki (z pozostałych stron). Wszyscy wiemy, że spora część treści na CDA znalazła się bez zgody posiadaczy praw autorskich. Ale też serwis przebił popularnością autoryzowane źródła sprzedające filmy VOD w Polsce, choć przecież nie jest całkiem darmowy. Na czym polega fenomen takich źródeł?

  czytaj więcej

 • Podatkowe #10yearschallenge. Czy polski przedsiębiorca ma dziś lepiej?

  Podatkowe #10yearschallenge. Czy polski przedsiębiorca ma dziś lepiej?

  Niezmiennie wyższa stawka VAT, niewielki wzrost kwoty wolnej od podatku mimo wzrostu płac i znacznie wyższe składki ZUS. Tak zmieniał się system podatkowy przez ostatnie 10 lat. By jednak ocenić, czy otoczenie gospodarcze bardziej sprzyja polskiemu przedsiębiorcy niż sprzed dekady, nie należy zapominać o innych wskaźnikach makroekonomicznych, które mają na nie wpływ.

  czytaj więcej

 • Konsument musi wiedzieć, ile zapłaci za wcześniejszą spłatę kredytu

  Konsument musi wiedzieć, ile zapłaci za wcześniejszą spłatę kredytu

  Wszystkie koszty rozliczenia po spłacie kredytu przed terminem muszą być wskazane w umowie – stwierdził Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej.

  czytaj więcej

 • Osiecki: Czy Rabiej zaszkodził opozycji i pomógł PiS?

  Osiecki: Czy Rabiej zaszkodził opozycji i pomógł PiS?

  Dostaliśmy piłkę do ścięcia, grzech byłoby nie skorzystać” – słyszę od polityków PiS po wywiadzie Pawła Rabieja dla DGP. – Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem wiceprezydent Warszawy. Nie trzeba być Seneką, żeby szukać korzyści politycznych w tych słowach.

  czytaj więcej

 • Jakim mediom ufają Polacy, a jakim reszta Europy? Różnice są znaczne

  Jakim mediom ufają Polacy, a jakim reszta Europy? Różnice są znaczne

  Na Starym Kontynencie tradycyjne źródła informacji uznawane są za bardziej wiarygodne od internetu. U nas zaufanie do sieci przekracza średnią.

  czytaj więcej

 • Zmniejsza się popularność filmów i seriali z nielegalnych źródeł

  Zmniejsza się popularność filmów i seriali z nielegalnych źródeł

  Im więcej czasu poświęcamy na korzystanie z legalnych internetowych serwisów wideo, tym szybciej zmniejsza się popularność filmów i seriali z nielegalnych źródeł.

  czytaj więcej

 • Kamery w krasnalach ogrodowych? Totalna inwigilacja po krakowsku

  Kamery w krasnalach ogrodowych? Totalna inwigilacja po krakowsku

  W kraju, który mieszkańcy uznają za bezpieczny i w którym popełnianych jest niewiele przestępstw kryminalnych, obywatele chcą instalować monitoring w celu poprawy bezpieczeństwa. A politycy spełniają ich oczekiwania.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników