nagradzanej karty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nagradzanej karty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nagradzanej karty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polska gospodarka Ukraińcami stoi. Dajmy zielone karty przybyszom ze Wschodu

  Polska gospodarka Ukraińcami stoi. Dajmy zielone karty przybyszom ze Wschodu

  Liczba oświadczeń o pracę dla obcokrajowców może się w 2017 r. zbliżyć do 2 mln. Trzeba przyspieszyć prace nad polityką migracyjną.

  czytaj więcej

 • Teatr Śląski wystawi „Drach” wg książki Twardocha

  Teatr Śląski wystawi „Drach” wg książki Twardocha

  Prapremierowy spektakl na podstawie książki Szczepana Twardocha „Drach” zrealizuje w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku Robert Talarczyk z zespołem Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

  czytaj więcej

 • GetBack kończy z wydatkowym „bizancjum”

  GetBack kończy z wydatkowym „bizancjum”

  Nowy zarząd spółki windykacyjnej wprowadza plan oszczędności, zmienia system nagradzania pracowników i ściąga sowite premier wypłacone byłym menedżerom.

  czytaj więcej

 • Angielski w magicznym świecie Disneya

  Angielski w magicznym świecie Disneya

  W dzisiejszych czasach my, rodzice małych dzieci, znajdujemy się pod coraz większą presją – z każdej strony docierają do nas reklamy i artykuły o tym, jak powinniśmy zadbać o rozwój naszych dzieci. Słyszymy i czytamy więc o słuchaniu Mozarta w ciąży (z obowiązkowym przykładaniem słuchawek do brzucha!), o kursach pływania dla trzymiesięcznych malców i o potrzebie włączenia jazdy konno, gdy brzdąc skończy cztery lata. Do tego oczywiście angielski pięć godzin w tygodniu i zajęcia z matematyki, kiedy maluch jest w stanie policzyć do trzech… A gdzie czas na wygłupy i zabawy typowe dla kilkulatka?

  czytaj więcej

 • Jak pokonać ból klientów banków, czyli program lojalnościowy 2.0

  Jak pokonać ból klientów banków, czyli program lojalnościowy 2.0

  Ponad 60 proc. klientów banków jest zdania, że ich dotychczasowa lojalność i aktywność nie jest wystarczająco wynagradzana. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na potrzeby konkursu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC, w 2017 r. 44 proc. korzystających z usług bankowych rozważało zmianę swojego głównego banku (czyli głównego banku transakcyjnego)

  czytaj więcej

 • Gdzie kończy się samodzielność dyrektora szkoły?

  Gdzie kończy się samodzielność dyrektora szkoły?

  Nie jest niczym nadzwyczajnym, że pracodawcą pracownika jest jednostka organizacyjna, a czynności z zakresu prawa pracy wykonuje osoba lub organ nią zarządzający. Jednak w przypadku dyrektora szkoły sytuacja jest szczególna. Bo choć pracodawcą jest placówka, to czynności z zakresu prawa pracy wykonuje wójt, czyli podmiot spoza tej jednostki. Zasada ta w praktyce może powodować konflikty na linii samorząd – dyrektor szkoły. A przepisy nie określają ściśle granicy ingerencji wójta w kompetencje szefa placówki oświatowej. Zdaniem ekspertów władza samorządu nad kierującym placówką nie jest absolutna. Warto więc określić jej zakres.

  czytaj więcej

 • Schetyna: Kłamca nie może być premierem RP

  Schetyna: Kłamca nie może być premierem RP

  Kłamca nie może być premierem RP. Jeśli ma honor, jeśli nie chce plamić stron naszej historii, to musi ustąpić – powiedział w niedzielę szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział m.in. podniesienie pensji pielęgniarek i nauczycieli oraz przywrócenie służbom mundurowym poprzedniej wysokości emerytur.

  czytaj więcej

 • ALVO – „w 25 lat dookoła świata”

  ALVO – „w 25 lat dookoła świata”

  Polski producent branży medycznej o światowej renomie stawia na innowacyjne rozwiązania

  czytaj więcej

 • Nauczyciele bez czternastki. Zamiast tego automatyczne podwyżki

  Nauczyciele bez czternastki. Zamiast tego automatyczne podwyżki

  Dotarliśmy do założeń projektu, który w styczniu powinien trafić do konsultacji. Likwidacji ma ulec cały mechanizm naliczania średniej płacy pedagogom z samorządowych szkół i przedszkoli. Co roku samorządy na samą tylko czternastą pensję dla gorzej zarabiających nauczycieli wydają ćwierć miliarda złotych. Utrzymane mają za to zostać dodatek stażowy, a także wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe, trzynastka i nagroda jubileuszowa. Zachowany też będzie wprowadzony niedawno dodatek za wyróżniającą pracę.

  czytaj więcej

 • Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Wyniki sprzedaży to podstawowy wskaźnik funkcjonowania firm ze sfery finansów i handlu. Spadek sprzedaży stanowi zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania pracodawcy, ale i dla stabilności zatrudnienia załogi. W związku z tym na pracowników niejednokrotnie narzucane są tzw. plany sprzedażowe. Przy czym się uważa, że jedynym obiektywnym miernikiem oceny działań pracownika zajmującego się sprzedażą jest ocena jego pracy przez pryzmat wyników. Są one rozliczane na przestrzeni miesiąca lub kwartału. Ich osiągnięcie przekłada się na otrzymywaną przez pracownika premię albo inny benefit, np. wycieczkę zagraniczną. Ale czy brak realizacji odpowiednich wyników sprzedaży może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę?

  czytaj więcej

 • "Echo" Maksymiliana Rigamonti najlepszą książką fotograficzną na świecie w konkursie Pictures of the Year International

  "Echo" Maksymiliana Rigamonti najlepszą książką fotograficzną na świecie w konkursie Pictures of the Year International

  Książka “Echo” uznana została za najlepszą książkę fotograficzna na świecie w prestiżowym konkursie Pictures of the Year International. Kacper Kowalski wśród finalistów.

  czytaj więcej

 • Okrągły stół edukacyjny. Morawiecki: Część pomysłów może być szybko wdrożona

  Okrągły stół edukacyjny. Morawiecki: Część pomysłów może być szybko wdrożona

  Część pomysłów zgłaszanych podczas obrad jest już wdrażana lub są na tyle uzgodnione, że mogą zostać wdrożone szybko – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas sesji plenarnej okrągłego stołu edukacyjnego. Jak dodał, obrady dotyczące oświaty wymagają dłuższego cyklu spotkań.

  czytaj więcej

 • Gustaw Herling-Grudziński długo pozostawał w Polsce niemal nieznany

  Gustaw Herling-Grudziński długo pozostawał w Polsce niemal nieznany

  100 lat temu, 20 maja 1919 r., urodził się Gustaw Herling-Grudziński – konspirator, więzień łagrów, żołnierz gen. Andersa, a zarazem jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych na świecie osobowości polskiej literatury emigracyjnej drugiej połowy XX w.

  czytaj więcej

 • Pieniądze są, kłopot pozostał – czyli jak sprawiedliwie rozdzielić dodatki motywacyjne dla nauczycieli

  Pieniądze są, kłopot pozostał – czyli jak sprawiedliwie rozdzielić dodatki motywacyjne dla nauczycieli

  Choć eksperci nie mają wątpliwości, że uchwała Rady m.st. Warszawy dotycząca ich podwyższenia w czasie wakacji jest zgodna z prawem, to są obawy, jak te środki będą dzielone.

  czytaj więcej

 • Zaremba: Batalia o Holendra była darem dla Morawieckiego [OPINIA]

  Zaremba: Batalia o Holendra była darem dla Morawieckiego [OPINIA]

  Naprawdę to, co zrobił w Brukseli, to jest tak – ja lubię lekkoatletykę – jakby skoczył dziewięć metrów w dal z plecakiem kamieni na plecach. Zrobił coś, co wydawało się niemożliwe, a okazało się możliwe” – usłyszał premier Mateusz Morawiecki od Jarosława Kaczyńskiego na konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Jednym brukselskim szczytem Morawiecki chyba wywalczył sobie premierostwo na następną kadencję.

  czytaj więcej

 • „Ciemność nad miastem". Druga powieść ze świata Stranger Things opowie o przeszłości Hoppera

  „Ciemność nad miastem". Druga powieść ze świata Stranger Things opowie o przeszłości Hoppera

  „Ciemność nad miastem” Adama Christophera to druga oficjalna powieść ze świata „Stranger Things”. Powieść ukazała się 3 lipca 2019, czyli dokładnie w przeddzień premiery trzeciego sezonu kultowej już serii Netflixa.

  czytaj więcej

 • W kinach „Ad Astra" z Bradem Pittem i nagradzany „Parasite" [WIDEO]

  W kinach „Ad Astra" z Bradem Pittem i nagradzany „Parasite" [WIDEO]

  Do najbardziej oczekiwanych premier kinowych weekendu należą: „Ad Astra" z Bradem Pittem, Liv Tyler oraz Tommy Lee Jonesem a także koreański film „Parasite" (reż. Joon-ho Bong), który zdobył w tym roku Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników