Nośnik narzędzi

Nośnik narzędzi to ciągnik rolniczy wykonany w specjalny sposób tak, że nie tylko ciągnie narzędzia lecz przenosi je również na sobie.


 • Kogo zaboli nowa opłata od reklam

  Kogo zaboli nowa opłata od reklam

  Ustawa krajobrazowa wymaga szczególnej uwagi przedsiębiorców, którzy wynajmują powierzchnie reklamowe, a także tych, którzy promują swoje usługi i produkty w przestrzeni publicznej - wyjaśnia Przemysław Adamus.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Pierwszy partner handlowy Polski. Rzetelne, ale nie bezproblemowe

  Niemcy: Pierwszy partner handlowy Polski. Rzetelne, ale nie bezproblemowe

  Gospodarka RFN to czwarta co do wielkości po Stanach Zjednoczonych Chinach i Japonii potęga ekonomiczna na świecie. Kraj ten od ponad dwudziestu lat jest także pierwszym partnerem handlowym Polski.

  czytaj więcej

 • Za sfałszowanie dokumentu grozi oprócz wykluczenia z przetargu również odpowiedzialność karna

  Za sfałszowanie dokumentu grozi oprócz wykluczenia z przetargu również odpowiedzialność karna

  Złożenie nieprawdziwych informacji w postępowaniu o zamówienie publiczne może obciążyć nie tylko wykonawców. Także osoby, które ułatwią przestępstwo poprzez dostarczenie odpowiednich oświadczeń.

  czytaj więcej

 • Nowoczesność puka do drzwi polskiego fiskusa

  Nowoczesność puka do drzwi polskiego fiskusa

  Wstępnie wypełnione deklaracje VAT, monitorowanie rozliczeń podatkowych online, centralna baza faktur oraz specjalny system rejestrujący tranzyt towarów – przyjęte za granicą rozwiązania z pewnością zmieniłyby także polski aparat skarbowy.

  czytaj więcej

 • Nowa ordynacja podatkowa: Co oznacza wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego?

  Nowa ordynacja podatkowa: Co oznacza wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego?

  Wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r. poz. 1649) zmiany przewidują wprowadzenie od 1 lipca 2016 r. jednolitego pliku kontrolnego (JPK).

  czytaj więcej

 • Ordynacja podatkowa 2016: Jak zmienią się czynności kontrolne po wprowadzeniu JPK

  Ordynacja podatkowa 2016: Jak zmienią się czynności kontrolne po wprowadzeniu JPK

  Wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 1649) zmiany przewidują zastosowanie od 1 lipca 2016 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Sprawdźmy więc, jak zastosowanie tego rozwiązania informatycznego w polskim systemie prawa podatkowego może wpłynąć na zasady przeprowadzania czynności kontrolnych u podatników prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych.

  czytaj więcej

 • Branża reklamowa obawia się zbyt restrykcyjnych uchwał

  Branża reklamowa obawia się zbyt restrykcyjnych uchwał

  Ustawa krajobrazowa i uchwalane na jej mocy samorządowe kodeksy reklamowe mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Dlatego tak ważne jest, by tworzone były w sposób przemyślany – apeluje Ogólnopolska Izba Gospodarcza Reklamy Wielkoformatowej (OIGRW).

  czytaj więcej

 • Senackie komisje za nowelizacją zasad inwigilacji

  Senackie komisje za nowelizacją zasad inwigilacji

  We wtorek nad nowelizacją kilkunastu ustaw regulujących działania służb specjalnych obradowały komisje: ustawodawcza, obrony narodowej oraz praw człowieka, praworządności i petycji.

  czytaj więcej

 • Senat zakończył debatę nad nowelizacją ws. inwigilacji. Są poprawki

  Senat zakończył debatę nad nowelizacją ws. inwigilacji. Są poprawki

  W piątek po godz. 11.00 Senat zakończył debatę, która zajęła także całe czwartkowe posiedzenie Izby. Ogłoszono przerwę w obradach do godz. 13.10. PO złożyła poprawki m.in. eliminujące z noweli zapisy dotyczące pobierania danych internetowych przez służby drogą on line. Według Bogdana Klicha (PO) swobodne pobieranie tych danych jest "gigantycznym zagrożeniem dla swobód obywatelskich". "Internet powinien pozostać przestrzenią wolności" - dodał.

  czytaj więcej

 • Senat przyjął nowelę do ustawy o policji bez poprawek

  Senat przyjął nowelę do ustawy o policji bez poprawek

  Za przyjęciem noweli bez poprawek głosowało 56 senatorów, 28 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Stosunkiem głosów 27 za, przy 60 przeciw przepadł wniosek mniejszości PO, by odrzucić całą nowelę.

  czytaj więcej

 • "Ustawa ws. zasad inwigilacji narusza prawa człowieka". RPO zaskarży nowelę do TK

  "Ustawa ws. zasad inwigilacji narusza prawa człowieka". RPO zaskarży nowelę do TK

  Nowelizacja kilkunastu ustaw regulujących działania służb specjalnych i policji, została przyjęta przez Sejm 15 stycznia, a w ubiegłym tygodniu przez Senat. Dotyczy ona głównie zasad pobierania przez służby danych telekomunikacyjnych, internetowych i pocztowych oraz prowadzenia kontroli operacyjnej. Ma być wykonaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. o częściowej niekonstytucyjności zasad inwigilacji; ma wejść w życie 7 lutego (6 lutego wchodzi w życie wyrok TK).

  czytaj więcej

 • Co mogą służby specjalne: Wchodzi w życie "ustawa inwigilacyjna"

  Co mogą służby specjalne: Wchodzi w życie "ustawa inwigilacyjna"

  Kontrola operacyjna to m.in. podsłuch, przegląd korespondencji i przesyłek (na co zgodę wyraża sąd). Dane telekomunikacyjne to informacje, czyj jest numer telefonu komórkowego, wykazy połączeń, dane o lokalizacji telefonu oraz numer IP komputera. Służby sięgają po nie w każdej niemal sprawie, bez względu na wagę przestępstwa (sąd dotychczas tego nie kontrolował).

  czytaj więcej

 • Ustawa inwigilacyjna to realizacja wyroku TK? "Wprowadza też rozwiązania, których wyrok TK nie wymagał"

  Ustawa inwigilacyjna to realizacja wyroku TK? "Wprowadza też rozwiązania, których wyrok TK nie wymagał"

  Biuro TK opublikowało obszerny komunikat w związku z nowelizacją ustawy o Policji i innych służbach specjalnych, która weszła w życie w niedzielę. Komunikat powołał się na fakt, że w debacie publicznej nad tą nowelą "podnosi się, że została ona wydana w celu wykonania wyroku TK z 30 lipca 2014 r.". Biuro TK uznało zatem za celowe "przedstawienie relacji między obowiązkami ustawodawcy wynikającymi ze wskazanego wyroku, a treścią powołanej ustawy".

  czytaj więcej

 • Oprzyjmy rozwój na technologiach militarnych

  Oprzyjmy rozwój na technologiach militarnych

  Polska musi zmienić charakter rozwoju gospodarczego. Zamiast na taniej, choć kompetentnej sile roboczej powinniśmy oprzeć się na wiedzy i innowacyjności. Po wykorzystaniu kolejnej transzy środków z UE powinniśmy osiągnąć poziom rozwoju infrastruktury, który nie będzie wymagał już takich nakładów.

  czytaj więcej

 • JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  JPK: Ochrona danych wymaga doprecyzowania

  Zmiany wprowadzone ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1649 ze zm.) w zakresie przekazywania ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych na żądanie organów podatkowych w postaci elektronicznej, odpowiadającej określonej strukturze logicznej (dalej: jednolity plik kontrolny) już teraz budzą wiele wątpliwości i generują wiele pytań wśród przedsiębiorców. Na niecałe 3 miesiące przed wejściem w życie znowelizowanych przepisów wiele zagadnień wciąż jest niejasnych, a podmioty aktualizujące systemy księgowe dostrzegają niespójności techniczne wewnątrz struktur JPK. Dziś staramy się opisać niektóre obawy i wskazać, jak w praktyce nowe przepisy będą funkcjonować, a także jak na swoją korzyść mogą je wykorzystać podatnicy.

  czytaj więcej

 • Policzą widzów reklamy internetowej

  Policzą widzów reklamy internetowej

  Rynek niecierpliwie czeka na ujednolicenie standardów pomiaru klipów w sieci. W czerwcu zadebiutuje nowy system pomiaru reklamy cyfrowej, Digital Ad Ratings (DAR)

  czytaj więcej

 • Szef MSWiA o wizycie Komisji Weneckiej: Ustawa o policji bardzo dobra

  Szef MSWiA o wizycie Komisji Weneckiej: Ustawa o policji bardzo dobra

  Ustawa o policji jest bardzo dobra; sformułowana na wzór przepisów obowiązujących na zachodzie Europy - powiedział w piątek w Katowicach szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o wizytę przedstawicieli Komisji Weneckiej ws. nowelizacji ustawy zmieniającej m.in. zasady inwigilacji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników