marek głuchowski

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu marek głuchowski. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące marek głuchowski.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nagrodziliśmy autorów najlepszych książek prawniczych

  Nagrodziliśmy autorów najlepszych książek prawniczych

  Poruszają ważne, a pomijane dotąd w literaturze fachowej tematy. Uwzględniają orzecznictwo, mają duży walor praktyczny – takie są książki nagrodzone i wyróżnione w 6. edycji konkursu Złote Skrzydła DGP. Kapituły, w których zasiedli profesorowie uniwersytetów i praktycy, przyznawały laury w czterech kategoriach: prawo administracyjne, prawo pracy i ubezpieczeń, prawo gospodarcze oraz prawo podatkowe. Wczoraj, podczas uroczystej gali, autorzy docenionych publikacji odebrali statuetki i dyplomy.

  czytaj więcej

 • Podatek sfinansowany z kapitału zapasowego spółka zapłaci za akcjonariuszy

  Podatek sfinansowany z kapitału zapasowego spółka zapłaci za akcjonariuszy

  Podwyższenie kapitału zakładowego z kapitału zapasowego jest dopuszczalne i nie należy do rzadkości. Operacja staje się jednak unikalna, gdy jej wartość wynosi ponad 5,6 mld zł. A z takim niecodziennym zdarzeniem możemy mieć do czynienia już w najbliższy poniedziałek.

  czytaj więcej

 • Grand Press 2016: Dziennikarze DGP nagrodzeni!

  Grand Press 2016: Dziennikarze DGP nagrodzeni!

  Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" Magdalena Rigamonti w kategorii "wywiad" oraz Patryk Słowik w kategorii "dziennikarstwo specjalistyczne"  zdobyli prestiżowe nagrody Grand Press.

  czytaj więcej

 • Naukowcy do premiera: Masowy odstrzał dzika nie zatrzyma ekspansji wirusa ASF, za to niesie ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych

  Naukowcy do premiera: Masowy odstrzał dzika nie zatrzyma ekspansji wirusa ASF, za to niesie ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych

  - Apelujemy o natychmiastowe cofnięcie decyzji o odstrzale redukcyjnym dzików i wdrożenie alternatywnych działań na bazie wiedzy naukowej i eksperckich opinii, mających na celu wstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się tej choroby w Polsce - napisali naukowcy w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego. Według ekspertów, zajmujących się profesjonalnie ochroną i zarządzaniem zasobami środowiska przyrodniczego, w tym także leśnictwem i gospodarką łowiecką, prawie całkowita eliminacja dzika nie zatrzyma wirusa ASF, a niesie ogromne ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych. Apel podpisało ponad 300 naukowców.Jego pełną treść publikujemy niżej.

  czytaj więcej

 • Ranking DGP: 50 najbardziej wpływowych prawników 2018

  Ranking DGP: 50 najbardziej wpływowych prawników 2018

  - Wielu polityków ma, jak wiadomo, wykształcenie prawnicze, a spora część również doświadczenia zawodowe związane z prawem. Jednocześnie od lat machina legislacyjna pracuje pełną parą, bijąc kolejne rekordy w liczbie i objętości wytwarzanych aktów prawnych. W całym tym procesie, na każdym jego etapie (projektowanie, procedowanie, uchwalanie, zatwierdzanie, wdrażanie, stosowanie) kluczową rolę odgrywają córki i synowie Temidy - pisze Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników