obsługi budowy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu obsługi budowy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące obsługi budowy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jakie sposoby mają samorządy na ominięcie limitów zadłużenia

  Jakie sposoby mają samorządy na ominięcie limitów zadłużenia

  Samorządowcy chcieliby poluzowania reguł wydatkowania środków z budżetów JST. Jednak zdecydowana większość z nich jest zdania, że łagodniej nie może oznaczać łamania prawa.

  czytaj więcej

 • Kłopoty z maksymalną stawką za śmieci: Trybunał orzekł, Sejm pominął

  Kłopoty z maksymalną stawką za śmieci: Trybunał orzekł, Sejm pominął

  Ustalając wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, gmina musi zbilansować działanie systemu – stawki muszą pokrywać koszty jego funkcjonowania na terenie danej gminy – tyle mówi ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Tylko tyle i aż tyle.

  czytaj więcej

 • Autostradowa gra o wielkie pieniądze

  Autostradowa gra o wielkie pieniądze

  Dla firm budowlanych napięte terminy i organizacja dużych imprez to pretekst do domagania się od inwestorów dodatkowych pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Czubkowska: Ostrożnie z outsourcingiem e-administracji

  Czubkowska: Ostrożnie z outsourcingiem e-administracji

  Skoro banki w Polsce potrafią zorganizować obsługę online w trybie 24/7 dla kilkunastu milionów klientów, a państwu nie udaje się bez skandalu policzyć głosów w wyborach, to dlaczego by takich zadań nie scedować na korporacje? No właśnie: dlaczego nie?

  czytaj więcej

 • Kusiciele z bronią: Dziennikarze żołnierzami koncernów zbrojeniowych w walce o kontrakt

  Kusiciele z bronią: Dziennikarze żołnierzami koncernów zbrojeniowych w walce o kontrakt

  Wielkie firmy zbrojeniowe zarabiają wielkie pieniądze. W swojej grze o kontrakty chętnie wykorzystują także dziennikarzy. Pieniądze, które się przewijają przy zakupie broni i wszelkiego rodzaju sprzętu dla wojska, są olbrzymie. Także w Polsce. Oto kilka przykładów: na zakup śmigłowców wielozadaniowych mamy wydać ok. 13 mld zł – taką kwotę podawali poprzedni włodarze Ministerstwa Obrony Narodowej z ministrem Tomaszem Siemoniakiem na czele.

  czytaj więcej

 • Kancelaria Sejmu zatrudnia 1257 pracowników. 63 procent z wykształceniem wyższym

  Kancelaria Sejmu zatrudnia 1257 pracowników. 63 procent z wykształceniem wyższym

  Z danych z początku kwietnia 2016 r. wynika, że w Kancelarii Sejmu zatrudnionych jest 1257 pracowników, w tym 51 proc. kobiet; 63 proc. pracowników posiada wykształcenie wyższe - poinformował szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla na posiedzeniu komisji regulaminowej i spraw poselskich.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

  Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

   Z tradycyjnych przesyłek nie sposób się wyżywić. Ale jest inne źródło dochodów: budowa usług cyfrowych dla administracji. Tyle że choć poczta ma tu wszelkie atuty, to o swój kawałek tortu nie umie zawalczyć

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  W pierwszym półroczu rządu Beaty Szydło całkiem nieźle radziły sobie ministerstwa rodziny i pracy, finansów, sprawiedliwości, skarbu oraz edukacji, średnio msw, resort rozwoju i cyfryzacji i raczej źle cała reszta.

  czytaj więcej

 • Snowden zdradza kolejne sekrety kuchni NSA

  Snowden zdradza kolejne sekrety kuchni NSA

  Następna partia materiałów Edwarda Snowdena daje wgląd w codzienne funkcjonowanie i kulturę jednej z największych organizacji wywiadowczych na świecie – amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. W skład dokumentów wchodzi 166 artykułów z „SIDtoday”, wewnętrznego newslettera jednej z części NSA, Dyrektoriatu Wywiadu Radioelektronicznego (SID). Opublikował je „The Intercept” założony przez Glenna Greenwalda, byłego dziennikarza brytyjskiego „Guardiana”, któremu Snowden w 2013 r. przekazał wyniesione z NSA materiały.

  czytaj więcej

 • Biznes włączył się do budowania e-administracji. Najwięcej do powiedzenia mają bankowcy

  Biznes włączył się do budowania e-administracji. Najwięcej do powiedzenia mają bankowcy

  Przedsiębiorcy z urzędnikami wspólnie pracują w siedmiu grupach powołanych przez ministra rozwoju. Cel? Informatyzacja państwa. Nieprzypadkowo najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają bankowcy. Udział partnerów biznesowych ma pomóc w wypracowaniu efektywnych ekonomicznie rozwiązań, które będą odpowiadały na zapotrzebowanie społeczne – tłumaczy Justyna Mosoń z resortu rozwoju. Do współpracy zaproszono m.in. Piotra Alickiego i Macieja Wyszoczarskiego z PKO BP, Pawła Widackiego ze Związku Banków Polskich, byłego wiceprezesa PWPW Andrzeja Boguna, a także przedstawicieli First Data Polska, eService czy Gemalto.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników