obniżyć wynagrodzenia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu obniżyć wynagrodzenia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące obniżyć wynagrodzenia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 500 zł na dziecko może obniżyć wczasy pod gruszą

  500 zł na dziecko może obniżyć wczasy pod gruszą

  Od kwietnia rodzice mogą się ubiegać o 500 zł na dziecko. Pracodawcy zaś zastanawiają się, czy te wypłaty powinny mieć wpływ na przyznawanie zakładowych świadczeń socjalnych – w tym m.in. dopłat do letniego wypoczynku. Świadczenie wychowawcze przyznawane jest w kwocie 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko bez względu na dochód w rodzinie. Na pierwsze dziecko przysługuje zaś tylko osobom nieprzekraczającym limitów dochodowych. Od kwietnia wnioski o wypłatę złożyło ok. 2,5 mln osób.

  czytaj więcej

 • Będą cięcia etatów w budżetówce. Rząd chce zaoszczędzić na wynagrodzeniach

  Będą cięcia etatów w budżetówce. Rząd chce zaoszczędzić na wynagrodzeniach

  Rząd chce zaoszczędzić na wynagrodzeniach 14 mld zł. Bez zmniejszenia zatrudnienia w urzędach czy edukacji raczej się nie obędzie - informuje "Rzeczpospolita".

  czytaj więcej

 • Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  - Niezbędny jest nowy koszyk procedur kardiologii inwazyjnej, który uwzględni nowe technologie i protokoły wykonywania świadczeń. Wszystko po to, by stale poprawiać ich jakość oraz skuteczność i tym samym jak najlepiej pomagać Polakom - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Paweł Buszman, prezes zarządu AHP SA.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Mimo wcześniejszych zapowiedzi w 2017 roku nie zostanie zwiększony pułap dochodu wolnego od PIT. Ale może to otworzyć drogę do obniżki wieku emerytalnego.

  czytaj więcej

 • PeGaZ: Prowizja czy może haracz

  PeGaZ: Prowizja czy może haracz

  Polska Grupa Zbrojeniowa będzie brać 5 proc. od każdej transakcji sprzedaży spółek wchodzących w jej skład. Związki protestują: to grozi bankructwem

  czytaj więcej

 • Górnictwo tnie koszty: Z kopalń odchodzą tysiące górników, szykują się zwolnienia grupowe

  Górnictwo tnie koszty: Z kopalń odchodzą tysiące górników, szykują się zwolnienia grupowe

  Redukcje etatów w kopalniach już się rozpoczęły: z zakładów odchodzą tysiące górników. Zwolnień grupowych jeszcze nie ma. Ale będą. Tylko w ubiegłym roku zatrudnienie w trzech państwowych koncernach – Kompanii Węglowej, Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Katowickim Holdingu Węglowym – udało się zredukować o około 16 tys. osób. Ten rok ma być kolejnym rokiem zwolnień – w Polskiej Grupie Górniczej i JSW trwają kampanie informacyjne na temat programu dobrowolnych odejść.

  czytaj więcej

 • Jak zatrudnić cudzoziemca do prac sezonowych

  Jak zatrudnić cudzoziemca do prac sezonowych

  Podczas tych wakacji osoby, które chcą powierzyć pracę Ukraińcom, Białorusinom lub Gruzinom, mogą jeszcze skorzystać z prostej procedury, która wymaga jedynie złożenia oświadczenia o powierzeniu pracy. Unia Europejska żąda, by od września zaostrzyć przepisy.

  czytaj więcej

 • ZUS może zażądać zwrotu wypłaconego zasiłku w każdej chwili

  ZUS może zażądać zwrotu wypłaconego zasiłku w każdej chwili

  Jeśli zakład wykryje fikcyjne zatrudnienie, stwierdza w decyzjach, że pracownik nie podlega ubezpieczeniu i musi oddać pobrane pieniądze. Na wydanie takich rozstrzygnięć nie ma jednak określonego wprost terminu.

  czytaj więcej

 • Wielka Brytania: Prasa zajmuje stanowisko w debacie o Brexicie

  Wielka Brytania: Prasa zajmuje stanowisko w debacie o Brexicie

  Dziennik gospodarczy "Financial Times" opowiedział się w środę za dalszym członkostwem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Jednocześnie nowy raport wskazał, że brytyjskie media wspierają raczej zwolenników Brexitu.

  czytaj więcej

 • Prawo rodzinne: Bez dziecka, za to z 500 plus

  Prawo rodzinne: Bez dziecka, za to z 500 plus

  Z rządowego programu wsparcia korzystać mogą również ci, którym odebrano dzieci. Nikt bowiem nie weryfikuje, czy składający wniosek nie został pozbawiony władzy rodzicielskiej.

  czytaj więcej

 • Niszczenie akt pracowniczych zmniejszy emerytury

  Niszczenie akt pracowniczych zmniejszy emerytury

  Odejście od 50-letniego okresu przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej na pewno ułatwi życie przedsiębiorcom, niestety może spowodować katastrofę dla ubezpieczonych. Ich los jest w rękach rządu. Zgodnie z propozycją wicepremiera Mateusza Morawieckiego dokumentacja pracownicza ma być archiwizowana przez 7 lub 10 lat. Po tym terminie zostaną zniszczone nie tylko świadectwa pracy, lecz także akta płacowe potwierdzające wysokość zarobków. W efekcie Polacy mogą mieć problemy z ustaleniem wysokości emerytury.

  czytaj więcej

 • Fronczek: Ustawa dla komorników nie rozwiąże problemów, a może stworzyć nowe

  Fronczek: Ustawa dla komorników nie rozwiąże problemów, a może stworzyć nowe

  - Decyzja o rozpoczęciu prac nad nową ustawą została ogłoszona głównie w kontekście rozprawiania się z nadużyciami, a nie stworzenia dobrego aktu prawnego. Język, jakim opisano propozycje zmian, jest żenujący - mówi w wywiadzie dla DGP Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

  czytaj więcej

 • Zmiana zasad obliczania ulg i obniżania wpłat na PFRON już od 1 lipca 2016 r.

  Zmiana zasad obliczania ulg i obniżania wpłat na PFRON już od 1 lipca 2016 r.

  Tego dnia zacznie obowiązywać nowy wzór na ulgi oraz niższy limit ich uwzględniania przy płatnościach na fundusz. Za nieprawidłowości będą też kary.

  czytaj więcej

 • Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Rząd podjął decyzję o podwyżce płacy minimalnej o 150 zł, czyli rośnie ona o ponad 8 proc. Pisaliśmy o tym w DGP wczoraj. To najwyższy wzrost od 2012 r. Z danych GUS wynika, że do tej pory wynagrodzenie minimalne odbierało 1,3 mln osób. Ale liczba beneficjentów podwyżki będzie sporo wyższa, gdyż duża pula wynagrodzeń, zwłaszcza w regionach z wysokim bezrobociem, niewiele odbiegała od płacy minimalnej.

  czytaj więcej

 • Złoty nadal pod presją Brexitu. Analitycy: Fed powinien wesprzeć polski dług

  Złoty nadal pod presją Brexitu. Analitycy: Fed powinien wesprzeć polski dług

  Możliwe wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nadal generuje presję na złotego, który może dalej osłabiać się względem euro - uważają analitycy. Dodają, że gołębi komunikat Fed po środowym posiedzeniu może pozytywnie wpływać na wyceny polskich obligacji skarbowych w najbliższych dniach.

  czytaj więcej

 • Cena w przetargu ma być uzasadniona

  Cena w przetargu ma być uzasadniona

  To przedsiębiorca poproszony o wyjaśnienie wskazanej przez siebie kwoty za zamówienie musi dowieść, że jej nie zaniżył. Jeżeli przedstawia zbyt ogólne informacje, to działa na swoją szkodę.

  czytaj więcej

 • Bierny jak pracownik

  Bierny jak pracownik

  Pracownicy narzekają na niskie pensje i śmieciowe umowy. Ale sami niewiele robią, by temu przeciwdziałać, choć mają ogromne możliwości.

  czytaj więcej

 • Zmiany w odsetkach za zwłokę. Raczej na niekorzyść niż z pożytkiem dla podatników

  Zmiany w odsetkach za zwłokę. Raczej na niekorzyść niż z pożytkiem dla podatników

  Tylko do końca czerwca można jeszcze uregulować stare zaległości podatkowe, tj. sprzed 2016 r., na korzystnych warunkach, czyli zapłacić odsetki za zwłokę o połowę niższe od stawki podstawowej. Od 1 lipca 2106 r. również będzie możliwość zapłaty mniejszych odsetek, ale jednak w wyższej wysokości niż do końca I półrocza. Nastąpi zatem podwyżka oprocentowania starych zaległości, mimo że zasadnicza zmiana, która miała miejsce 1 stycznia br., poszła w przeciwnym kierunku – obniżenia preferencyjnej stawki odsetek od zaległości podatkowych z 75 proc. stawki podstawowej do 50 proc.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników