nabywcę udziałów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nabywcę udziałów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nabywcę udziałów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przyspieszenie na rynku autobusów. Konkurencja goni Solarisa

  Przyspieszenie na rynku autobusów. Konkurencja goni Solarisa

  W maju do sprzedaży ma wejść model przygotowany przez konsorcjum Ursusa i AMZ-Kutno. Producentów przybywa, bo tylko w ciągu trzech lat samorządy zorganizują przetargi na 500–600 nowych pojazdów

  czytaj więcej

 • Rośnie popyt na obligacje

  Rośnie popyt na obligacje

  Przez pierwsze trzy miesiące tego roku Ministerstwo Finansów sprzedało papiery za 1,3 mld zł. To czterokrotnie więcej niż rok temu.

  czytaj więcej

 • Ustawa ws. obrotu ziemią: Sejm przyjął poprawki Senatu. Teraz dokument trafi do prezydenta

  Ustawa ws. obrotu ziemią: Sejm przyjął poprawki Senatu. Teraz dokument trafi do prezydenta

  Osoby niebędące rolnikami będą mogły kupować bez ograniczeń działki o powierzchni mniejszej niż 0,3 ha - zakłada jedna z poprawek Senatu do ustawy ws obrotu ziemią rolną, przyjętych w czwartek przez posłów. Przyjęcie przez Sejm senackich poprawek zakończyło parlamentarne prace nad ustawą.

  czytaj więcej

 • Ustawa o obrocie ziemią ma luki. Można się uchronić przed jej skutkami

  Ustawa o obrocie ziemią ma luki. Można się uchronić przed jej skutkami

  Ustawa o obrocie gruntami ma luki. Tak duże, że osoby i firmy posiadające działki rolne będą mogły się uchronić przed wprowadzanymi restrykcjami. Mają na to jednak niewiele czasu.

  czytaj więcej

 • Wilk: Brexit bardziej zaszkodzi Londynowi niż Wspólnocie

  Wilk: Brexit bardziej zaszkodzi Londynowi niż Wspólnocie

  Zapowiedziane na 23 czerwca referendum ma rozstrzygnąć o miejscu Zjednoczonego Królestwa w zintegrowanej Europie. Odpowiedź na pytanie, czy pozostać w Unii, może się okazać ważna także dla przyszłości Wielkiej Brytanii jako państwa. Decyzja o wyjściu może wywołać kolejne referendum w sprawie niepodległości Szkocji. Brexit może też skłaniać do osłabienia więzi Irlandii Północnej ze Zjednoczonym Królestwem.

  czytaj więcej

 • NIK wytyka błędy Lotnisku Chopina: Zaniechane budowy i fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych

  NIK wytyka błędy Lotnisku Chopina: Zaniechane budowy i fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych

  Spóźnione lub zaniechane budowy. Fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych. NIK wytyka błędy zarządcy Lotniska Chopina. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) to głównie zarządca Lotniska Chopina, które jest główną bazą przewoźnika LOT, a w 2015 r. obsłużyło 37 proc. ruchu lotniczego w Polsce. PPL mają też udziały w 15 spółkach, z których 10 zarządza lotniskami regionalnymi, np. w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Szczecinie.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • W handlu olejem rzepakowym warto uważać na oszustów

  W handlu olejem rzepakowym warto uważać na oszustów

  Ukazał się kolejny list ostrzegawczy. Tym razem dwa resorty – finansów i rozwoju – ostrzegają podatników VAT przed nadużyciami w obrocie olejem rzepakowym.

  czytaj więcej

 • Koniec optymalizacji przy zbywaniu nieruchomości

  Koniec optymalizacji przy zbywaniu nieruchomości

  Nie da się unieważnić umowy sprzedaży i w ten sposób uniknąć podatku dochodowego od wydania składnika majątku. Taka optymalizacja była możliwa – potwierdził to właśnie NSA, ale jak wskazują eksperci, od 2015 r. została ograniczona.

  czytaj więcej

 • Ekspert o klauzuli obejścia prawa podatkowego: Taka regulacja jest jak broń palna

  Ekspert o klauzuli obejścia prawa podatkowego: Taka regulacja jest jak broń palna

  Taka regulacja jest jak broń palna. Może służyć do odstraszania agresywnie działających osobników, utrzymywania porządku publicznego, ale w nieodpowiednich rękach może stać się narzędziem ucisku - mówi PAP ekspert od prawa podatkowego Marcin Sroga z kancelarii Zimny-Doradcy Podatkowi.

  czytaj więcej

 • Nissan na celowniku śledczych. Tak jak Volkswagen manipulował wynikami emisji spalin?

  Nissan na celowniku śledczych. Tak jak Volkswagen manipulował wynikami emisji spalin?

  Dieselgate zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem w kręgu podejrzeń znalazł się Nissan. Japońskiego producenta oskarżają władze Korei Południowej, które w poniedziałek przedstawiły wyniki trwającego pięć miesięcy śledztwa.

  czytaj więcej

 • Kiedy od sprzedaży trzeba zapłacić PIT

  Kiedy od sprzedaży trzeba zapłacić PIT

  Przy zbyciu domku na działce trzeba zapłacić fiskusowi, niezależnie od tego, ile czasu był użytkowany. Sprzedaje się bowiem prawo do jego użytkowania, a nie nieruchomość. Pozbywając się tej ostatniej, można łatwo uniknąć daniny. Wystarczy właściwie ulokować środki lub odroczyć sprzedaż o pięć lat od nabycia. Bez podatku już po pół roku można zbyć natomiast aparat fotograficzny, rower i samochód

  czytaj więcej

 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników