nasycenie dostępem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nasycenie dostępem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nasycenie dostępem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Max Burger chce podbić polski rynek fast foodów

  Max Burger chce podbić polski rynek fast foodów

  Szwedzka sieć restauracji otworzy pierwszy lokal we wrześniu w Warszawie. Do końca roku uruchomi jeszcze trzy restauracje. Plan na 2018 r. to już pięć nowych lokali.

  czytaj więcej

 • Sny o dymiących kominach. Nie ma co liczyć na wielki powrót przemysłu

  Sny o dymiących kominach. Nie ma co liczyć na wielki powrót przemysłu

  Marzenie o powrocie fabryk, które dadzą wiele dobrych i stabilnych miejsc pracy, to mrzonka. Na wielki comeback przemysłu nie ma co liczyć, a na przyszłość musimy mieć z tyłu głowy, że nie z każdej fabryki należy się cieszyć.

  czytaj więcej

 • "Breaking Bad" po polsku: Metaamfetamina znad Wisły zalewa Czechy i Słowację

  "Breaking Bad" po polsku: Metaamfetamina znad Wisły zalewa Czechy i Słowację

  Z najnowszych ogólnoeuropejskich danych wynika, że Czechy i Słowacja są wręcz zalewane metamfetaminą znad Wisły. Produkują ją i domorośli chemicy, i zorganizowane grupy przestępcze.

  czytaj więcej

 • "Apteka dla aptekarza": Rynek urósł na ustawowym dopingu

  "Apteka dla aptekarza": Rynek urósł na ustawowym dopingu

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego pod hasłem „apteka dla aptekarza” przyspieszyła proces konsolidacji i rejestracji nowych firm

  czytaj więcej

 • Wojciechowski: Równanie do idealnej demokracji

  Wojciechowski: Równanie do idealnej demokracji

  Skąd my to znamy: „Nie ma wolności bez...”. W tym miejscu wielokropek jest celowy i jak najbardziej uzasadniony, ponieważ każda grupa społeczna inaczej wyobraża sobie wolność. Co więcej – uważa, że aby idea wolności mogła się realizować, trzeba ją podbudować innymi wartościami. Jakimi? O to toczy się permanentny spór, a beneficjenci demokracji prześcigają się w wymyślaniu cnót, którym wolność nie powinna się oprzeć. Zwolennicy decentralizacji państwa dopowiedzą, że „nie ma wolności bez samorządności”, grona biznesowe – że „...bez przedsiębiorczości”, piewcy transparentnej polityki – że „...bez odpowiedzialności”, a związkowcy upominający się o prawa pracownicze – że „...bez solidarności”.

  czytaj więcej

 • Gutowski i Kardas: Nadprodukcja niedouczonych prawników [OPINIA]

  Gutowski i Kardas: Nadprodukcja niedouczonych prawników [OPINIA]

  Kryzys w obszarze stanowienia i stosowania prawa stwarza potrzebę głębszej refleksji nad jego przyczynami. Obok tych oczywistych – politycznych – dostrzegalne są słabości w sferze jego nauczania, a także niedomagania w zakresie kształcenia młodych adeptów.

  czytaj więcej

 • Znane logo jest magnesem dla konsumentów i inwestorów

  Znane logo jest magnesem dla konsumentów i inwestorów

  W tym roku liczba sieci franczyzowych działających na naszym rynku przekroczy 1,2 tys. Ich oferta jest coraz bardziej wiarygodna dla potencjalnych partnerów.

  czytaj więcej

 • Projekt PiS. Piwo pod nadzorem gmin?

  Projekt PiS. Piwo pod nadzorem gmin?

  Gminy będą ustalały limity miejsc sprzedaży wszystkich napojów alkoholowych, także piwa - przewiduje projekt nowelizacji przygotowany przez posłów PiS. Możliwe będzie też ograniczenie przez radę gminy sprzedaży napojów alkoholowych w nocy.

  czytaj więcej

 • Epson: Atramentowa rewolucja w biznesie

  Epson: Atramentowa rewolucja w biznesie

  Szukając sprzętu do biura wybór jest prosty: jeśli zależy nam na jakości druku, taniej i wygodnej eksploatacji, trzeba postawić na atrament. Jest ku temu co najmniej pięć istotnych powodów.

  czytaj więcej

 • W świętach jest ogromny ładunek nadziei i piękno wiary. A to, co jest najważniejsze, jest nie do wypowiedzenia [WYWIAD]

  W świętach jest ogromny ładunek nadziei i piękno wiary. A to, co jest najważniejsze, jest nie do wypowiedzenia [WYWIAD]

  - Nie zdarzyło mi się napisać niczego na siłę ani niczego, w czym nie byłoby dużego kawałka mnie. Zresztą uważam, że trzeba dzielić sobie życie na rzeczy, które robimy dla obowiązku i te dla przyjemności. I że najpierw zawsze powinna być przyjemność - mówi Justyna Bednarek w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Kaczmarczyk (NIW): Nie będziemy sterować społeczeństwem [WYWIAD]

  Kaczmarczyk (NIW): Nie będziemy sterować społeczeństwem [WYWIAD]

  Spodziewamy się, że do końca tego roku z programów zarządzanych przez NIW do organizacji pozarządowych trafi ok. 130 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej, niż było do tej pory – mówi Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności

  czytaj więcej

 • Trump kontra Chiny: Świt sprawiedliwości

  Trump kontra Chiny: Świt sprawiedliwości

  Prezydent USA, nie mogąc wymusić na Chinach ustępstw handlowych, postanowił dokręcić im śrubę. To znacząca zmiana w stosunku do polityki poprzedników i wielka niewiadoma, jeśli idzie o skuteczność.

  czytaj więcej

 • Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  Co czeka gospodarkę do 2021 r.

  W drugiej już edycji badania dotyczącego średniookresowych prognoz makroekonomicznych dla Polski oraz mapy zagrożeń dla koniunktury gospodarczej i stabilności systemu finansowego, przeprowadzonej przez Europejski Kongres Finansowy, wzięło udział ponad 30 wybitnych ekspertów, głównie z największych polskich banków, renomowanych firm konsultingowych, a także ze środowiska akademickiego. Zgodnie z prognozami ekspertów w najbliższych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu gospodarczego.

  czytaj więcej

 • Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  – Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

  czytaj więcej

 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • Zmowa na rynku fitness?

  Zmowa na rynku fitness?

  Coraz mniej miejsca do działania pozostaje dla rywali operatora pakietów sportowych Multisport. Prezes UOKiK podejrzewa nieprawidłowości, ale na wynik postępowania przyjdzie jeszcze poczekać

  czytaj więcej

 • Polskie ciężarówki w rękach rumuńskiej prezydencji

  Polskie ciężarówki w rękach rumuńskiej prezydencji

  Unijne obostrzenia dotyczące pracy kierowców przełożą się na wzrost stawek za transport.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników