mieszkania dozorców

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mieszkania dozorców. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mieszkania dozorców.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Niedoręczonej decyzji nie można zaskarżyć

  Niedoręczonej decyzji nie można zaskarżyć

  Po zakończeniu postępowania o umorzenie należności, wszczętego na mój wniosek, ZUS wydał decyzję odmawiającą umorzenia. Przesłał ją na mój adres wskazany we wniosku. Decyzję odebrała moja córka, która jest uczniem pierwszej klasy gimnazjum. ZUS musiał o tym wiedzieć ze znajdującego się w aktach sprawy oświadczenia o stanie rodzinnym i materialnym. Minął już termin na zaskarżenie tej decyzji, jak wynika z pouczenia – mogłem złożyć wniosek do prezesa ZUS o ponowne rozpatrzenie sprawy. Czy mimo upływu tego terminu mogę ponownie zażądać prawidłowego doręczenia decyzji, uznając dokonane dotychczas za nieprawidłowe?

  czytaj więcej

 • Domownik to również teściowa. Trzeba zapłacić karę

  Domownik to również teściowa. Trzeba zapłacić karę

  Nie ma znaczenia, czy osoba zamieszkująca z adresatem pisma prowadzi z nim gospodarstwo domowe. Istotny jest natomiast sam fakt stałego przebywania w jednym domu – wynika z orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Minimum płacowe w 2017 r. również dla zleceniobiorców

  Minimum płacowe w 2017 r. również dla zleceniobiorców

  Od nowego roku zacznie obowiązywać minimalna stawka godzinowa, którą będą wypłacać podmioty angażujące zleceniobiorców. W 2017 r. wyniesie 13 zł. Zleceniodawcy będą też musieli zadbać o ewidencję godzin realizacji kontraktów

  czytaj więcej

 • Projekt ustawy o komornikach: Państwo pozostanie państwem teoretycznym

  Projekt ustawy o komornikach: Państwo pozostanie państwem teoretycznym

  Zmiany zaproponowane przez rząd w ustawie o komornikach sądowych rozczarowują. Ich efekt będzie taki, że państwo nadal nie będzie w stanie egzekwować swoich orzeczeń. Pozostanie więc państwem teoretycznym.

  czytaj więcej

 • Prezesi spółdzielni mieszkaniowych zostaną na stanowiskach. Jest sposób na obejście wyroku SA

  Prezesi spółdzielni mieszkaniowych zostaną na stanowiskach. Jest sposób na obejście wyroku SA

  Radość spółdzielców z nadzwyczaj korzystnego dla nich wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie (wyrok z 8 grudnia 2016 r., sygn. VI ACa 1395/16) nie trwała długo. Prezesi betonowych molochów znaleźli bowiem metodę na utrzymanie stanowisk. I to nawet w razie nieuzyskania absolutorium podczas walnego zgromadzenia.

  czytaj więcej

 • Dziak u Mazurka: Reżim w Korei nieporównywalny z państwami faszystowskimi i komunistycznym

  Dziak u Mazurka: Reżim w Korei nieporównywalny z państwami faszystowskimi i komunistycznym

  - Dwóch północnokoreańskich generałów pojechało na rozmowy do Seulu. Gdy zbliżali się do miasta, ujrzeli morze aut. „Wiemy, że ściągnęliście te samochody z całego kraju” – mówi jeden z nich. Na co odpowiednik z Południa odpowiada: „Tak, ale ze ściągnięciem wieżowców było trudniej”. Czego to dowodzi? Że nawet generał miał doszczętnie wyprany mózg - zauważa Waldemar Dziak, specjalista w zakresie problematyki północnokoreańskiej i chińskiej w wywiadzie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Kraj pechowych prezydentów. We Francji ta posada to niebezpieczna praca

  Kraj pechowych prezydentów. We Francji ta posada to niebezpieczna praca

  Francuzi idą w niedzielę do urn. Ich upór, by posiadać głowę państwa, jest trudny do zrozumienia, gdy weźmie się pod uwagę to, jak wiele kłopotów taka osoba potrafi im sprawić.

  czytaj więcej

 • Krul, Kaczafi, Maciora i Płaszczak. Dziś polityczne ksywki powstają na Twitterze

  Krul, Kaczafi, Maciora i Płaszczak. Dziś polityczne ksywki powstają na Twitterze

  Kiedyś kuźnią politycznych ksywek były sejmowe korytarze i satyryczne rubryki gazet, dziś pseudonimy zaczynają swoją karierę na Twitterze.

  czytaj więcej

 • Sierpień pełen premier w CBS Europa

  Sierpień pełen premier w CBS Europa

  Sierpień na CBS Europa to aż dziewięć premier, które zadowolą każdego kinomana. W nadchodzącym miesiącu zobaczymy m.in. nominowaną do Emmy w czterech kategoriach „Ciepłą czapkę” (z Williamem H. Macym), dramat obyczajowy „Ostatni budowniczy Ameryki” (z Sidneyem Poitierem) i opartą na faktach „Klasę pana Tourette’a” (z Michaelem Biehnem).

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Nowe opłaty komornicze: Niższe stawki dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają mieszkanie

  Nowe opłaty komornicze: Niższe stawki dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają mieszkanie

  Dostosowanie opłat za opróżnienie lokalu mieszkalnego do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. i wprowadzenie niższych stawek dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają lokal, przewiduje nowelizacja ustawy o komornikach sądowych, która w sobotę weszła w życie.

  czytaj więcej

 • Gudzowaty: Nie porwałem własnych dzieci [WYWIAD]

  Gudzowaty: Nie porwałem własnych dzieci [WYWIAD]

  Prawnicy twierdzą, że moje nazwisko jest przeszkodą. Słyszę, że przekupuję psychologów, że jestem gotów kupić biegłych. To są oszczerstwa – mówi Tomasz Gudzowaty

  czytaj więcej

 • Słowik: Trybunał do spraw wszelakich

  Słowik: Trybunał do spraw wszelakich

  Czy Trybunał Konstytucyjny może badać zgodność z ustawą zasadniczą uchwały samorządu adwokackiego? Prokurator generalny Zbigniew Ziobro uważa, że tak. Skierował już w tej sprawie wniosek, więc przeszedł ze sfery deklaracji do czynów. Dotychczas prawo tworzone przez samorządy prawnicze badał co prawda Sąd Najwyższy, ale zaufanie do zasiadających w nim sędziów jest póki co w prokuraturze ograniczone.

  czytaj więcej

 • Prymat miłosierdzia nad prawdą [WYWIAD]

  Prymat miłosierdzia nad prawdą [WYWIAD]

  Chciałbym oszczędzić ludziom cierpienia. Nawet jak byłem egzaminatorem, to pragnienie oszczędzenia cierpienia było silniejsze niż obowiązek zawodowej uczciwości

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 13 września 2018 roku

  Poradnia ubezpieczeniowa z 13 września 2018 roku

  Dlaczego przedsiębiorca nie uniknie opłaty prolongacyjnej Czy sąd odrzuci spóźnione odwołanie przedsiębiorcy, jeśli domownik nie przekazał mu decyzji W jakich przypadkach praca w gospodarstwie rolnym nie będzie uwzględniona w stażu pracy Jak na prawo do zasiłku wpłynie przyczyna niezdolności do pracy

  czytaj więcej

 • Zapominalska synowa to problem adresata pisma

  Zapominalska synowa to problem adresata pisma

  Jeżeli urzędową korespondencję odebrał dorosły domownik lub sąsiad, list uznaje się za doręczony prawidłowo, a terminy rozpoczynają swój bieg. W razie problemów z pamięcią pośrednika to adresat poniesie konsekwencje prawne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników