niemiecka umowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu niemiecka umowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące niemiecka umowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Tradycyjna europejska lewica nie otrzymała w ubiegłym roku prezentu pod choinkę. Choć prawicowy populizm został w ostatniej chwili powstrzymany w Austrii (jednak zrobił to przedstawiciel Zielonych!), to nadal stanowi poważne zagrożenie dla socjaldemokratycznych partii Europy. Wielu zwolenników lewicy (także tych potencjalnych) uwiodły obietnice oraz nacjonalistyczna retoryka prawej strony. Jak zatem lewicowe partie poradzą sobie z tym egzystencjalnym kryzysem?

  czytaj więcej

 • Zagraniczny spadek może być podwójnie opodatkowany

  Zagraniczny spadek może być podwójnie opodatkowany

  Kto odziedziczył majątek za granicą, zapłaci daninę w obu krajach. Nie odliczy bowiem zagranicznego podatku– wyjaśnił dyrektor katowickiej izby. To kolejna interpretacja potwierdzająca niekorzystne skutki podatkowe otrzymania zagranicznego spadku.

  czytaj więcej

 • Niemcy idą na wojnę z pozornymi umowami

  Niemcy idą na wojnę z pozornymi umowami

  - Celem nowelizacji przepisów, które mają zacząć obowiązywać już za trzy miesiące, jest walka z nadużyciami wobec zatrudnionych, w tym przy pracy tymczasowej - mówi dr Katarzyna Styrna-Bartman.

  czytaj więcej

 • Nie wymagaj od obcokrajowca, by rozmawiał tylko po polsku

  Nie wymagaj od obcokrajowca, by rozmawiał tylko po polsku

  Resort rodziny ostrzega, że wprowadzenie takiego zakazu w pracy mogłoby zostać uznane za dyskryminację. Nie mają tu także zastosowania przepisy o ochronie języka polskiego.

  czytaj więcej

 • Macierewicz: W Polsce będzie stacjonowało 7 tys. amerykańskich i NATO-wskich żołnierzy

  Macierewicz: W Polsce będzie stacjonowało 7 tys. amerykańskich i NATO-wskich żołnierzy

  Całość jednostek amerykańskich i NATO-owskich obecnych w Polsce będzie liczyła około 7 tysięcy żołnierzy - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

  czytaj więcej

 • To jest dzień Theresy May: Po południu ujawni, jaki będzie Brexit

  To jest dzień Theresy May: Po południu ujawni, jaki będzie Brexit

  Na Zachodzie rynki pod presją, bo Brexit w Wielkiej Brytanii zapowiada się, że będzie "twardy". We wtorek przewidziane jest wystąpienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May poświęcone wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej. Początek: 12.45 - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Spadki na Wall Street i najlepszy dzień dla funta od 19 lat

  Spadki na Wall Street i najlepszy dzień dla funta od 19 lat

  Amerykańskie indeksy giełdowe we wtorek notują niewielkie spadki. W centrum uwagi rynku znajdują się główne pary walutowe. Funt szterling umocnił się wobec dolara w ciągu sesji najmocniej od 19 lat. Dolar traci natomiast względem euro - amerykańskiej walucie szkodzą protekcjonistyczne sygnały wysyłane przez nową administrację Białego Domu.

  czytaj więcej

 • Brexit: Możliwy jest szwajcarski model współpracy ze Wspólnotą

  Brexit: Możliwy jest szwajcarski model współpracy ze Wspólnotą

  Po wczorajszym wystąpieniu premier Theresy May szanse na szybkie i relatywnie bezbolesne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej znacznie spadły, choć zadeklarowała ona chęć utrzymania bliskiej współpracy gospodarczej z UE.

  czytaj więcej

 • Kosmopolityzm kontra szowinizm

  Kosmopolityzm kontra szowinizm

  Patriota gospodarczy – czy też konsument aspirujący do miana świadomego i dojrzałego – staje dziś przed nie lada wyzwaniem. W dobie bezprecedensowej globalizacji gospodarczej, rosnących międzynarodowych współzależności, komplikacji tzw. łańcuchów wartości, stwierdzenie, który produkt jest polski, a który nie, coraz częściej graniczy z niemożliwością. O ile względnie łatwo można sprawdzić strukturę własnościową producenta, to co z pozostałymi czynnikami wpływu firmy na otoczenie gospodarcze i społeczne? Jak na przykład traktować polskiego przedsiębiorcę, który produkuje (a więc tworzy miejsca pracy) poza krajem, a podatki płaci na Cyprze, w relacji do jego zagranicznego konkurenta, który wprawdzie wyprowadza większość zysku za granicę, ale lojalnie wspiera budżet Rzeczypospolitej i nad Wisłą też zatrudnia ludzi?

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Prezydentura rozpuszczona w kwasie

  Parafianowicz: Prezydentura rozpuszczona w kwasie

  Do tej pory w USA rządziła przewidywalność. Dziś każdy kolejny tweet Trumpa wprowadza konsternację.

  czytaj więcej

 • Łukaszenka: Białoruś nie potrzebuje cudzych migrantów

  Łukaszenka: Białoruś nie potrzebuje cudzych migrantów

  Białoruś nie potrzebuje "cudzych migrantów" - oświadczył w piątek prezydent Alaksandr Łukaszenka, odnosząc się do publikacji w mediach, które alarmowały, że na mocy porozumienia z Brukselą na Białoruś mieliby trafić uchodźcy syryjscy z terenu UE.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników