mecenasem spółki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mecenasem spółki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mecenasem spółki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak wnieść znak towarowy aportem do spółki kapitałowej

  Jak wnieść znak towarowy aportem do spółki kapitałowej

  OPIS SYTUACJI: Trzy współpracujące do tej pory osoby zamierzają zawiązać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, aby w jej ramach kontynuować działalność gospodarczą pod wspólną firmą. Aby wyraźnie zaznaczyć odrębność powołanego podmiotu od prowadzonych przez nich uprzednio przedsiębiorstw, postanowili opracować nową, odrębną identyfikację wizualną spółki.

  czytaj więcej

 • Już 900 osób na liście wierzycieli Marcpolu

  Już 900 osób na liście wierzycieli Marcpolu

  To może być kolejna sieć, która nie poradziła sobie z konkurencją ze strony dyskontów. Jest winna dostawcom 50 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że jedna z najstarszych polskich sieci supermarketów – Marcpol – powtórzy los innej rodzimej firmy handlowej – Bomi. Niemal każdego tygodnia do Sądu Gospodarczego w Warszawie napływa wniosek o upadłość tej sieci.

  czytaj więcej

 • Dzierżawca nadal nie wydał "Wilczego Szańca". Zapowiada się długa batalia o nieruchomość w Gierłoży

  Dzierżawca nadal nie wydał "Wilczego Szańca". Zapowiada się długa batalia o nieruchomość w Gierłoży

  Dzierżawca "Wilczego Szańca" zaskarżył wszystkie decyzje, które mają doprowadzić do wydania wojennej kwatery Hitlera Nadleśnictwu Srokowo i nie zamierza dobrowolnie wydać kwatery leśnikom. Terminu przejęcia kwatery przez komornika na razie nie wyznaczono.

  czytaj więcej

 • "Tajny agent Macierewicza". MON publikuje oświadczenie ws. artykułu w "Gazecie Wyborczej"

  "Tajny agent Macierewicza". MON publikuje oświadczenie ws. artykułu w "Gazecie Wyborczej"

  Oświadczenie MON: Minister Macierewicz NIE utrzymuje żadnych kontaktów z Robertem Luśnią. Natychmiast po uzyskaniu wiedzy o współpracy pana Luśni został on wydalony z RKN, było to kilkanaście lat temu. Od tamtego czasu minister Macierewicz nie widział się i nie rozmawiał z Robertem Luśnią.

  czytaj więcej

 • Festiwalowy regulamin ważniejszy niż ustawa

  Festiwalowy regulamin ważniejszy niż ustawa

  Zakazy wnoszenia własnego jedzenia, korzystania z selfiesticków, robienia zdjęć i nagrywania filmów to tylko przykłady przepisów obowiązujących uczestników. Nieznajomość zapisów może skończyć się wydaleniem z imprezy.

  czytaj więcej

 • Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  OPIS SYTUACJI: Spółka jawna składająca się z pięciu wspólników będących osobami fizycznymi jest właścicielem hotelu trzygwiazdkowego położonego na obszarze wiejskim oraz otoczonego lasem i polami uprawnymi. Kilka lat temu spółka nabyła znajdujące się w pobliżu hotelu grunty orne. Planowała, że zmieni ich przeznaczenie i rozbuduje bazę noclegową. Ze względu na brak środków finansowych inwestycję jednakże na kilka lat odłożono. Obecnie w spółce ma dojść do zmian personalnych. W miejsce jednego z dotychczasowych wspólników wstąpić ma nowa osoba. Podstawą zmiany ma być przeniesienie ogółu praw i obowiązków wspólnika na osobę trzecią. Pozostali wspólnicy się obawiają, czy tego typu zmiana podmiotowa nie spowoduje możliwości przejęcia należących do spółki gruntów rolnych.

  czytaj więcej

 • Facebook na cenzurowanym. UOKiK i GIODO biorą pod lupę portal Marka Zuckerberga

  Facebook na cenzurowanym. UOKiK i GIODO biorą pod lupę portal Marka Zuckerberga

  Nadużywanie pozycji dominującej, naruszanie zbiorowych interesów konsumentów, zastrzeżenia co do przestrzegania prawa do prywatności – to zaledwie wierzchołek góry lodowej, do której niebezpiecznie zbliża się okręt Marka Zuckerberga.

  czytaj więcej

 • 60 tys. jednorękich bandytów to miliardy dla budżetu. Rząd liczy na pieniądze z automatów

  60 tys. jednorękich bandytów to miliardy dla budżetu. Rząd liczy na pieniądze z automatów

  Eksperci nie mają wątpliwości: plany rozlokowania automatów do gier po całej Polsce jasno wskazują, że rządowi chodzi o pieniądze, a nie o zdrowie. 60 tys. jednorękich bandytów to miliardy dla budżetu.

  czytaj więcej

 • Eksperci o ściganiu za słowa "polski obóz": Istotna funkcja odstraszająca

  Eksperci o ściganiu za słowa "polski obóz": Istotna funkcja odstraszająca

  Pytani przez PAP prawnicy ostrożnie wypowiadają się o skuteczności ścigania na drodze karnej i cywilnej za zwroty typu "polski obóz". Według jednej z opinii, zapis taki może mieć jednak znaczenie psychologiczne i działać odstraszająco.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Warszawska reprywatyzacja. Do ostatniego mieszkania. Na bruk trafiło 40 tys. osób

  Warszawska reprywatyzacja. Do ostatniego mieszkania. Na bruk trafiło 40 tys. osób

  Od wielu lat warszawscy lokatorzy, broniąc się przed czyścicielami kamienic, zaczęli się zrzeszać i informowali władze o nieprawidłowościach. Ani ratusz, ani prokuratury, ani kolejni prezydenci czy ministrowie sprawiedliwości nie byli zainteresowani ich rewelacjami.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  Jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt

  OPIS SYTUACJI: Od kilku dni głowy członków zarządu spółki z o.o. ImpChin zaprzątało pytanie, jak skutecznie zabezpieczyć wieloletni kontrakt o znacznej wartości. Zarząd spółki zamierzał zawrzeć umowę z kontrahentem prowadzącym działalność gospodarczą jako jednoosobowy przedsiębiorca. Przedmiotem umowy ma być towar importowany przez ImpChin z zagranicy, więc zarząd spółki chciałby, żeby cena w umowie była ustalona w walucie obcej, w której towar jest kupowany. Obawia się, że ewentualne osłabienie danej waluty pozbawiłoby spółkę zysku ze sprzedaży produktów kupowanych za granicą. Ostatnio jednak do zarządu firmy dotarły informacje, że zmienia się prawo w zakresie klauzul walutowych.

  czytaj więcej

 • Palestra w wizerunkowym dołku. Gieras: Sprawa Chimielnej 70 pokazała, że adwokatura sobie nie radzi [WYWIAD]

  Palestra w wizerunkowym dołku. Gieras: Sprawa Chimielnej 70 pokazała, że adwokatura sobie nie radzi [WYWIAD]

  - To, co wydarzyło się w Warszawie w związku z Chmielną 70, pokazało niestety, że adwokatura nie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych. Nie mamy wypracowanych mechanizmów reagowania - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Gieras, adwokat, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

  czytaj więcej

 • Spółki Skarbu Państwa: Jeden człowiek na pięć stołków. Brak kadr czy kpina z prawa

  Spółki Skarbu Państwa: Jeden człowiek na pięć stołków. Brak kadr czy kpina z prawa

  Gdyby trzymać się litery ustawy, wszystkie rady nadzorcze powołane niezgodnie z jej przepisami powinny zostać rozwiązane. Istnieją także poważne zastrzeżenia co do ważności podjętych przez nie decyzji.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Mała ustawa reprywatyzacyjna tylko gasi pożary

  Debata DGP: Mała ustawa reprywatyzacyjna tylko gasi pożary

  Docelowo potrzebne jest nowe, kompleksowe rozwiązanie legislacyjne. Natomiast jeżeli chodzi o doraźną poprawę sytuacji, to dobrym pomysłem byłoby odebranie prezydentowi miasta kompetencji w zakresie wydawania decyzji zwrotowych i przekazanie tych uprawnień wojewodzie. Pozwoliłoby to uniknąć sytuacji, z którą mamy do czynienia teraz, czyli wzajemnego obwiniania się przez polityków.

  czytaj więcej

 • Zwara: W sprawie reprywatyzacji adwokatura ma wiele do zrobienia

  Zwara: W sprawie reprywatyzacji adwokatura ma wiele do zrobienia

  - Narracja związana z jedną działką w Warszawie może być wykorzystana przez kręgi polityczne do uderzenia w nasze adwokackie środowisko. A tym samym do obniżenia rangi argumentów palestry w batalii o kształt wymiaru sprawiedliwości - mówi Andrzej Zwara.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników