ochrona klimatu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona klimatu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona klimatu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dlaczego muzułmańscy uchodźcy zabijają?

  Dlaczego muzułmańscy uchodźcy zabijają?

  Od czasu letniej fali ataków terrorystycznych w Europie mieliśmy kilka miesięcy spokoju, lecz temat uchodźców nie zniknął z czołówek gazet. Wisząca w powietrzu groźba islamistycznej przemocy, stale wykorzystywana do krytykowania unijnej polityki otwartych granic, zmaterializowała się po kilku miesiącach pod postacią przedświątecznego zamachu w Berlinie.

  czytaj więcej

 • Rurociągi Keystone XL i Dakota Access Pipeline: Obama zablokował, Trump dał zielone światło

  Rurociągi Keystone XL i Dakota Access Pipeline: Obama zablokował, Trump dał zielone światło

  Dwa wielkie rurociągi, mające transportować ropę przez tysiące kilometrów w USA, Keystone XL (KXL) i Dakota Access Pipeline (DAPL), wzbudzały masowe protesty. Mimo nacisków lobby energetycznego, Barack Obama zdecydował ostatecznie o wstrzymaniu ich budowy. Prezydent Trump jednym podpisem włączył zielone światło dla tych inwestycji, wywołując irytację wśród ludzi, którym nieobojętna jest ochrona środowiska, klimatu a także praw ludności rdzennej.

  czytaj więcej

 • Szef MSZ: Mimo trudnej sytuacji w otoczeniu Polski, nasze bezpieczeństwo się umacnia

  Szef MSZ: Mimo trudnej sytuacji w otoczeniu Polski, nasze bezpieczeństwo się umacnia

  Mimo ciągle trudnej sytuacji w otoczeniu Polski, w wyniku zaangażowania polskiej dyplomacji nasze bezpieczeństwo się umacnia - podkreślił w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • Walka ze zmianami klimatu pozwoli Europie zarobić

  Walka ze zmianami klimatu pozwoli Europie zarobić

  Po 300 latach industrializacji społeczeństwo Europy zmierza ku zrównoważonej egzystencji o niewielkim wpływie na środowisko. Od 1990 r. PKB wzrósł o 50 proc., a poziom emisji spadł o 22 proc. W ten sposób skutecznie oddzieliliśmy zanieczyszczenia od wzrostu, dowodząc, że osiągnięcie obu celów jest możliwe bez kompromisów. Co więcej, na całym świecie panuje coraz głębsze przekonanie, że zmiany klimatyczne mogą w przyszłości doprowadzić do kryzysu gorszego od globalnej recesji z 2008 r. Wszak w XXI w. miało miejsce dziewięć z 10 najcieplejszych lat, w tym rekordowy 2016 r .

  czytaj więcej

 • Ambasador Litwy: To ważne, że Polska i Litwa są w NATO [WYWIAD]

  Ambasador Litwy: To ważne, że Polska i Litwa są w NATO [WYWIAD]

  Bardzo ważne jest, że Polska i Litwa są w NATO, bo to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Widzimy, co dzieje się na wschodzie Ukrainy, a także w Kaliningradzie. Istotne jest realizowane obecnie wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu - powiedział PAP ambasador Litwy w Polsce Szarunas Adomaviczius.

  czytaj więcej

 • Kiepski klimat dla farm wiatrowych

  Kiepski klimat dla farm wiatrowych

  Rząd nadal stawia na węgiel. Rozwój energetyki odnawialnej traktowany jest po macoszemu. Przed branżą coraz więcej barier i wyzwań

  czytaj więcej

 • Juncker: To narodziny UE-27. Europa nie może pokazać zmęczenia

  Juncker: To narodziny UE-27. Europa nie może pokazać zmęczenia

  Podczas rocznicowego szczytu UE w marcu w Rzymie otworzy się nowy rozdział w historii; będzie to moment narodzin UE 27 państw; Brexit nie zatrzyma UE - mówił w środę w PE szef KE Jean-Claude Juncker, przedstawiając scenariusze przyszłej integracji europejskiej.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Zagraniczne inwestycje? Tylko z korzyścią dla rodzimych firm i polskiego PKB

  Debata DGP: Zagraniczne inwestycje? Tylko z korzyścią dla rodzimych firm i polskiego PKB

  Powinno się pomagać tym inwestorom, których działalność może pomóc rozwijać się Polakom, podnosić ich kompetencje oraz będzie włączać polskie przedsiębiorstwa w globalny łańcuch dostaw produktów i innowacji – uważają uczestnicy debaty „Zagraniczne inwestycje w Polsce – jak stymulować wzrost gospodarczy”, która odbyła się w redakcji Dziennika Gazety Prawnej. Spotkanie prowadził Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego DGP

  czytaj więcej

 • Rzecznik resortu środowiska: Uderzenie w ministra Szyszkę to atakowanie interesów Polski

  Rzecznik resortu środowiska: Uderzenie w ministra Szyszkę to atakowanie interesów Polski

  Uderzenie w ministra środowiska to atakowanie interesów Polski i awantura polityczna - tak rzecznik resortu Paweł Mucha odniósł się we wtorek do wniosku PO o wyrażenie wotum nieufności wobec Jana Szyszki.

  czytaj więcej

 • Polska nie ma polityki wobec ukraińskich imigrantów [OPINIA]

  Polska nie ma polityki wobec ukraińskich imigrantów [OPINIA]

  Co innego widać, co innego słychać. Także w kwestii obywateli Ukrainy. W ich ojczyźnie, ale przede wszystkim u nas, w Polsce. Można odnieść wrażenie, że jest niczym za słusznie minionych czasów PRL, kiedy to naród z partią (albo w odwrotnej kolejności) odnosił sukces za sukcesem, podczas gdy szara rzeczywistość wydawała co najwyżej żałosne skrzeki. I gdyby nie solidarność, przyzwoitość zwyczajnych ludzi, ich zaradność, nie dałoby się tego przeżyć.

  czytaj więcej

 • Koniec epoki węgla kamiennego

  Koniec epoki węgla kamiennego

  Nie Europa, lecz Azja sprawi, że świat odejdzie od czarnego surowca – taki wniosek płynie z raportów przeanalizowanych przez DGP. Inwestycje w konwencjonalne moce wytwórcze już niemal stanęły.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników