nieuczciwy deweloper

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nieuczciwy deweloper. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nieuczciwy deweloper.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lewestam: Uchodźcy a tenis

  Lewestam: Uchodźcy a tenis

  Jest rok... nieważne który, dowolnie wybrany rok w niedalekiej przyszłości, w którym to roku nastąpiła rzecz potworna, a mianowicie wojna atomowa na Bliskim Wschodzie. Poziom radiacji na całym świecie podniósł się tak wysoko, że Czarnobyl się zawstydził niczym uczniak. Nikt nie przetrwa tego bez szwanku. Na szczęście kilka lat temu, w zasadzie dzięki natręctwu pewnego dewelopera, wykupiłeś sobie udziały w podziemnym miasteczku Fairhaven, luksusowym schronie na 10 tys. osób. Jesteś więc bezpieczny, a najlepsze jest to, że Fairhaven to nie jest zwykły schron.

  czytaj więcej

 • Trzeba zwracać uwagę nawet na detale umowy z deweloperem

  Trzeba zwracać uwagę nawet na detale umowy z deweloperem

  Pani Julia chce kupić mieszkanie u dewelopera. W jej miejscowości w lokalnej prasie ogłasza się kilka firm, które prowadzą inwestycje, a nawet oferują już gotowe mieszkania. Czytelniczka obawia się, że może trafić na nieuczciwego przedsiębiorcę i stracić pieniądze. Znajomi przestrzegają ją przed pułapkami w umowach deweloperskich i twierdzą, że niektóre firmy proponują klientom niekorzystne warunki. – Na co powinnam zwrócić uwagę, podpisując umowę z deweloperem, aby zabezpieczyć swoje prawa – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

  W rzeczywistości straty 1,6 mld zł nie ma. Wykazana strata księgowa jest efektem tworzonych rezerw na kredyty zagrożone – przekonuje prezes SK Banku Jan Bajno, którego działalność została zawieszona przez KNF.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory dzięki postulatom dotyczącym rynku pracy i polityki społecznej. Część komentatorów uznała wręcz, że PiS przejął wiele postulatów tradycyjnej lewicy. Pozory jednak mogą mylić, a w praktyce może się okazać, że rozwiązania przyjęte przez rząd będą dla dużej części społeczeństwa mniej korzystne od polityki poprzedniej ekipy.

  czytaj więcej

 • UOKiK sprawdza agencje nieruchomości. Wzorce umów powinni zweryfikować wszyscy

  UOKiK sprawdza agencje nieruchomości. Wzorce umów powinni zweryfikować wszyscy

  Biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nagminnie stosują klauzule niedozwolone – takie wnioski płyną z badania, które Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi od kilku miesięcy. W ubiegłym roku badał przedsiębiorców w województwie łódzkim, obecnie podobne działania trwają w województwie świętokrzyskim. Urząd prosi przedsiębiorców o wypełnienie pięciostronicowych ankiet, a dodatkowo – o przedstawienie wzorców regulaminów i umów z konsumentami. I przy okazji sprawdza, czy są one zgodne z przepisami.

  czytaj więcej

 • Upadek wielkiej wspólnej szarej płyty. Nadchodzi kres spółdzielni mieszkaniowych?

  Upadek wielkiej wspólnej szarej płyty. Nadchodzi kres spółdzielni mieszkaniowych?

  Niewydolny relikt komunizmu, mafia, patologia, siedliska partyjnych aparatczyków – to najpopularniejsze określenia pod każdym z naszych tekstów o spółdzielniach mieszkaniowych. Czy to oznacza, że nastaje ich zmierzch? A może wzorem wielu europejskich krajów spółdzielczość w Polsce złapie drugi oddech?

  czytaj więcej

 • Ile biznesmena, ile prywaciarza: Dlaczego przedsiębiorcy są w Polsce źle postrzegani

  Ile biznesmena, ile prywaciarza: Dlaczego przedsiębiorcy są w Polsce źle postrzegani

  Przez 45 lat wpajano nam, że badylarz to zło. Kradnie, oszukuje i manipuluje. Jest wrzodem na zdrowym ciele socjalistycznej gospodarki. W końcu centralne planowanie i regulowane ceny zastąpił rynek (ze wszystkimi swoimi wadami). Ekonomii tak racjonalnej jak członek z ramienia już nie ma, ale negatywny wizerunek przedsiębiorcy ciągle żyje swoim życiem. Zakorzenione bardzo silnie i głęboko negatywne emocje w stosunku do wszystkich, którym coś się udało, są bardzo polskie, niepodważalne. Dodatkowo niezwykle wygodnie jest nam od lat uzasadniać swoje rozgoryczenie, frustrację i negatywne oceny w stosunku do ludzi i sytuacji właśnie skutkami ubocznymi długoletniej terapii nienawiści do wszystkiego, co choć trochę łączyło się z wolnym rynkiem. Z zasady było mniej lub bardziej podejrzane – to fakt. Nie chcemy jednak zauważać, że jesteśmy już niemal 30 lat po komunizmie, więc zasłanianie się jego skutkami przestaje być wiarygodne. Ale jest i druga strona medalu.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy Prawo restrukturyzacyjne (cz. 14)

  Komentarz do ustawy Prawo restrukturyzacyjne (cz. 14)

  W czternastym, ostatnim odcinku komentarza do ustawy – Prawo restrukturyzacyjne omawiamy artykuły 338–400. Artykuły 338–348 dotyczą międzynarodowego postępowania restrukturyzacyjnego.

  czytaj więcej

 • Prezes UOKiK: Spróbujemy nakłonić banki, by dogadały się z frankowiczami

  Prezes UOKiK: Spróbujemy nakłonić banki, by dogadały się z frankowiczami

  - Banki zachowują się, jakby było już po sprawie, a problem kredytów walutowych dotyczył tylko niewielkiej grupy osób. Natomiast my uważamy, że jest to tykająca bomba społeczna, którą należy zawczasu rozbroić - uważa Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  czytaj więcej

 • Partia Razem domaga się dymisji ministra środowiska Jana Szyszki

  Partia Razem domaga się dymisji ministra środowiska Jana Szyszki

  Partia Razem domaga się dymisji ministra środowiska Jana Szyszki oraz przywrócenia poprzednich przepisów dot. wycinki drzew - oświadczyli we wtorek przedstawiciele partii Adrian Zandberg i Julia Zimmermann. Według Zandberga należy też skontrolować proces powstawania obowiązujących przepisów.

  czytaj więcej

 • Jan Szyszko otrzymał złotą piłę od Partii Razem. "Minister środowiska jest odpowiedzialny za rzeź drzew"

  Jan Szyszko otrzymał złotą piłę od Partii Razem. "Minister środowiska jest odpowiedzialny za rzeź drzew"

  Członkowie Partii Razem odsłonili przed Sejmem "pomnik" dedykowany ministrowi środowiska. Jest nim złota piła łańcuchowa. Podpis na cokole głosi: "Janowi Szyszce - wdzięczni deweloperzy i drwale". - Wszyscy mamy świadomość, że to skromna, symboliczna nagroda w porównaniu do tych milionów, które na tej zmianie, dzięki ministrowi Szyszce, zarobią deweloperzy, lobbyści, właściciele tartaków. To właśnie oni na tej zmianie zrobili złoty interes - mówiła członkini partii.

  czytaj więcej

 • Jan Śpiewak: Nie mam na kogo głosować, dlatego chcę być prezydentem Warszawy [WYWIAD]

  Jan Śpiewak: Nie mam na kogo głosować, dlatego chcę być prezydentem Warszawy [WYWIAD]

  Przez ten rok układ warszawski przestał traktować mnie jak natrętnego młokosa, a zobaczył we mnie poważnego przeciwnika i zaatakował bez pardonu. Z Janem Śpiewakiem rozmawia Robert Mazurek.

  czytaj więcej

 • Nie tylko prawo łaski. Oto efekty uchwał Sądu Najwyższego

  Nie tylko prawo łaski. Oto efekty uchwał Sądu Najwyższego

  Ucywilizowanie zasad egzekwowania długów czy ułatwienie walki o odszkodowanie za dyskryminujące zwolnienie z pracy. To efekty uchwał Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej

 • Prawo ma nie tylko ciało

  Prawo ma nie tylko ciało

  Brak zrozumienia prowadzi do tego, że ciało, serce i mózg nie działają razem. Jeśli to się zdarzy u człowieka, to się rozchoruje. Jeśli przydarzy się to prawu, zaczyna cierpieć na oderwanie się od rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Dom jednorodzinny nie stanie się już miniblokiem

  Dom jednorodzinny nie stanie się już miniblokiem

  Koniec z domami jednorodzinnymi samowolnie przekształcanymi w małe apartamentowce. Ministerstwo Infrastruktury zrealizowało deklaracje złożone w styczniu na naszych łamach.

  czytaj więcej

 • Budujący domy w kryzysie. Zmiana przepisów uderzy w uczciwych przedsiębiorców

  Budujący domy w kryzysie. Zmiana przepisów uderzy w uczciwych przedsiębiorców

  Zmiana przepisów, która miała stanowić tamę dla nieuczciwych deweloperów może uderzyć rykoszetem w inwestorów postępujących zgodnie z prawem.

  czytaj więcej

 • Startupy. "Ale to już wszystko było"

  Startupy. "Ale to już wszystko było"

  Nasz startupowy entuzjazm zaczął się w momencie, gdy szał na tę formę pobudzania biznesu zaczyna wygasać. I to nawet w samej Dolinie Krzemowej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników