mniejszą wagę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mniejszą wagę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mniejszą wagę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Terroryzm: Jak uniknąć, wykryć i przeżyć zamach

  Terroryzm: Jak uniknąć, wykryć i przeżyć zamach

  W 2010 roku rząd na stronie internetowej www.antyterroryzm.gov.pl opublikował po raz pierwszy pełną instrukcje dotyczącą zachowań antyterrorystycznych. Zawiera ona nie tylko sposoby pozwalające na wykrycie grożącego nam niebezpieczeństwa, na interpretację zachowań podejrzanych zachowań, wydawałoby się „normalnych" ludzi, ale także jak rozpoznać „wybuchową” paczkę lub list. Warto też wiedzieć co należy zrobić, a właściwie – nie robić – w przypadku podejrzenia bomby w samochodzie. W świetle zdarzeń z ostatnich miesięcy, zalecenia stają się coraz bardziej aktualne.

  czytaj więcej

 • Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Do końca marca rada gminy może wnieść stosowny wniosek do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zmianę lub zniesienie urzędowej nazwy miejscowości. Składa się go na ręce wojewody.

  czytaj więcej

 • Rada Ministrów poprawia zasady gry w przetargach

  Rada Ministrów poprawia zasady gry w przetargach

  Kierowanie się jakością, a nie tylko ceną przy wyborze ofert, oraz większa dbałość o prawa pracownicze ma wymusić przyjęty we wtorek projekt nowelizacji przepisów o zamówieniach publicznych.

  czytaj więcej

 • Tinder: Jeszcze więcej miłości

  Tinder: Jeszcze więcej miłości

  Największymi zaletami Tindera są prostota i efektywność. Można na nim znaleźć uczucie lub przyjaźń. Choć przyjęło się, że szuka się tam głównie szybkiego seksu.

  czytaj więcej

 • Państwa w arbitrażu nie czują się tak pewnie, jak przed własnym sądem

  Państwa w arbitrażu nie czują się tak pewnie, jak przed własnym sądem

  Jeśli dany kraj nie ma nic do ukrycia, nie planuje kontrowersyjnych, naruszających prawa inwestorów ruchów, to BIT-y nie powinny mu przeszkadzać - mówi w wywiadzie dla DGP dr Michał Jabłoński, senior associate w kancelarii Dentons, członek zespołu postępowań sądowych i arbitrażu.

  czytaj więcej

 • Zmiana czasu w Polsce: W jakim celu przestawiamy zegarki i skąd wiemy która jest godzina?

  Zmiana czasu w Polsce: W jakim celu przestawiamy zegarki i skąd wiemy która jest godzina?

  Zmiana czasu podyktowana jest nie tylko oszczędnościami w gospodarce. Częściej decyduje o tym tryb życia społeczeństw i dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie obywateli. Zanim jednak zmienimy czas, musimy go zmierzyć. Skąd wiemy, która jest aktualnie godzina? Co mają wspólnego ze sobą atomy cezu, fontanny, GPS, samoloty F16, sekundy przestępne, banki i giełda? Dlaczego Amerykanie rządzą światowym czasem? Na te i innych wiele pytań znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.

  czytaj więcej

 • Suchodolska odpowiada KRS: Sądy nie mogą się mylić [FELIETON]

  Suchodolska odpowiada KRS: Sądy nie mogą się mylić [FELIETON]

  Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa napisał ripostę („Ja też pozwolę sobie na więcej”, DGP 54/2016) do mojego felietonu „Rozwalić układ sądowy” (DGP 39/2016). Dziękuję Waldemarowi Żurkowi, że znalazł czas i ochotę, aby się do niego odnieść. I pozwolę sobie napisać parę zdań odpowiedzi, choć nie będę z nim polemizowała. Nie z lenistwa intelektualnego, ale z powodu braku materiału do polemiki w jego tekście.

  czytaj więcej

 • Cesja wierzytelności nie dla każdego szpitala

  Cesja wierzytelności nie dla każdego szpitala

  Dostawca nie może swobodnie dysponować swoją wierzytelnością. Na sprzedaż długu bankowi bądź firmie faktoringowej musi mieć zgodę powiatu. Tak wynika z art. 54 ust. 5 ustawy o działalności leczniczej. Czy słusznie?

  czytaj więcej

 • Europosłowie chcą ograniczyć cukier w jedzeniu dla niemowląt

  Europosłowie chcą ograniczyć cukier w jedzeniu dla niemowląt

  Europosłowie chcą doprowadzić do ograniczenia zawartości cukru w jedzeniu dla niemowląt, aby skuteczniej walczyć z otyłością wśród dzieci. Domagają się zmiany przepisów, które dopuszczały trzy razy większą zawartość cukru w tych produktach, niż zaleca WHO.

  czytaj więcej

 • Ustawa frankowa rażąco niespójna

  Ustawa frankowa rażąco niespójna

  Prezydencki projekt ustawy frankowej spotkał się z solidną krytyką ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Była to jednak krytyka oparta głównie na czynnikach ekonomicznych.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Każdy ma do odegrania swoją rolę w walce ze zmianami klimatu

  Kleiber: Każdy ma do odegrania swoją rolę w walce ze zmianami klimatu

  W ramach Wielkiego Postu podejmowaliśmy różne zobowiązania. Powstrzymujemy się od picia alkoholu czy jedzenia słodyczy, obywaliśmy się w piątki bez mięsa, staraliśmy się wydobyć z siebie wiele dobrych, na co dzień zapominanych cech. Gama dobrowolnie realizowanych postanowień jest niezwykle szeroka.

  czytaj więcej

 • Kiepska kondycja firmy zmniejsza jej szanse w konkursach

  Kiepska kondycja firmy zmniejsza jej szanse w konkursach

  Kryterium ceny nadal dominuje na rynku publicznym, ale zamawiający zwracają coraz większą uwagę na wyniki finansowe przyszłych kontrahentów.

  czytaj więcej

 • Natarcia eksporterów nie powstrzymały zatory płatnicze

  Natarcia eksporterów nie powstrzymały zatory płatnicze

  Kontrahenci z zagranicy są bardziej sumienni w rozliczeniach niż krajowi partnerzy handlowi – twierdzą przedsiębiorcy przepytani w tej sprawie przez Krajowy Rejestr Długów.

  czytaj więcej

 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Edukacja: Masowe kształcenie przestanie się opłacać

  Edukacja: Masowe kształcenie przestanie się opłacać

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyśpiesza prace nad zmianami w dotowaniu uczelni i jednostek naukowych. Powołało już specjalny zespół, który zajmie się analizą systemów finansowania. Obecnie algorytm, na podstawie którego resort przyznaje pieniądze szkole wyższej, zależy m.in. od liczby osób, które się na niej kształcą. W efekcie uczelniom zależy głównie na tym, aby przyjąć jak najwięcej chętnych na studia – to zapewnia im wyższą dotację. Rekrutują więc także osoby, które ledwo zaliczyły maturę.

  czytaj więcej

 • Matura tak, pytanie jaka

  Matura tak, pytanie jaka

  Wyniki matury mają niewielki związek z tym, jak studentowi idzie na uczelni – wskazują badania. Może więc egzamin dojrzałości nie ma większego znaczenia dla oceny uczniów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników