najszybszą sieć

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu najszybszą sieć. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące najszybszą sieć.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dobre zmiany w ustawie o BIG-ach

  Dobre zmiany w ustawie o BIG-ach

  Przedsiębiorcy bardzo pozytywnie oceniają większość nadchodzących zmian w ustawie o biurach informacji gospodarczej – wynika z badania przeprowadzonego wśród klientów BIG InfoMonitor. Po wejściu w życie zmian 13 listopada możliwe będzie znacznie szybsze zmobilizowanie dłużnika wpisem do rejestru BIG.

  czytaj więcej

 • Światłowód przyspieszył do 1GB na sekundę

  Światłowód przyspieszył do 1GB na sekundę

  Orange właśnie uruchomił, a UPC szykuje najszybsze połączenia internetowe.

  czytaj więcej

 • Narzuceni i drodzy: Dobre czasy dla rezerwowych dostawców energii się kończą

  Narzuceni i drodzy: Dobre czasy dla rezerwowych dostawców energii się kończą

  W ostatnim okresie wielu przedsiębiorców dotkliwie odczuło upadek firm dostarczających im energię. Zgodnie z prawem w takich sytuacjach w ich miejsce wkraczają tzw. sprzedawcy rezerwowi. Problem w tym, że stawki u nich są zazwyczaj znacznie wyższe niż u dotychczasowego dostawcy. Dlatego wielu przedsiębiorców zaskoczonych wysokością nowych taryf chce znaleźć nowego sprzedawcę energii, by podpisać z nim umowę na wynegocjowanych, zwykle lepszych warunkach. Ale jednocześnie trzeba rozstać się ze sprzedawcą rezerwowym, a to nie jest takie proste. Wkrótce jednak ma się to zmienić.

  czytaj więcej

 • Rak złapany w sieć. Na razie tylko w dwóch województwach

  Rak złapany w sieć. Na razie tylko w dwóch województwach

  48 mln zł dla województw świętokrzyskiego i dolnośląskiego na leczenie onkologiczne – resort zdrowia przedstawił koncepcję nowego modelu prowadzenia pacjentów z nowotworem. W przyszłym roku do pilotażu mają dołączyć kolejne dwa regiony. Docelowo sieć onkologiczna ma opleść cały kraj.

  czytaj więcej

 • Polska energetyka w obliczu transformacji

  Polska energetyka w obliczu transformacji

  Ewolucyjne zmiany, transformacja czy po prostu nowy etap rozwoju polskiej energetyki – o tym dyskutowali uczestnicy konferencji Energy Future, która odbyła się w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Piąteczka za odwagę. Woś o książce "Rzeczpospolita między lądem a morzem"

  Piąteczka za odwagę. Woś o książce "Rzeczpospolita między lądem a morzem"

   To było dość smutne. Bo nie jest fajnie widzieć na twarzach sympatycznych skądinąd kolegów ten charakterystyczny wyraz zazdrości maskowanej ostentacyjnym „desinteressment”. Akurat zdarzyło mi się być świadkiem, jak jeden z nich odbierał przysłany z wydawnictwa egzemplarz „Rzeczpospolitej między lądem a morzem” Jacka Bartosiaka.

  czytaj więcej

 • „Łącząc Europę" z myślą o pasażerach

  „Łącząc Europę" z myślą o pasażerach

  Infrastruktura nie jest celem samym w sobie, jest środkiem do stworzenia jak najlepszych warunków podróży koleją, takich które sprawią, że Polacy powszechnie będą wybierać kolej jako środek transportu. Temu służą wszystkie inwestycje, które na niespotykaną dotąd skalę prowadzą aktualnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Odbywa się to również ze wsparciem finansowym instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę” (CEF). Tylko w ramach CEF-u do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. płynie 3,4 mld euro dofinansowania dla 21 projektów o łącznej wartości 4,3 mld euro. Między innymi o celach kolejowych projektów finansowanych z CEF-u mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

  czytaj więcej

 • Wspólny kolejowy bilet okazał się niewypałem

  Wspólny kolejowy bilet okazał się niewypałem

  Miało być taniej i wygodniej. Może być drożej, i to sporo. A jeszcze nie można zapłacić za przejazd w sieci.

  czytaj więcej

 • Ustępstwa w kolejnej odsłonie wojny o leczenie raka

  Ustępstwa w kolejnej odsłonie wojny o leczenie raka

  Podmiotem odpowiedzialnym za monitoring i wdrożenie pilotażu sieci onkologicznej będzie NFZ . Ośrodek koordynujący nie będzie przygotowywał standardów leczenia, tylko plan.

  czytaj więcej

 • Pisula: Wzrosło zainteresowanie polskich przedsiębiorców rynkami odległymi od UE

  Pisula: Wzrosło zainteresowanie polskich przedsiębiorców rynkami odległymi od UE

  W 2018 r. wzrosło zainteresowanie polskich firm Azją Południowo-Wschodnią czy Afryką. Przedsiębiorcy chętniej też rozmawiali z naszymi przedstawicielami o działalności na terenie Europy” - powiedział PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

  czytaj więcej

 • Gminy, nauczyciele i rodzice zaplątani w sieć szkół. A terminy płyną nieubłaganie

  Gminy, nauczyciele i rodzice zaplątani w sieć szkół. A terminy płyną nieubłaganie

  Mimo wezwań minister edukacji Anny Zalewskiej do jak najszybszego podejmowania uchwał w sprawie sieci szkół wiele samorządów z tym zwleka. Obawiają się, że ich plany – zmierzające często do optymalizacji kosztów – nie zostaną zaakceptowane przez kuratorów oświaty.

  czytaj więcej

 • Wysyłkowa sprzedaż leków wysłana do lamusa

  Wysyłkowa sprzedaż leków wysłana do lamusa

  Wzbudzająca emocje projektowana zmiana w prawie farmaceutycznym zostanie wycofana poselską poprawką, która przywróci stan prawny do obowiązującego przed wejściem w życie obecnych przepisów. Informację tę przekazał wiceminister zdrowia, odnosząc się do projektu stworzonego przez ministra sprawiedliwości, w którym rzeczona kontrowersyjna zmiana została przygotowana przez ministra zdrowia.

  czytaj więcej

 • Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  - Polskie start-upy stały się synonimem braku odpowiedzialności. To często kopiści bazujący na kompilowaniu w jedno czyichś rozwiązań. Taka innowacja wystarczy może na polskie podwórko, ale na globalnym rynku nie zda egzaminu - mówi Jarosław Królewski socjolog, programista, współtwórca Synerise – jednego z najciekawszych start-upów technologicznych w Polsce. Inicjator zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarskiej Wisły Kraków, dzięki czemu klub uniknął bankructwa.

  czytaj więcej

 • Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Radykalna zmiana biegu dziejów nie wymaga większego wysiłku. Wystarczy wpaść na pomysł, jak zaburzać w przestrzeni pola magnetyczne i elektryczne, po czym to skomercjalizować.

  czytaj więcej

 • Planowanie przestrzenne wymaga ustawowego systemu finansowania

  Planowanie przestrzenne wymaga ustawowego systemu finansowania

  Zmiana ta jest szczególnie potrzebna w gminach zlokalizowanych w obszarach metropolitalnych, gdzie procesy urbanizacji zachodzą najbardziej dynamicznie i gdzie samorządy najsilniej odczuwają skutki wad ustaw regulujących procesy gospodarki przestrzennej.

  czytaj więcej

 • Ekożywność przejadła się producentom. Powód? Konkurencja i zaostrzone wymogi

  Ekożywność przejadła się producentom. Powód? Konkurencja i zaostrzone wymogi

  Ubywa osób wytwarzających zdrowe jedzenie. Winne są zagraniczna konkurencja i zaostrzone wymogi.

  czytaj więcej

 • Sprawa MCI TechVentures. Tomasz Czechowicz odpowiada na zarzuty inwestorów [WYWIAD]

  Sprawa MCI TechVentures. Tomasz Czechowicz odpowiada na zarzuty inwestorów [WYWIAD]

   - Ludzie zmieniają zdanie na temat horyzontu czasowego inwestycji i konsekwencjami tej zmiany próbują obarczyć nas. To dla nas nauczka - mówi Tomasz Czechowicz, prezes i główny właściciel MCI Capital, giełdowej spółki działającej na rynku venture capital.

  czytaj więcej

 • Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Ustawa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (zwana dalej ustawą pekaesową) została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 2019 r. pod poz. 1123 i weszła w życie 18 lipca 2019 r. Reguluje ona utworzenie i funkcjonowanie funduszu oraz zasady dofinansowania z jego środków organizatorów publicznego autobusowego transportu zbiorowego, którzy utworzą nowe linie autobusowe niebędące komunikacją miejską. Kilka dni temu został też zatwierdzony plan finansowy funduszu na 2019 r. Na tej podstawie między województwa podzielono tegoroczną pulę środków. W tym roku do wzięcia jest łącznie 300 mln zł. Najwięcej otrzymają województwa: podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

  czytaj więcej

 • Szybki spadek luki w VAT. Polska w europejskiej czołówce

  Szybki spadek luki w VAT. Polska w europejskiej czołówce

  Polski budżet stracił w 2017 r. około 13,7 proc. potencjalnych wpływów z VAT, które powinien otrzymać biorąc pod uwagę wielkość podatkowej bazy – wynika z opublikowanego właśnie raportu Komisji Europejskiej. Tempo spadku polskiej luki w VAT było jednym z najszybszych w Europie.

  czytaj więcej

 • Gminy zmierzą smog, ale nie ogłoszą alarmu [WYWIAD]

  Gminy zmierzą smog, ale nie ogłoszą alarmu [WYWIAD]

  - W tysiącach miejscowości będzie dochodzić do sytuacji, gdy stężenie pyłu osiągnie poziom alarmowy, natomiast nie będzie państwowej stacji, która będzie w stanie to stężenie potwierdzić - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników