nazwy węzłów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nazwy węzłów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nazwy węzłów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prof. Szwarc: Kościuszko był postacią znaną i podziwianą w całej Europie i na świecie

  Prof. Szwarc: Kościuszko był postacią znaną i podziwianą w całej Europie i na świecie

  Oświeceniowy "profil" Kościuszki przyczynił się do tego, że był on przez długie lata jako jeden z niewielu, jeśli nie jedyny, z Polaków, postacią znaną i podziwianą w całej Europie i na świecie - mówi prof. Andrzej Szwarc z IH UW. 15 października 2017 r. mija 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki.

  czytaj więcej

 • Liban znów jest rozgrywany. O wpływy walczą ze sobą Arabia Saudyjska oraz Iran i Hezbollah

  Liban znów jest rozgrywany. O wpływy walczą ze sobą Arabia Saudyjska oraz Iran i Hezbollah

  Liban osłupiał. Wyglądało na to, że premier – który przez ostatnie 10 miesięcy zapewniał, że jego rządy rozpoczną nową erę w historii kraju – wyskoczył na weekend odpocząć w swojej willi w saudyjskim Rijadzie. Ale już po kilku godzinach było jasne, że uciekł: Saad Hariri nadał ze swojego azylu w Arabii Saudyjskiej krótkie wystąpienie, które zatrzęsło Bliskim Wschodem.

  czytaj więcej

 • Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa-zlecenie jest popularną formą zatrudnienia stanowiącą alternatywę dla stosunku pracy. Niestety prawna sytuacja tej umowy jest niejasna i nie do końca wiadomo, jaki status ma zleceniobiorca. Coraz głośniej mówi się też o znacznym ograniczeniu, a nawet likwidacji umów-zleceń. Wyeliminowanie świadczenia pracy na tej podstawie jest jednym z założeń projektu nowego kodeksu pracy, który po zakończeniu nad nim prac przez komisję kodyfikacyjną trafił do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednocześnie coraz częściej zawierane są obecnie kontrakty menedżerskie, które stanowią tak naprawdę szczególny przypadek umowy-zlecenia.

  czytaj więcej

 • Jak przekonać ludzi do energii atomowej

  Jak przekonać ludzi do energii atomowej

  Dyskusja o budowie siłowni jądrowej nabiera tempa. Czy uda się nas przekonać do tej technologii?

  czytaj więcej

 • Energetyczna rewolucja zmieni samorządową mapę bogactwa

  Energetyczna rewolucja zmieni samorządową mapę bogactwa

  Choć rząd oficjalnie nie ogłosił jeszcze polityki energetycznej Polski, a węgiel nadal ma być podstawą naszej gospodarki, to wiemy, że rozwijać będzie się także energetyka oparta na gazie, morskich farmach wiatrowych i być może atomie. Dla wielu samorządów oznacza to poważne zmiany, wyzwania logistyczne, społeczne, a także finansowe.

  czytaj więcej

 • Stawiski: Szansa, że Izrael przetrwa, była połowiczna

  Stawiski: Szansa, że Izrael przetrwa, była połowiczna

   Współczesne państwo żydowskie proklamowano dokładnie 70 lat temu – 14 maja 1948 r. „Nowa żydowska republika” otrzymała nazwę Izrael, ale niemal na godziny przed deklaracją niepodległości nazwa nie była jeszcze wybrana. Odwołując się do Biblii, proponowano także nazwę Judea albo Syjon. Spierano się też o religię. Zapisano odwołanie do Opoki Izraela, aby mogli je zaakceptować zarówno Żydzi świeccy, jak i religijni.

  czytaj więcej

 • Gavin Rae: Gospodarka bez ideologii

  Gavin Rae: Gospodarka bez ideologii

  Po upadku komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła się era globalizacji. Region skupił się na budowaniu gospodarki wolnorynkowej oraz politycznego systemu demokracji liberalnej. Wolny handel i otwarte granice w połączeniu z postępem technologii informatycznych wyraźnie kontrastowały z protekcjonizmem byłego bloku socjalistycznego.

  czytaj więcej

 • Resort infrastruktury pracuje nad strategią polskiego lotnictwa

  Resort infrastruktury pracuje nad strategią polskiego lotnictwa

  Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nową strategią polskiego lotnictwa - mówi PAP wiceminister Mikołaj Wild. Jak dodał, będzie to strategiczny dokument, który określi politykę państwa wobec branży lotniczej.

  czytaj więcej

 • GDDKiA bliska zrywania kontraktów

  GDDKiA bliska zrywania kontraktów

  Na budowie odcinków drogi S5 koło Bydgoszczy niewiele się dzieje. Odpowiedzialna za prace firma Impresa Pizzarotti może zostać wkrótce wyrzucona z placu robót.

  czytaj więcej

 • Energopol-Szczecin - podołamy każdemu wyzwaniu

  Energopol-Szczecin - podołamy każdemu wyzwaniu

  Jeszcze w tym roku ruszy w Łodzi budowa największego tunelu kolejowego w Polsce (nie licząc warszawskiego metra, które należy do innej kategorii). Łódzki tunel przejdzie pod całym śródmieściem i połączy stację Łódź Fabryczna z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieniec. Ponad trzykilometrowy odcinek dwutorowy plus cztery kilometrowe odcinki z pojedynczym torem – to w największym skrócie rozmiar inwestycji. Wykonania tego gigantycznego przedsięwzięcia podjęła się polska firma Energopol-Szczecin S.A.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników