michigan obrazujący

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu michigan obrazujący. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące michigan obrazujący.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dane makro w cieniu wyborów w Grecji

  Dane makro w cieniu wyborów w Grecji

  Mimo podwyższonej awersji do ryzyka widocznej na rynku długu oraz kilka dni przed kluczowymi rozstrzygnięciami na greckiej scenie politycznej, wspólna waluta ponownie zyskała na wartości.

  czytaj więcej

 • Włochy tracą wiarygodność

  Włochy tracą wiarygodność

  W piątek agencja ratingowa Moody’s Investors Service poinformowała o redukcji wiarygodności kredytowej Włoch z poziomu A3 do Baa2, a więc miejsce miała redukcja o dwa poziomy.

  czytaj więcej

 • Koniec politycznych wakacji

  Koniec politycznych wakacji

  Za wczorajszym, skokowym wzrostem kursu eurodolara stoi pierwsza od dłuższego czasu publiczna wypowiedź niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, która w bardzo stanowczy sposób zapewniła, że decyzje polityków będą szły w parze z ekspansywną polityką Europejskiego Banku Centralnego.

  czytaj więcej

 • Rynkowa sielanka na koniec tygodnia

  Rynkowa sielanka na koniec tygodnia

  W ostatnich dniach na rynkach panują bardzo dobre nastroje wśród inwestorów, co przekłada się na wzrost apetytu w inwestycje o podwyższonym ryzyku. Przykładem tego jest wczorajsza sesja na której polski złoty dynamicznie zyskiwał względem ważniejszych walut na świecie.

  czytaj więcej

 • Jackson Hole już dziś

  Jackson Hole już dziś

  Eurodolar testuje dolne ograniczenie formacji trójkąta. Kurs EUR/USD stabilizuje się tuż nad 1,25. Zakładamy, że wsparcie to zostanie przebite i notowania podążą w kierunku 1,2420 - 1,1440, gdzie przebiega linia krótkoterminowego trendu wzrostowego. W obszarze tym znajdują się również szczyty z początku sierpnia oraz minimum z ubiegłego tygodnia.

  czytaj więcej

 • Złoty w trendzie bocznym oczekuje na słowa premiera

  Złoty w trendzie bocznym oczekuje na słowa premiera

  Wczorajszy dzień rozpoczęliśmy danymi o cięciu ratingu dla Hiszpanii. Informacja ta nie wprowadziła znacznego pogorszenia nastrojów na rynkach zagranicznych. Co prawda giełda w Madrycie przez cały dzień traciła a rentowności obligacji rosły, może być to jednak wynikiem dyskontowania przez inwestorów wizji ścięcia ratingu do poziomu „śmieciowego”.

  czytaj więcej

 • Poziom 2500 pkt. może być trudny do pokonania

  Poziom 2500 pkt. może być trudny do pokonania

  Ostatnie sesje na warszawskiej giełdzie sprzyjały zarabianiu na wzrostach cen akcji. Po przekroczeniu 2400 pkt. przez WIG20, zaczął się rajd na kolejne tegoroczne szczyty. W piątek poziom 2500 pkt. był w zasięgu ręki, ale technika i otoczenie makroekonomiczne daje coraz mniej szans na łatwe przejście tego poziomu.

  czytaj więcej

 • Korekta i umocnienie złotego jednocześnie

  Korekta i umocnienie złotego jednocześnie

  Spadki na giełdzie przy jednoczesnym umocnieniu złotego oznaczają, że inwestorzy zagraniczni wciąż kupują naszą walutę i korekta może być dobrą okazją do zwiększenia zaangażowania w akcje i obligacje.

  czytaj więcej

 • Przedświąteczna realizacja zysków

  Przedświąteczna realizacja zysków

  Początek dnia przyniósł kontynuację osłabienia polskiej walut ustanawiając nowe szczytu na parach z dolarem, funtem i frankiem. Sytuacja jednak zaczęła się zmieniać już przed południem, odwracając trendy na głównych parach walutowych ze złotym.

  czytaj więcej

 • Czy nadchodzący tydzień da odetchnąć kredytobiorcom?

  Czy nadchodzący tydzień da odetchnąć kredytobiorcom?

  Poniedziałek na forexie rozpoczyna się na poziomach zbliżonych do tych widzianych w piątek, sprzyja temu brak istotnych publikacji makro. Rynek czeka na bardzo ważne dane z USA, pierwsze z nich poznamy już jutro. Przełom miesiąca prawdopodobnie przyniesie większą zmienność dla USD.

  czytaj więcej

 • Ograniczenie QE3 coraz bliżej

  Ograniczenie QE3 coraz bliżej

  Czwartkowa sesja została zdominowana przez informacje napływające z rynku pracy. Rano opublikowano dane o dynamice niemieckiej stopy bezrobocia, która w sierpniu utrzymała się na niezmienionym poziomie 6.8%. Popołudniu uwagę inwestorów przyciągnęły wiadomości dotyczące sytuacji w USA, gdzie suma złożonych wniosków o zasiłki wzrosła w ostatnim tygodniu o 2.989K. Spadła natomiast – do 331K – ilość osób deklarujących się jako bezrobotne.

  czytaj więcej

 • Super Mario zaskoczył inwestorów

  Super Mario zaskoczył inwestorów

  Pomimo trwających od kilku dni spekulacji na temat możliwości poluzowania polityki monetarnej Unii Europejskiej, decyzja podjęta podczas wczorajszego posiedzenia ECB okazała się dla inwestorów dużym zaskoczeniem. Nieoczekiwanie, Mario Draghi obniżył główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do rekordowo niskiego poziomu 0.25%, podkreślając że osiągnięcie celu inflacyjnego jest obecnie jego priorytetem.

  czytaj więcej

 • LTRO coraz bliżej

  LTRO coraz bliżej

  Środowa sesja została zdominowana przez informacje napływające zza Oceanu. Ze względu na zbliżające się posiedzenie Fed oraz niepewność związaną z terminem ograniczenia programu QE3, uwagę inwestorów przyciągnęły dane obrazujące sytuację na amerykańskim rynku pracy.

  czytaj więcej

 • Rosną ceny mieszkań w USA

  Rosną ceny mieszkań w USA

  Od czasu publikacji comiesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy, uwagę inwestorów niezmiennie przyciągają wiadomości napływające zza Oceanu. Jak wynika z informacji opublikowanych w piątek, dynamika produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych wyniosła w ostatnim miesiącu 0.3% m/m, natomiast indeks uniwersytetu Michigan, obrazujący potencjał nabywczy konsumentów, spadł do 80.4 pkt w styczniu z 82.5 pkt w grudniu.

  czytaj więcej

 • Złoty pod presją

  Złoty pod presją

  Mimo stosunkowo silnych ruchów w skali intraday, kurs EUR/USD od kilku dni pozostaje przedziale wahań 1,3790 – 1,3850. Od rana osłabia się polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta pod wczorajsze maksimum na 4,1980, a USD/PLN do 3,0350.

  czytaj więcej

 • Polska gospodarka przyśpiesza

  Polska gospodarka przyśpiesza

  W ostatnich dniach uwagę inwestorów znad Wisły przyciągały wiadomości na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w Polsce. Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, w I kwartale 2014 roku dynamika PKB wyniosła 3.3% r/r, co było najlepszym wynikiem od ostatnich dwóch lat.

  czytaj więcej

 • Był amerykański sen teraz czas na amerykańskie ubóstwo

  Był amerykański sen teraz czas na amerykańskie ubóstwo

  Huston zakazało dokarmiać bezdomnych. Nowy Jork ma ich już tylu, że kiedy zaczęły się mrozy, dla części z nich zmuszony był wynająć pokoje hotelowe. Bieda w USA zaczyna przekraczać tę z czasów Wielkiego Kryzysu

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników