nieuczciwy deweloper

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nieuczciwy deweloper. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nieuczciwy deweloper.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polacy kontra fiskus. Kto tak naprawdę kogo oszukuje?

  Polacy kontra fiskus. Kto tak naprawdę kogo oszukuje?

  Wampiry żerujące na przedsiębiorczym społeczeństwie. Sadyści, których nic nie cieszy bardziej niż to, że mogą uczciwego człowieka obedrzeć z ciężko zarobionych pieniędzy. Nic, tylko czekają na nasze, podatników, potknięcie. Takie wnioski wyciągnąłby mieszkaniec innej planety po zapoznaniu się z informacjami na temat urzędników skarbówki. A jak oni widzą nas?

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Koniec transakcji na boku. Agent wyegzekwuje prowizję

  Nieruchomości: Koniec transakcji na boku. Agent wyegzekwuje prowizję

  Agencje nieruchomości ścigają klientów, którzy nie chcą zapłacić za skojarzenie ofert.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w VAT na ostatnią chwilę

  Rewolucja w VAT na ostatnią chwilę

  Od nowego roku zmienią się unijne zasady opodatkowania usług elektronicznych, nadawczych i telekomunikacyjnych. Rząd planuje jednak przyjąć projekt nowelizacji dopiero w III kw. br.

  czytaj więcej

 • Ostrzegasz w sieci przed nierzetelną firmą? Uważaj jak to robisz

  Ostrzegasz w sieci przed nierzetelną firmą? Uważaj jak to robisz

  Publikując w sieci wpis na temat nieuczciwego przedsiębiorcy warto zwrócić uwagę, czy nie naruszamy dobrego imienia innych. Można to zrobić nawet przez niewłaściwe ułożenie tekstu na stronie internetowej

  czytaj więcej

 • Czy ustawa deweloperska chroni konsumentów?

  Czy ustawa deweloperska chroni konsumentów?

  Ustawa deweloperska, a właściwie Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, weszła w życie 29 kwietnia 2012 r. Jej głównym celem była ochrona konsumentów obawiających się nieuczciwych praktyk ze strony deweloperów. Czy ustawa spełniła swoją rolę?

  czytaj więcej

 • Na rynku nieruchomości zaczyna się wojna o wynajem

  Na rynku nieruchomości zaczyna się wojna o wynajem

  Rosną wpływy budżetu z podatku od wynajmu mieszkań przez prywatnych właścicieli. Wkrótce jednak zagrozi im konkurencja

  czytaj więcej

 • Przybywa ofiar nieuczciwych deweloperów

  Przybywa ofiar nieuczciwych deweloperów

  W naszym kraju ciągle łatwo jest stracić nie tylko oszczędności całego życia, lecz nawet te, których się jeszcze nie odłożyło. I nie wiadomo, czy kiedykolwiek się odłoży. Znaleźć się w sytuacji o wiele gorszej od takiej, gdy się nie ma nic. Gdy, oprócz zerowego stanu posiadania, bez własnej winy wpada się w ogromne długi. To przypadek osób, które zadłużyły się na trzydzieści albo i więcej lat, po czym ten kredyt hipoteczny wpłaciły deweloperowi, a ten upadł, nie pozostawiając po sobie masy upadłościowej. Zostawił za to na lodzie swoich klientów, których grono błyskawicznie rośnie.

  czytaj więcej

 • Spółdzielnie mieszkaniowe w MDM? Lokale tańsze, ale mniejsza ochrona ich nabywców

  Spółdzielnie mieszkaniowe w MDM? Lokale tańsze, ale mniejsza ochrona ich nabywców

  Zdaniem ekspertów do MdM-u nie powinny zostać dopuszczone spółdzielnie mieszkaniowe. Powód? Nie muszą spełniać wielu wymogów

  czytaj więcej

 • Ziemia odzyskana, czyli koniec sporu na Białołęce

  Ziemia odzyskana, czyli koniec sporu na Białołęce

  Atrakcyjna działka wróciła do zakonu elżbietanek. Wszyscy są zadowoleni, tylko winnych przekrętu brak

  czytaj więcej

 • Sąd Najwyższy po myśli deweloperów

  Sąd Najwyższy po myśli deweloperów

  Nie ma nic karygodnego w zapisach umów, które przewidują, że cena za mieszkanie zostanie ustalona wedle powierzchni wymierzonej już po zakończeniu budowy, a nie na etapie projektu. Uznał Sąd Najwyższy

  czytaj więcej

 • Tanie mieszkanie sprzedam jeszcze taniej, czyli blues pośrednika po deregulacji

  Tanie mieszkanie sprzedam jeszcze taniej, czyli blues pośrednika po deregulacji

  Ludzie się łapią na oferty: „Pośrednictwo mieszkaniowe: ZERO marży”. Oczywista bzdura, bo przecież ktoś musi za usługę zapłacić. I klienci płacą, słono.

  czytaj więcej

 • Prof. Łętowska: Prawne instrumenty zdobywania życzliwości

  Prof. Łętowska: Prawne instrumenty zdobywania życzliwości

  Notariusz nie może robić wszystkiego, czego od niego żąda klient, jest w końcu różnica między zawodem zaufania publicznego a prawnikiem typu consigliere, pozostającym na stałych usługach klienta, który płaci i wymaga - ocenia profesor Łętowska.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Uchodźcy a tenis

  Lewestam: Uchodźcy a tenis

  Jest rok... nieważne który, dowolnie wybrany rok w niedalekiej przyszłości, w którym to roku nastąpiła rzecz potworna, a mianowicie wojna atomowa na Bliskim Wschodzie. Poziom radiacji na całym świecie podniósł się tak wysoko, że Czarnobyl się zawstydził niczym uczniak. Nikt nie przetrwa tego bez szwanku. Na szczęście kilka lat temu, w zasadzie dzięki natręctwu pewnego dewelopera, wykupiłeś sobie udziały w podziemnym miasteczku Fairhaven, luksusowym schronie na 10 tys. osób. Jesteś więc bezpieczny, a najlepsze jest to, że Fairhaven to nie jest zwykły schron.

  czytaj więcej

 • Trzeba zwracać uwagę nawet na detale umowy z deweloperem

  Trzeba zwracać uwagę nawet na detale umowy z deweloperem

  Pani Julia chce kupić mieszkanie u dewelopera. W jej miejscowości w lokalnej prasie ogłasza się kilka firm, które prowadzą inwestycje, a nawet oferują już gotowe mieszkania. Czytelniczka obawia się, że może trafić na nieuczciwego przedsiębiorcę i stracić pieniądze. Znajomi przestrzegają ją przed pułapkami w umowach deweloperskich i twierdzą, że niektóre firmy proponują klientom niekorzystne warunki. – Na co powinnam zwrócić uwagę, podpisując umowę z deweloperem, aby zabezpieczyć swoje prawa – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  W rzeczywistości straty 1,6 mld zł nie ma. Wykazana strata księgowa jest efektem tworzonych rezerw na kredyty zagrożone – przekonuje prezes SK Banku Jan Bajno, którego działalność została zawieszona przez KNF.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory dzięki postulatom dotyczącym rynku pracy i polityki społecznej. Część komentatorów uznała wręcz, że PiS przejął wiele postulatów tradycyjnej lewicy. Pozory jednak mogą mylić, a w praktyce może się okazać, że rozwiązania przyjęte przez rząd będą dla dużej części społeczeństwa mniej korzystne od polityki poprzedniej ekipy.

  czytaj więcej

 • UOKiK sprawdza agencje nieruchomości. Wzorce umów powinni zweryfikować wszyscy

  UOKiK sprawdza agencje nieruchomości. Wzorce umów powinni zweryfikować wszyscy

  Biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nagminnie stosują klauzule niedozwolone – takie wnioski płyną z badania, które Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi od kilku miesięcy. W ubiegłym roku badał przedsiębiorców w województwie łódzkim, obecnie podobne działania trwają w województwie świętokrzyskim. Urząd prosi przedsiębiorców o wypełnienie pięciostronicowych ankiet, a dodatkowo – o przedstawienie wzorców regulaminów i umów z konsumentami. I przy okazji sprawdza, czy są one zgodne z przepisami.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników