marki galanterii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu marki galanterii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące marki galanterii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podsumowanie akcji „Weź paragon”: 3,8 mln zł z letnich kontroli skarbowych

  Podsumowanie akcji „Weź paragon”: 3,8 mln zł z letnich kontroli skarbowych

  Od wystawiania paragonów uchylał się co ósmy przedsiębiorca – wynika z letniej akcji skarbówki „Weź paragon”. Inspektorzy kontroli skarbowej od 23 czerwca do 31 sierpnia 2011 r. sprawdzili ponad 124 tys. przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Luksus ma skusić arabskich milionerów

  Luksus ma skusić arabskich milionerów

  Po petrodolary ruszają projektanci mody, producenci biżuterii, eleganckich jachtów i właściciele luksusowych hoteli.

  czytaj więcej

 • Sprawdź, jakie marki pojawią się w polskich sklepach, a które znikną

  Sprawdź, jakie marki pojawią się w polskich sklepach, a które znikną

  Z naszego rynku znika sieć szwedzkich barów kawowych Wayne’s Coffee. Ważą się losy Bomi i Gino Rossi. Na sprzedaż są też drogerie Schleckera. Jednocześnie do Polski wchodzi w tym roku 25 nowych zagranicznych marek.

  czytaj więcej

 • Jankowice – „Chleb życia”

  Jankowice – „Chleb życia”

  Początki były bardzo skromne: stolarnia w piwnicy, dwie wiertarki i dwóch pracowników, którzy ze starych desek robili płotki trawnikowe. I marmolada („małgolada”), gotowana w dużym garnku na zwykłej kuchni węglowej. Dziś w 300-metrowej hali w Jankowicach mieszczą się profesjonalna stolarnia i szwalnia, a nowocześnie wyposażona przetwórnia owocowo-warzywna w Zochcinie wyczarowuje smaki sprzed lat. W przedsiębiorstwie społecznym założonym przez Fundację Domy Wspólnoty „Chleb Życia” pracują i uczą się zawodu bezdomni, bezrobotni, wyrzuceni poza nawias życia. A produkty ich pracy – smakołyki ze „Spiżarni prababuni”, stylowe meble i bielizna w stylu retro – zyskują coraz więcej nabywców.

  czytaj więcej

 • Tablet shopping, czyli nowe trendy w zakupach

  Tablet shopping, czyli nowe trendy w zakupach

  Czasy kiedy na zakupy zabierano tylko porządną torbę już dawno minęły. Dziś, aby właściwie wybrać towar, być z niego zadowolonym i nie przepłacić, potrzebujemy dobrego rozeznania w cenach i dostępności towaru. Firmy już dawno podjęły za nas decyzję, co pomoże nam podczas zakupów.

  czytaj więcej

 • Kiedy można reklamować wadliwy towar

  Kiedy można reklamować wadliwy towar

  Zakupiona odzież, sprzęt rtv, czy materiały do wykończenia domu nie zawsze spełniają oczekiwania kupujących. Po pewnym czasie okazuje się, że towar nie ma wystarczająco dobrej jakości, ma ukryte wady lub popsuł się kilka dni po uruchomieniu. Można go wtedy najczęściej zwrócić lub wymienić u sprzedawcy. Każdy konsument może reklamować towar niezgodny z umową w terminie dwóch lat od jego zakupu. Podstawą reklamacji może być także wystawiona na towar gwarancja.

  czytaj więcej

 • W Polsce przybywa chętnych do zarabiania na sprzedaży biżuterii

  W Polsce przybywa chętnych do zarabiania na sprzedaży biżuterii

  Polską branżą jubilerską od wielu lat rządzi wielka trójka – Apart, YES i W. Kruk. Do walki o większe znaczenie w sektorze szykują się jednak także mniejsi gracze. Muszą to robić, by wkrótce nie wypaść z rynku.

  czytaj więcej

 • Zmierzch legend: Marki, które uchodziły za biznesowe ikony. Dziś nie ma po nich śladu

  Zmierzch legend: Marki, które uchodziły za biznesowe ikony. Dziś nie ma po nich śladu

  Pan Am, Woolworth, Borders – lista marek, które dwie-trzy dekady temu uchodziły za biznesowe ikony, a dziś pamięta o nich co najwyżej pokolenie wchodzące w wiek średni, jest długa. I wydłuża się nieustannie

  czytaj więcej

 • Edward Gierek: Opowieść o polityku, który chciał dobrze

  Edward Gierek: Opowieść o polityku, który chciał dobrze

  Nikt na świecie nie da nam tyle, ile zdążyli obiecać podczas ostatniej kampanii wyborczej liderzy różnych partii. No, chyba że nazywałby się Gierek... Edward Gierek

  czytaj więcej

 • 70 lat tradycji zobowiązuje

  70 lat tradycji zobowiązuje

  Rozmowa z Karoliną Świdkiewicz, Członkiem Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu Bolesławieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych

  czytaj więcej

 • Polski e-commerce rozbiera DaWandę

  Polski e-commerce rozbiera DaWandę

  Sprzedawcy z zamykanej platformy internetowej mogą bez kosztów przenieść się na amerykańską Etsy, ale wielu decyduje się na usługi krajowych serwisów, które oferują specjalne warunki.

  czytaj więcej

 • Otwieramy sklep w centrum handlowym - poradnik

  Otwieramy sklep w centrum handlowym - poradnik

  Rozważasz wynajem lokalu użytkowego w centrum handlowym? To opcja warta rozważenia, która może przynieść twojej firmie znaczne korzyści. Pamiętaj jednak, że prowadzenie sklepu w galerii handlowej wiąże się z dużymi wydatkami oraz poważnymi konsekwencjami w przypadku wcześniejszego wypowiedzenia umowy najmu. Warto więc już na etapie poszukiwań lokalu skupić się na aspektach, które otwierają drogę do biznesowego sukcesu.

  czytaj więcej

 • Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących się z aktach Ksiąg Hipotecznych Nr…”. I dalej wyliczanka na pięciu stronach: numery ksiąg, decyzje, pełnomocnictwa, postanowienia, akty urodzenia i zgonu, opłaty stemplowe, decyzje urzędu skarbowego, tytuły wykonawcze, nakazy egzekucyjne. Wszystko, co pomoże w ustaleniu prawa do dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników