nabywcę udziałów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nabywcę udziałów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nabywcę udziałów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak zmienić użytkowanie wieczyste we własność?

  Jak zmienić użytkowanie wieczyste we własność?

  Pierwszym krokiem w przekształceniu użytkowania wieczystego we własność jest sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości. Procedura opiera się na wniosku złożonym do odpowiedniego organu (np. wójta, burmistrza, prezydenta miasta lub starosty). Po otrzymaniu pozytywnej decyzji można dokonać wpisu prawa własności do księgi wieczystej.

  czytaj więcej

 • Wielka fuzja: PKN Orlen kupuje Lotos

  Wielka fuzja: PKN Orlen kupuje Lotos

  Paliwowy gigant będzie kontrolował całość przerobu ropy naftowej w Polsce. Informacja o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia Lotosu przez Orlen wywołała entuzjazm na warszawskiej giełdzie.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć zatrzymane wadium

  Jak rozliczyć zatrzymane wadium

  Y sp. z o.o. (podatnik VAT czynny), która brała udział w przetargu publicznym, wpłaciła w maju 2016 r. zamawiającemu wadium w wysokości 20 tys. zł. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oferta spółki Y została uznana za najkorzystniejszą. Jednak po wyborze oferty okazało się, że z dodatkowego kosztorysu, którego złożenia zażądał zamawiający, wynika rozbieżność w wymiarach oferowanego towaru ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. Dlatego zamawiający odmówił w sierpniu 2016 r. podpisania umowy i zawiadomił Y o zatrzymaniu wadium. W wyniku postępowania sądowego sąd apelacyjny wyrokiem z 2 marca 2018 r. ostatecznie oddalił powództwo spółki o zwrot wadium. Jak przedstawiają się rozliczenia spółki Y z tytułu CIT (koszty uzyskania przychodów)? Czy zapłacone wadium i jego późniejsza utrata wywołuje jakieś skutki w zakresie VAT? Rokiem podatkowym spółki Y jest rok kalendarzowy. Zaliczki na CIT i VAT płaci ona za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • W prokuraturach 355 postępowań karnych dot. reprywatyzacji nieruchomości w stolicy

  W prokuraturach 355 postępowań karnych dot. reprywatyzacji nieruchomości w stolicy

  W prokuraturach regionu warszawskiego i wrocławskiego toczy się 355 postępowań karnych dotyczących reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Prokuratorskie śledztwa dotyczą 765 nieruchomości położonych pod różnymi adresami na terenie stolicy - podała Prokuratura Krajowa.

  czytaj więcej

 • Nowy bat na banki: Nie dotrzymasz słowa? Zapłać

  Nowy bat na banki: Nie dotrzymasz słowa? Zapłać

  Niedługo KNF otrzyma prawo do nakładania miliardowych kar na instytucje finansowe. Najnowsza nowelizacja ustaw regulujących działalność banków, towarzystw ubezpieczeniowych czy towarzystw funduszy inwestycyjnych ma na celu dostosowanie polskich przepisów do nowych wymogów Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • E-licytacje ruchomości. Komornicze allegro na finiszu

  E-licytacje ruchomości. Komornicze allegro na finiszu

  W ciągu sześciu miesięcy ma ruszyć system do e-licytacji ruchomości – zapowiada Krajowa Rada Komornicza. Powinien działać od ponad roku, ale samorząd tłumaczył się brakiem pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Borys: Zielone technologie potrzebują sektora prywatnego

  Borys: Zielone technologie potrzebują sektora prywatnego

  - Unia Europejska chce zwiększyć poziom zielonych inwestycji o 180 mld euro rocznie. Potrzebne jest zaangażowanie sektora prywatnego, zarówno bankowego, jak i rynków kapitałowych – przekonuje prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

  czytaj więcej

 • Nowe źródło przychodów w CIT utrudnia pracę księgowych

  Nowe źródło przychodów w CIT utrudnia pracę księgowych

  Spółki rozliczające się z podatku dochodowego od osób prawnych muszą od 1 stycznia tego roku inaczej traktować zyski kapitałowe. Wiele kwestii z tym związanych jest wciąż niejasnych, a eksperci są zgodni, że rozstrzygną je dopiero sądy.

  czytaj więcej

 • GetBack – emisja ostatniej szansy

  GetBack – emisja ostatniej szansy

  Zamiast walczyć o pozycję lidera branży, duża firma windykacyjna broni się przed utratą płynności finansowej.

  czytaj więcej

 • Rugi spółdzielcze za pozwoleniem Sądu Najwyższego

  Rugi spółdzielcze za pozwoleniem Sądu Najwyższego

  W Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa postępowanie o sprostowanie księgi wieczystej . W swoim tempie, sąd się nie spieszy. W tle toczy się gra o 28 mln zł.

  czytaj więcej

 • Eksportowa wizytówka kraju idzie na sprzedaż

  Eksportowa wizytówka kraju idzie na sprzedaż

  Kontrolę nad Solarisem mogą przejąć europejscy potentaci w produkcji autobusów, fundusze private equity lub Polski Fundusz Rozwoju z partnerem biznesowym.

  czytaj więcej

 • Obrót gruntami mniej rygorystyczny

  Obrót gruntami mniej rygorystyczny

  Z 10 do 5 lat skrócony zostanie okres, przez który rolnik musi osobiście prowadzić gospodarstwo na nowo nabytej ziemi.

  czytaj więcej

 • STIR: Szef KAS zablokuje główne konto firmy i rachunek VAT

  STIR: Szef KAS zablokuje główne konto firmy i rachunek VAT

  Szef KAS będzie mógł blokować nie tylko główne konto firmy, ale też rachunek VAT. Konsekwencją będzie wykreślenie z rejestru podatników

  czytaj więcej

 • Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa zlecenie - kontrowersyjna, ale potrzebna

  Umowa-zlecenie jest popularną formą zatrudnienia stanowiącą alternatywę dla stosunku pracy. Niestety prawna sytuacja tej umowy jest niejasna i nie do końca wiadomo, jaki status ma zleceniobiorca. Coraz głośniej mówi się też o znacznym ograniczeniu, a nawet likwidacji umów-zleceń. Wyeliminowanie świadczenia pracy na tej podstawie jest jednym z założeń projektu nowego kodeksu pracy, który po zakończeniu nad nim prac przez komisję kodyfikacyjną trafił do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednocześnie coraz częściej zawierane są obecnie kontrakty menedżerskie, które stanowią tak naprawdę szczególny przypadek umowy-zlecenia.

  czytaj więcej

 • W zasięgu rażenia komisji śledczej ds. VAT może się znaleźć nie tylko opozycja [OPINIA]

  W zasięgu rażenia komisji śledczej ds. VAT może się znaleźć nie tylko opozycja [OPINIA]

  A więc stało się: dzisiaj rano do laski marszałkowskiej wpłynął projekt ustawy o powołaniu sejmowej komisji śledczej do sprawy wyłudzeń podatku VAT. Jarosław Kaczyński sięgnął więc po tzw. opcję nuklearną, bo komisja - podobnie jak broń jądrowa – jest nieobliczalna, a w zasięgu jej rażenia może się znaleźć nie tylko opozycja.

  czytaj więcej

 • Nie tylko najbliżsi odziedziczą firmę bez podatku

  Nie tylko najbliżsi odziedziczą firmę bez podatku

  Również dalsi krewni, a nawet osoby obce będą mogły przejmować w spadku jednoosobowe firmy bez obciążeń podatkowych.

  czytaj więcej

 • MF: Luka w VAT zmalała o 6 punktów procentowych

  MF: Luka w VAT zmalała o 6 punktów procentowych

  W 2017 r. luka w VAT istotnie zmniejszyła się do ok. 14 proc. potencjalnych wpływów z tego podatku, podczas gdy rok wcześniej wynosiła 20 proc., a w 2015 r. - 23,9 proc. - wynika z informacji resortu finansów przekazanej posłom.

  czytaj więcej

 • Czy można odliczyć VAT z faktur podatnika, który nie jest zarejestrowany jako czynny

  Czy można odliczyć VAT z faktur podatnika, który nie jest zarejestrowany jako czynny

  KOWTECH spółka z o.o. jest producentem zaawansowanych urządzeń przemysłowych. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej spółka nabywa towary i usługi od licznych kontrahentów. Niejednokrotnie są to niewielkie podmioty, w tym osoby fizyczne wykonujące jednoosobowo działalność gospodarczą. KOWTECH jest czynnym podatnikiem VAT, a całość jego sprzedaży podlega opodatkowaniu VAT. Część produkowanych urządzeń dostarczana jest do kontrahentów poza Polską – do UE i państw trzecich. Wówczas dostawy opodatkowane są VAT obliczonym według stawki 0 proc., odpowiednio jako WDT lub eksport. W związku z powyższym spółka dokonuje odliczenia VAT zawartego w cenie nabywanych towarów i usług.

  czytaj więcej

 • Sprzedałeś nieruchomość? Nie zapomnij do 30 kwietnia złożyć PIT-39

  Sprzedałeś nieruchomość? Nie zapomnij do 30 kwietnia złożyć PIT-39

  Sprzedaż po pięciu latach od nabycia nieruchomości nie podlega opodatkowaniu PIT. Ale nie zawsze jest jasne, jak określić moment nabycia. W ustawie nie ma definicji, nic nie ma też na ten temat w ministerialnych broszurach, a podatnicy wciąż toczą spory z fiskusem.

  czytaj więcej

 • Kolejne zatrzymania za przekręty na VAT

  Kolejne zatrzymania za przekręty na VAT

  13 osób z międzynarodowej grupy przestępczej oszukującej na podatku VAT od sprowadzanej folii stretchowej, zatrzymali funkcjonariusze ABW na zlecenie warszawskiej prokuratury regionalnej - dowiedziała się PAP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników