nazwę digital

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nazwę digital. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nazwę digital.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Na wieki wieków w sieci

  Na wieki wieków w sieci

  To się może wydawać teoretyzowaniem, rozpisywaniem się nad sztucznym zagadnieniem. Ale nie oszukujmy się, problem danych, często bardzo prywatnych, które zostają w sieci po śmierci internautów, z roku na rok będzie poważniejszy.

  czytaj więcej

 • Budowanie marki to syzyfowa praca

  Budowanie marki to syzyfowa praca

  Najważniejsze jest wiedzieć, do kogo adresuje się produkt. I cały czas utrzymywać kontakt z odbiorcami

  czytaj więcej

 • Wstrząśnięty, niezmieszany. Automat drinka wam poda

  Wstrząśnięty, niezmieszany. Automat drinka wam poda

  Twórcy Barobota wierzą, że ich urządzenie zmieni oblicze barów tak, jak internet komunikację

  czytaj więcej

 • "Zniszczyć Państwo Islamskie" to tylko pobożne życzenie

  "Zniszczyć Państwo Islamskie" to tylko pobożne życzenie

  Zniszczyć Państwo Islamskie. Wybić ich co do jednego. Odepchnąć imigrantów od granic Zachodu, a przynajmniej ich na nich zatrzymać. Rozwiązać problemy Trzeciego Świata. Nie starczy palców, by wyliczyć wszystkie pomysły na likwidację quasi-kalifatu. Problem w tym, że żaden nie gwarantuje likwidacji bastionu dżihadystów

  czytaj więcej

 • Satelitarne wojny telewizji w sieci. Bronią są mobilne serwisy GO

  Satelitarne wojny telewizji w sieci. Bronią są mobilne serwisy GO

  Internet to pole walki platform cyfrowych o klienta i jego pieniądze. Bronią są mobilne serwisy z dopiskiem GO.

  czytaj więcej

 • Suma wszystkich strachów rynku reklamy

  Suma wszystkich strachów rynku reklamy

  Dobra koniunktura gospodarcza sprzyja wzrostowi rynku na całym świecie. Ale w Polsce rozwija się on znacznie wolniej niż cała gospodarka i jest to anomalia na skalę europejską.

  czytaj więcej

 • Tu jest przyszłość i praca. Internetowa gospodarka stworzyła nowe zawody

  Tu jest przyszłość i praca. Internetowa gospodarka stworzyła nowe zawody

  Chief listening officer, user experience designer, data scientist, big data architect, community manager i inne mniej lub bardziej tajemnicze nazwy – to w branża internetowa odpowiedzialna jest za generowanie nowych zawodów. Jak twierdzą eksperci, nie idą jednak za tym zmiany w systemie edukacji.

  czytaj więcej

 • CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  W sierpniu 2014 r. zakończyły się negocjacje w sprawie CETA - kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej. W grudniu 2015 roku Komisja Europejska podała do wiadomości publicznej swój mandat do negocjacji, a 23 września 2016 roku w Bratysławie, podczas nieoficjalnego spotkania europejskich ministrów ds. handlu, padły wstępne deklaracje na temat jej przyjęcia. Ministrowie byli „za”. Protestujące w Bratysławie organizacje pozarządowe – „przeciw”. Ale z nimi ani teraz, ani wcześniej nie rozmawiano, podobnie jak w przypadku ACTA i TTIP. 27 października na szczycie Unia Europejska-Kanada, może dojść do parafowania umowy CETA. Czy i w jakim stopniu decyzja ta może wpłynąć na obywateli? Czy ta umowa będzie korzystna także dla nich, czy wyłącznie dla wielkich firm ponadnarodowych?

  czytaj więcej

 • Reklama w placówkach medycznych – czy jest skuteczna?

  Reklama w placówkach medycznych – czy jest skuteczna?

  Od kilku lat na rynku można zaobserwować dynamiczny rozwój sieci nośników  reklamowych Digital Out Of Home. Ekrany w placówkach medycznych, siłowniach, dworcach, lotniskach oraz w wielu innych miejscach powoli zaczynają zdobywać uznanie reklamodawców i coraz częściej stają się elementem strategii marketingowych.  Jednak czy udało się jednoznacznie zdefiniować powody dla których warto uwzględnić takie nośniki w mediaplanie, oprócz dużych zasięgów?

  czytaj więcej

 • Hiszpańskie media: Izolacja Kataru może odbić się na gospodarce Europy

  Hiszpańskie media: Izolacja Kataru może odbić się na gospodarce Europy

  Hiszpańskie media oceniły w poniedziałek, że polityczna izolacja Kataru może pozbawić nie tylko ten kraj, ale też państwa europejskie znacznych dochodów. Katar - jak przypomina prasa - poprzez promocję sportu zainwestował miliardy w hiszpańską gospodarkę.

  czytaj więcej

 • Stupnicki: Innowacje wymagają czasu

  Stupnicki: Innowacje wymagają czasu

  Innowacje są obecnie w modzie. Przedsiębiorczość oparta o innowacje też. Media promują pomysły na założenie własnej firmy, aby zrealizować wizję nowego produktu, który szybko stanie się popularny, a założycielom przyniesie wielkie pieniądze w kilka lat. To model stawiany jako alternatywa dla pracy w korporacji, samorządzie czy medycynie.

  czytaj więcej

 • Kapiszewski: Opowieść o innowacjach jak bajka o Kopciuszku

  Kapiszewski: Opowieść o innowacjach jak bajka o Kopciuszku

  Nowoczesna gospodarka wymaga zmian: sposobu myślenia, kultury organizacji, a nawet programów nauczania

  czytaj więcej

 • Kompetencje cyfrowe? ECDL! Kwalifikacje? ECDL!

  Kompetencje cyfrowe? ECDL! Kwalifikacje? ECDL!

  Dane opublikowane w „Manifeście w sprawie e-umiejętności”, przygotowanym przez European Schoolnet oraz DIGITALEUROPE w ramach kampanii e-Skills for Jobs pokazują trwały deficyt kompetencji cyfrowych (e-umiejętności) w Europie. Wysoka stopa bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, w połączeniu z dużą liczbą nieobsadzonych stanowisk pracy z obszaru kompetencji cyfrowych, pozostaje jedną z najbardziej charakterystycznych cech europejskiego rynku pracy. Cyfrowa gospodarka oferuje Europejczykom świetne miejsca pracy, ale tylko wtedy, gdy dysponują właściwymi kompetencjami cyfrowymi.

  czytaj więcej

 • Polak powołany do komisji ds. szerokopasmowego internetu przy ONZ

  Polak powołany do komisji ds. szerokopasmowego internetu przy ONZ

  Piotr Dmochowski-Lipski został powołany w skład Broadband Commission for Sustainable Development przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Komisja powstała w 2010 roku i jest wspólną inicjatywą Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) i UNESCO.

  czytaj więcej

 • Polski średni biznes nie lepszy od pracownika. Motorem zmian raczej nie będzie

  Polski średni biznes nie lepszy od pracownika. Motorem zmian raczej nie będzie

  Coraz częściej słychać westchnienia, że pracownik jutra to już nie taki, który umie, ale taki, który jest w stanie się nauczyć. A w tym, jako społeczeństwo, zawsze byliśmy słabi.

  czytaj więcej

 • Internet Rzeczy: Zdublowany świat cyfrowych modeli

  Internet Rzeczy: Zdublowany świat cyfrowych modeli

  Rozwój technologii do wizualizacji modeli w środowisku 2D i 3D oraz Internetu Rzeczy doprowadził do powstania koncepcji „cyfrowych bliźniaków” („digital twins”), która zakłada odwzorowanie w rzeczywistości wirtualnej nie tylko pojedynczych, fizycznie istniejących obiektów, ale także całej infrastruktury i procesów w niej zachodzących. Badania przeprowadzone przez Gartnera wskazują, że do końca bieżącego roku 48 proc. firm, które wdrażają już rozwiązania IoT, planuje implementację technologii „cyfrowych bliźniaków”, gdyż widzi w niej szansę na jeszcze szybsze dostosowywanie się do rynkowych zmian i narzędzie do ograniczania kosztów związanych z zarządzaniem. Z technologii tej coraz częściej zaczynają korzystać także miasta, które chcą realizować wizję smart cities.

  czytaj więcej

 • Historyczne referendum zakończyło się porażką zwolenników eurointegracji. Jak wygląda plan B dla Macedonii?

  Historyczne referendum zakończyło się porażką zwolenników eurointegracji. Jak wygląda plan B dla Macedonii?

  Porozumienie dawało szansę na przyspieszenie integracji z NATO i UE. Historyczne referendum w Macedonii zakończyło się porażką zwolenników eurointegracji.

  czytaj więcej

 • Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Powyborczy kurz już opadł. Niespiesznie znikają banery i plakaty wyborcze. Nadchodzi czas strategicznych działańPrzed kilkoma dniami zakończyło się ważne dla samorządowego świata wydarzenie – Smart City World Expo 2018. Była to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów, inspiracji i przykładów wdrożeń

  czytaj więcej

 • Noworoczne postanowienie – zdobędę certyfikat ECDL!

  Noworoczne postanowienie – zdobędę certyfikat ECDL!

  W sierpniu br. decyzją Ministra Cyfryzacji do działającego na podstawie Ustawy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji włączono (i do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji wpisano) kwalifikację Certyfikat Umiejętności Komputerowych – poziom podstawowy (CUK-pp), której szczególnym przypadkiem jest kwalifikacja ECDL BASE. Tak więc kandydatom, którzy w Polsce uzyskali bądź uzyskają kwalifikację ECDL BASE, Polskie Towarzystwo Informatyczne, jako instytucja certyfikująca, wydaje także certyfikat CUK-pp z oznaczonym poziomem Polskiej Ramy Kwalifikacji.

  czytaj więcej

 • Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Oskarżenia stawiane Huawei nie powinny nikogo zaskakiwać. Odkąd życiem i gospodarką zaczęły rządzić nowe technologie, rządy kusi, by wykorzystać ich możliwości do inwigilowania innych krajów i własnych obywateli

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników