nowego kapitału

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nowego kapitału. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nowego kapitału.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pracownik drukuje prywatne dokumenty w pracy? To dodatkowe koszty i zagrożenie dla firmy

  Pracownik drukuje prywatne dokumenty w pracy? To dodatkowe koszty i zagrożenie dla firmy

  Skuteczne zarządzanie przepływem dokumentów, redukcja kosztów wydruku, bezpieczeństwo danych – tak można scharakteryzować potężne narzędzia do obsługi i kontroli dokumentów w firmie.

  czytaj więcej

 • PiS chcę rozbić medialne oligopole, ale nie wie jak

  PiS chcę rozbić medialne oligopole, ale nie wie jak

  Minister kultury Piotr Gliński zastrzegł, że nie będzie przeszczepiać modelu francuskiego, ale z wielu aspektów, które wyliczał, wynika, że bacznie mu się przygląda. – Mają rozwiązania, które silnie wspierają język i kulturę francuską, wprowadzili ustawę o jednolitej cenie książki. Wspierają też za pomocą środków publicznych prasę – wyliczał Gliński.

  czytaj więcej

 • Na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym. Boją się niskich świadczeń

  Na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym. Boją się niskich świadczeń

  Widmo niższych świadczeń sprawia, że na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym niż mężczyzn.

  czytaj więcej

 • Tomaszewski: DNB ma ofertę przewalutowania hipotek

  Tomaszewski: DNB ma ofertę przewalutowania hipotek

  Klienci nie stracili na walucie, więc zachęcanie ich preferencyjnym kursem nie wchodzi w grę. Wybraliśmy obniżenie marży kredytowej - mówi w wywiadzie dla DGP Artur Tomaszewski, prezes DNB Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Sellin: Przepisy dekoncentracyjne powinny objąć wszystkie rynki medialne

  Sellin: Przepisy dekoncentracyjne powinny objąć wszystkie rynki medialne

  Przepisy dekoncentracyjne powinny objąć wszystkie rynki medialne: prasę, internet, radio i telewizję - ocenił w czwartek w Radiu Zet wiceminister kultury Jarosław Sellin. Zaznaczył jednocześnie, że największy problem jest na rynku prasy lokalnej i regionalnej.

  czytaj więcej

 • Obniżka wieku emerytalnego: Polacy mogą stracić nawet 1000 zł

  Obniżka wieku emerytalnego: Polacy mogą stracić nawet 1000 zł

  Dwóm milionom Polaków brakuje składek emerytalnych na kontach ZUS – donosi „Gazeta Wyborcza”. W wyniku nowej ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego ich emerytury mogą spaść o ponad 1000 zł.

  czytaj więcej

 • Cash flow nie zawsze obowiązkowy

  Cash flow nie zawsze obowiązkowy

  Sprawozdanie finansowe to nie tylko bilans i rachunek zysków i strat. To także informacja dodatkowa, a w przypadku niektórych podmiotów także rachunek przepływów pieniężnych. Informacja dodatkowa i cash flow powinny dostarczyć informacji pozwalających lepiej przeanalizować i zinterpretować dane bilansowe czy wynikowe. Dzięki nim możliwa jest kompleksowa ocena działalności jednostki. Zmiany, które wprowadziła nowelizacja ustawy o rachunkowości z 23 lipca 2015 r., wpłynęły także na zawartość danych prezentowanych w tych dodatkowych elementach sprawozdania.

  czytaj więcej

 • Bobrowicz: Państwowy sąd polubowny, czyli polityczne wypaczenia

  Bobrowicz: Państwowy sąd polubowny, czyli polityczne wypaczenia

  Nowym zadaniem prezesa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, wynikającym z treści znowelizowanej ustawy o prokuratorii, jest utworzenie Sądu Polubownego przy PG. Powstanie państwowy sąd polubowny? Starszym radcom prawnym natychmiast skojarzył się ten pomysł z czymś, co już było: z funkcjonującym kiedyś w PRL Państwowym Arbitrażem Gospodarczym. Rozstrzygał on spory pomiędzy jednostkami gospodarki uspołecznionej, a więc takie, w których stronami były państwowe jednostki organizacyjne czy spółki, „w których państwo posiadało udział wynoszący ponad 50 proc. kapitału zakładowego”. W Okręgowych Komisjach Arbitrażowych (pierwsza instancja sądu arbitrażowego) prezesi należeli do PZPR i egzekutyw Komitetów Wojewódzkich PZPR. Arbitrzy byli pracownikami mianowanymi przez prezesa PAG – ówczesna władza musiała mieć pewność, że wyroki wydawane będą zgodnie z jej wolą.

  czytaj więcej

 • Młode Polki stawiają na pracę. Tyle że w domu

  Młode Polki stawiają na pracę. Tyle że w domu

  Już 1,6 mln kobiet jest zawodowo nieaktywnych ze względu na obowiązki rodzinne. To dane z badania BAEL, jakie cyklicznie prowadzi GUS, dotyczące IV kwartału 2016 r.

  czytaj więcej

 • Grupa Wyszehradzka chce dogonić Zachód. A potem Izrael [RAPORT]

  Grupa Wyszehradzka chce dogonić Zachód. A potem Izrael [RAPORT]

  Polska wraz z Węgrami, Czechami i Słowacją może powalczyć o miano europejskiego centrum innowacyjności.

  czytaj więcej

 • GPW: Wszystkie indeksy zakończyły notowania na plusie

  GPW: Wszystkie indeksy zakończyły notowania na plusie

  Wtorkowe notowania na warszawskim parkiecie zakończyły się wzrostami najważniejszych indeksów. Wśród blue chipów, największą zwyżkę, 7,2 proc., zanotował Tauron. Tylko trzy spółki z WIG 20 zakończyły sesję spadkami.

  czytaj więcej

 • Wszystko o budżecie obywatelskim 2017

  Wszystko o budżecie obywatelskim 2017

  Budżet obywatelski, zwany również budżetem partycypacyjnym, to proces decyzyjny, podczas którego mieszkańcy miasta, gminy, osiedla otrzymują możliwość współdecydowania o sposobie wydawania części środków budżetowych. Dzięki korzystaniu z jego mechanizmów mogą zgłaszać inicjatywy dotyczące najpotrzebniejszych rozwiązań wpływających na zaspokojenie lokalnych potrzeb. Pionierami w dziedzinie budżetu obywatelskiego byli Brazylijczycy. Instrument ten został wykorzystany po raz pierwszy przez władze samorządowe Porto Alegre w 1989 roku. W Polsce pierwszym samorządem, który zdecydował się na zorganizowanie budżetu obywatelskiego, był Sopot (stało się to w 2011 r.). Wszystko rozpoczęło się od przyjęcia rezolucji rady miejskiej, która wyrażała wolę wprowadzenia budżetu obywatelskiego w kwocie 3 milionów złotych. Była to deklaracja symboliczna, która miała znaleźć swoje odzwierciedlenie w uchwale budżetowej na następny rok.

  czytaj więcej

 • Na nowym lotnisku mogą wylądować Chińczycy

  Na nowym lotnisku mogą wylądować Chińczycy

  Na budowę CPL potrzeba 20–30 mld zł. Unia tych pieniędzy nie da, więc rząd może ich szukać w Pekinie.

  czytaj więcej

 • Prezes UOKiK: KRRiT powinna zająć się prasą [WYWIAD]

  Prezes UOKiK: KRRiT powinna zająć się prasą [WYWIAD]

  - My możemy wyznaczyć niemalże linijką udziały w rynku na podstawie wielkości nakładów czy sprzedaży, ale nie badamy treści. A to kontent jest kluczowy - uważa Marek Niechciał, prezes UOKiK.

  czytaj więcej

 • Niedziński: Czy możemy skorzystać na brexicie?

  Niedziński: Czy możemy skorzystać na brexicie?

  To nie będzie wyjście po angielsku. Dziś brytyjska premier Theresa May oficjalnie notyfikuje władzom Unii Europejskiej, że Zjednoczone Królestwo zamierza opuścić jej szeregi i pójść własną drogą, co rozpocznie długi i trudny proces negocjacji rozwodowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników