niemiecka umowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu niemiecka umowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące niemiecka umowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Grecka tragedia 2.0: spór wierzycieli o kraj

  Grecka tragedia 2.0: spór wierzycieli o kraj

  MFW uważa, że złagodzenie warunków pomocy finansowej jest konieczne. Niemcy są temu przeciwne, choć pośrednio przyczyniły się do tego, że Ateny nie są w stanie ich wypełnić. Wraca sprawa niewypłacalności Grecji, którą w ostatnich miesiącach nieco przysłonił kryzys migracyjny.

  czytaj więcej

 • Koniec polskiego transportu we Francji. Firmy czeka lawina problemów i wysokie kary

  Koniec polskiego transportu we Francji. Firmy czeka lawina problemów i wysokie kary

  PROBLEM: Od 1 lipca br. polskich przewoźników drogowych czekają kolejne utrudnienia w prowadzeniu działalności transportowej - tym razem we Francji. Tego dnia wchodzi w życie dekret wykonawczy nr 2016-418 do tzw. ustawy Macrona. Z założenia ustawa ma ożywić rynek francuski, w praktyce jednak jest wyrazem protekcjonalizmu i ograniczenia zasady swobodnego przepływu usług na terenie Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Obama w Niemczech: Pochwalił odwagę Merkel w kryzysie migracyjnym

  Obama w Niemczech: Pochwalił odwagę Merkel w kryzysie migracyjnym

  Prezydent USA Barack Obama podczas swojej pożegnalnej wizyty w Niemczech demonstracyjnie podkreślił jedność poglądów z Niemcami w kwestiach polityki międzynarodowej, chwaląc szczególnie przywódczą rolę kanclerz Angeli Merkel w kryzysie migracyjnym w Europie.

  czytaj więcej

 • GPW: Dalszy kierunek giełdy zależny od nastrojów globalnych po decyzji Fed

  GPW: Dalszy kierunek giełdy zależny od nastrojów globalnych po decyzji Fed

  W ocenie Tomasza Krajewskiego, maklera Deutsche Banku, indeks WIG 20 dociera do poziomu wsparcia w okolicy 1.900 pkt., a jego dalsze losy zależeć będą od nastrojów globalnych, na które największy wpływ będą miały decyzje banków centralnych.

  czytaj więcej

 • Można dochodzić odszkodowania za nienależyte kształcenie

  Można dochodzić odszkodowania za nienależyte kształcenie

  Zapisałam się na kurs niemieckiego dla osób 55 plus. Przeszłam test sprawdzający, zostałam zakwalifikowana do grupy dla zaawansowanych – opowiada pani Halina. – Uczyłam się niemieckiego w szkole, trochę czytałam, potem jednak nie miałam okazji poćwiczyć. Teraz wybieram się na dłużej do córki, która zamieszkała w Austrii. Chciałam więc poprawić umiejętności. Tymczasem okazało się, że na kursie połowa zajęć jest do niczego. Lektorka robi podstawowe błędy, nawet ja je słyszę. Poza tym prowadzi lekcje jak dla dzieci, a nie dla dorosłych. Czuję się oszukana, obiecywano mi zupełnie co innego. Czy mogę zażądać zwrotu pieniędzy i odszkodowania za zmarnowany czas – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Jędrasik-Jankowska: Posłom wydaje się, że sprawy dotyczące emerytur czy rent wystarczy tylko chcieć uregulować [WYWIAD]

  Jędrasik-Jankowska: Posłom wydaje się, że sprawy dotyczące emerytur czy rent wystarczy tylko chcieć uregulować [WYWIAD]

  Problemem jest, że panuje przekonanie, iż na ubezpieczeniach społecznych znają się wszyscy. I tak jak w projektach ustaw podatkowych posłowie sami z siebie w toku prac komisji sejmowych wiele nie zmieniają, bo to są skomplikowane zagadnienia, tak wydaje im się, że różne kwestie dotyczące emerytur czy rent wystarczy tylko chcieć uregulować. Tymczasem, nawet jeśli wiedzą, co chcą naprawić, to jak widać nie zawsze im wychodzi. - mówi w wywiadzie dla DGP Prof. Inetta Jędrasik-Jankowska, Katedra Prawa Ubezpieczeń Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • TTIP Leaks: Greenpeace ujawnia niektóre zapisy umowy. Zagrożenie dla konsumentów

  TTIP Leaks: Greenpeace ujawnia niektóre zapisy umowy. Zagrożenie dla konsumentów

  "Jeśli dbasz o kwestie ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt, praw pracowniczych lub prywatność w internecie, powinieneś być zaniepokojony tym, co znajduje się w dokumentach negocjacyjnych TTIP" - zapowiada holenderski Greenpeace, który znalazł się w posiadaniu ok. 250 stron negocjowanej umowy. Treść zapisów nie pozostawia złudzeń: TTIP to zagrożenie dla demokracji i bezpieczeństwa konsumentów.

  czytaj więcej

 • Biały Dom o wycieku dokumentów TTIP: Nic niepokojącego

  Biały Dom o wycieku dokumentów TTIP: Nic niepokojącego

  USA ze spokojem przyjęły opublikowanie przez Greenpeace poufnych dokumentów dotyczących negocjowanej umowy o wolnym handlu między UE a USA (TTIP). "Nie ma się czym niepokoić" - powiedział w poniedziałek rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

  czytaj więcej

 • Pracownik za granicą ma liczne przywileje

  Pracownik za granicą ma liczne przywileje

  Jestem zarejestrowany jako bezrobotny i mam ofertę pracy w krajowym przedsiębiorstwie, które wysyła zatrudnionych do Niemiec – mówi pan Wojciech. – Jakie przepisy będą wobec mnie stosowane? Co z deklaracjami podatkowymi i składkami na ubezpieczenia społeczne? Słyszałem, że po dwóch latach pracy za granicą większość zatrudnionych wraca do kraju. Dlaczego tak się dzieje – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Bez Turcji zapadną się granice UE

  Bez Turcji zapadną się granice UE

  Krytycy określili unijno-turecką umowę o uchodźcach mianem niemoralnej i nielegalnej. Ale pomoże ona poprawić sytuację, która groziła rozpadem strefy Schengen i katastrofą dla Grecji. Teraz Europa musi się skupić na wdrożeniu porozumienia, wsparciu dla Grecji i sprawieniu, by decyzje dotyczące relokacji uchodźców zadziałały w praktyce.

  czytaj więcej

 • Prezes zarządu ARP: Musimy zacząć handlować sami ze sobą. Tak robią wszystkie dobrze rozwijające się kraje

  Prezes zarządu ARP: Musimy zacząć handlować sami ze sobą. Tak robią wszystkie dobrze rozwijające się kraje

  - Musimy zacząć handlować sami ze sobą, wzajemnie się wspierać i grać do jednej bramki. Tak robią wszystkie dobrze rozwijające się kraje - uważa Marcin Chludziński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników