nagrody przedsiębiorca

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nagrody przedsiębiorca. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nagrody przedsiębiorca.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bartek Godusławski Dziennikarzem Ekonomicznym 2018 roku w konkursie im. Władysława Grabskiego

  Bartek Godusławski Dziennikarzem Ekonomicznym 2018 roku w konkursie im. Władysława Grabskiego

  Bartłomiej Godusławski z Dziennika Gazety Prawnej otrzymał w czwartek główną nagrodę - tytuł Dziennikarza Ekonomicznego 2018 r. w konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanym po raz szesnasty przez Narodowy Bank Polski.

  czytaj więcej

 • Grzywna za zignorowanie paragonu? Do MF wpłynęły nowe petycje

  Grzywna za zignorowanie paragonu? Do MF wpłynęły nowe petycje

  Kupujący, który po zakupach nie weźmie paragonu popełniałby wykroczenie. Z kolei przedsiębiorcy musiałby od razu kierować się do punktu wydającego faktury VAT. Nie miałby już szans na paragon.

  czytaj więcej

 • Repolonizacja szkodzi? Patriotyzm ekonomiczny służy raczej politykom, niż kluczowym sektorom

  Repolonizacja szkodzi? Patriotyzm ekonomiczny służy raczej politykom, niż kluczowym sektorom

  Patriotyczne uniesienie, które każe politykom wspierać w gospodarce sektory strategiczne, częściej niż ojczyźnie służy im samym i ich znajomym.

  czytaj więcej

 • Europa porozumiała się w sprawie sygnalistów

  Europa porozumiała się w sprawie sygnalistów

  12 marca 2019 r. negocjatorzy Parlamentu i Rady UE porozumieli się w sprawie zasad ochrony sygnalistów, w tym sposobów przekazywania informacji na temat naruszeń czy też zabezpieczania zgłaszającego przed odwetem. W podobnym kierunku ostatnio zmierza również polski ustawodawca, nowelizując ustawę o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Czy zintensyfikowane prace legislacyjne w tym zakresie są jednak wystarczającym argumentem dla rodzimych przedsiębiorców za zmianą w podejściu do wewnętrznych informatorów?

  czytaj więcej

 • Wiceszef OPZZ: Jawność płac nie dyskryminuje przedsiębiorców

  Wiceszef OPZZ: Jawność płac nie dyskryminuje przedsiębiorców

  - Oferty zatrudnienia mogą wskazywać, że potencjalny pracownik oprócz wynagrodzenia zasadniczego otrzyma też inne, dodatkowe składniki pensji - mówi Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

  czytaj więcej

 • Skutki prezentu dla pracownika: Albo darowizna, albo koszt

  Skutki prezentu dla pracownika: Albo darowizna, albo koszt

  Firmy, które przekonują, że dają pracownikom prezenty, nie odliczą wydatku z tego tytułu od przychodu. Potwierdza to najnowsze stanowisko dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Radca prawny: Firmy będą zaniżać oferowane pensje [WYWIAD]

  Radca prawny: Firmy będą zaniżać oferowane pensje [WYWIAD]

  - Jawność zarobków nie wyeliminuje dyskryminacji płacowej. Ułatwi za to kontrolę państwa, bo urzędy skarbowe zyskają dodatkową wiedzę o obywatelach - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Monika Gładoch, radca prawny z kancelarii M. Gładoch Specjaliści Prawa Pracy

  czytaj więcej

 • Czy na podstawie źle wdrożonej dyrektywy można nałożyć karę? Nad tą kwestią pochyli się Sąd Apelacyjny

  Czy na podstawie źle wdrożonej dyrektywy można nałożyć karę? Nad tą kwestią pochyli się Sąd Apelacyjny

  Czy prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów mógł nakładać kary, mimo niekorzystnego dla niego brzmienia przepisu krajowej ustawy? Co w sytuacji gdy rodzimy ustawodawca fatalnie implementował unijną dyrektywę w sposób właściwie uniemożliwiający nakładanie kar? Czy ważniejsza jest prounijna wykładnia prawa krajowego, czy to, co twardo zapisano w krajowej ustawie?

  czytaj więcej

 • Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza WGN - pomysł na własny biznes

  Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na biznes. Nowi Partnerzy szybko przekonują się że współpraca z Grupą WGN to gwarancją sukcesu w branży nieruchomości, wpływ na to ma rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia na wymagającym rynku. Partnerska umowa, 100% zysku dla Franczyzobiorcy oraz sztab specjalistów centrali gwarantujących wsparcie.

  czytaj więcej

 • Biedroń wezwał Kaczyńskiego i Schetynę do debaty o polskich wartościach

  Biedroń wezwał Kaczyńskiego i Schetynę do debaty o polskich wartościach

  "Piątkę" zmian dla odbudowy wspólnoty i zaufania do państwa przedstawił Robert Biedroń lider partii Wiosna. Zapowiedział, że będzie za Trybunałem Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego, za to co robi z Polską. Wezwał liderów PiS i PO do debaty o polskich wartościach.

  czytaj więcej

 • Najważniejsza rzecz w gminie? Transport publiczny

  Najważniejsza rzecz w gminie? Transport publiczny

  Jak ważna jest komunikacja w gminie i regionie, nie trzeba przekonywać. Rządzący zrobili z niej nawet jeden z ważnych punktów kampanii wyborczej. Transport zbiorowy mógłby być rozwiązaniem i problemów z przemieszczaniem się mieszkańców, i z jakością powietrza.

  czytaj więcej

 • Podwyżki pensji znacznie niższe niż w prognozach

  Podwyżki pensji znacznie niższe niż w prognozach

  Przeciętne wynagrodzenie w marcu było w firmach tylko o 5,7 proc. większe niż przed rokiem.

  czytaj więcej

 • Energopol-Szczecin - podołamy każdemu wyzwaniu

  Energopol-Szczecin - podołamy każdemu wyzwaniu

  Jeszcze w tym roku ruszy w Łodzi budowa największego tunelu kolejowego w Polsce (nie licząc warszawskiego metra, które należy do innej kategorii). Łódzki tunel przejdzie pod całym śródmieściem i połączy stację Łódź Fabryczna z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieniec. Ponad trzykilometrowy odcinek dwutorowy plus cztery kilometrowe odcinki z pojedynczym torem – to w największym skrócie rozmiar inwestycji. Wykonania tego gigantycznego przedsięwzięcia podjęła się polska firma Energopol-Szczecin S.A.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  -Jeśli ktoś w KAS chce dynamicznej służby, to ją znajdzie. Jeśli jest specjalistą od techniki, to może konstruować dla nas nawet gadżety Bonda. Jeżeli zaś woli pracę za biurkiem i bezpośrednią obsługę podatników, to też w KAS ma do tego pole. Pracownik cywilny, który lubi pracę dynamiczną i pełną adrenaliny może dostać propozycję bycia funkcjonariuszem. Jesteśmy elastyczni - mówi nadinspektor Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  - Polskie start-upy stały się synonimem braku odpowiedzialności. To często kopiści bazujący na kompilowaniu w jedno czyichś rozwiązań. Taka innowacja wystarczy może na polskie podwórko, ale na globalnym rynku nie zda egzaminu - mówi Jarosław Królewski socjolog, programista, współtwórca Synerise – jednego z najciekawszych start-upów technologicznych w Polsce. Inicjator zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarskiej Wisły Kraków, dzięki czemu klub uniknął bankructwa.

  czytaj więcej

 • Prezydent powołał Radę ds. Przedsiębiorczości

  Prezydent powołał Radę ds. Przedsiębiorczości

  Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek Radę ds. Przedsiębiorczości, której zadaniem ma być zapewnienie polskim przedsiębiorcom warunków dla stabilnego rozwoju. Jak mówił prezydent, małe i średnie przedsiębiorstwa to 40 proc. naszego PKB i 70 proc. miejsc pracy w Polsce.

  czytaj więcej

 • Główne tematy XI EKG to przyszłość UE, digitalizacja i robotyzacja firm 

  Główne tematy XI EKG to przyszłość UE, digitalizacja i robotyzacja firm 

  Najważniejszymi tematami, które będą poruszane podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach będą kierunki rozwoju Unii Europejskiej i miejsce Polski w Europie oraz kwestie bardzo istotne dla przedsiębiorców - digitalizacja, robotyzacja przedsiębiorstw, innowacje w obszarze sztucznej inteligencji oraz elektromobilność. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

  czytaj więcej

 • XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  Około 150 sesji tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów i panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące złożą się na program rozpoczynającego się w poniedziałek w Katowicach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W ub. roku wydarzenie skupiło ponad 11,5 tys. gości.

  czytaj więcej

 • PPK - odpowiadamy na najważniejsze pytania

  PPK - odpowiadamy na najważniejsze pytania

  Pracownicze plany kapitałowe to mechanizm służący budowaniu oszczędności przez osoby zatrudnione. Założenia, jakie legły u podstaw PPK, są dwojakie. Z jednej strony ma być to zbudowanie dodatkowego źródła dochodów do wykorzystania po osiągnięciu 60. roku życia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników