mediów pełnymi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mediów pełnymi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mediów pełnymi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawo z tektury. Państwo mogło zapobiec problemom frankowiczów [HISTORIA KRYZYSU]

  Prawo z tektury. Państwo mogło zapobiec problemom frankowiczów [HISTORIA KRYZYSU]

  Państwo, choć mogło, nie zapobiegło kryzysowi frankowemu, a teraz nie potrafi skutecznie tym kryzysem zarządzać. Na placu boju pozostały sądy.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Sprawdzą, czy Trump popełnił przestępstwo

  Sprawdzą, czy Trump popełnił przestępstwo

  Prezydent USA odtajnił stenogram rozmowy z Wołodymyrem Zełenskim. Nie potwierdza on głównego zarzutu, czyli nadużycia władzy. Zapisów może być jednak więcej.

  czytaj więcej

 • Korzycki: To nie takie proste [OPINIA]

  Korzycki: To nie takie proste [OPINIA]

  Impeachment, czyli wywodząca się z brytyjskiej tradycji procedura usunięcia z urzędu, jest dziś słowem odmienianym przez wszystkie przypadki. Pozwalają na to realia epoki mediów społecznościowych. Szafuje się nim z taką dezynwolturą, że można odnieść wrażenie, iż Donald Trump już się żegna z urzędem. To nie takie proste.

  czytaj więcej

 • Hemingway i Podsiadło pierwszymi polskimi artystami, którzy wyprzedali Narodowy. Koncert w sobotę

  Hemingway i Podsiadło pierwszymi polskimi artystami, którzy wyprzedali Narodowy. Koncert w sobotę

  Ponad pięćdziesiąt tysięcy biletów na sobotni wspólny koncert Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło rozeszło się w ciągu kilku godzin. Do tej pory Narodowy wyprzedawali tylko Depeche Mode, Beyonce albo Coldplay. Taco i Dawid są pierwszymi polskimi artystami, którzy tego dokonali.

  czytaj więcej

 • Pawłowski o klimacie: Złość, która zamieni się we wściekłość

  Pawłowski o klimacie: Złość, która zamieni się we wściekłość

  Obie wizje są przerażające. Ta, że na globalną politykę może wpłynąć 16-letnie dziecko. I ta, że nawet akcje ludzi na całym świecie i stojące za nimi opinie naukowców nie mają żadnego znaczenia

  czytaj więcej

 • Nie żyje Kornel Morawiecki, legendarny lider Solidarności Walczącej

  Nie żyje Kornel Morawiecki, legendarny lider Solidarności Walczącej

  Nie żyje Kornel Morawiecki, legendarny lider Solidarności Walczącej, kandydat na prezydenta w 2010 roku, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec obecnego premiera. W piątek został przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczony Orderem Orła Białego.

  czytaj więcej

 • Caritas Polska i sporne długi: Ktoś musi mijać się z prawdą

  Caritas Polska i sporne długi: Ktoś musi mijać się z prawdą

  Oddawałem następcy Caritas Polska w bardzo dobrej kondycji – zapewnia były dyrektor tej instytucji ks. Marian Subocz.

  czytaj więcej

 • Półtora roku po zabójstwie Jána Kuciaka: Dowody kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą

  Półtora roku po zabójstwie Jána Kuciaka: Dowody kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą

  Od śmierci dziennikarza Jána Kuciaka minęło już 1,5 roku, a to morderstwo wciąż niesie ze sobą polityczne konsekwencje. Prokuratura oskarżyła o zlecenie zabójstwa Mariána Kočnera – szemranego biznesmena, który uchodził za nietykalnego i afiszował się bogactwem oraz pewnością siebie. Zgromadzone dowody nie tylko obarczają go odpowiedzialnością za śmierć Kuciaka, ale kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą. W tym aparatem państwa obejmującym sądy, prokuraturę czy policję. Tym samym są też aktem oskarżenia wobec rządzącej od lat lewicowej partii Smer-SD i jej lidera Roberta Ficy. Przez Słowację przechodzi polityczna burza, na którą nakłada się kampania przed wyborami parlamentarnymi w lutym 2020 r. Smer jest liderem sondaży, ale nie może być pewnym wygranej. Opozycja udowodniła ostatnio, że potrafi wygrywać. W wyborach prezydenckich doświadczonego kandydata Smeru pokonała polityczna debiutantka Zuzana Čaputová, a w wyborach europejskich wygrała centrowo-liberalna koalicja PS-Spolu, z której Čaputová się wywodzi. Tegoroczne wybory prezydenckie i europejskie pokazały też jednak, jak dużą popularnością cieszą się politycy głoszący hasła ksenofobiczne i antysystemowe, czasem gotowi nawet wyprowadzić Słowację z UE i NATO. W wyborach prezydenckich na „antysystem” głosował co czwarty wyborca.

  czytaj więcej

 • Prawnicy też muszą mieć nawyki serca

  Prawnicy też muszą mieć nawyki serca

  Boty w kancelariach i sądach, wpływ korporacji i rządów, nieracjonalny ustawodawca i problemy etyczne – oto wyzwania, z jakimi już się zmagają lub będą się zmagać prawnicy. O tym, jak dziś powinni być kształceni i jaka jest rola uczelni, rozmawiali w Gdańsku dziekani z całego świata

  czytaj więcej

 • Sędzia we własnej sprawie. Łukasz Piebiak sam pozwał bank za kredyt frankowy

  Sędzia we własnej sprawie. Łukasz Piebiak sam pozwał bank za kredyt frankowy

  Polska stanęła w TSUE po stronie frankowiczów. Istotny wpływ na nasze stanowisko miał były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, który... sam pozwał bank za kredyt frankowy.

  czytaj więcej

 • 18. edycja festiwalu Ciało/Umysł rusza 4 października

  18. edycja festiwalu Ciało/Umysł rusza 4 października

  Przekraczając przyjemność. Pod takim hasłem odbywać się będzie 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł. Start 4 października. Wydarzenie potrwa do 12 października.

  czytaj więcej

 • Dostęp do e-papierosów będzie ograniczony. Po wyborach

  Dostęp do e-papierosów będzie ograniczony. Po wyborach

  GIS ostrzega: istnieje zagrożenie wykorzystywania tych wyrobów do „wapowania” substancji odurzających.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Na ile władza powinna się angażować w różne projekty unowocześniające gospodarkę, jak powinna wyglądać współpraca urzędników i przedsiębiorców, jak ci ostatni mogą wpływać na ważne polityczne decyzje – o tych sprawach dyskutowano w redakcji Dziennika Gazety Prawnej w ramach projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.

  czytaj więcej

 • Kłopotliwy jubileusz utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej

  Kłopotliwy jubileusz utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej

  Przebieg 70. rocznicy powstania ChRL obfituje w kontrasty. W światowych mediach obchody święta ilustrują zdjęcia z ogarniętego chaosem Hongkongu.

  czytaj więcej

 • Konfederacja prawomocnie wygrała proces z "Wiadomościami" TVP

  Konfederacja prawomocnie wygrała proces z "Wiadomościami" TVP

  Konfederacja prawomocnie wygrała proces w trybie wyborczym z "Wiadomościami" TVP ws. nierzetelnego przedstawienia wyników sondażu wyborczego. Oddalenie przez sąd odwołania telewizji publicznej w tej sprawie, dyrektor TAI Jarosław Olechowski uznał za "kuriozalne".

  czytaj więcej

 • Czapiński: Film Sekielskich pomógł PiS w eurowyborach [WYWIAD]

  Czapiński: Film Sekielskich pomógł PiS w eurowyborach [WYWIAD]

  - Myślenie Polaków jest takie, że politycy PiS to są ci nasi i nawet jeśli broją, to w imię odzyskiwania suwerenności. Gdyby to sąsiad prowadził burdel, zerwaliby z nim wszelkie relacje. Ale skoro robi to nasz polityk, to znaczy, że tak musi, że to dla dobra ojczyzny - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti prof. Janusz Czapiński.

  czytaj więcej

 • Zamykać, odstraszać, nieresocjalizować. Czy polityka karna Ziobry działa?

  Zamykać, odstraszać, nieresocjalizować. Czy polityka karna Ziobry działa?

  Jest nacisk na surowe karanie sprawców, a liczba tymczasowych aresztowań znów rekordowo wzrosła. I to się podoba społeczeństwu, które koniec końców płaci za taką politykę karną.

  czytaj więcej

 • Pacjenci chorego państwa. Mało lekarzy oraz brakujące leki. Z czym jeszcze boryka się służba zdrowia?

  Pacjenci chorego państwa. Mało lekarzy oraz brakujące leki. Z czym jeszcze boryka się służba zdrowia?

  Braki kadrowe, kolejki do specjalistów, zadłużone szpitale czy brakujące leki w aptekach. Z jakimi jeszcze problemami boryka się służba zdrowia?

  czytaj więcej

 • Śledczy do usług. Czy prokuratura podległa ministrowi sprawiedliwości może być naprawdę niezależna?

  Śledczy do usług. Czy prokuratura podległa ministrowi sprawiedliwości może być naprawdę niezależna?

  Gdy trzy i pół roku temu przywracano unię personalną ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, Zbigniew Ziobro, który dostał do rąk podwójną władzę, ogłosił, że „firma” w końcu wychodzi ze stanu bierności i marazmu. Że nareszcie będzie można nią realnie zarządzać, a nie tylko rozkładać ręce z niemocy. Żeby było jeszcze łatwiej, PiS-owska reforma prokuratury dała Ziobrze nieograniczoną swobodę doboru i weryfikacji kadr. Cała prokuratorska wierchuszka dostała też legalne narzędzia do uchylania decyzji podwładnych oraz instruowania ich, jak powinni działać w konkretnych sprawach: kogo przesłuchać, komu postawić zarzuty i które postępowanie umorzyć (wcześniej naciski też wywierano, choć używano do tego miękkich, nieformalnych metod). Do tego wszystkiego szefowie jednostek zostali formalnie autoryzowani do dzielenia się z zaprzyjaźnionymi mediami informacjami dotyczącymi toczących się śledztw, nawet bez zgody referenta.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników