Nośnik narzędzi

Nośnik narzędzi to ciągnik rolniczy wykonany w specjalny sposób tak, że nie tylko ciągnie narzędzia lecz przenosi je również na sobie.


 • Duda: Grupa Wyszehradzka musi być rzecznikiem europejskiej jedności

  Duda: Grupa Wyszehradzka musi być rzecznikiem europejskiej jedności

  Grupa Wyszehradzka musi być aktywnym i zdeterminowanym rzecznikiem europejskiej jedności - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając spotkanie państw V4 w Łańcucie. Według niego przesłanie, które płynie z 25 lat współpracy Polski, Czech, Słowacji i Węgier, jest takie, że razem można więcej.

  czytaj więcej

 • "Kielce stolicą mody": Promocja samorządów nie może być groteskowa

  "Kielce stolicą mody": Promocja samorządów nie może być groteskowa

  Czy Kielce kojarzone są ze stolicą mody, Gdańsk ze stolicą internetu, a Warszawa z polami kapusty i obskurnymi barami mlecznymi? Specjaliści od marketingu terytorialnego twierdzą, że aby kampania promująca samorząd nie okazała się groteską, a nakłady nie poszły na marne, komunikat musi być spójny z realiami. Inaczej miasto szybko traci na wiarygodności, a turyści i inwestorzy wybierają inną lokalizację. W marketingu mało jest gorszych rzeczy niż obietnica bez pokrycia. Wydaje się, że dobrym przepisem na reklamę jest propagowanie dóbr regionalnych, wydarzeń i sportu wśród mieszkańców. Jednak, jak zauważa Najwyższa Izba Kontroli, z uwagi na brak zdefiniowanego pojęcia promocji pieniądze zamiast faktycznie iść np. na rekreację, trafiają np. na wsparcie lokalnych klubów sportowych. Zdarzało się również, że z tych środków finansowano publikowanie kondolencji czy ogłoszeń na temat sprzedaży nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Dokumentacja medyczna: Nie zawsze placówka prześle ją przez internet

  Dokumentacja medyczna: Nie zawsze placówka prześle ją przez internet

  Każdy pacjent ma prawo dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń medycznych. W konsekwencji przychodnia lub szpital mają obowiązek umożliwić mu skorzystanie z tego uprawnienia.

  czytaj więcej

 • Duda na 25-leciu powstania Radia Maryja: Jako prezydent dziękuję za wielkie dzieło wspólnoty

  Duda na 25-leciu powstania Radia Maryja: Jako prezydent dziękuję za wielkie dzieło wspólnoty

  Dziękuję za wielkie dzieło wspólnoty, miłosierdzia, budowania siły polskiego społeczeństwa i siły polskiej państwowości - podkreślił prezydent Andrzej Duda w sobotę w Toruniu na obchodach 25-lecia powstania Radia Maryja.

  czytaj więcej

 • Reklamacje: Jak udzielić odpowiedzi na pismo niezadowolonego klienta?

  Reklamacje: Jak udzielić odpowiedzi na pismo niezadowolonego klienta?

  PROBLEM: Od 10 stycznia 2017 r. do ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 ze zm.; dalej: u.p.k.) wprowadzono art. 7a, który ma zdyscyplinować przedsiębiorców udzielających odpowiedzi konsumentom na ich reklamacje. Zgodnie z jego brzmieniem – jeżeli przepisy odrębne nie stanowią inaczej – przedsiębiorca jest obowiązany udzielić odpowiedzi na reklamację konsumenta w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania. Udzielenie jej jest bardzo ważne, zgodnie bowiem z art. 7a ust. 2 u.p.k. jej brak będzie traktowany tak, jak gdyby przedsiębiorca uznał reklamację. W związku z wprowadzeniem nowego przepisu przedsiębiorcy mają wątpliwości. Poniżej odpowiadamy na wybrane pytania.

  czytaj więcej

 • „Uwaga. To osiedle jest monitorowane”. Czy spółdzielnie mieszkaniowe ingerują w naszą prywatność?

  „Uwaga. To osiedle jest monitorowane”. Czy spółdzielnie mieszkaniowe ingerują w naszą prywatność?

  - Co do zasady, dopóki nie powstanie osobna regulacja odnosząca się do monitoringu wizyjnego, podmioty chcące go stosować przed podjęciem decyzji o zainstalowaniu kamer, powinny zastanowić się, czy jest to niezbędne i czy zamierzonego celu nie mogą osiągnąć przy pomocy innych metod, mniej ingerujących w prywatność - uważa GIODO.

  czytaj więcej

 • Wojewoda nie uchylił łódzkiej uchwały reklamowej, ale wątpliwości pozostały

  Wojewoda nie uchylił łódzkiej uchwały reklamowej, ale wątpliwości pozostały

  PROBLEM: W Łodzi, jako drugim mieście w Polsce po Ciechanowie, weszła w życie uchwała w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. O ile ciechanowskie przepisy zostały znacząco ograniczone przez wojewodę mazowieckiego, to łódzkie przeszły taki sprawdzian bez uszczerbku. Czy to znaczy, że inne miasta mogą ją traktować jako wzorzec idealny? Nie do końca. Są bowiem obawy co do konstytucyjności uchwały, a ponadto nie wszystkie jej regulacje wydają się do końca trafne.

  czytaj więcej

 • Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Monitorowanie aktywności na komputerach pracowników nadal wzbudza kontrowersje, choć wdrożone mądrze i z poszanowaniem praw jednostki, pomaga firmom i instytucjom zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Gdy wynik finansowy organizacji wzrasta, korzyści czerpią wszyscy pracownicy, choć część z nich zazwyczaj głośno protestuje przed wprowadzeniem narzędzi monitorujących. Czy mają się czego obawiać? Jak z nimi rozmawiać, by zrozumieli, że mogą tylko zyskać?

  czytaj więcej

 • Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Księgowość internetowa przydatna dla małych firm

  Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały rynek usług księgowych. Sprawiły, że prowadzenie dokumentów związanych z działalnością biznesową, takich jak wystawianie faktur, prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów czy środków trwałych, jest możliwe z dowolnego miejsca, do tego w prosty sposób.

  czytaj więcej

 • Kamery w sklepach nie zawsze zgodne z przepisami. Będą kontrole GIODO

  Kamery w sklepach nie zawsze zgodne z przepisami. Będą kontrole GIODO

  Sklepy stosujące monitoring wizyjny muszą się liczyć z kontrolami – zapowiada GIODO. Zwłaszcza jeśli jest on wykorzystywany do profilowania klientów.

  czytaj więcej

 • Martwe płody szokują w Chojnicach. Usunięcie bulwersującego billboardu nie jest łatwe

  Martwe płody szokują w Chojnicach. Usunięcie bulwersującego billboardu nie jest łatwe

  PROBLEM: Wkrótce Chojnice mogą kojarzyć się wszystkim z krucjatą antyaborcyjną. A to za sprawą kontrowersyjnych billboardów z martwymi płodami tuż przy ruchliwej trasie wojewódzkiej. Ustawione są jednak na prywatnej działce, poza pasem drogowym. Zdaniem włodarzy miasta i powiatu to wiąże ręce samorządowi. I choć reklamy są w odbiorze drastyczne dla mieszkańców i rozpraszają kierowców, to nie ma podstaw prawnych do ich usunięcia. Prawnicy twierdzą, że zadanie faktycznie jest trudne, ale posłużyć się można różnymi przepisami – poczynając od prawa budowlanego, przez ustawę o drogach publicznych, po zgłoszenie do prokuratury i... regulacje o immisjach. Kłopotów przysporzyć może natomiast próba skorzystania z ustawy krajobrazowej. Opisywana przez nas sytuacja to tylko punkt wyjścia do rozważań na temat tego, jak samorządy mogą walczyć z banerami o kontrowersyjnych treściach oraz reklamą audiowizualną, która umieszczona przy drogach często rozprasza kierowców animacją świetlną.

  czytaj więcej

 • Przestępczością gospodarczą zajmuje się ponad tysiąc prokuratorów

  Przestępczością gospodarczą zajmuje się ponad tysiąc prokuratorów

  - Już na wstępnym etapie postępowania śledczy będzie mógł nie tylko stawiać zarzuty, ale i dokonywać zabezpieczeń majątkowych. Dotychczas było to niemożliwe - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Ostrowski, dyrektor departamentu do spraw przestępczości gospodarczej Prokuratury Krajowej.

  czytaj więcej

 • Pracownik drukuje prywatne dokumenty w pracy? To dodatkowe koszty i zagrożenie dla firmy

  Pracownik drukuje prywatne dokumenty w pracy? To dodatkowe koszty i zagrożenie dla firmy

  Skuteczne zarządzanie przepływem dokumentów, redukcja kosztów wydruku, bezpieczeństwo danych – tak można scharakteryzować potężne narzędzia do obsługi i kontroli dokumentów w firmie.

  czytaj więcej

 • Janczyk: Nawet 100 tys. zł za oferowanie nielegalnego hazardu na automatach

  Janczyk: Nawet 100 tys. zł za oferowanie nielegalnego hazardu na automatach

  Państwo uzyska zdecydowane narzędzia do walki z nielegalnym hazardem na automatach, za złamanie zakazu będą grozić wysokie kary, do 100 tys. zł od urządzenia - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Polskie banki miały szansę na to, by wyjść za granicę

  Debata DGP: Polskie banki miały szansę na to, by wyjść za granicę

  Przedstawiciele laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu „Gwiazdy Bankowości” organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i PwC dyskutują na temat wyzwań stojących przed instytucjami finansowymi: kwestii kredytów frankowych, rosnącego nacisku na ochronę praw konsumenta, znaczenia technologii i repolonizacji sektora

  czytaj więcej

 • Kontrola operacyjna KAS: Groźna dla oszustów i… praw obywateli

  Kontrola operacyjna KAS: Groźna dla oszustów i… praw obywateli

  Czy wprowadzając szczególne uprawnienia dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, zagwarantowano inwigilowanym podatnikom bezpieczeństwo i zachowanie standardów konstytucyjnych? Są co do tego poważne wątpliwości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników