miesiącu wynagrodzenia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu miesiącu wynagrodzenia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące miesiącu wynagrodzenia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Trzy sposoby wynagradzania za nadgodziny

  Trzy sposoby wynagradzania za nadgodziny

  Za pracę w godzinach nadliczbowych pracownikowi należy się dodatkowe wynagrodzenie lub udzielenie czasu wolnego.

  czytaj więcej

 • Umowa uaktywniająca sposobem na zatrudnienie niani

  Umowa uaktywniająca sposobem na zatrudnienie niani

  Mam dwójkę małych dzieci, mieszkam w niewielkiej miejscowości. Właśnie podjęłam pracę zdalną, redaguję, trochę tłumaczę, opracowuję też graficznie drobne wydawnictwa – opowiada pani Paulina. – Nie mogę jednak rozwinąć działalności, bo maluchy są absorbujące. Muszę nająć opiekunkę i chciałabym, by było to legalne zatrudnienie. Jak się do tego zabrać – zastanawia się czytelniczka

  czytaj więcej

 • Pracujący doktorant ma prawo do wolnego na prowadzenie zajęć

  Pracujący doktorant ma prawo do wolnego na prowadzenie zajęć

  Planuję rozpoczęcie niestacjonarnych studiów doktoranckich. W ramach obowiązków doktoranta mieści się prowadzenie zajęć na uczelni. Obawiam się, że nie uda mi się wypełnić niezbędnych limitów po godzinach pracy i w weekendy. Czy mogę liczyć na jakieś ułatwienia ze strony pracodawcy, by np. raz na dwa tygodnie któregoś dnia wyjść z firmy wcześniej i poprowadzić zajęcia ze studentami – pyta pani Iwona.

  czytaj więcej

 • Jak rozwiązać spór o granice nieruchomości

  Jak rozwiązać spór o granice nieruchomości

  Spór o granice nieruchomości między ich właścicielami rozstrzyga wójt (burmistrz, prezydent miasta) w postępowaniu rozgraniczeniowym. Jeżeli jednak sąsiedzi nie dojdą do porozumienia (nie zawrą ugody) albo nie zaakceptują decyzji o ustaleniu granic, konflikt będzie mógł rozwiązać już tylko sąd cywilny. W trakcie procedury prowadzonej przez organ gminy (którą pokazujemy na schemacie) rodzi się wiele problemów. Poniżej wskażemy, jak niektóre z nich rozwiązać.

  czytaj więcej

 • Realizacja unijnego projektu wymaga precyzji i staranności

  Realizacja unijnego projektu wymaga precyzji i staranności

  Napisanie dobrego wniosku o dotację to dopiero pierwsze z wyzwań, przed jakimi stoi przedsiębiorca korzystający z unijnego wsparcia. Później trzeba spełnić jeszcze wiele restrykcyjnych wymogów

  czytaj więcej

 • Cięcia w urzędach były niewielkie. Teraz pora na porządny audyt

  Cięcia w urzędach były niewielkie. Teraz pora na porządny audyt

  Grupka posłów PiS uważa, że ostatnia nowelizacja ustawy o służbie cywilnej była zbyt łagodna. Apelują o przegląd kadr obejmujący nawet szeregowe stanowiska.

  czytaj więcej

 • Kiedy pracodawca powinien wypłacić wynagrodzenie chorobowe zamiast zasiłku wypadkowego

  Kiedy pracodawca powinien wypłacić wynagrodzenie chorobowe zamiast zasiłku wypadkowego

  Nasz pracownik miał wypadek w miejscu pracy. Zespół powypadkowy jeszcze nie skończył dochodzenia i brakuje ostatecznego protokołu. Zbliża się termin wypłaty wynagrodzeń, a pracownik jest na zwolnieniu lekarskim. Jakie świadczenie mu wypłacić - zwykłe wynagrodzenie chorobowe czy zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego? Co zrobić, jeśli wypłacimy wynagrodzenie chorobowe, a potem się okaże, że zdarzenie było wypadkiem przy pracy?

  czytaj więcej

 • ZUS oficjalnie podpowiada, jak nie płacić składek ze zlecenia

  ZUS oficjalnie podpowiada, jak nie płacić składek ze zlecenia

  Wskazówkę można znaleźć w internetowym poradniku dotyczącym umów cywilnoprawnych. Płatnikom nie pozostaje więc nic innego, jak z niej skorzystać... Ale niektórzy mówią: ostrożnie!

  czytaj więcej

 • Wynagrodzenia absolwentów szkół wyższych: Po dobrej szkole nawet politolog dobrze zarobi

  Wynagrodzenia absolwentów szkół wyższych: Po dobrej szkole nawet politolog dobrze zarobi

  Absolwenci legitymujący się dyplomem magistra zarabiają dwa razy więcej niż osoby, które poprzestały zaledwie na szkole podstawowej. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń corocznie prowadzone przez agencję Sedlak & Sedlak pokazuje, że osoba posiadająca dyplom magistra inżyniera może liczyć na ok. 5,7 tys. zł pensji. To mediana wynagrodzeń osób z takim wykształceniem.

  czytaj więcej

 • Nic nie umiesz? Nie szkodzi. Dzisiaj liczy się chęć do pracy

  Nic nie umiesz? Nie szkodzi. Dzisiaj liczy się chęć do pracy

  Bezrobocie z miesiąca na miesiąc jest coraz niższe. W maju, według resortu pracy, wynosiło 9,2 proc. Z danych za poprzednie miesiące wynika, że bezrobocie kurczy się nawet wśród osób bez kwalifikacji zawodowych. W kwietniu w ewidencji urzędów pracy było ich 468,8 tys., o 74 tys. mniej niż rok wcześniej.

  czytaj więcej

 • Jak rekompensować nadgodziny zatrudnionym w systemie równoważnym bądź na część etatu

  Jak rekompensować nadgodziny zatrudnionym w systemie równoważnym bądź na część etatu

  Zasada oddawania wolnego za pracę w niedzielę, święto lub inny dzień wolny na ogół nie budzi wątpliwości. Te jednak pojawiają się, gdy praca trwała dłużej bądź krócej, niż wynosi typowa dniówka. W kodeksie pracy przewidziano dwie różne formy rekompensaty dodatkowej pracy w naturze – w postaci obowiązku udzielenia czasu wolnego od pracy lub całego dnia wolnego od pracy. Czas wolny przysługuje za pracę w nadgodzinach występujących w dni, które zgodnie z harmonogramem są dniami pracy.

  czytaj więcej

 • Zobacz, ile zarabia polski żołnierz

  Zobacz, ile zarabia polski żołnierz

  Na wynagrodzenie żołnierza zawodowego składa się nie tylko zasadnicze uposażenie, ale także dodatki, zasiłki i nagrody.

  czytaj więcej

 • 16 dni strajku w CZD: W Sejmie informacja o sytuacji w Instytucie

  16 dni strajku w CZD: W Sejmie informacja o sytuacji w Instytucie

  W Centrum Zdrowia Dziecka dyrekcja i pielęgniarki 16. dzień pracują nad porozumieniem, które sprawi, że strajkujące wrócą do pracy. Premier przedstawiła w Sejmie informację o sytuacji w Instytucie; zapowiedziała, że w lipcu rząd zaproponuje systemowe zmiany w służbie zdrowia.

  czytaj więcej

 • Nagrody w ministerstwie: Kwoty jawne, nazwiska tajne

  Nagrody w ministerstwie: Kwoty jawne, nazwiska tajne

  Resort cyfryzacji się okopuje: nie chce upublicznić kalendarza swojej szefowej Anny Streżyńskiej informacji o tym, jakie wynagrodzenie otrzymują konkretni doradcy z jej gabinetu politycznego, listy nagród ani księgi wejść/wyjść. Z wnioskiem w tej sprawie zwrócili się w kwietniu członkowie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Oparli się na ustawie o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2015 r. poz. 2058 ze zm.). Ministerstwo – po dwóch miesiącach – odpowiedziało „nie”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników