niezależnej gazety

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu niezależnej gazety. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące niezależnej gazety.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • CFO 4.0 – CYFROWA REWOLUCJA W BIZNESIE

  CFO 4.0 – CYFROWA REWOLUCJA W BIZNESIE

  Spotkanie dyrektorów finansowych w Warszawie

  czytaj więcej

 • Węgrzy znów się skarżą na Brukselę [OPINIA]

  Węgrzy znów się skarżą na Brukselę [OPINIA]

  Minister sprawiedliwości Judit Varga reprezentowała Budapeszt w czasie pierwszego wysłuchania w unijnej Radzie ds. Ogólnych w ramach procedury z art. 7. Chociaż na swoim koncie na Twitterze w nazwie użytkownika pani minister poza imieniem i nazwiskiem jest też „_EU”, nie oznacza to, że jej polityka wobec Unii Europejskiej uległa zmianie.

  czytaj więcej

 • Johnson ma czas do 30 września. Kto stoi za nowym ultimatum dla premiera?

  Johnson ma czas do 30 września. Kto stoi za nowym ultimatum dla premiera?

  Brytyjska prasa sporo miejsca poświęca w czwartek ultimatum w sprawie brexitu, jakie premierowi Wielkiej Brytanii Borisowi Johnsonowi miał postawić szef rządu Finlandii Antti Rinne. W opinii mediów za ultimatum stoi jednak prezydent Francji Emmanuel Macron.

  czytaj więcej

 • Nowe stawki VAT 2020: Sprawdź, co się zmieni po 1 kwietnia 2020 r.

  Nowe stawki VAT 2020: Sprawdź, co się zmieni po 1 kwietnia 2020 r.

  1 kwietnia 2020 r. wejdzie w życie nowa matryca stawek VAT. Sprawdź, które produkty obłożone zostaną wyższym podatkiem od wartości dodanej, a które stawki ulegną obniżeniu.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Sędzia agituje za kandydatem PiS

  Sędzia agituje za kandydatem PiS

  Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa w krótkim filmie zamieszczonym m.in. na kanale YouTube udzielił poparcia osobie startującej do Sejmu.

  czytaj więcej

 • Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  Jaki CIT i VAT przy sprzedaży bonów towarowych

  W lipcu 2019 r. księgarnia (sp. z o.o.) zleciła drukarni wydrukowanie dwóch rodzajów bonów. Pierwsze to bony jednego przeznaczenia (można nimi zapłacić za sprzedawane w księgarni multimedia objęte podstawową stawką VAT), a drugie to bony różnego przeznaczenia (można zapłacić za wszystkie sprzedawane w księgarni towary, m.in. multimedia, książki, gazety, artykuły papiernicze obłożone stawkami 23, 8 i 5 proc.). Wartość nominalna obu rodzajów bonów wynosi 50 zł i mogą być zrealizowane tylko w punktach handlowych księgarni, które znajdują się w Polsce. Drukarnia przekazała księgarni bony 29 lipca 2019 r. 1 września 2019 r. dwa bony, każdy innego przeznaczenia, nabyła firma X (podatnik VAT czynny), każdy za cenę brutto 45 zł. Zapłatę za nie księgarnia otrzymała w dniu ich sprzedaży. 1 września księgarnia na udokumentowanie sprzedaży bonu jednego przeznaczenia wystawiła fakturę, a na udokumentowanie sprzedaży bonu różnego przeznaczenia wystawiła notę. 30 września 2019 r. oba rodzaje bonów zostały zrealizowane – na ich podstawie zostały wydane dwie płyty z muzyką każda o wartości 50 zł. Także 30 września na udokumentowanie wydania płyty, za którą zapłacono bonem jednego przeznaczenia, został wydany jedynie dokument WZ, natomiast wydanie płyty na podstawie bonu różnego przeznaczenia potwierdzono tego samego dnia fakturą.

  czytaj więcej

 • Francja wdraża dyrektywę o prawach autorskich, Google ją obchodzi

  Francja wdraża dyrektywę o prawach autorskich, Google ją obchodzi

  Skuteczne wprowadzenie prawa autorskiego wymaga determinacji wydawców, instytucji unijnych i rządów państw europejskich.

  czytaj więcej

 • Nowe zamówienia publiczne na ostatniej prostej. Ale jeszcze nie wszystko uporządkowano

  Nowe zamówienia publiczne na ostatniej prostej. Ale jeszcze nie wszystko uporządkowano

  Senat 27 września 2019 r. bez poprawek przyjął nowe prawo zamówień publicznych (dalej: p.z.p.). To znaczy, że za 15 miesięcy wejdą w życie 623 nowe przepisy.

  czytaj więcej

 • Gala "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości"

  Gala "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości"

  Wydanie specjalne DGP i wieczorna gala „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” wieńczą trwającą od 9 września VII edycję akcji. W tym roku temat przewodni brzmiał: Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner. Redakcja postanowiła wsłuchać się w głos tych, którzy przyczyniają się do modernizacji polskiej gospodarki i pomagają w rozwoju naszego eksportu. Zagraniczni inwestorzy to nie tylko miejsca pracy, ale przede wszystkim ważna cześć internacjonalizacji polskiej gospodarki.

  czytaj więcej

 • Smog na dobre wyszedł z niszy. Co o tym problemie mówią komitety wyborcze?

  Smog na dobre wyszedł z niszy. Co o tym problemie mówią komitety wyborcze?

  Od 3 do 4 mln domów w Polsce wciąż ogrzewanych jest słabym jakościowo i zasiarczonym węglem, który wrzucamy do starych, wysokoemisyjnych kotłów. Do tego wiele ciepła tracimy przez fatalny stan budynków. To w pigułce jedna z głównych przyczyn stanu powietrza, który pozostawia wiele do życzenia. O tym jak walczyć ze smogiem dyskutowali uczestnicy debaty w redakcji DGP

  czytaj więcej

 • ZUS będzie niższy, ale ryczałt pozostanie

  ZUS będzie niższy, ale ryczałt pozostanie

  Jeśli PiS wygra wybory, to przedsiębiorcy zapłacą mniejszy ZUS średnio o 500 zł. Ale nie miejmy złudzeń. Wiele wskazuje na to, że składek od dochodu uzależnić się nie uda. Zresztą z prawnego punktu widzenia to trudna spraw.

  czytaj więcej

 • Dyrektor Teatru Nowego w Łodzi: Albo teatry będą prawe, albo ich nie będzie [WYWIAD]

  Dyrektor Teatru Nowego w Łodzi: Albo teatry będą prawe, albo ich nie będzie [WYWIAD]

  - Obecna władza wykorzystuje kulturę do celów politycznych, a poprzednia władza nie doceniała kultury w budowaniu świadomości obywatelskiej, tożsamości, otwartości na świat - mówi w wywiadzie dla DGP Krzysztof Dudek. Od 2016 r. dyrektor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

  czytaj więcej

 • Trump pod coraz większą presją demokratów

  Trump pod coraz większą presją demokratów

  Prokuratorzy pracujący nad Watergate nie mają wątpliwości: jest już wystarczająco dużo dowodów, by wszcząć procedurę impeachmentu wobec amerykańskiego prezydenta

  czytaj więcej

 • Erdoğan zabrania publikacji krytycznych wiadomości na temat interwencji w Syrii

  Erdoğan zabrania publikacji krytycznych wiadomości na temat interwencji w Syrii

  Administracja prezydenta Erdoğana zabroniła publikacji krytycznych wiadomości i komentarzy na temat interwencji na północy Syrii. Za złamanie tego zakazu zatrzymano ostatnio dwie osoby.

  czytaj więcej

 • Mikroprzedsiębiorców przybywa. Zamiast o rosnących zyskach, mówią o zawrotnych kosztach

  Mikroprzedsiębiorców przybywa. Zamiast o rosnących zyskach, mówią o zawrotnych kosztach

  Zamiast o rosnących zyskach, mówią o zawrotnych kosztach. Mikroprzedsiębiorców przybywa, co niekoniecznie jest najlepszym sygnałem dla gospodarki

  czytaj więcej

 • Kanada: Nie ma pewności, czy którakolwiek partia będzie mogła samodzielnie utworzyć rząd po wyborach

  Kanada: Nie ma pewności, czy którakolwiek partia będzie mogła samodzielnie utworzyć rząd po wyborach

  Po trudnej dla rządzącej w Kanadzie Partii Liberalnej premiera Justina Trudeau kampanii wyborczej w poniedziałek w kraju odbędą się wybory parlamentarne. Nie ma pewności, że którakolwiek partia będzie mogła samodzielnie utworzyć rząd.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników