lokata kredyt bank

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu lokata kredyt bank. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące lokata kredyt bank.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ratingowy kredyt zaufania. Morawiecki zapewnia, że znajdą się pieniądze na dodatkowe wydatki

  Ratingowy kredyt zaufania. Morawiecki zapewnia, że znajdą się pieniądze na dodatkowe wydatki

  Agencja Fitch liczy, że rząd obietnice wyborcze będzie realizował w zgodzie z regułami budżetowymi. Premier zapewnia, że pieniądze się znajdą, a deficyt pozostanie w ryzach.

  czytaj więcej

 • Getin Bank – Proste Zasady to przyszłość bankowości

  Getin Bank – Proste Zasady to przyszłość bankowości

  Blisko 2 lata temu Getin Bank na nowo zdefiniował swoją wizję bankowości i oparł ją na prostych zasadach. Zasadność tej strategii potwierdzają kolejne wyróżnienia – zarówno te przyznawane przez Klientów, jak i branżowe. Bank systematycznie wprowadza nowe rozwiązania i poszerza portfolio, trzymając się założenia, że wszystko powinno odbywać się według prostych reguł. Łatwość bankowania, jasny i klarowny sposób komunikacji oraz relacje partnerskie – tego dziś szukają Klienci i na te potrzeby odpowiada Getin Bank.

  czytaj więcej

 • OFE przekleństwem polskiej giełdy. Po ich likwidacji rynek kapitałowy wydostanie się z zapaści?

  OFE przekleństwem polskiej giełdy. Po ich likwidacji rynek kapitałowy wydostanie się z zapaści?

  Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych już dawno nie było zielono. Inwestorzy nad Wisłą raczej odzwyczaili się od widoku koloru hossy. WIG-20, indeks największych spółek notowanych na GPW, w połowie kwietnia miał wartość ok. 2360 pkt – mniej więcej tyle, ile przed wybuchem światowego kryzysu 11 lat temu. Dla porównania, nowojorski Dow Jones od tamtego momentu zdążył się podwoić. Na dużych rynkach w Europie też jest jakby lepiej: frankfurcki DAX od 2008 r. zyskał 75 proc. Nawet targana niepewnością związaną z brexitem giełda w Londynie dała zarobić inwestorom około 20 proc. Na tym tle warszawski parkiet wypada więc bardziej niż blado.

  czytaj więcej

 • Przychody w górę, zyski w dół

  Przychody w górę, zyski w dół

  Koniunktura pomaga w zwiększaniu przychodów. Ale wymusza również wzrost kosztów.

  czytaj więcej

 • Spadła dostępność mieszkań w największych miastach. Powód? Wzrost cen

  Spadła dostępność mieszkań w największych miastach. Powód? Wzrost cen

  Na skutek wzrostu cen szacowana kredytowa dostępność mieszkań zmniejszyła się na koniec 2018 roku w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu - informuje Narodowy Bank Polski w opublikowanym w poniedziałek raporcie.

  czytaj więcej

 • Polska urośnie w unijnym banku

  Polska urośnie w unijnym banku

  W sojuszu z Węgrami i Chorwatami nasz głos w EBI będzie lepiej słyszalny. Jeśli brexit dojdzie do skutku, dostaniemy stanowisko rotacyjnego wiceprezesa.

  czytaj więcej

 • KE: Poziom zagrożonych kredytów w UE spada

  KE: Poziom zagrożonych kredytów w UE spada

  Poziom kredytów zagrożonych w sektorze bankowym UE dalej spada. Z opublikowanych w środę danych Komisji Europejskiej wynika, że w trzecim kwartale 2018 r. wyniosły one 3,3 proc., czyli o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej. W Polsce jest jednak znacznie gorzej.

  czytaj więcej

 • Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

  Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

  Według GUS średnie oprocentowanie lokaty terminowej dla osób fizycznych w Polsce to dzisiaj 1,6 proc. Średni wzrost cen, czyli inflacja za ostatni rok, to z kolei już 2,6 proc. Co gorsze, według zgodnej opinii większości analityków i ekonomistów, nie jest to krótkotrwały stan tymczasowy. Według najnowszej projekcji inflacyjnej Narodowego Banku Polskiego w 2020 r. inflacja w ciągu roku ma wynosić przeciętnie 2,8 proc., a w 2021 r. – 2,4 proc. W drugiej połowie bieżącego roku ma być średnio na poziomie 2,2 proc. Wygląda więc na to, że poniżej poziomu 2 proc. rocznie wskaźnika wzrostu cen szybko nie zobaczymy.

  czytaj więcej

 • Godusławski: Polisolokaty i obligacje GetBacku, czyli karma wraca

  Godusławski: Polisolokaty i obligacje GetBacku, czyli karma wraca

  Gdy wokół mniejszego z banków Leszka Czarneckiego zrobiło się gorąco w związku z jego zaangażowaniem w sprzedaż obligacji GetBacku, opinia publiczna poznała nagranie rozmowy miliardera z Markiem Chrzanowskim, ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego.

  czytaj więcej

 • 2,5 proc. inflacji lepsze niż zero [OPINIA]

  2,5 proc. inflacji lepsze niż zero [OPINIA]

  Inflacja w Polsce sięgnęła poziomu 2,6 proc. i jest najwyższa od blisko siedmiu lat. Pierwszy raz od tego czasu jest też powyżej tzw. celu inflacyjnego NBP, co zapewne stanowi powód do zadowolenia w łonie Rady Polityki Pieniężnej. Jej zadaniem jest bowiem tak prowadzić politykę pieniężną, aby inflacja wynosiła 2,5 proc. – tyle wynosi oficjalny cel inflacyjny w Polsce.

  czytaj więcej

 • Resort finansów już nie walczy ze spekulantami

  Resort finansów już nie walczy ze spekulantami

  Ministerstwo wymieniło w ubiegłym roku na rynku waluty warte zaledwie 200 mln euro. Jeszcze kilka lat temu potrafiło zrobić transakcje warte kilkanaście miliardów euro.

  czytaj więcej

 • Ofiary Amber Gold, spłukani frankowicze, emerytalna bieda i spirale zadłużenia. Wiele z problemów polskiego kapitalizmu wynika z niewiedzy

  Ofiary Amber Gold, spłukani frankowicze, emerytalna bieda i spirale zadłużenia. Wiele z problemów polskiego kapitalizmu wynika z niewiedzy

  Jeśli okazja czyni złodzieja, to ekonomiczne niewyedukowanie społeczeństwa jest taką okazją. Tworzy miejsce dla krętaczy i zachęca ich do działania. Szefowie piramid finansowych wykorzystują to z premedytacją.

  czytaj więcej

 • Takich kont nie znajdziemy na białej liście VAT

  Takich kont nie znajdziemy na białej liście VAT

  Elektroniczny wykaz czynnych podatników VAT funkcjonuje już ponad dwa tygodnie. Nie wszystko zadziałało jednak jak należy. Przedsiębiorcy zwracają uwagę przede wszystkim na to, że na białej liście brak jest wielu numerów rachunków, na które trafiają ich płatności.

  czytaj więcej

 • Łukasz Hardt z RPP: Niewielka podwyżka stóp procentowych byłaby korzystna [WYWIAD]

  Łukasz Hardt z RPP: Niewielka podwyżka stóp procentowych byłaby korzystna [WYWIAD]

  - Założenie, że inflacja zacznie szybko spadać w drugiej połowie przyszłego roku, więc nie ma się czym przejmować, to jak gra na napiętej strunie – mówi prof. Łukasz Hardt, członek Rady Polityki Pieniężnej

  czytaj więcej

 • Polska walczy o dekadę dla gazu

  Polska walczy o dekadę dla gazu

  EBI zamierza całkowicie odejść od finansowania energetyki opartej na paliwach kopalnych. Rząd montuje koalicję, która pozwoli nam do 2030 r. wywalczyć okres przejściowy.

  czytaj więcej

 • Trzeci z rzędu spadek Polski w rankingu Doing Business

  Trzeci z rzędu spadek Polski w rankingu Doing Business

  W rankingu Doing Business 2020, który ocenia kraje pod kątem najbardziej przyjaznych biznesowi regulacji, Polska uplasowała się na 40. miejscu, podał Bank Światowy.

  czytaj więcej

 • Rynek finansowy po polsku, czyli chciwość i inne grzechy

  Rynek finansowy po polsku, czyli chciwość i inne grzechy

  Wielu poszkodowanych kupowało produkty inwestycyjne ze świadomością ponadprzeciętnego ryzyka. Ale zysk był na tyle kuszący, by szybko stłuc czerwoną lampkę, którą zapaliła racjonalność.

  czytaj więcej

 • Skutki uboczne zerowych stóp procentowych. Tani pieniądz to nie samo dobro

  Skutki uboczne zerowych stóp procentowych. Tani pieniądz to nie samo dobro

  Kiedy bank centralny obniża stopy procentowe do zera, wiedz, że na jakiejś giełdzie, ktoś z milionami dolarów na koncie, bardzo się z tego cieszy. Ale ty, utrzymując się z pracy własnych rąk, niewiele możesz z tego mieć.

  czytaj więcej

 • Rekordowa liczba oddanych mieszkań i zezwoleń na nowe

  Rekordowa liczba oddanych mieszkań i zezwoleń na nowe

  Mieszkaniówka jest w fazie ekspansji. I to takiej, jakiej od początku transformacji jeszcze nie widzieliśmy. W ciągu dziesięciu miesięcy wydano klucze do 164,6 tys. lokali. W samym tylko październiku do ponad 19 tys. Rok temu było to odpowiednio niecało 149 tys. i 18,8 tys.

  czytaj więcej

 • Finansowanie instalacji fotowoltaicznej: kredyt czy środki własne?

  Finansowanie instalacji fotowoltaicznej: kredyt czy środki własne?

  Coraz częściej w naszym krajobrazie pojawiają się liczne innowacje, które wyraźnie sygnalizują, że oto weszliśmy w zupełnie nową erę. Erę ergonomii, schludności, ekologii i dobrze pojętego altruizmu. Rośnie również popularność instalacji fotowoltaicznych, które gwarantują nam nie tylko niezależność energetyczną, ale również realnie przyczyniają się do poprawy kondycji środowiska naturalnego naszej planety. Jeśli i my myślimy o takim rozwiązaniu lub już się na nie zdecydowaliśmy, z całą pewnością zadajemy sobie szereg pytań, powiązanych z licznymi aspektami strukturalnymi i organizacyjnymi. Wśród wielu znaków zapytania, pojawia się również kwestia jak najlepiej sfinansować ten pomysł. Czy za pomocą kredytu czy jednak środków własnych?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników