milionów książek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu milionów książek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące milionów książek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  – Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

  czytaj więcej

 • O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  Zapytaliśmy osoby związane z dyplomacją i służbami specjalnymi o ocenę książki Radosława Sikorskiego. Wiceszef MSZ odpowiedzialny m.in. za politykę bezpieczeństwa i wschodnią Bartosz Cichocki uznał, że podawanie takich rewelacji jest nieodpowiedzialne. – Tak robi osoba, która żegna się z polityką. Trudno oceniać, gdy ktoś najpierw pisze, a potem myśli o tym, co napisał – powiedział w rozmowie z DGP Cichocki. Proszący o zachowanie anonimowości były pracownik polskich służb specjalnych zapewnia, że konwencja, w której jest utrzymana publikacja, jest co najmniej dziwna. – Miesza się wiele wątków. Bezwartościowe informacje przeplatane są bardzo wrażliwymi danymi – komentuje. – Wiele podawanych faktów jest bardzo prawdopodobnych. Nie oznacza to jednak, że po zaledwie kilku latach od tych wydarzeń należy je ujawniać. To co jest wartościowe dla dziennikarzy, nie musi służyć państwu – dodaje. Były wysokiej rangi polski dyplomata mówi wprost, że Sikorski poszedł za daleko. – Nie wierzyłem, że to się ukazało – komentuje. Z kolei zwolennicy Sikorskiego przekonują, że „taki jest Radek”, a styl odzwierciedla okres, gdy był ministrem. - Był problem z jego nadmierną szczerością – przyznaje jeden z nich.

  czytaj więcej

 • Wśród włoskich polityków budzi skrajne emocje. Kim jest Matteo Salvini? [SYLWETKA]

  Wśród włoskich polityków budzi skrajne emocje. Kim jest Matteo Salvini? [SYLWETKA]

  „Dziękuję, Polsko” - pisał po wyborach w 2015 r. wygranych przez PiS i jego koalicjantów; euro nazwał „zbrodnią przeciwko ludzkości”, a w Rosji czuje się „jak w domu” - to wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini, polityk o najmocniejszej pozycji w kraju.

  czytaj więcej

 • Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Oskarżenia stawiane Huawei nie powinny nikogo zaskakiwać. Odkąd życiem i gospodarką zaczęły rządzić nowe technologie, rządy kusi, by wykorzystać ich możliwości do inwigilowania innych krajów i własnych obywateli

  czytaj więcej

 • Pożegnanie z Chinami. Czy jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej? [OPINIA]

  Pożegnanie z Chinami. Czy jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej? [OPINIA]

  Tradycyjna przyjaźń między Chinami i Polską ma solidne podstawy i jest bardzo cenna – mówił półtora roku temu prezydent Chin Xi Jinping do premier Beaty Szydło. Szefowa polskiego rządu zadeklarowała wtedy „dalszą bliską współpracę w sferze politycznej w ramach wszechstronnego partnerstwa strategicznego”. Jeszcze nie tak dawno Polska miała być kluczowym sojusznikiem Pekinu w Europie Środkowo-Wschodniej i UE. Teraz stajemy się jego głównym adwersarzem w regionie. Czy jako państwo jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej?

  czytaj więcej

 • Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Jako dzieciak fascynowałem się wszelkiej maści filmami, książkami i albumami o zwierzętach. Do tego stopnia, że pewnej niedzieli podczas rodzinnego obiadu oświadczyłem, że ożenię się z Krystyną Czubówną. To, że wyjedziemy do Tanzanii, by wspinać się na baobaby, karmić małe gazele, jeździć na grzbietach słoni i kąpać się razem z flamingami w Jeziorze Wiktorii, już przemilczałem. I – wnioskując z podsłuchanych rozmów moich rodziców – uratowało mnie to przed lądowaniem w męskim liceum z internatem w Niepokalanowie.

  czytaj więcej

 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • Hipokryci z Davos. Forum przypomina zjazd fanów luksusowej motoryzacji

  Hipokryci z Davos. Forum przypomina zjazd fanów luksusowej motoryzacji

  „Człowiek z Davos” chce rozwiązywać twoje problemy. Nie jest świadomy, że sam jest problemem.

  czytaj więcej

 • Matryca VAT nie może utonąć w sokach ani w nektarach

  Matryca VAT nie może utonąć w sokach ani w nektarach

  - Najgorsze, co mogłoby się teraz stać, to rozpoczęcie dyskusji o uproszczeniu systemu VAT, opublikowanie konkretnych rozwiązań i porzucenie ich na ostatniej prostej - mówi Kamil Orzeł w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Najtrwalszą spuścizną po PRL jest miara wartości człowieka wyznaczona na podstawie tego, jakie posiada znajomości

  Krajewski: Najtrwalszą spuścizną po PRL jest miara wartości człowieka wyznaczona na podstawie tego, jakie posiada znajomości

  Najtrwalszą spuścizną po PRL jest miara wartości człowieka. Wyznacza się ją na podstawie tego, co potrafi załatwić, jakie posiada znajomości i kto jest jego patronem.

  czytaj więcej

 • Trochę o nowym Mercedesie A200

  Trochę o nowym Mercedesie A200

  Eksperci donoszą, że nasze dzieci to mięczaki – ich mięśnie mają konsystencję purée ziemniaczanego, nie odróżniają piłki lekarskiej od piłki do metalu i są święcie przekonane, że „skok przez kozła” to nowa lektura szkolna. Badania przeprowadzone przez AWF dowodzą, że współczesny 10-latek utrzymuje się w zwisie na drążku najwyżej osiem sekund, podczas gdy my za młodu mogliśmy to robić na trzepaku pod blokiem przez całą dobę. I wyłącznie wrzeszcząca „Obiad!!! Do domu!!!!” z trzeciego piętra matka była w stanie sprawić, że kurczowy uścisk puszczał. Nasze potomstwo ma słabsze wyniki w bieganiu i skakaniu niż my, gdy byliśmy w ich wieku. Prawdopodobnie nawet dzisiaj będziecie w stanie zrobić więcej pompek niż wasz nastoletni syn. Zresztą niewykluczone, że jedyna pompka, jaką zna, to ta od roweru. Oczywiście pod warunkiem, że jest hipsterem. Bo w przeciwnym wypadku nie wie nawet, co to rower.

  czytaj więcej

 • Polski poseł zarabia jedną dziesiątą tej kwoty. Ile wynosi pensja europosła?

  Polski poseł zarabia jedną dziesiątą tej kwoty. Ile wynosi pensja europosła?

  Roczne przychody z tytułu pełnienia obowiązków to nawet milion złotych. Polski poseł zarabia jedną dziesiątą tej kwoty.

  czytaj więcej

 • Dotychczas uczyliśmy się czytać DNA. Teraz stajemy się coraz bardziej biegli także w sztuce pisania

  Dotychczas uczyliśmy się czytać DNA. Teraz stajemy się coraz bardziej biegli także w sztuce pisania

  Wyobraźmy sobie świat bez głodu. Trudne? Oczywiście, w końcu świat bez głodu obiecuje się nam od kilkudziesięciu lat i obietnica ta jak na razie się nie zmaterializowała. Naciągane? W takim razie podbijmy jeszcze stawkę. Wyobraźmy sobie znany nam świat, ale bez głodu i bez malarii. I bez AIDS, raka, wielu niezwykle rzadkich chorób, wobec których dzisiejsza medycyna bezradnie rozkłada ręce i jest w stanie jedynie zaproponować działania polepszające jakość życia i komfort śmierci. Albo przynajmniej z tymi chorobami sprowadzonymi do statusu zdrowotnej uciążliwości.

  czytaj więcej

 • Jak wygląda Kambodża po ludobójstwie? „Pianie kogutów, wycie psów" Tochmana

  Jak wygląda Kambodża po ludobójstwie? „Pianie kogutów, wycie psów" Tochmana

  To nie jest książka o chorych psychicznie, to książka o chorej wspólnocie. O zniszczonych więziach - mówi Wojciech Tochman o swojej najnowszej książce reporterskiej „Pianie kogutów, wycie psów", w której opisuje współczesną Kambodżę i los najsłabszych jej obywateli - chorych, którzy bywają przetrzymywani przykuci na łańcuchach.

  czytaj więcej

 • Tomczyk: Nie mogę znieść polskiego kompleksu, że nie będziemy pełnowartościowymi Europejczykami [WYWIAD]

  Tomczyk: Nie mogę znieść polskiego kompleksu, że nie będziemy pełnowartościowymi Europejczykami [WYWIAD]

  Założenie, że musimy robić filmy, które mają koniecznie zmienić myślenie o historii i o Polsce, pokazuje nasz gigantyczny kompleks - mówi Wojciech Tomczyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Opłacało się być łajdakiem. Wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z rozliczaniem finansowych afer

  Opłacało się być łajdakiem. Wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z rozliczaniem finansowych afer

  Ciągnące się kilkanaście lat postępowania, niskie wyroki, brak zainteresowania sprawą ze strony organów ścigania. Opłacało się być łajdakiem.

  czytaj więcej

 • Święto Niemego Kina z Sherlockiem Holmesem i muzyką na żywo

  Święto Niemego Kina z Sherlockiem Holmesem i muzyką na żywo

  Klasyki niemego kina, w tym ekranizacje przygód Sherlocka Holmesa z muzyką na żywo, światowa prapremiera, wyjątkowi goście. W dniach 4-7 kwietnia w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się kolejna edycja Święta Niemego Kina.

  czytaj więcej

 • Agnieszka Holland: Wojna jest bardzo prawdopodobna [WYWIAD]

  Agnieszka Holland: Wojna jest bardzo prawdopodobna [WYWIAD]

  -Nie kandyduję, nie mam ambicji politycznych, zawsze byłam filmowcem – to było moje powołanie. I jeszcze jest. W tej dziedzinie czuję się kompetentna- mówi Agnieszka Holland w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Ludzie inwestują w rynki, które znają. Stąd rynek rodzimy zawsze będzie atrakcyjniejszy. Więc to nie jest tak, że dostęp do giełd amerykańskich osłabia GPW – choć na tej samej platformie można kupić zarówno akcje KGHM, jak i Apple’a. - mówi w wywiadzie dla DGP Omar Arnaout szef domu maklerskiego X-Trade Brokers specjalizującego się w rynku walutowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników