mniejszą wagę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mniejszą wagę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mniejszą wagę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  W bankach mogą się pojawić inwestorzy spekulacyjni

  Sprawa kredytów frankowych, niskie stopy procentowe i konsolidacja to kluczowe wyzwania, jakie stoją przed polskimi instytucjami finansowymi. Do tego dochodzą problemy, z którymi muszą się zmierzyć finansiści na całym świecie: zmiany demograficzne, wpływ nowoczesnych technologii i coraz ostrzejsze regulacje – oceniają uczestnicy dyskusji DGP.

  czytaj więcej

 • Edukacja: Masowe kształcenie przestanie się opłacać

  Edukacja: Masowe kształcenie przestanie się opłacać

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyśpiesza prace nad zmianami w dotowaniu uczelni i jednostek naukowych. Powołało już specjalny zespół, który zajmie się analizą systemów finansowania. Obecnie algorytm, na podstawie którego resort przyznaje pieniądze szkole wyższej, zależy m.in. od liczby osób, które się na niej kształcą. W efekcie uczelniom zależy głównie na tym, aby przyjąć jak najwięcej chętnych na studia – to zapewnia im wyższą dotację. Rekrutują więc także osoby, które ledwo zaliczyły maturę.

  czytaj więcej

 • Matura tak, pytanie jaka

  Matura tak, pytanie jaka

  Wyniki matury mają niewielki związek z tym, jak studentowi idzie na uczelni – wskazują badania. Może więc egzamin dojrzałości nie ma większego znaczenia dla oceny uczniów.

  czytaj więcej

 • Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

  Prawdziwie wrogie przejęcie spółki. Z czołowymi prawnikami w tle

  Odbijanie budynków za pomocą granatów, zaspawanie wejścia do siedziby firmy, pobicie adwokatów. To nie film sensacyjny. Tak wygląda walka o spółkę. Po dwóch stronach barykady dwaj bracia. A za ich plecami czołowi krajowi prawnicy.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Ostatnia draka ze stadniną w Janowie została nagłośniona. Ale zła sytuacja nie trwa od wczoraj. Z jednej strony zadbane klacze. Z drugiej zostawione na pastwę losu ogiery.

  czytaj więcej

 • Ruszają wielkie manewry wojskowe w Polsce: Anakonda ma pokazać siłę

  Ruszają wielkie manewry wojskowe w Polsce: Anakonda ma pokazać siłę

  Za miesiąc ruszą największe manewry wojskowe po 1989 r. Połowa żołnierzy będzie pochodzić z państw sojuszniczych. Ponad 10 tys. z nich to Amerykanie. Desant przeprowadzi ok. 2 tys. żołnierzy piechoty morskiej

  czytaj więcej

 • Kolejna agencja obniża wiarygodność kredytową Polski: Ten rating zaboli także przedsiębiorców

  Kolejna agencja obniża wiarygodność kredytową Polski: Ten rating zaboli także przedsiębiorców

  W najbliższy piątek Moody’s pójdzie w ślady Standard & Poor’s i obniży Polsce ocenę wiarygodności kredytowej – coraz więcej uczestników rynku podziela taką opinię. Wcześniej głosy tych, którzy uważali, że Moody’s będzie zwlekał z taką decyzją, i zakładających pogorszenie oceny wiarygodności kredytowej Polski, rozkładały się mniej więcej po równo. Na to wskazywały konsensusy rynkowe, np. ten sporządzony przez Agencję Reutera. Jednak list ministra finansów Pawła Szałamachy do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego z prośbą, by ten powstrzymał się od wypowiedzi do czasu publikacji ratingu, dały podstawę do przypuszczeń, że Ministerstwo Finansów „coś wie” w sprawie ratingu i nie jest to nic dobrego.

  czytaj więcej

 • Prof. Ewa Łętowska. Fakty i mity o kontroli konstytucyjności w Polsce

  Prof. Ewa Łętowska. Fakty i mity o kontroli konstytucyjności w Polsce

  Ostatnimi czasy temat zrobił się aktualny, a znawców konstytucji, kontroli konstytucyjności oraz konstytucjonalistów z powołania i obwołania, chętnych pytać i odpowiadać – przybyło. Postanowiłam zatem zebrać to razem, w postaci FAQ (ang. frequently asked questions), czyli dobrze znanych bloków pytań zgłaszanych przez użytkowników internetu. Cechą tych pytań jest sugerowanie fałszywych tropów, bo myśli pytających krążą dziwnymi torami.

  czytaj więcej

 • 340 mld zł strat i komisja śledcza za Amber Gold

  340 mld zł strat i komisja śledcza za Amber Gold

  Rząd miał na przygotowanie sejmowych wystąpień tylko dwa dni. Dlatego przeważały w nich znana już wcześniej retoryka i krytyka rządów PO.

  czytaj więcej

 • Mit Wyszehradu. Niedoceniony Bałtyk

  Mit Wyszehradu. Niedoceniony Bałtyk

  Po latach pływania w głównym nurcie UE w Polsce ujawniła się potrzeba wykreowania własnej, nieszablonowej polityki zagranicznej, która odpowiadałaby na nowe wyzwania. Zasadne staje się jednak pytanie, czy rząd, który obwieścił to nowe otwarcie, na pewno obrał dobre kierunki

  czytaj więcej

 • Ławnicy - od lat marginalizowani, teraz obawiają się całkowitej eliminacji

  Ławnicy - od lat marginalizowani, teraz obawiają się całkowitej eliminacji

  Rzadko się o nich mówi, a jeśli już, to najczęściej pogardliwie. Paprotki, donice, śpiochy. Od lat są marginalizowani, wyśmiewani, wycinani z postępowań. Ławnicy obawiają się, że zostaną całkowicie wyeliminowani

  czytaj więcej

 • Kierunek na zrównoważony rozwój

  Kierunek na zrównoważony rozwój

  Nasze podejście do rozwoju jest oparte na silnym przekonaniu, że tylko zrównoważone i etyczne strategie biznesowe zapewniają długofalowy wzrost i utrzymanie pozycji lidera – mówi Nikos Kalaitzidakis

  czytaj więcej

 • Nowe ułatwienia w ewidencji CEIDG dla samozatrudnionych

  Nowe ułatwienia w ewidencji CEIDG dla samozatrudnionych

  Od 19 maja br. wiele czynności w ewidencji przedsiębiorców zostało uproszczonych i zautomatyzowanych. Drobne poprawki i sprostowania będą wprowadzane bez postępowań. Przedsiębiorca zaś zgłosi rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego bez dodatkowego informowania ZUS-u.

  czytaj więcej

 • Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

  Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

  Ubezpieczyciele szybciej niż touroperatorzy reagują na większe zagrożenie dla turystów. W polisach oferują już klauzule dotyczące aktów terroru. Przybywa towarzystw, które do standardowych, indywidualnych ubezpieczeń dla wyjeżdżających za granicę dołączają tzw. klauzule nieoczekiwanego aktu terroru. Taka opcja dostępna jest już m.in. w PZU, Unice, Europie, Warcie i w firmie Axa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników