mniejszą wagę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mniejszą wagę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mniejszą wagę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Mit Wyszehradu. Niedoceniony Bałtyk

  Mit Wyszehradu. Niedoceniony Bałtyk

  Po latach pływania w głównym nurcie UE w Polsce ujawniła się potrzeba wykreowania własnej, nieszablonowej polityki zagranicznej, która odpowiadałaby na nowe wyzwania. Zasadne staje się jednak pytanie, czy rząd, który obwieścił to nowe otwarcie, na pewno obrał dobre kierunki

  czytaj więcej

 • Ławnicy - od lat marginalizowani, teraz obawiają się całkowitej eliminacji

  Ławnicy - od lat marginalizowani, teraz obawiają się całkowitej eliminacji

  Rzadko się o nich mówi, a jeśli już, to najczęściej pogardliwie. Paprotki, donice, śpiochy. Od lat są marginalizowani, wyśmiewani, wycinani z postępowań. Ławnicy obawiają się, że zostaną całkowicie wyeliminowani

  czytaj więcej

 • Kierunek na zrównoważony rozwój

  Kierunek na zrównoważony rozwój

  Nasze podejście do rozwoju jest oparte na silnym przekonaniu, że tylko zrównoważone i etyczne strategie biznesowe zapewniają długofalowy wzrost i utrzymanie pozycji lidera – mówi Nikos Kalaitzidakis

  czytaj więcej

 • Nowe ułatwienia w ewidencji CEIDG dla samozatrudnionych

  Nowe ułatwienia w ewidencji CEIDG dla samozatrudnionych

  Od 19 maja br. wiele czynności w ewidencji przedsiębiorców zostało uproszczonych i zautomatyzowanych. Drobne poprawki i sprostowania będą wprowadzane bez postępowań. Przedsiębiorca zaś zgłosi rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego bez dodatkowego informowania ZUS-u.

  czytaj więcej

 • Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

  Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

  Ubezpieczyciele szybciej niż touroperatorzy reagują na większe zagrożenie dla turystów. W polisach oferują już klauzule dotyczące aktów terroru. Przybywa towarzystw, które do standardowych, indywidualnych ubezpieczeń dla wyjeżdżających za granicę dołączają tzw. klauzule nieoczekiwanego aktu terroru. Taka opcja dostępna jest już m.in. w PZU, Unice, Europie, Warcie i w firmie Axa.

  czytaj więcej

 • Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Kto i od kiedy będzie przekazywał JPK

  Ustawa zmieniająca określa dwie graniczne daty mające znaczenie dla obowiązku przekazywania danych w formie JPK. Istotne w tym kontekście jest także ustalenie statusu danego podatnika na gruncie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Po latach zachłyśnięcia się konsumpcjonizmem wolimy kupować mniej, lecz za to z głową. I ze smakiem. Do łask wracają bazary oraz manufaktury. Farmy, gdzie każdy mieszczuch kupuje niepryskane ziemniaki, pomidory lub truskawki. Hodowle kur z wolnego wybiegu, małe mleczarnie. I tylko jeden warunek. Przed zakupem trzeba samemu sobie wszystko zebrać. Wykopać ziemniaki, zebrać truskawki, jajka czy wydoić krowę.

  czytaj więcej

 • Jakie uprawnienia trzeba mieć, by pływać małą łódką lub kajakiem?

  Jakie uprawnienia trzeba mieć, by pływać małą łódką lub kajakiem?

  Ostatni weekend spędziłem nad wodą. Uderzyły mnie dwie sprawy – pisze pan Piotr. – Po pierwsze, wcale nie wiem, czy to słuszne, że każdy, kto tylko chce, może wypożyczyć kajak, rower wodny, a nawet niedużą żaglówkę. Nikt nie pyta o umiejętności, a karta pływacka poszła w zapomnienie. To samo dotyczy quadów. Po drugie, powszechną praktyką jest żądanie pozostawienia dowodu osobistego w zastaw za wypożyczany sprzęt. Trudno jest przekonać pracowników wypożyczalni, że wystarczy, gdy spiszą dane. Czy są jakieś konkretne zasady wypożyczania sprzętu turystycznego i sportowego?

  czytaj więcej

 • Stoltenberg: Szczyt NATO zdecyduje, kto wyśle wojska na wschodnią flankę [WIDEO]

  Stoltenberg: Szczyt NATO zdecyduje, kto wyśle wojska na wschodnią flankę [WIDEO]

  Dopiero na lipcowym szczycie NATO w Warszawie zapadną ostateczne decyzje, które kraje Sojuszu będą dowodzić czterema wielonarodowymi batalionami w Polsce i krajach bałtyckich - mówi sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

  czytaj więcej

 • Dogmaty MFW zakwestionowane: Liberalizm jest passé

  Dogmaty MFW zakwestionowane: Liberalizm jest passé

  Polityka cięć pogłębia nierówności i powoduje wzrost bezrobocia. Redukcja długu w przypadku niektórych państw nie powinna być dogmatem. Napływ kapitału nie zawsze jest dobry. Takie tezy stawiają ekonomiści Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  czytaj więcej

 • Brexit w praktyce: Tak wygląda procedura prawna wychodzenia z UE

  Brexit w praktyce: Tak wygląda procedura prawna wychodzenia z UE

  Unijne prawo zarysowuje procedurę wyjścia tylko ogólnikowo. Dlatego nie wiadomo, ile potrwałoby rozstanie Londynu z Brukselą.

  czytaj więcej

 • Teraz wszyscy będą chcieli uczestniczyć w Unii na specjalnych warunkach

  Teraz wszyscy będą chcieli uczestniczyć w Unii na specjalnych warunkach

  Im bliżej brytyjskiego referendum, tym mniej pewne są jego wyniki. Niektóre sondaże wskazują na nieznaczne prowadzenie zwolenników pozostania w Unii, inne – dokładnie na odwrót. Doświadczenia z przeszłości dowodzą, że wyniki referendów są nieprzewidywalne, ale prawdopodobieństwo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jest z pewnością na tyle wysokie, by przeanalizować jego potencjalne skutki. Poza problemami, które głos na Brexit wywołałby dla jedności Zjednoczonego Królestwa i jego polityki wewnętrznej, chciałbym zwrócić uwagę na trzy wątki.

  czytaj więcej

 • Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Już od ponad 70 lat Chiny planują wciągnięcie Polski do swojej strefy wpływów. Czy Pekin ponownie uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  czytaj więcej

 • Migracje niszczą budżety miast

  Migracje niszczą budżety miast

  Coraz więcej ludzi przenosi się z aglomeracji do małych miejscowości. Duże samorządy, by zniwelować negatywne skutki tego zjawiska, żądają zmian w ich finansowaniu. Ministerstwo Finansów proponuje kompromisowe rozwiązanie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników