ochrona klimatu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona klimatu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona klimatu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wiceszef MS: 25 lat za wyłudzenia VAT powinno wejść w życie pod koniec 2016 roku

  Wiceszef MS: 25 lat za wyłudzenia VAT powinno wejść w życie pod koniec 2016 roku

  Kara ma odstraszać, taki jest jej sens; nie przewidujemy zatem jej łagodzenia - mówi PAP wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, pytany, czy MS pod wpływem konsultacji, może złagodzić propozycję wprowadzenia do Kodeksu karnego 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT na wielką skalę.

  czytaj więcej

 • Dotacje dla rolników na tworzenie grup producentów

  Dotacje dla rolników na tworzenie grup producentów

  W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014–2020 o pomoc finansową może ubiegać się grupa producentów rolnych, w skład której wchodzą osoby fizyczne.

  czytaj więcej

 • Prezes Instytutu Ordo Iuris: Wypełniliśmy pewną niszę

  Prezes Instytutu Ordo Iuris: Wypełniliśmy pewną niszę

  Oczywiście, że mam poczucie wpływu na rzeczywistość. Na pewno klimat jest teraz dużo lepszy do wprowadzenia w życie naszych propozycji aniżeli wtedy, gdy u władzy była koalicja PO-PSL – mówi Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, konserwatywnego prawniczego think tanku

  czytaj więcej

 • Clapham: Pokażcie czerwoną kartkę TTIP

  Clapham: Pokażcie czerwoną kartkę TTIP

  W wielkiej „Iliadzie” jest niewielki fragment opowiadający o tym, jak król Agamemnon zachęca Greków do kontynuowania wojny z Troją, mówiąc, że rezygnacja z walki oznaczałaby zniesławienie pamięci poległych. Czytelnicy znający klasykę z całą pewnością pamiętają, jak wiele ta 10-letnia wojna Grecję i jej sojuszników kosztowała.

  czytaj więcej

 • Premier Węgier miał rację, ale UE wolała go krytykować. Dziś to Bruksela mówi Orbanem

  Premier Węgier miał rację, ale UE wolała go krytykować. Dziś to Bruksela mówi Orbanem

  Wynik niedzielnego referendum na temat obowiązkowego rozdziału uchodźców będzie tylko formalnym ukoronowaniem zwycięstwa, jakie Viktor Orbán już odniósł w tej sprawie. Zresztą jednego z kilku, jakie odsądzany w Brukseli od czci i wiary węgierski premier osiągnął w ostatnim czasie.

  czytaj więcej

 • CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  W sierpniu 2014 r. zakończyły się negocjacje w sprawie CETA - kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej. W grudniu 2015 roku Komisja Europejska podała do wiadomości publicznej swój mandat do negocjacji, a 23 września 2016 roku w Bratysławie, podczas nieoficjalnego spotkania europejskich ministrów ds. handlu, padły wstępne deklaracje na temat jej przyjęcia. Ministrowie byli „za”. Protestujące w Bratysławie organizacje pozarządowe – „przeciw”. Ale z nimi ani teraz, ani wcześniej nie rozmawiano, podobnie jak w przypadku ACTA i TTIP. 27 października na szczycie Unia Europejska-Kanada, może dojść do parafowania umowy CETA. Czy i w jakim stopniu decyzja ta może wpłynąć na obywateli? Czy ta umowa będzie korzystna także dla nich, czy wyłącznie dla wielkich firm ponadnarodowych?

  czytaj więcej

 • Protestujący przeciw CETA i TTIP: To protest przeciw wszechwładzy korporacji

  Protestujący przeciw CETA i TTIP: To protest przeciw wszechwładzy korporacji

  To nie jest protest przeciw Ameryce, Europie, to protest przeciw wszechwładzy korporacji - mówił pod KPRM Piotr Trzaskowski z fundacji Akcja Demokracja, która zorganizowała sobotnią demonstrację w Warszawie przeciw układom CETA i TTIP. Protestujący wzywali rząd do wstrzymania poparcia dla umów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników