obsługujących rdzenie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu obsługujących rdzenie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące obsługujących rdzenie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zamówieniowe problemy administracji

  Zamówieniowe problemy administracji

  Opublikowane niedawno „Rekomendacje Prezesa UZP dotyczące udzielania zamówień publicznych na dostawę zestawów komputerowych” (www.uzp.gov.pl) są dokumentem ważnym i przydatnym dla zamawiających, lecz wymagającym kilku uwag. Wbrew tytułowi w rekomendacjach zajęto się jedynie kwestią opisu przedmiotu zamówienia na dostawę komputerów. Prezes UZP słusznie zauważył, iż opracowanie opisu jest jedną z kluczowych czynności postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Błędy popełnione na tym etapie mogą pociągać za sobą poważne konsekwencje w przyszłości (np. unieważnienie postępowania, unieważnienie umowy, kary pieniężne, naruszenie dyscypliny finansów publicznych).

  czytaj więcej

 • FT: Jeśli ktoś myślał, że to koniec kryzysu, to się mylił

  FT: Jeśli ktoś myślał, że to koniec kryzysu, to się mylił

  Ci, którzy mieli nadzieję, że strefa euro najgorsze problemy ma już za sobą, muszą wybić to sobie z głowy. Po kilku miesiącach względnego spokoju unia walutowa znów trzeszczy w szwach.

  czytaj więcej

 • WWDC 2013: Apple śpieszy się powoli

  WWDC 2013: Apple śpieszy się powoli

  Nowy design mobilnego systemu iOS, odświeżony OS X Mavericks, iRadio oraz nowy Mac Pro - to największe nowości zaprezentowane przez Apple podczas konferencji WWDC 2013. Wyraźnie widać, że nawet w obliczu giełdowego kryzysu, Apple nie chce wykonywać gwałtownych ruchów i kontynuuję przemyślaną strategię działania, która streszcza się w następującym zdaniu: Ewolucja, a nie rewolucja. Czy firmie z Cupertino wyjdzie to na dobre? Przekonamy się już wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia WWDC 2013.

  czytaj więcej

 • iOS 7 nie pomoże Apple: koncern z Cupertino potrzebuje wizji, inaczej przegra z Google

  iOS 7 nie pomoże Apple: koncern z Cupertino potrzebuje wizji, inaczej przegra z Google

  Kiedy Apple w San Francisco rozpoczynała się konferencja deweloperów świat na chwilę wstrzymał oddech. Niestety kolejne przedstawione produkty, pomimo swojej atrakcyjności, nie okazały się przełomowe. Napięcie zaczęło opadać powoli, ale ceny akcji Apple spadły nieco szybciej.

  czytaj więcej

 • Opłacalna współpraca firm z naukowcami

  Opłacalna współpraca firm z naukowcami

  Co prawda niezmiennie od lat zajmujemy dalsze miejsca w międzynarodowych rankingach innowacyjności, jednak polscy przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w badania i rozwój, a niektóre efekty ich współpracy z naukowcami są naprawdę imponujące.

  czytaj więcej

 • 21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

  21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

  Kapituła XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP ogłosiła listę 21 przedsiębiorstw nominowanych do nagrody. Uroczyste ogłoszenie laureatów oraz wręczenie statuetek przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbędzie się 7 października 2019 r., podczas „Kongresu 590” w Jasionce k. Rzeszowa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników