maciej grabowski

Maciej Grabowski herbu Kemlada ?-1750 – podskarbi wielki koronny.


 • Kodeks budowlany w ogniu krytyki. Polega na ograniczeniu prawa własności

  Kodeks budowlany w ogniu krytyki. Polega na ograniczeniu prawa własności

  Obecna wersja projektu nie nadaje się do dalszych prac – uważa Rada Legislacyjna, organ doradczy premiera i rządu.

  czytaj więcej

 • "Wyzwolenie” w reżyserii Garbaczewskiego w Teatrze Studio. Premiera 9 marca

  "Wyzwolenie” w reżyserii Garbaczewskiego w Teatrze Studio. Premiera 9 marca

  O podziałach, burzeniu i wznoszeniu murów mówi „Wyzwolenie”, dramat Stanisława Wyspiańskiego w interpretacji i reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Premiera przedstawienia odbędzie się 9 marca w warszawskim Teatrze Studio.

  czytaj więcej

 • 37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  37. Warszawskie Spotkania Teatralne. "Panie Geniu, zatańczymy sobie?"

  "Panie Geniu, zatańczymy sobie?" – pyta przedstawiciela „starej” inteligencji Edek, który siłą wprowadził nowy porządek w rodzinie Stomilów. Scena z Mrożkowskiego dramatu symbolizuje uległość inteligencji wobec bezwzględnej władzy i jednocześnie jest motywem przewodnim cyklu spektakli, które widzowie obejrzą w ramach przeglądu Teatru Telewizji. Spektakle w programie głównym wybrał, podobnie jak w zeszłym roku, Wojciech Majcherek. Z kolei Joanna Rogacka zapowiedziała siedem spektakli dla dzieci. 37. edycja WST potrwa od 30 marca do 11 kwietnia.

  czytaj więcej

 • EKF: Fiskus dostanie narzędzie do walki z agresywną optymalizacją podatkową

  EKF: Fiskus dostanie narzędzie do walki z agresywną optymalizacją podatkową

  Duże międzynarodowe korporacje muszą się przygotować na nowe obowiązki związane z raportowaniem rozliczeń podatkowych. Ułatwią one fiskusowi walkę z agresywną optymalizacją podatkową – mówiono we wtorek podczas Europejskiego Kongresu Finansowego.

  czytaj więcej

 • Drag queens w fabryce butów. Premiera "Kinky Boots" w Teatrze Dramatycznym

  Drag queens w fabryce butów. Premiera "Kinky Boots" w Teatrze Dramatycznym

  TEATR | Teatr Dramatyczny w sezonie 2016/2017 zaprasza na jeszcze jedna premierę. Musical „Kinky Boots” inspirowany prawdziwymi wydarzeniami wystawi Ewelina Pietrowiak, która z zespołem TD zrealizowała „Cabaret”. Premiera 7 lipca na Scenie Gustawa Holoubka.

  czytaj więcej

 • Musimy pomóc cudzoziemcom odnaleźć się w naszym kraju

  Musimy pomóc cudzoziemcom odnaleźć się w naszym kraju

  W siedzibie DGP eksperci dyskutowali o gospodarczym kontekście polityki migracyjnej.

  czytaj więcej

 • Rekordy na rynku mieszkań. Wycofaliśmy pieniądze z lokat

  Rekordy na rynku mieszkań. Wycofaliśmy pieniądze z lokat

  173,5 tys. – tyle transakcji zawarto na rynku mieszkaniowym w 2016 r. To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej i ponad dwukrotnie więcej niż przed sześcioma laty. Tak twierdzi GUS po zebraniu informacji z rejestrów prowadzonych przez starostwa powiatowe i prezydentów miast oraz w oparciu o dane z aktów notarialnych.

  czytaj więcej

 • „Ryzyko”: Kontrowersyjny dokument o szefie WikiLeaks

  „Ryzyko”: Kontrowersyjny dokument o szefie WikiLeaks

  We wtorek 28 listopada o 12:00 w kinie w U–jazdowskim odbędzie się konferencja prasowa 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie, połączona z pokazem kontrowersyjnego filmu pt. „Ryzyko” w reż. Laury Poitras o szefie WikiLeaks Julianie Assange’u – dokumentu na tyle szczerego, że kontestowanego przez samego głównego bohatera.

  czytaj więcej

 • Zrozumieć fenomen Piłsudskiego. Premiera "Marszałka" w Teatrze TV

  Zrozumieć fenomen Piłsudskiego. Premiera "Marszałka" w Teatrze TV

  W przeddzień 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, 4 grudnia br., Teatr Telewizji zaprasza na premierę "Marszałka" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Krzysztofa Langa. W rolę Piłsudskiego wcielił się Mariusz Bonaszewski. Emisja spektaklu o godz. 20.25 w TVP1.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się być przełomowym. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie. Ponadto, na każdym z pięciu kongresów organizatorzy będą przyznawać po raz pierwszy wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące implementację innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami.

  czytaj więcej

 • Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Od 3 kwietnia 2018 r. finansiści mogą aplikować do XIII. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

  czytaj więcej

 • Próchnik znów na krawędzi

  Próchnik znów na krawędzi

  Najdłużej notowana spółka giełdowa złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego. Zarząd zapewnia, że firma spłaci zobowiązania „w możliwie najwyższym stopniu”

  czytaj więcej

 • Faksem i z datą wsteczną. Tak odwoływano prezesów sądów [RAPORT]

  Faksem i z datą wsteczną. Tak odwoływano prezesów sądów [RAPORT]

  Na podstawie jednozdaniowej decyzji z datą wsteczną, przesłaną faksem i bez kompleksowej oceny sytuacji panującej w sądzie – tak Minister Sprawiedliwości odwoływał prezesów i wiceprezesów sądów w okresie od sierpnia 2017 r. do lutego 2018 r. – wynika z opublikowanego dziś raportu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników