mecenasem spółki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mecenasem spółki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mecenasem spółki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jaki: Mam nadzieję, że w ciągu trzech tygodni będzie decyzja komisji ws. Poznańskiej 14

  Jaki: Mam nadzieję, że w ciągu trzech tygodni będzie decyzja komisji ws. Poznańskiej 14

  Szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy Patryk Jaki wyraził w czwartek nadzieję, że komisja w przeciągu trzech tygodni będzie w stanie wydać decyzję w sprawie nieruchomości przy ul. Poznańskiej 14.

  czytaj więcej

 • Pierwokup nawet przy kilku krótkich umowach na użytkowanie wieczyste

  Pierwokup nawet przy kilku krótkich umowach na użytkowanie wieczyste

  Ostatnia nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami miała skutecznie naprawić błędnie sformułowane przepisy. Niestety zmiany zrodziły kolejne wątpliwości, z którymi muszą sobie radzić od początku września samorządowcy.

  czytaj więcej

 • Bielan: Nie wierzę, że prokuratura jest wykorzystywana do sporu politycznego

  Bielan: Nie wierzę, że prokuratura jest wykorzystywana do sporu politycznego

  Nie wierze, że prokuratura jest wykorzystywana do sporu politycznego - tak wicemarszałek Senatu Adam Bielan skomentował słowa mec. Michała Królikowskiego, który - odnosząc się do doniesień medialnych, że jest na celowniku prokuratury, ocenił, iż chodzi o zdyskredytowanie prezydenta.

  czytaj więcej

 • Święczkowski o związku Królkowskiego ze śledztwem ws. wyłudzeń VAT: Bez związku z Pałacem Prezydenckim i z panem prezydentem

  Święczkowski o związku Królkowskiego ze śledztwem ws. wyłudzeń VAT: Bez związku z Pałacem Prezydenckim i z panem prezydentem

  Śledztwo dotyczące wyłudzeń podatku VAT nie ma żadnego powiązania z doradczą działalnością mec. Michała Królikowskiego dla prezydenta, ani z pracami nad projektami ustaw o SN i KRS - zapewnił w piątek prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.

  czytaj więcej

 • Gorące pieniądze na koncie Królikowskiego, czyli co obciąża byłego wiceministra sprawiedliwości

  Gorące pieniądze na koncie Królikowskiego, czyli co obciąża byłego wiceministra sprawiedliwości

  Co byłego wiceministra sprawiedliwości bardziej obciąża: to, że prezydent konsultował z nim projekty ustaw? Czy to, że jako adwokat reprezentował podejrzanych o przestępstwa?

  czytaj więcej

 • Prezydent Andrzej Duda dla DGP: Dla mnie weryfikacja SN przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia

  Prezydent Andrzej Duda dla DGP: Dla mnie weryfikacja SN przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia

  Z Prawem i Sprawiedliwością różnimy się co do metod, ale nie co do celów. Zmiana musi być głęboka, ale nie musi być rewolucyjna. Nieprzypadkowo ja zawsze byłem w PiS politykiem umiarkowanym – mówi w rozmowie z DGP prezydent Andrzej Duda.

  czytaj więcej

 • Były rzecznik Amber Gold: Byłem wielokrotnie wprowadzany w błąd przez właścicieli spółki

  Były rzecznik Amber Gold: Byłem wielokrotnie wprowadzany w błąd przez właścicieli spółki

  Z dzisiejszej perspektywy wiem, że przez te kilka tygodni lipca 2012 r. byłem wielokrotnie okłamywany przez właścicieli Amber Gold i większość oświadczeń zarządu nie była prawdziwa - zeznał Michał Forc, były rzecznik Amber Gold i były członek rady nadzorczej spółki.

  czytaj więcej

 • Jarosław Maringe: Ja, król koki, popieram Ziobrę. Ja też mam dość układu [WYWIAD RIGAMNOTI]

  Jarosław Maringe: Ja, król koki, popieram Ziobrę. Ja też mam dość układu [WYWIAD RIGAMNOTI]

  Sporo wiem i widzę, że ministrowi sprawiedliwości zależy na tym samym, co mnie, na oczyszczeniu sądów i prokuratur z ludzi skompromitowanych. Popieram te wszystkie ustawy

  czytaj więcej

 • Kordon sanitarny wokół prezydenta zamyka się. "Kontakt z pałacem grozi obecnie śmiercią"

  Kordon sanitarny wokół prezydenta zamyka się. "Kontakt z pałacem grozi obecnie śmiercią"

  W piątek, 6 października, po raz trzeci prezydent spotka się z prezesem PiS. Oferta Jarosława Kaczyńskiego w sprawie reformy sądownictwa jest na stole. Czy Andrzej Duda ją przyjmie?

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Spółka akcyjna zajmuje się produkcją zaawansowanych urządzeń dla różnych branż produkcyjnych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności często nabywa usługi i towary od zagranicznych kontrahentów. W większości przypadków zakupiony towar przyjeżdża z państw Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o usługi, to są one kupowane zarówno w ramach Wspólnoty, jak i z państw trzecich. W poprzednich latach zdarzało się, że księgowość firmy dowiadywała się o nabytych usługach w kilka miesięcy po ich wykonaniu przez zagranicznego kontrahenta. Najczęściej było to tak, że świadczący przesyłał fakturę, jednocześnie upominając się o zapłatę, a pracownik spółki, który obsługiwał z jej strony transakcję, dopiero wówczas przekazywał do księgowości dokument i wraz z nim informację. Niejednokrotnie główna księgowa spółki zwracała się do szefów innych działów z prośbą, aby ci motywowali swoich pracowników do tego, aby niezwłocznie przekazywali informacje o imporcie usług, ale skutek tych próśb był mizerny. Również zarząd był informowany o usprawnieniu przepływu informacji dla wyeliminowania częstych korekt składanych deklaracji VAT, jednak i to nie pomogło. Tłumaczenie pracowników dokonujących zakupu usług od zagranicznych kontrahentów zawsze było takie samo: owszem, nabywają takie świadczenia, ale zagraniczni kontrahenci przekazują faktury z opóźnieniem i dopiero wówczas mogą oni dostarczyć je do księgowości.

  czytaj więcej

 • Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  By poprawić bezpieczeństwo surowcowe Polski potrzebne są nie tylko połączenie Polski ze złożami norweskimi i inwestycje w infrastrukturę gazową, ale także naftową i paliwową w Polsce.

  czytaj więcej

 • Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Od 25 maja 2018 r. trzeba będzie stosować ogólne rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych (RODO) do wszystkich procesów przetwarzania danych. Jest to wyzwanie nie tylko dla sektora prywatnego, lecz także dla administracji publicznej, w tym samorządowej. Częściowe wyjątki to tylko obszary obronności i porządku prawnego. Mimo że o obowiązkach związanych z RODO wiele się mówi i pisze, to materiały dostępne w internecie dotyczące sposobu wdrożenia unijnych obowiązków są bardzo ogólnikowe. Jednak jeszcze gorzej przedstawia się dostępność materiałów informacyjnych dotyczących wdrożenia RODO w administracji publicznej, szczególnie w jednostkach samorządu terytorialnego. Mimo że do wejścia w życie nowych obowiązków jest jeszcze kilka miesięcy, to już trzeba zacząć się przygotowywać, bo sprawa nie jest prosta, a za brak stosowania przepisów będą prawdopodobnie grozić surowe kary.

  czytaj więcej

 • Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  Jak od 1 października zadbać o ochronę firmowego koloru

  OPIS SYTUACJI: Produkty ABC sp. z o.o. wyróżniają się na rynku charakterystycznym kolorem opakowania. Wprawdzie spółka posiada zarejestrowany znak towarowy, ale chciałaby też zastrzec firmowy kolor. Co więcej, ze względu na zwiększenie nakładów na sprzedaż internetową oraz mobilne kanały dystrybucji zarząd pragnie zlecić opracowanie melodii mającej być swoistą wizytówką jej produktów. Prezes spółki słyszała o zmianach w prawie własności przemysłowej oraz rozszerzeniu definicji znaku towarowego. Planuje zatem uzyskanie dodatkowej ochrony także dla tego wyróżnika.

  czytaj więcej

 • Wassermann: Nigdy nie ujawniłabym informacji, które przekazywał mi klient

  Wassermann: Nigdy nie ujawniłabym informacji, które przekazywał mi klient

  Tajemnica adwokacka jest nieznoszalna, nie ujawniłabym nigdy, pod nadzorem żadnej kary informacji, które przekazywał mi klient; myślę jednak, że ja nie stanęłabym w sytuacji, w jakiej postawił się mecenas Łukasz Daszuta - mówi szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS).

  czytaj więcej

 • Węgiel z Donbasu w Polsce: Nowe tajemnice katowickiej spółki

  Węgiel z Donbasu w Polsce: Nowe tajemnice katowickiej spółki

  Kierowany przez ługańskiego separatystę Doncoaltrade jeszcze w 2016 r. sprowadzał do Polski antracyt – wynika z dokumentacji firmy.

  czytaj więcej

 • Warto sprawdzić korzyści, jakie niesie ze sobą nowa premia amortyzacyjna

  Warto sprawdzić korzyści, jakie niesie ze sobą nowa premia amortyzacyjna

  W tym studium przypadku firma planuje zakup środków trwałych i zastanawia się, którą premię amortyzacyjną zastosować: limitowaną do kwoty 50 tys. euro czy nową. Przypomnijmy, że ta druga obowiązuje od 12 sierpnia tego roku, ale prawodawca zastrzegł, iż może mieć zastosowanie do środków trwałych nabytych od początku 2017 r. Aby z niej skorzystać w postaci jednorazowego odpisu amortyzacyjnego, należy nabyć fabrycznie nowy środek trwały. Nie chodzi przy tym o dowolny środek trwały, a jedynie taki, który zaliczony jest do odpowiedniej grupy KŚT. Ponadto na taki fabrycznie nowy środek trwały trzeba wydać nie mniej niż 10 000 zł. Limit ma charakter roczny, dlatego warto sobie tak zaplanować zakupy, by i w jednym, i w drugim roku całkowicie skorzystać z premii. 

  czytaj więcej

 • Stop VW nie ustępuje koncernowi z Niemiec

  Stop VW nie ustępuje koncernowi z Niemiec

  Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył wyrok w sprawie pozwu zbiorowego polskich poszkodowanych w sprawie Dieselgate. Volkswagen AG wnosi o odrzucenie wniosku w całości.

  czytaj więcej

 • Rising Stars 2017: Pierwsza dziesiątka wschodzących gwiazd prawa

  Rising Stars 2017: Pierwsza dziesiątka wschodzących gwiazd prawa

  W 6. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer przede wszystkim liczyły się innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz wiedza, najlepiej pogłębiana w ramach pracy naukowej. Szczególnie cenne były przedstawione rekomendacje i opinie przełożonych, współpracowników czy klientów oraz skala zaangażowania pro bono. No i istotny był wiek – góra 35 lat.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników