nagrody młodym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nagrody młodym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nagrody młodym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Komu by jeszcze dokopać? „Zaklęte rewiry" wracają na scenę Teatru WARSawy

  Komu by jeszcze dokopać? „Zaklęte rewiry" wracają na scenę Teatru WARSawy

  Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. „Zaklęte rewiry" wg powieści Henryka Worcella w reżyserii Adama Sajnuka powracają na scenę Teatru WARSawy.

  czytaj więcej

 • Jurasz: O pytaniu Czukczy, które rządzi polską debatą [OPINIA]

  Jurasz: O pytaniu Czukczy, które rządzi polską debatą [OPINIA]

  Minister Jadwiga Emilewicz, komentując na Twitterze pożar katedry Notre Dame, napisała „Płonie Francja, której już nie ma... symbolicznie w Wielkim Tygodniu”. Tłumacząc z prawicowego na polski: członek rządu kraju, w którym każde ministerstwo prowadzi własną, niezależną od innych ministerstw, politykę i który stojąc w obliczu zagrożenia ze strony Rosji był w stanie podnieść wydatki na armię „aż” z 1,95 proc. do 2,00 proc. i przez pięć lat od chwili wybuchu wojny 1000 km od swoich granic nie był w stanie, nie licząc kilku haubic, nijak dozbroić swoich sił zbrojnych – powiedziała, że Francja, która co i rusz prowadzi zagraniczne operacje wojskowe, chyli się ku upadkowi.

  czytaj więcej

 • Będzińska-Wosik: Wierzę w to, że polscy nauczyciele zmienią edukację [WYWIAD RIGAMONTI]

  Będzińska-Wosik: Wierzę w to, że polscy nauczyciele zmienią edukację [WYWIAD RIGAMONTI]

  Rodzice nie wiedzą, jakie spustoszenie w psychice dziecka robią kary, jakie wzbudzają w nim poczucie winy. W ten sposób dzieci uczą się tego, że przemoc, niekoniecznie fizyczna, daje efekt. Zaczynają kłamać i oszukiwać, żeby uniknąć kolejnej nagany - mówi Bożena Będzińska-Wosik w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Nie żyje reżyser Stanisław Jędryka

  Nie żyje reżyser Stanisław Jędryka

  W wieku 85 lat odszedł Stanisław Jędryka – twórca popularnych filmów i seriali takich, jak "Do przerwy 0:1", "Podróż za jeden uśmiech" i "Stawiam na Tolka Banana". O śmierci reżysera poinformowało na swojej stronie Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

  czytaj więcej

 • Wiesław Myśliwski laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza

  Wiesław Myśliwski laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza

  Prozaik, dramaturg i scenarzysta Wiesław Myśliwski został tegorocznym laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza, wchodzącej w skład Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nazwisko wyróżnionego ogłoszono w środę w Poznaniu, zaś nagroda zostanie wręczona 15 maja.

  czytaj więcej

 • Rawa Blues Festival: Utalentowana Hannah Wicklund zagra w Spodku

  Rawa Blues Festival: Utalentowana Hannah Wicklund zagra w Spodku

  W ubiegłym roku, furorę na Rawie Blues zrobiła młoda francuska gitarzystka i wokalistka Laura Cox. Czy w październiku podobny entuzjazm wywoła młoda Amerykanka – Hannah Wicklund z zespołem The Steppin' Stones? Jej koncert zakończy 39 edycję Rawa Blues Festival w katowickim „Spodku”.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  -Jeśli ktoś w KAS chce dynamicznej służby, to ją znajdzie. Jeśli jest specjalistą od techniki, to może konstruować dla nas nawet gadżety Bonda. Jeżeli zaś woli pracę za biurkiem i bezpośrednią obsługę podatników, to też w KAS ma do tego pole. Pracownik cywilny, który lubi pracę dynamiczną i pełną adrenaliny może dostać propozycję bycia funkcjonariuszem. Jesteśmy elastyczni - mówi nadinspektor Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Codziennie przychodzi do mnie około dziesięciu osób, które chcą kupić tę różową pigułkę. To w większości mężczyźni, bo kobiety są jednak zbyt nieśmiałe, by o nią pytać – mówi Murad Sadiq, aptekarz z północnych przedmieść Kairu. Ta „różowa pigułka” to flibanserin, który został okrzyknięty nad Nilem „viagrą dla kobiet”. – Zawsze im wyjaśniam, że po zażyciu leku mogą u ich partnerek wystąpić efekty uboczne, ale to ich nie zniechęca – dorzuca.

  czytaj więcej

 • Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Radykalna zmiana biegu dziejów nie wymaga większego wysiłku. Wystarczy wpaść na pomysł, jak zaburzać w przestrzeni pola magnetyczne i elektryczne, po czym to skomercjalizować.

  czytaj więcej

 • Kinowe przeboje maja: „Smętarz dla zwierzaków" i „John Wick 3" [WIDEO]

  Kinowe przeboje maja: „Smętarz dla zwierzaków" i „John Wick 3" [WIDEO]

  Do najbardziej oczekiwanych premier kinowych maja należą z pewnością: horror „Smętarz dla zwierzaków", thriller „Podły, okrutny, zły" oraz disneyowski „Aladyn". Na duże ekrany wchodzi także trzecia odsłona przygód zawodowego zabójcy Johna Wicka z Keanu Reeves w roli głównej.

  czytaj więcej

 • Varga: Wiedziałem, że Niziurskiemu należy się jakiś hołd i ktoś powinien tę książkę napisać [WYWIAD]

  Varga: Wiedziałem, że Niziurskiemu należy się jakiś hołd i ktoś powinien tę książkę napisać [WYWIAD]

  - Niziurski miał słabość do postaci outsiderów, buntowników, do ludzi, którzy przeciwstawiają się urawniłowce, w ramach szkolnego uniwersum, które jest całym światem. W imię tych wartości wychował całe pokolenia - mówi w rozmowie z DGP Krzysztof Varga pisarz, felietonista. Trzykrotny finalista nagrody literackiej Nike. Jego „Księga dla starych urwisów. Wszystko, czego jeszcze nie wiecie o Edmundzie Niziurskim” ukazała się nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne.

  czytaj więcej

 • „Dowiedział się o ludziach praktycznie wszystkiego". „Cała prawda o Szekspirze" w kinach

  „Dowiedział się o ludziach praktycznie wszystkiego". „Cała prawda o Szekspirze" w kinach

  „Cała prawda o Szekspirze" to opowieść o kondycji ludzkiej, historia uważnego obserwatora rzeczywistości rozmyślającego o upływającym czasie – powiedział reżyser i aktor Kenneth Branagh, uważany za filmowego spadkobiercę Szekspirowskiej spuścizny. Jego najnowszy film można od piątku oglądać w polskich kinach.

  czytaj więcej

 • Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  - Zawodowo zajmujemy się sprawieniem radości poprzez czytanie i w tym roku doprowadzamy to rzemiosło do zenitu – żartują Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, twórczynie Big Book Festival. Festiwal odbędzie się w weekend 21-23 czerwca, potrwa od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora na Starym Mokotowie w Warszawie. W ramach festiwalu odbędzie się łącznie 56 wydarzeń.

  czytaj więcej

 • System, który zabija więzi i zaufanie. „Łowca" w Teatrze Ateneum

  System, który zabija więzi i zaufanie. „Łowca" w Teatrze Ateneum

  To bardzo aktualna sztuka o tym jak system, zagrożenie lub wyimaginowany wróg zagarnia przestrzeń społeczną i potrafi zabić człowieka - powiedział PAP Wojciech Urbański, reżyser "Łowcy" Dawn King w Teatrze Ateneum w Warszawie. Premiera na Scenie 61 - w sobotę.

  czytaj więcej

 • Męska słabość nie jest czymś złym. „Woyzeck" w TR Warszawa

  Męska słabość nie jest czymś złym. „Woyzeck" w TR Warszawa

  Odczytuję "Woyzecka" jako dramat o prawie do słabości, wolności wyboru; i o tym, że ta słabość czy kruchość nie jest czymś złym - powiedział reżyser spektaklu Grzegorz Jaremko. Premiera przedstawienia, opartego na XIX-wiecznym dramacie Georga Buechnera, odbędzie się w piątek w TR Warszawa.

  czytaj więcej

 • Główne tematy XI EKG to przyszłość UE, digitalizacja i robotyzacja firm 

  Główne tematy XI EKG to przyszłość UE, digitalizacja i robotyzacja firm 

  Najważniejszymi tematami, które będą poruszane podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach będą kierunki rozwoju Unii Europejskiej i miejsce Polski w Europie oraz kwestie bardzo istotne dla przedsiębiorców - digitalizacja, robotyzacja przedsiębiorstw, innowacje w obszarze sztucznej inteligencji oraz elektromobilność. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

  czytaj więcej

 • XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  Około 150 sesji tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów i panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące złożą się na program rozpoczynającego się w poniedziałek w Katowicach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W ub. roku wydarzenie skupiło ponad 11,5 tys. gości.

  czytaj więcej

 • Jacek Borcuch: Wierzę w magię kina [WYWIAD]

  Jacek Borcuch: Wierzę w magię kina [WYWIAD]

  Wierzę w magię kina. W to, że wchodzimy do sali, gaśnie światło i znika świat wokół nas. Narzędziami do czarowania są obraz i muzyka. Figury, aktorzy pojawiają się dopiero później – powiedział PAP reżyser Jacek Borcuch. Jego film "Słodki koniec dnia" właśnie wszedł na ekrany kin.

  czytaj więcej

 • Festiwal w Cannes tuż-tuż. Kto ma szansę na Złotą Palmę?

  Festiwal w Cannes tuż-tuż. Kto ma szansę na Złotą Palmę?

  21 filmów powalczy o Złotą Palmę podczas rozpoczynającego się we wtorek 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Polskimi akcentami będą m.in. pokazy animacji "Duszyczka" Barbary Rupik i "Roadkill" Leszka Mozgi w sekcji Cinéfondation.

  czytaj więcej

 • Festiwal w Cannes: Sylvester Stallone pokaże fragmenty „Rambo V: Ostatnia Krew"

  Festiwal w Cannes: Sylvester Stallone pokaże fragmenty „Rambo V: Ostatnia Krew"

  Sylvester Stallone będzie gościem 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. 24 maja zaprezentuje publiczności fragmenty filmu "Rambo V: Ostatnia Krew" w reż. Adriana Grunberga – podali organizatorzy wydarzenia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników