oddziału centralnego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oddziału centralnego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oddziału centralnego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Logistyczny cel: zapełnić kontenery w drodze za Chiński Mur

  Logistyczny cel: zapełnić kontenery w drodze za Chiński Mur

  Przewozy kolejowe z Chin do Europy rozwijają się szybciej od oczekiwań. Ale wyzwaniem jest brak towarów, które mogłyby być eksportowane w drugą stronę – ze Starego Kontynentu do Państwa Środka.

  czytaj więcej

 • Ustawa o refundacji leków sprawia kłopoty

  Ustawa o refundacji leków sprawia kłopoty

  Obecność osoby prowadzącej aptekę podczas kontroli recept przez NFZ nie jest konieczna. Zgodnie z art. 47 ust. 2 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (dalej: u.r.l.) osobą uprawnioną do reprezentowania apteki w trakcie kontroli jest jej kierownik lub upoważniony przez niego farmaceuta wyznaczony do zastępowania kierownika apteki w trybie przepisów ustawy z 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 45, poz. 271 ze zm.). Na nim też ciążą określone obowiązki i przysługują mu szczególne uprawnienia związane z kontrolą.

  czytaj więcej

 • Wybuch bomby w centrum Aten uszkodził ambasadę Cypru

  Wybuch bomby w centrum Aten uszkodził ambasadę Cypru

  Silny wybuch bomby w biurze Federacji Greckich Przemysłowców (SEB) w centrum Aten. Zamknięte są okoliczne biura i sklepy, a także znajdująca się w pobliżu ambasada Cypru, której budynek został mocno uszkodzony.

  czytaj więcej

 • Polityka kadrowa PiS: Zmiany będą wszędzie, gdzie to możliwe

  Polityka kadrowa PiS: Zmiany będą wszędzie, gdzie to możliwe

  Premier i ministrowie mają wpływ na obsadę pół setki urzędów centralnych, agencji, inspekcji. Wśród nich jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz regulatorzy różnych rynków. Zmiany personalne już ruszyły.

  czytaj więcej

 • Hipisi trzymają się mocno. Nawet w sejmie

  Hipisi trzymają się mocno. Nawet w sejmie

  Władza uważała ich za wrogów społecznych. Gazety rozpisywały się o ich rozpasaniu seksualnym. Milicjanci nazywali brudasami, wyłapywali na ulicach, siłą strzygli i wysyłali na badania weneryczne. Ale hipisi trzymali się mocno. Nieliczni trzymają się do dziś. Na przykład w Sejmie, gdzie jako posłowie PiS zajmują eksponowane stanowiska polityczne

  czytaj więcej

 • Reforma fiskusa dopiero od lipca 2016 r.

  Reforma fiskusa dopiero od lipca 2016 r.

  Superurząd i Biuro Krajowej Informacji Podatkowej powstaną co najmniej pół roku później, niż zakładano. PiS chce odroczyć wejście w życie przepisów nowej ustawy o administracji podatkowej.

  czytaj więcej

 • Wiceminister zdrowia: Sposób wyceny świadczeń medycznych do zmiany

  Wiceminister zdrowia: Sposób wyceny świadczeń medycznych do zmiany

  Nawet przekupka, która idzie na targ, nie określa ceny jajka na podstawie szczegółowej analizy kosztów działania kurnika. A taką metodę zaczęto stosować przy wycenie świadczeń w służbie zdrowia - mówi w wywiadzie dla DGP Krzysztof Łanda, wiceminister zdrowia.

  czytaj więcej

 • Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety. Zajmą się uszczelnianiem wałów powodziowych, modernizacją uzdrowisk, ekologią, kulturą i wspomogą służby graniczne. Spore pieniądze pójdą też na wsparcie służby zdrowia. Włodarze nie zapominają, że najlepszą inwestycją jest człowiek, zatem w 2016 r. zadbają o ciekawe programy edukacyjne i poprawę kwalifikacji zawodowych swoich podatników. Znajdą też fundusze na aktywizację bezrobotnych. Zapytaliśmy samorządy, na jakie szeroko pojęte działania inwestycyjne stawiają w przyszłym roku. Nie wszyscy nam odpowiedzieli, a niektórzy przedstawili tylko wybrane informacje. Bo budżety na nowy rok są dopiero zamykane, nie ma też pewności co do pozyskania środków unijnych. Ale warto podkreślić, że coraz częściej samorządy prowadzą wspólne działania. A także biorą pod uwagę inicjatywy obywatelskie.

  czytaj więcej

 • Czabański: Reklamy nie znikną z TVP, ale wprowadzimy ograniczenia w przerywaniu programów

  Czabański: Reklamy nie znikną z TVP, ale wprowadzimy ograniczenia w przerywaniu programów

  Czego się boją, skoro wcześniej zostali wyrzuceni do spółki leasingowej. Że wrócą? Bo wrócą, to oczywiste – mówi o pracownikach TVP i PR Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. reformy publicznej radiofonii i telewizji

  czytaj więcej

 • Sejm: PiS za projektem o ubezpieczeniu rolników. PO, Nowoczesna i PSL krytyczne

  Sejm: PiS za projektem o ubezpieczeniu rolników. PO, Nowoczesna i PSL krytyczne

  W poniedziałek Sejm debatował nad poselskim projektem nowelizacji, zgodnie z którym szefowie agencji rolnych, inspekcji i KRUS będą powoływani przez premiera na wniosek ministra rolnictwa, a nie jak dotychczas w drodze konkursu.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał ustawę przesuwającą termin kontraktowania z NFZ

  Prezydent podpisał ustawę przesuwającą termin kontraktowania z NFZ

  Obowiązek tworzenia takich map wynika z ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Mapy mają przedstawiać trendy demograficzne i epidemiologiczne, obrazować istniejącą infrastrukturę w ochronie zdrowia i pokazywać przyszłe potrzeby. Mają umożliwić poprawę planowania na szczeblu centralnym i regionalnym – województw i powiatów.

  czytaj więcej

 • W Poznaniu obchodzono 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

  W Poznaniu obchodzono 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

  W Poznaniu dziś główne obchody 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Centralne uroczystości odbędą się przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. W intencji powstańców będzie odprawiona msza św. Na placu Wolności zostanie rozbity obóz powstańczy. Odbędzie się też pierwszy Bieg Powstania Wielkopolskiego.

  czytaj więcej

 • Podatek bankowy przyjęty. Ustawa trafi do prezydenta

  Podatek bankowy przyjęty. Ustawa trafi do prezydenta

  Podatek bankowy przyjęty. Posłowie odrzucili większość poprawek Senatu. Posłowie zdecydowaną większością głosów zaakceptowali 14 z 15 poprawek Senatu do ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych. Większość przyjętych poprawek Senatu ma charakter legislacyjny i doprecyzowujący.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał ustawę o podatku bankowym

  Prezydent podpisał ustawę o podatku bankowym

  Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych przewiduje, że od lutego 2016 r. m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, SKOK-i i firmy pożyczkowe będą obłożone tzw. podatkiem bankowym, wynoszącym rocznie 0,44 proc. wartości ich aktywów.

  czytaj więcej

 • Ustawa o podatku bankowym opublikowana w Dzienniku Ustaw

  Ustawa o podatku bankowym opublikowana w Dzienniku Ustaw

  Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych przewiduje, że od lutego 2016 r. m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, SKOK-i i firmy pożyczkowe będą obłożone tzw. podatkiem bankowym, wynoszącym rocznie 0,44 proc. wartości ich aktywów.

  czytaj więcej

 • Dyrektywa UE o delegowaniu: Nowe wymagania i więcej obowiązków dla polskich firm

  Dyrektywa UE o delegowaniu: Nowe wymagania i więcej obowiązków dla polskich firm

  Pracodawcy delegujący pracowników do realizacji usług w UE muszą się przygotować na nowe wymagania, które niesie z sobą wdrożenie nowej dyrektywy w państwach członkowskich. Projekt polskiej ustawy został już przygotowany i choć w większości będzie mieć zastosowanie do przedsiębiorców zagranicznych, poszczególne jej regulacje dotyczyć będą także rodzimych firm.

  czytaj więcej

 • Zobacz, jakie będą nowe zasady zatrudniania i odwoływania w służbie cywilnej

  Zobacz, jakie będą nowe zasady zatrudniania i odwoływania w służbie cywilnej

  Zmiana ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (dalej u.s.c.) nie odnosi się do wszystkich członków służby cywilnej. Rozwiązania w zakresie statusu urzędników i pracowników pozostają bez zmian. Zasadnicze modyfikacje dotyczą wyższych stanowisk.

  czytaj więcej

 • O relacjach polsko-polskich

  O relacjach polsko-polskich

  Stronnictwo patriotów, w imię wzmocnienia państwa, podstępnie narzuciło obywatelom konstytucję. Przerażeni demokraci słali więc apele do europejskich stolic, błagając o ratowanie wolności. Szczęściem w jednej ich wysłuchano.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne