nabywcę udziałów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nabywcę udziałów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nabywcę udziałów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jakie zmiany w podatkach przyniesie „Konstytucja biznesu"?

  Jakie zmiany w podatkach przyniesie „Konstytucja biznesu"?

  Zmiany dla firm wdrażane przez wicepremiera Morawieckiego mają nie tylko usprawnić relacje biznesu z administracją, ale też uprościć system podatkowy dla przedsiębiorców. Skrócenie okresu obowiązkowej dokumentacji sprawozdań finansowych, prostsze zasady rozliczania kosztów uzyskania przychodu czy likwidacja części obowiązków dokumentacyjnych dla firm to tylko część zmian.

  czytaj więcej

 • Elektromobilne pospolite ruszenie

  Elektromobilne pospolite ruszenie

  Na początku było hasło „za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych”. Wygląda na to, że w przypadku elektromobilności odległy termin nie uśpił czujności realizatorów tego ambitnego celu.

  czytaj więcej

 • GiP chce pomóc, ale na koszt firm

  GiP chce pomóc, ale na koszt firm

  PROBLEM: Zdaniem głównego inspektora pracy podmiot sprzedający firmę powinien przez kolejny rok lub dwa ponosić odpowiedzialność za zaległości płacowe. Wszystko po to, by zabezpieczyć pracowników przed nieuczciwym pracodawcą, który sprzedaje firmę wraz z nimi. Nieuczciwym, bo zdarza się, że przy takim transferze były pracodawca celowo zwleka z wypłatą pensji. Czego przykładem jest sprawa spółki Bezpieczny List, sprzedanej przez Inpost (pisaliśmy o tym w DGP nr 219). GIP zwrócił się ze swoją propozycją do resortu rodziny. Jednak już dziś pomysł budzi kontrowersje. Zdaniem ekspertów jest to rozwiązanie za daleko idące i istnieje ryzyko, że obróci się przeciwko uczciwym przedsiębiorcom.

  czytaj więcej

 • Elektromobilne pospolite ruszenie

  Elektromobilne pospolite ruszenie

  Na początku było hasło „za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych”. Wygląda na to, że w przypadku elektromobilności odległy termin nie uśpił czujności realizatorów tego ambitnego celu.

  czytaj więcej

 • Nowy VAT: Jak stosować przepisy przejściowe

  Nowy VAT: Jak stosować przepisy przejściowe

  Nowelizacja ustawy o VAT, która wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r., dla wielu podatników zmienia zasady rozliczeń. Najwięcej problemów jak zwykle sprawia rozliczenie na przełomie roku, gdy umowy są podpisane i zaliczki wpłacone jeszcze w starym roku, a transakcja ma miejsce już w nowym roku

  czytaj więcej

 • Prezes UOKiK: Spróbujemy nakłonić banki, by dogadały się z frankowiczami

  Prezes UOKiK: Spróbujemy nakłonić banki, by dogadały się z frankowiczami

  - Banki zachowują się, jakby było już po sprawie, a problem kredytów walutowych dotyczył tylko niewielkiej grupy osób. Natomiast my uważamy, że jest to tykająca bomba społeczna, którą należy zawczasu rozbroić - uważa Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż udziałów w fermie bez zwolnienia z podatku dochodowego

  Sprzedaż udziałów w fermie bez zwolnienia z podatku dochodowego

  Spadkobiercy gospodarstwa rolnego muszą zapłacić podatek dochodowy, gdy sprzedają jedynie przysługujące im udziały w gruntach rolnych, a nie całość lub część tego majątku.

  czytaj więcej

 • Zmiany w użytkowaniu wieczystym: Co czeka nas w 2017 roku?

  Zmiany w użytkowaniu wieczystym: Co czeka nas w 2017 roku?

  Obowiązująca ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (Dz. U. z 2012 r. poz. 89) w niektórych sytuacjach nie zapewnia właścicielom lokali w budynkach wielolokalowych faktycznej możliwości realizacji roszczenia o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu związanego z własnością lokali w prawo własności gruntu. Źródłem problemów przy przekształceniu praw na gruntach zabudowanych budynkami wielolokalowymi jest zasada prawa cywilnego, zgodnie z którą użytkowanie wieczyste nie może istnieć na gruncie, który stanowi w części własność prywatną.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać

  czytaj więcej

 • Brak porozumienia wewnątrz Unii sprzyja oszustwom [WYWIAD]

  Brak porozumienia wewnątrz Unii sprzyja oszustwom [WYWIAD]

  - System powszechnego odwrotnego obciążenia VAT to kolejny projekt przejściowy. Nie jest idealny, ale konieczne są szybkie działania, które uszczelnią system tego podatku w Unii Europejskiej - mówi w wywiadzie dla DGP dr Michał Wilk, adiunkt w Katedrze Materialnego Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim, partner w Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni.

  czytaj więcej

 • Wyższe kary za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy zapłacą nawet 6 tys. zł

  Wyższe kary za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy zapłacą nawet 6 tys. zł

  W tym roku rosną kary za brak obowiązkowej polisy OC; w przypadku samochodu ciężarowego wyniesie ona nawet 6 tys. zł, a właściciel samochodu osobowego bez OC zapłaci do 4 tys. zł - wynika z poniedziałkowego komunikatu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

  czytaj więcej

 • Obligacja jak los na loterii

  Obligacja jak los na loterii

  Resort finansów jest gotowy, by wypełnić jedno z założeń planu wspierania oszczędności autorstwa wicepremiera Morawieckiego – ofertę detalicznych obligacji premiowych. Ale sprzedać je nie będzie łatwo.

  czytaj więcej

 • Chińskie sposoby na obronę waluty

  Chińskie sposoby na obronę waluty

  Państwo Środka jest drugą gospodarką świata. Aby to utrzymać, kontroluje przepływy kapitału, by zatrzymać jego ucieczkę z kraju. W tym celu sięga po coraz bardziej drastyczne środki.

  czytaj więcej

 • Jak wystąpić ze spółki jawnej, gdy wspólnicy nie wyrażają zgody

  Jak wystąpić ze spółki jawnej, gdy wspólnicy nie wyrażają zgody

  Jestem wspólnikiem spółki jawnej, z której jak najszybciej chciałabym wystąpić. Przy czym wypowiedzenie umowy podmiotu (zawartej bezterminowo) wchodzi w grę w ostateczności, ponieważ do końca 2017 r. i tak musiałabym w spółce pozostać, a mnie zależy na czasie. Umowa podmiotu zawarta została w sposób tradycyjny (a nie przy wykorzystaniu wzorca umowy udostępnionego w systemie informatycznym), nie zawiera zaś żadnych regulacji pozwalających na zbycie przez wspólnika ogółu praw i obowiązków. Oprócz mnie w spółce są jeszcze dwie osoby, które torpedują wszystkie moje pomysły. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników