Marcin Popiel

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Marcin Popiel. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Marcin Popiel.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dyplom to za mało, żeby zdobyć pracę. Co teraz się liczy?

  Dyplom to za mało, żeby zdobyć pracę. Co teraz się liczy?

  Dyplomy, kursy, staże, języki – to już za mało, żeby zdobyć dobrą pracę. Dziś liczy się jeszcze to, z jakiego jesteś domu. Dopiero to ustawia cię w życiu.

  czytaj więcej

 • Warszawa: "Kronika" Galla Anonima będzie udostępniona publiczności

  Warszawa: "Kronika" Galla Anonima będzie udostępniona publiczności

  "Kronikę" Galla Anonima - najstarszą opowieść o początkach Polski - będzie można oglądać w stołecznym Pałacu Rzeczpospolitej w sobotę. To ostatni pokaz z cyklu "Pierwsze/Najstarsze", w którym Biblioteka Narodowa udostępniała widzom najstarsze polskie teksty.

  czytaj więcej

 • 37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  "Panie Geniu, zatańczymy sobie?" – pyta przedstawiciela „starej” inteligencji Edek, który siłą wprowadził nowy porządek w rodzinie Stomilów. Scena z Mrożkowskiego dramatu symbolizuje uległość inteligencji wobec bezwzględnej władzy i jednocześnie jest motywem przewodnim cyklu spektakli, które widzowie obejrzą w ramach przeglądu Teatru Telewizji. Spektakle w programie głównym wybrał, podobnie jak w zeszłym roku, Wojciech Majcherek. Z kolei Joanna Rogacka zapowiedziała siedem spektakli dla dzieci. 37. edycja WST potrwa od 30 marca do 11 kwietnia.

  czytaj więcej

 • MEN: Nowakowski, Dukaj, Stasiuk i Tokarczuk na liście lektur szkolnych

  MEN: Nowakowski, Dukaj, Stasiuk i Tokarczuk na liście lektur szkolnych

  Utwory Marka Nowakowskiego, Jacka Dukaja, Antoniego Libery, Andrzeja Stasiuka, Olgi Tokarczuk, a także utwory Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej - znalazły się w projekcie przygotowanej przez MEN listy lektur obowiązkowych dla liceum i technikum.

  czytaj więcej

 • Serialowa wiosna w TVP. Czy „Za marzenia” zdobędzie widzów?

  Serialowa wiosna w TVP. Czy „Za marzenia” zdobędzie widzów?

  Nadchodząca wiosna w serialowym menu TVP to przed wszystkim kontynuacje znanych i oglądanych tytułów. „Ojciec Mateusz", „Rodzinak.pl", „Na sygnale" czy „Na dobre i na złe" nadal będę emitowane. O swoją nową widownię zawalczyc ma produkcja „Za marzenia", która opowiada historię trójki bliskich przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i z głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników