numery ubezpieczeń

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu numery ubezpieczeń. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące numery ubezpieczeń.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wiktorowska: Prezydenckie emerytury nadal na zakręcie polityki

  Wiktorowska: Prezydenckie emerytury nadal na zakręcie polityki

  Do końca roku ma zostać przyjęty prezydencki projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny. Taką o obietnicę złożyła wczoraj premier Beata Szydło. I co z tego, skoro nadal nie wiadomo w jakim kształcie. Otóż jego gospodarzem jest teraz Sejm, który czeka na rząd.

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Zdefiniują pośrednikom nieruchomości ich profesję

  Zdefiniują pośrednikom nieruchomości ich profesję

  Pośrednik w obrocie nieruchomościami to przedsiębiorca. Jego działalność polega na odpłatnym wykonywaniu czynności zmierzających do zawarcia przez inne osoby umów: ● nabycia lub zbycia praw do nieruchomości; ● nabycia lub zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu; ● najmu lub dzierżawy nieruchomości albo ich części; ● innych niż określone w pkt 1–3, mających za przedmiot prawa do nieruchomości lub ich części.

  czytaj więcej

 • Reforma wymiaru sprawiedliwości: System pomocy prawnej dla osób niezamożnych [OPINIA]

  Reforma wymiaru sprawiedliwości: System pomocy prawnej dla osób niezamożnych [OPINIA]

  W związku z planami zmian w wymiarze sprawiedliwości, jako praktykujący adwokat postanowiłem przedstawić publicznie moje oczekiwania, dodatkowo wskazując źródła oszczędności dla Skarbu Państwa. Zamiast dwóch kulejących i drogich systemów państwowych - sądowej i przedsądowej pomocy prawnej – widziałbym raczej wprowadzenie jednego systemu pomocy prawej dla osób niezamożnych, opartego wyłącznie na usługach profesjonalistów bazując na ubezpieczeniu ochrony prawnej - pisze mecenas Grzegorz Prigan.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż nieistniejącej usługi nie jest naruszeniem dóbr osobistych

  Sprzedaż nieistniejącej usługi nie jest naruszeniem dóbr osobistych

  Pomimo nienależytego wywiązania się z umowy przez firmę i zaoferowanie wycofanego z oferty ubezpieczenia, klientowi nie należy się zadośćuczynienie za poniesione straty, a jedynie odszkodowanie za wpłacone z tego tytułu składki.

  czytaj więcej

 • Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady

  Pszczelarz odpowiada za szkody wyrządzone przez jego owady

  W moim mieście, w samym centrum, stoją ule. Co prawda hodowcy (organizacja pozarządowa) umieścili informację o ustawieniu pasieki wraz z zakazem wstępu na jej teren, ale w jaki sposób utrzymać pszczołę, by nie latała zbyt daleko? Ponieważ mam alergiczne dziecko, zaczęłam unikać tej okolicy. Zastanawiam się jednak, czy dobrym pomysłem jest coraz częstsze stawianie uli w dużych miastach – pisze pani Barbara i pyta, co mówią na ten temat przepisy

  czytaj więcej

 • Tylko 5 lat dla ZUS na żądanie zwrotu świadczeń

  Tylko 5 lat dla ZUS na żądanie zwrotu świadczeń

  W jednym z ostatnich numerów dodatku Ubezpieczenia i Świadczenia (DGP nr 115 z 16 czerwca 2016 r.) pisaliśmy, że ZUS może zażądać zwrotu pobranego przez ubezpieczonego zasiłku w każdej chwili. Zasada ta dotyczy także pozostałych świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Termin przedawnienia istnieje tylko w stosunku to należności, co do których została już wydana decyzja, ZUS nie może bowiem dochodzić ich zwrotu po 10 latach od tego momentu. Z tym że terminu na samo wydanie takiej decyzji przepisy już nie określają, a więc jest nieograniczony. Może się więc zdarzyć, że otrzymamy decyzję wzywającą do zwrotu jakichś kwot pobranych kilkanaście lat temu, o których już nawet nie pamiętamy.

  czytaj więcej

 • Zatrudnianie niepełnosprawnych: Nowe rozporządzenia już obowiązują. Efekt? Galimatias i niedoróbki

  Zatrudnianie niepełnosprawnych: Nowe rozporządzenia już obowiązują. Efekt? Galimatias i niedoróbki

  Z początkiem lipca weszło w życie pięć nowych aktów wykonawczych do zmienionej ustawy o rehabilitacji. Niepokój pracodawców budzą zwłaszcza te dotyczące obowiązków sprawozdawczych.

  czytaj więcej

 • ZUS wstrzymał przelewy do SKOK „Skarbiec” w Piekarach Śląskich

  ZUS wstrzymał przelewy do SKOK „Skarbiec” w Piekarach Śląskich

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał przelewy świadczeń emerytalnych i rentowych do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo–Kredytowej „Skarbiec” w Piekarach Śląskich. Osoby, które miały tam rachunek, powinny podać ZUS nowy numer konta.

  czytaj więcej

 • Rolnicy sami muszą policzyć składki na KRUS

  Rolnicy sami muszą policzyć składki na KRUS

  Jeszcze w poniedziałek 1 sierpnia rolnicy mogą zapłacić składki na ubezpieczenie społeczne. Okazuje się, że część ubezpieczonych nie dostała jednak gotowych przekazów z wysokością składek na ubezpieczenie społeczne rolników oraz zdrowotne za III kwartał 2016 r. Muszą oni samodzielnie obliczyć wysokość składki.

  czytaj więcej

 • Klient nie może obawiać się odesłania wadliwego towaru

  Klient nie może obawiać się odesłania wadliwego towaru

  Obarczanie konsumentów kosztami postępowania w przypadku nieuznania przez sprzedawcę reklamacji uznane zostało przez UOKiK za klauzulę niedozwoloną. Takie postępowanie ograniczałoby prawa kupującego ze względu na obawę dochodzenia swoich roszczeń.

  czytaj więcej

 • Problemy z ukraińskim pracownikiem zaczynają się po pół roku

  Problemy z ukraińskim pracownikiem zaczynają się po pół roku

  Zatrudnienie pracownika z Ukrainy na okres 180 dni nie stanowi dużego kłopotu. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie w urzędzie pracy i podpisać umowę z wybranym kandydatem. Problem zaczyna się, gdy pierwsze sześć miesięcy dobiega końca i trzeba uzyskać zezwolenie: jednolite na pobyt czasowy i pracę lub tylko na pracę. Tymczasem wydziały spraw cudzoziemców urzędów wojewódzkich zajmujące się wydawaniem takich pozwoleń procedują wnioski bardzo wolno. Rodzi to poważne kłopoty po stronie pracodawców.

  czytaj więcej

 • Rekordowa liczba Polaków w Wielkiej Brytanii. Przegoniliśmy nawet obywateli Indii

  Rekordowa liczba Polaków w Wielkiej Brytanii. Przegoniliśmy nawet obywateli Indii

  Według stanu z końca 2015 roku w Wielkiej Brytanii mieszkało rekordowo wielu Polaków - 916 tys., czyli o 63 tys. więcej niż rok wcześniej - poinformował w czwartek brytyjski urząd statystyczny (ONS).

  czytaj więcej

 • Kontakt z instytucją łatwiejszy? Tylko 4 banki z kanałem wideo, większa dostępność kanału czat

  Kontakt z instytucją łatwiejszy? Tylko 4 banki z kanałem wideo, większa dostępność kanału czat

  6 spośród 69 badanych instytucji udostępnia kanał wideo, jednak tylko 4 umożliwiają kontakt. Czat coraz bardziej popularny również wśród ubezpieczycieli. Na co zwracają uwagę klienci, co warto poprawić?

  czytaj więcej

 • Poważna luka w ZUS: Można było poznać wysokość zarobków milionów Polaków

  Poważna luka w ZUS: Można było poznać wysokość zarobków milionów Polaków

  Miesiącami funkcjonowała dziura w systemie Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pozwalająca na podszycie się pod płatnika i dotarcie do danych o składkach wpływających na jego konto.

  czytaj więcej

 • Nacjonalizacja banków? Normalne. Dla naszych dziadków

  Nacjonalizacja banków? Normalne. Dla naszych dziadków

  Zmienia się krajobraz naszej bankowości. Do niedawna główną siłą były u nas banki zagraniczne. Były – bo teraz do głosu dochodzi kapitał krajowy. A konkretnie państwowy.

  czytaj więcej

 • Resort Szałamachy ma plan: Zalegasz fiskusowi? Będziesz na indeksie

  Resort Szałamachy ma plan: Zalegasz fiskusowi? Będziesz na indeksie

  Ministerstwo Finansów pod koniec roku planuje zaprezentować projekt ustawy wprowadzający czarną listę dłużników podatkowych. Dzięki niej chce pozyskać 1,6 mld zł dodatkowych wpływów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników