nawigacjami samochodowymi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nawigacjami samochodowymi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nawigacjami samochodowymi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kierowcy to zło? W miastach przyszłości nie będzie samochodów

  Kierowcy to zło? W miastach przyszłości nie będzie samochodów

  Zwężanie jezdni dla samochodów, oddawanie ulic rowerom, priorytet dla transportu publicznego. Wszystko po to, by centrum miasta można było przemierzyć na piechotę.

  czytaj więcej

 • Bąk: A teraz Europę najadą Koreańczycy

  Bąk: A teraz Europę najadą Koreańczycy

  Jestem pod ogromnym wrażeniem postępu, jakiego w ostatnich latach dokonali Koreańczycy. W zaskakująco krótkim czasie udało się im wdrapać się na fotel zajmowany od dziesięcioleci przez Japończyków i zepchnąć ich z niego bez zbędnych ceregieli, fanfar i rozdmuchiwania sprawy. Po prostu dali im kopa w tyłek. Na wielu płaszczyznach.

  czytaj więcej

 • Nowy Ford Mondeo Vignale rusza na podbój polskiego rynku. Czas to luksus w standardzie

  Nowy Ford Mondeo Vignale rusza na podbój polskiego rynku. Czas to luksus w standardzie

  Ręcznie wykonane wnętrze przypominające luksusowy salon, najlepsze silniki w gamie, znakomity komfort podróżowania, elegancka prezencja oraz pakiet specjalnych usług w standardzie. Tak nowy Ford Mondeo Vignale kusi na polskim rynku.

  czytaj więcej

 • Bąk: Jeszcze więcej śniegu poproszę!

  Bąk: Jeszcze więcej śniegu poproszę!

  Zapewne i do waszych uszu dotarła informacja, że lada chwila na drogi wyjedzie pierwszy polski samochód. I to supersportowy: arrinera hussarya. Jak chwali się producent, którego zakład znajduje się w szopie na peryferiach Warszawy, auto zostało zaprojektowane, skonstruowane i zbudowane w kraju. To doskonała informacja.

  czytaj więcej

 • Zmienił się sposób dotracia do klienta. Prawnicy muszą to zrozumieć

  Zmienił się sposób dotracia do klienta. Prawnicy muszą to zrozumieć

  Jeszcze niedawno konkurowanie na rynku dostawców nawigacji samochodowych polegało na oferowaniu urządzeń z mapami drogowymi. Kto dysponował dokładniejszą mapą, zyskiwał klientów. Potem ważną rolę zaczęły odgrywać algorytmy wyznaczające drogę: jedne prowadziły kierowców prawie bezbłędnie, inne kierowały na bezdroża i proponowały kąpiel w jeziorze. Kiedy pojawiły się smartfony, zmieniło się wszystko. Klienci nie widzieli sensu kupowania drogich urządzeń, skoro mogli nabyć o wiele tańszą mapę, zainstalować ją w telefonie, a telefon przytwierdzić do szyby w szoferce. Doprowadziło to do tego, że część dostawców nawigacji zniknęła z rynku, wielu zostało przejętych przez wielkich graczy, a ci wielcy zaczęli ponosić straty.

  czytaj więcej

 • Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel wychodzi naprzeciw nowoczesnemu stylowi prowadzenia biznesu. Insignia ze zintegrowanym, w pełni mobilnym system OnStar zaskakuje funkcjonalnością doprowadzoną na wyżyny perfekcji. Samochód sam doprowadzi cię na miejsce. Nawet jeśli nie wiesz, jak je odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Inteligentne miasta mogą być niebezpieczne

  Inteligentne miasta mogą być niebezpieczne

  Cyberprzestępcy z łatwością wykorzystają luki w konsumenckich urządzeniach Internetu Rzeczy, a to niesie poważne ryzyko dla firm i samorządów planujących wdrożenie tych technologii.

  czytaj więcej

 • Bąk: O tym, jak nowoczesne auta nas ogłupiają

  Bąk: O tym, jak nowoczesne auta nas ogłupiają

  Są naszpikowane elektroniką bardziej niż centrum lotów kosmicznych NASA. Teoretycznie ma ona zapewniać nam komfort i bezpieczeństwo, jednak w praktyce może się okazać źródłem poważnych problemów. Testując dla was nowe auta, coraz częściej odnoszę wrażenie, że to nie ja eksperymentuję i zabawiam się z nimi, lecz one ze mną. Jestem królikiem doświadczalnym w rękach koncernów motoryzacyjnych. Wy również.

  czytaj więcej

 • Robotyzacja porad prawnych. Czy chatboty zastąpią prawników?

  Robotyzacja porad prawnych. Czy chatboty zastąpią prawników?

  Uczone maszyny mogą niebawem wyprzeć z wielu zadań uczonych w prawie z krwi i kości. Sztuczna inteligencja IBM Ross oraz prawniczy chatbot DoNotPay to pierwsze przymiarki inżynierów do prawniczego tortu. 

  czytaj więcej

 • Śląskie: Celnicy przejęli milion sztuk nielegalnych papierosów

  Śląskie: Celnicy przejęli milion sztuk nielegalnych papierosów

  Milion sztuk nielegalnych papierosów przejęli śląscy celnicy, którzy skontrolowali dostawczego mercedesa w Dąbrowie Górniczej. Wartość towaru to prawie 680 tys. zł - poinformowała w środę Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

  czytaj więcej

 • Świat zmierzony wzdłuż i wszerz. Gdzie uciec bez mapy?

  Świat zmierzony wzdłuż i wszerz. Gdzie uciec bez mapy?

  Skoro wiemy już wszystko i widzieliśmy już każdy skrawek Ziemi, to gdzie ulokować nasze eskapistyczne marzenia?

  czytaj więcej

 • Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej: Uświadomić tych po drugiej stronie [WYWIAD]

  Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej: Uświadomić tych po drugiej stronie [WYWIAD]

  Konkurencyjności nie wprowadzi się dekretem. Ale można stworzyć warunki do jej rozwoju - mówi dr Grzegorz Brona, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, współzałożyciel Creotechu, największej polskiej firmy z sektora kosmicznego.

  czytaj więcej

 • Kidyba: Pamięć bez drogowskazu

  Kidyba: Pamięć bez drogowskazu

  Nie może być tak, że oznaczenia pomników zagłady i np. Muzeum Nietypowych Rowerów są jednakowe. Tak jakby nikomu nie zależało na upamiętnieniu ofiar.

  czytaj więcej

 • TCO, czyli warto liczyć koszty

  TCO, czyli warto liczyć koszty

  Kolor i wyposażenie czy niska cena? Niemal każdy, kto wybierał dla siebie auto, miał ten dylemat. W rzeczywistości nie musi on być jednak wcale dramatyczny. A właściwie da się go wyeliminować.

  czytaj więcej

 • Ustawa wprowadzająca elektroniczne lokalizatory przy przewozie towarów z podpisem prezydenta

  Ustawa wprowadzająca elektroniczne lokalizatory przy przewozie towarów z podpisem prezydenta

  Uzupełnienie systemu monitorowania drogowego przewozu towarów o lokalizatory albo zewnętrzne systemy lokalizacji - zakłada nowela o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, którą w środę podpisał prezydent Andrzej Duda.

  czytaj więcej

 • Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Jaka będzie przyszłość motoryzacji i mobilności? Pierwsze skojarzenia to samochody elektryczne i autonomiczne. To jednak nie tylko coraz bardziej zaawansowane pod względem technicznym i technologicznym modele aut będą kreować mobilność jutra. Coraz bardziej będą rozwijane usługi wykorzystujące najnowsze technologie i sztuczną inteligencję, co ma uczynić auta jeszcze łatwiejszymi w obsłudze i jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Połączenie samochodu i jego użytkownika z siecią być może nawet w bardziej spektakularny sposób zmieni nasze postrzeganie mobilności.  Dzieje się to już obecnie za sprawą telematyki oraz e-płatności.

  czytaj więcej

 • Rzeczywistość transportowa wchodzi w nowy wymiar

  Rzeczywistość transportowa wchodzi w nowy wymiar

  Możliwe jest, że konkurencją dla spółki transportowej czy logistycznej będzie za chwilę firma informatyczna. Jesteśmy w samym środku rewolucji, która wykorzystuje potężną siłę analityki danych – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Ero Service Polska

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników