nabycia zorganizowanej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu nabycia zorganizowanej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące nabycia zorganizowanej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wliczone w koszty wydatki na opiekę nad dziećmi pracowników muszą być uzasadnione interesem firmy

  Wliczone w koszty wydatki na opiekę nad dziećmi pracowników muszą być uzasadnione interesem firmy

  Choć Ministerstwo Finansów zajęło korzystne dla przedsiębiorców stanowisko w sprawie rozliczenia świadczeń związanych z opieką nad dziećmi pracowników w trakcie strajku nauczycieli, nie oznacza to, że na podatników nie czyhają żadne niebezpieczeństwa. Można ich jednak uniknąć, ale trzeba zadbać o należytą dokumentację podjętych działań.

  czytaj więcej

 • Dodatnia wartość firmy jest bez PCC

  Dodatnia wartość firmy jest bez PCC

  Dodatnia wartość firmy (goodwill), mimo niewątpliwego wymiaru finansowego, nie jest prawem majątkowym i nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnej – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Prokuratura Gruzji kontynuuje starania o ekstradycję Saakaszwilego

  Prokuratura Gruzji kontynuuje starania o ekstradycję Saakaszwilego

  Prokuratura Gruzji kontynuuje formalne zabiegi o doprowadzenie do ekstradycji z Ukrainy byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego, skazanego przez gruziński sąd na 6 lat więzienia pod zarzutem nadużycia władzy i prześladowania opozycji.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

  Jak rozliczyć organizację imprezy z okazji Dnia Dziecka

  Spółka X z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się wyłącznie sprzedażą opodatkowaną VAT (usługi informatyczne). Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2019 r. zorganizowała imprezę integracyjną dla pracowników i ich rodzin. Została ona w całości sfinansowana ze środków obrotowych spółki. Celem spotkania była integracja pracowników i w efekcie podwyższenie efektywności pracy.

  czytaj więcej

 • Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Już 6 czerwca wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego. Ma ona zapobiec procederowi wywozu leków z Polski. Za złamanie zakazów grożą nie tylko dotkliwe sankcje finansowe, ale także kary pozbawienia wolności – w skrajnych przypadkach nawet do 10 lat.Kluczowa dla ogółu aptekarzy zmiana znajduje się w znowelizowanym art. 86a prawa farmaceutycznego. Ustawodawca przesądził, w jakich sytuacjach apteka ogólnodostępna lub punkt apteczny może zbyć produkt leczniczy. Apteka chcąca oddać za darmo leki, np. hospicjum, musi uzyskać na to zgodę inspektora farmaceutycznego. Przekazanie bez akceptacji narazi osobę odpowiedzialną za to nawet na odpowiedzialność karną!Zwiększono uprawnienia inspekcji farmaceutycznej. Co istotne – będzie mogła ona poprosić o pomoc policję.Nowe regulacje to w przeważającej mierze przepisy karne. Ustawodawca przewidział znaczące ich zaostrzenie. Osobom, które podejmą współpracę z mafią lekową i zostaną ukarane, grozić będzie też inna, dotkliwa konsekwencja: brak możliwości otwarcia apteki. Główny Inspektorat Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz przedstawiciele samorządu aptekarskiego mówią wręcz jednomyślnie: wchodzące w życie zmiany są konieczne, ale to wciąż za mało. Już dziś trwają przygotowania do kolejnych reform.

  czytaj więcej

 • Blockchainy posłużą do walki z podróbkami

  Blockchainy posłużą do walki z podróbkami

  - Producenci podróbek nie stoją w miejscu. Decydują się na dzielenie transportów na mniejsze i tym samym trudno wykrywalne, szukają nowych kanałów przerzutowych albo po prostu przenoszą swój biznes do internetu - mówi Luis Berenguer.

  czytaj więcej

 • Zmiany w emeryturach 2019: Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne

  Zmiany w emeryturach 2019: Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne

  Nauczyciele, którzy legitymują się odpowiednim stażem pracy i wiekiem mogą przejść na świadczenie kompensacyjne. Przysługuje do czasu osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego lub uzyskania prawa do wcześniejszej emerytury.

  czytaj więcej

 • TK zakończy spór o PIT od zbycia nieruchomości

  TK zakończy spór o PIT od zbycia nieruchomości

  Fiskus żąda daniny, gdy podatnik sprzedaje po kawałku prywatną działkę. Twierdzi, że to działalność gospodarcza. Trybunał Konstytucyjny zbada, czy ma rację.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w opłacie recyklingowej za foliówki

  Rewolucja w opłacie recyklingowej za foliówki

  Od 1 września 2019 roku handlowcy będą musieli ją pobierać również za grubsze plastikowe torby. A na tym uszczelnianie przepisów się nie skończy. Dodatkowo na przedsiębiorców zostaną nałożone obowiązki prowadzenia ewidencji i składania sprawozdań, a także wpisu do Bazy Danych o Odpadach.

  czytaj więcej

 • RPO: Jest problem z PIT od sprzedaży nieruchomości

  RPO: Jest problem z PIT od sprzedaży nieruchomości

  Właściciele ziemi nie mają pewności, jak rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych przy sprzedaży kilku działek – wskazał rzecznik praw obywatelskich w wystąpieniu do ministra finansów.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż alkoholu. Czego gmina może zabronić?

  Sprzedaż alkoholu. Czego gmina może zabronić?

  We wrześniu minie rok od momentu, kiedy to gminy musiały dostosować swoje lokalne przepisy do znowelizowanej ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2018 r. poz. 310). Niestety, okazuje się, że nie wszystkie jednostki sobie poradziły z przygotowaniem i wprowadzeniem aktów prawa miejscowego jednakowo dobrze. Świadczą o tym liczne wyroki wydane przez sądy administracyjne. Na ich przykładzie analizujemy najczęściej powtarzające się błędy.

  czytaj więcej

 • KIS: Ulga mieszkaniowa nie dla handlowców

  KIS: Ulga mieszkaniowa nie dla handlowców

  Kto sprzedaje 14 działek, nie uniknie podatku, wydając pieniądze ze zbycia na remont własnego domu – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Polska bieda i amerykańskie biznesy. Jak przed wojną układało nam się z USA?

  Polska bieda i amerykańskie biznesy. Jak przed wojną układało nam się z USA?

  Już rządy w II RP przekonały się, że Polska jest dla Amerykanów krajem wartym uwagi tylko wtedy, kiedy da się na tym zarobić

  czytaj więcej

 • Czy wspomagacze pomagają w nauce?

  Czy wspomagacze pomagają w nauce?

  Na uczelniach trwają właśnie sesje poprawkowe. To przeważnie czas napięcia, stresu, wytężonej pracy i… pokusy sięgnięcia po wspomagacze, które w mniemaniu korzystających z nich ułatwią przyswojenie materiału. Czy rzeczywiście korzystanie z narkotyków poprawia wyniki w nauce?

  czytaj więcej

 • Bracia agenci. Oto historia Bronisława i Józefa Piłsudskich

  Bracia agenci. Oto historia Bronisława i Józefa Piłsudskich

  Od chwili zesłania na Syberię przez kilkanaście kolejnych lat Bronisław i Józef Piłsudscy praktycznie nie utrzymywali ze sobą kontaktu. I niezależnie od siebie podczas wojny rosyjsko-japońskiej szpiegowali na rzecz wrogich stron.

  czytaj więcej

 • Reforma edukacji to nie zmiana tabliczek na budynkach. Czy rewolucja w oświacie przyniosła jakieś pozytywne efekty?

  Reforma edukacji to nie zmiana tabliczek na budynkach. Czy rewolucja w oświacie przyniosła jakieś pozytywne efekty?

  - Wydaje nam się, że im ciężej dzieci pracują, tym lepiej dla nich. Nic bardziej błędnego - mówi w wywiadzie dla DGP Mikołaj Herbst, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, adiunkt w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na UW. Specjalizuje się w problematyce ekonomii edukacji i rozwoju regionalnego.

  czytaj więcej

 • Grajewski: Pożytek ze zbuntowanej młodzieży

  Grajewski: Pożytek ze zbuntowanej młodzieży

  Mieszkańcy Berlina dojeżdżający do pracy samochodem nie mają w tym tygodniu łatwego życia. Aktywiści ruchu Extinction Rebellion (XR) od poniedziałku blokują centralne skrzyżowania i mosty stolicy Niemiec. Tworzący ruch młodzi ludzie otwarcie przyznają, że destabilizując wielkomiejską codzienność, chcą wywrzeć presję na rządzących. Od niemieckich polityków domagają się m.in. osiągnięcia do 2025 r. neutralności emisyjnej, choć oficjalnie UE planuje wypełnić ten cel dopiero w 2050 r.

  czytaj więcej

 • Doliną Krzemową nie jesteśmy, ale mamy swoje zalety

  Doliną Krzemową nie jesteśmy, ale mamy swoje zalety

  Od trzech dekad tworzymy w Polsce system wsparcia innowacyjności. I chociaż jeszcze nie daje on efektów pod postacią produktów unikatowych na skalę światową, to budowa nowoczesnego biznesu jest nieco prostsza niż kiedyś.

  czytaj więcej

 • Jakie obszary kontroluje fiskus, na co uważać

  Jakie obszary kontroluje fiskus, na co uważać

  - Fiskus zaostrzył kurs, zdarza się, że zmienia zdanie po latach i domaga się podatku. Nadzieję przedsiębiorcom dają jedynie sądy - mówi Dariusz Malinowski, doradca podatkowy, partner, szef zespołu ds. postępowań podatkowych i sądowych w KPMG w Polsce

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników