metra czterema

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu metra czterema. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące metra czterema.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 7 śmiercionośnych broni Rosji

  7 śmiercionośnych broni Rosji

  Druga, po USA, siła militarna na świecie wydaje rocznie na cele wojskowe ponad 76,6 mld dolarów (Global Firepower 2014). Pomimo gospodarczego osłabienia Moskwa nie szczędzi środków na rozwój i utrzymanie wysoko zaawansowanych technologii wojskowych

  czytaj więcej

 • Łódź nauczy miasta, jak wypięknieć

  Łódź nauczy miasta, jak wypięknieć

  Miasto uruchamia w te wakacje portal Centrum Wiedzy o Rewitalizacji. Z niego inni dowiedzą się, jak w kolejnych latach skutecznie wydać 25 mld zł na inwestycje, dzięki którym zdegradowane obszary zyskają nowe życie

  czytaj więcej

 • Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety. Zajmą się uszczelnianiem wałów powodziowych, modernizacją uzdrowisk, ekologią, kulturą i wspomogą służby graniczne. Spore pieniądze pójdą też na wsparcie służby zdrowia. Włodarze nie zapominają, że najlepszą inwestycją jest człowiek, zatem w 2016 r. zadbają o ciekawe programy edukacyjne i poprawę kwalifikacji zawodowych swoich podatników. Znajdą też fundusze na aktywizację bezrobotnych. Zapytaliśmy samorządy, na jakie szeroko pojęte działania inwestycyjne stawiają w przyszłym roku. Nie wszyscy nam odpowiedzieli, a niektórzy przedstawili tylko wybrane informacje. Bo budżety na nowy rok są dopiero zamykane, nie ma też pewności co do pozyskania środków unijnych. Ale warto podkreślić, że coraz częściej samorządy prowadzą wspólne działania. A także biorą pod uwagę inicjatywy obywatelskie.

  czytaj więcej

 • Pierwsze pociągi z dworca Łódź Fabryczna odjadą 11 grudnia

  Pierwsze pociągi z dworca Łódź Fabryczna odjadą 11 grudnia

  65 tys. m. kw. powierzchni, trzy poziomy, stacja kolejowa z czterema peronami i ośmioma torami ponad 16 metrów pod ziemią, 24 schody ruchome, 14 wind, ponad 12 km torów oraz podziemny parking na niemal 1000 aut – tak w liczbach wygląda najnowocześniejszy w Polsce dworzec kolejowy Łódź Fabryczna.

  czytaj więcej

 • Z kondycją fizyczną uczniów jest źle. Po reformie edukacji będzie jeszcze gorzej

  Z kondycją fizyczną uczniów jest źle. Po reformie edukacji będzie jeszcze gorzej

  Z formą dzieci jest coraz gorzej. Za trzy lata ponad 60 proc. z nich będzie osiągać w podstawowych ćwiczeniach wyniki gorsze niż średnia z 1979 r. – wynika z prognoz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • PŚ w skokach: Triumf Stocha w Zakopanem

  PŚ w skokach: Triumf Stocha w Zakopanem

  Kamil Stoch wygrał w niedzielę konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Na drugiej pozycji uplasował się Niemiec Andreas Wellinger, a na trzeciej jego rodak Richard Freitag.

  czytaj więcej

 • Brzemię Namibii: Afrykanie wiedzą jak walczyć o prawdę historyczną

  Brzemię Namibii: Afrykanie wiedzą jak walczyć o prawdę historyczną

  Naszymi żądaniami wypłaty biliona dolarów za straty wojenne w Berlinie się nie przejęto. Natomiast podobna groźba plemion Herero i Nama wzbudziła tam spory niepokój. Ale afrykańskie ludy, w przeciwieństwie do nas, wiedzą, jak walczyć o swoje prawa.

  czytaj więcej

 • Akcja ratownicza w kopalni Zofiówka: Nadal nie ma kontaktu z czterema górnikami

  Akcja ratownicza w kopalni Zofiówka: Nadal nie ma kontaktu z czterema górnikami

  Nadal nie ma kontaktu z czterema górnikami, zaginionymi w sobotę po tąpnięciu w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Od piątego górnika, przygniecionego ciężkimi elementami, ratowników dzieli ok. 30 metrów. Aby móc go wydostać, zastępy ratownicze budują pod ziemią tzw. lutniociąg doprowadzający powietrze.

  czytaj więcej

 • Górnicza choroba: Kopanki na nielegalu. Węgiel z Donbasu pochodzi też z biedaszybów

  Górnicza choroba: Kopanki na nielegalu. Węgiel z Donbasu pochodzi też z biedaszybów

  Korespondenci DGP widzieli na wschodniej Ukrainie ogromny zakład wydobywczy węgla, w którym przestępcy produkowali co najmniej kilkaset ton czarnego złota dziennie.

  czytaj więcej

 • Przekład „Biegunów" Olgi Tokarczuk w finale The National Book Award

  Przekład „Biegunów" Olgi Tokarczuk w finale The National Book Award

  Przekład "Biegunów" Olgi Tokarczuk autorstwa Jennifer Croft znalazł się w ścisłym finale amerykańskiej The National Book Award. Wraz z czterema innymi pozycjami został nominowany w kategorii książek tłumaczonych na angielski.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników