marże banków

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu marże banków. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące marże banków.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Firmy widzą szanse za oceanem

  Firmy widzą szanse za oceanem

  AKCJA DGP Eksporterzy obrali nowy kierunek – Amerykę Północną. Sprzedaż zagraniczna do tego regionu rośnie w tym roku najbardziej. Nie znaczy to, że firmy nie interesują się Azją. Nadal celują głównie w Chiny.

  czytaj więcej

 • GPW: WIG 20 mocno w górę pomimo mieszanych nastrojów w Europie

  GPW: WIG 20 mocno w górę pomimo mieszanych nastrojów w Europie

  Piątkowa sesja na GPW przyniosła mocne odbicie indeksu WIG 20 - wskaźnik przekroczył poziom 1.800 pkt. po raz pierwszy od początku września. Duże spółki z GPW wyróżniły się na tle Europy, gdzie niemiecki DAX lekko spadał, a brytyjski FTSE notował niewielki wzrost.

  czytaj więcej

 • Márton Nagy: W Polsce polityka gospodarcza jest znakomita

  Márton Nagy: W Polsce polityka gospodarcza jest znakomita

  - W Polsce polityka gospodarcza jest znakomita. Podobnie wygląda sprawa z konkurencyjnością waszej gospodarki. Na Węgrzech cały czas zastanawiamy się, jakie są jej źródła - mówi Márton Nagy.

  czytaj więcej

 • Podkręcanie bankowych statystyk. Banki zachęcają klientów do kredytów

  Podkręcanie bankowych statystyk. Banki zachęcają klientów do kredytów

  Instytucje finansowe starają się zachęcić klientów do starań o kredyt hipoteczny na koniec roku. Wyraźniejszego wzrostu sprzedaży można się spodziewać na początku 2017 r.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • Wiceminister finansów: Banki już powinny przewalutowywać kredyty frankowe. I nie straszyć klientów

  Wiceminister finansów: Banki już powinny przewalutowywać kredyty frankowe. I nie straszyć klientów

  - KNF może wydać rekomendacje i zachęcić do zmian w portfelu kredytów hipotecznych. Jest to bardzo prawdopodobne - mówi Wiesław Janczyk, wiceminister finansów.

  czytaj więcej

 • Kredyty we frankach: Trudno zamienić franki na złote

  Kredyty we frankach: Trudno zamienić franki na złote

  Banki ostrożnie podchodzą do propozycji, by z umów o przewalutowaniu wycofać klauzule o zrzeczeniu się przez klienta ewentualnych roszczeń.

  czytaj więcej

 • Czy rządowi uda się ochronić drobnych polskich producentów? [DEBATA DGP]

  Czy rządowi uda się ochronić drobnych polskich producentów? [DEBATA DGP]

  Projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi jest już po drugim czytaniu w Sejmie. Nowe regulacje miały w założeniu chronić mniejszych producentów przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez wielkie sieci handlowe. Jak się jednak okazuje, to, co zaproponował rząd, nie spełnia oczekiwań żadnej ze stron sporu

  czytaj więcej

 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • Banki podkręcają wyścig po pieniądze z MdM

  Banki podkręcają wyścig po pieniądze z MdM

  Warto już składać dokumenty na Mieszkanie dla Młodych. Bo w lutym po pieniądzach przeznaczonych na ten cel na 2017 r. może już nie być śladu.

  czytaj więcej

 • Produkty na świąteczny stół droższe niż przed rokiem

  Produkty na świąteczny stół droższe niż przed rokiem

  IBRiS wyliczył, że na organizację Gwiazdki wydamy 20,1 mld zł – o 8,1 proc. więcej niż w 2015 r. Robiąc w tym roku przedświąteczne zakupy, na własnym portfelu odczujemy, co znaczy pożegnanie z deflacją. Towarzyszyła nam przez 28 miesięcy. Dzięki temu w poprzednich latach na zakupach widzieliśmy spadające, a w najgorszym razie niewiele wyższe ceny podstawowych produktów. Teraz zauważymy podwyżki. W niektórych sklepach i w przypadku części asortymentu bardzo wyraźne.

  czytaj więcej

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Boom na mieszkania bez pożyczania. Polacy mają alergię na banki czy nauczyli się inwestować?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać

  czytaj więcej

 • Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową – 13 zł. Mówi, że po to, by poprawić los najgorzej opłacanych pracowników. Ale sam tyle za pracę płacić nie chce.

  czytaj więcej

 • Aptekarze przeciw ustawie PiS: Pozwą Skarb Państwa na 10 miliardów zł

  Aptekarze przeciw ustawie PiS: Pozwą Skarb Państwa na 10 miliardów zł

  Dziesięciu miliardów złotych będą domagać się od Skarbu Państwa polscy aptekarze, jeżeli wejdzie w życie przygotowana przez PiS ustawa "Apteka dla aptekarza" - dowiedział się RMF FM.

  czytaj więcej

 • Nowy Jedwabny Szlak. Wszystkie drogi prowadzą do Szanghaju

  Nowy Jedwabny Szlak. Wszystkie drogi prowadzą do Szanghaju

  Pod znakiem budowy Nowego Jedwabnego Szlaku upłynie cały XXI w. Kiedyś wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, teraz będą prowadziły do Szanghaju, Pekinu, Seulu czy Nowego Delhi.

  czytaj więcej

 • Frankowicze: KNF będzie musiała określić "kurs sprawiedliwy"

  Frankowicze: KNF będzie musiała określić "kurs sprawiedliwy"

  KNF będzie musiała określić, jaki byłby "sprawiedliwy kurs", po którym dochodziłoby do przewalutowania kredytów frankowych, w myśl propozycji prezydenta ze stycznia 2016 r. - o takim wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego poinformowało Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB).

  czytaj więcej

 • KNF: Sąd nie nakazał wyliczenia kursu sprawiedliwego, a jedynie zarzucił bezczynność

  KNF: Sąd nie nakazał wyliczenia kursu sprawiedliwego, a jedynie zarzucił bezczynność

  Wojewódzki Sąd Administracyjny jedynie zarzucił KNF bezczynność w rozpatrywaniu wniosku o udostępnienie informacji publicznej i zalecił jego rozpatrzenie, co nie oznacza zobowiązania do wyliczenia tzw. "sprawiedliwego kursu" przewalutowania kredytów frankowych - twierdzi rzecznik KNF.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników