listopadzie drugie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu listopadzie drugie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące listopadzie drugie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sierant: Cmentarzysko internetowych portali

  Sierant: Cmentarzysko internetowych portali

  W czerwcu 2012 r. na rynku NewConnect zadebiutowała spółka Apache Quest. Nazwa spółki wydaje się egzotyczna, ale osoby mające do czynienia z serwisami internetowymi wiedzą, że chodzi o oprogramowanie (serwery http) używane w internecie. Została utworzona w 2011 r., akcje serii A objęło dwóch członków zarządu w zamian za serwisy internetowe i domeny, które rzeczoznawca wycenił na 180 tys. zł, zaś akcje serii B objęły trzy osoby, które wpłaciły do kasy spółki 42 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Gminy czekają na wnioski o świadczenia 500+ i z Fundzuszu Alimentacyjnego

  Gminy czekają na wnioski o świadczenia 500+ i z Fundzuszu Alimentacyjnego

  Od jutra samorządy zaczynają przyjmować wnioski o przyznanie 500 zł, świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego (FA). Zostaną one rozpatrzone na podstawie zmienionych w lipcu tego roku przepisów.

  czytaj więcej

 • Ordo Iuris udzieli pomocy prawnej ws. blokowania profili w mediach społecznościowych

  Ordo Iuris udzieli pomocy prawnej ws. blokowania profili w mediach społecznościowych

  Instytut Ordo Iuris udzieli bezpłatnej pomocy prawnej w sprawie blokowania m.in. prawicowych, kibicowskich i patriotycznych profili w mediach społecznościowych. Możliwe są pozwy o ochronę dóbr osobistych, prywatne akty oskarżenia i wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  czytaj więcej

 • Samorząd: Jakie programy pobudzą rozwój mniejszych ośrodków

  Samorząd: Jakie programy pobudzą rozwój mniejszych ośrodków

  Niewielkie miasta z problemami społeczno-gospodarczymi i ich lokalni inwestorzy mają szansę dostać wsparcie na rozwój. Taką możliwość daje osiem programów przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju.

  czytaj więcej

 • Polski przemysł ciągnie zagranica, a nie inwestycje

  Polski przemysł ciągnie zagranica, a nie inwestycje

  Koniunktura w strefie euro jest najlepsza od sześciu lat i ciągle się poprawia. U nas jest dobra, ale od kilku miesięcy optymizm firm słabnie.

  czytaj więcej

 • Świadczenie wychowawcze: Najpierw weryfikacja opieki, potem uchylenie decyzji

  Świadczenie wychowawcze: Najpierw weryfikacja opieki, potem uchylenie decyzji

  Jeśli matka twierdzi, że dzieci mieszkają razem z nią, a nie z ojcem, to gmina przed odebraniem jej świadczeń powinna potwierdzić to wywiadem środowiskowym.

  czytaj więcej

 • Hiszpańskie niebo czyli kraj podzielony na dwa obozy

  Hiszpańskie niebo czyli kraj podzielony na dwa obozy

  Pościg za nowoczesnością to niebezpieczne zajęcie dla państwa podzielonego na dwa obozy, z których jeden pragnie jej zbyt mocno, a drugi śmiertelnie się boi.

  czytaj więcej

 • Pożar w zakładzie recyklingu odpadów w Siemianowicach Śląskich

  Pożar w zakładzie recyklingu odpadów w Siemianowicach Śląskich

  Kilkudziesięciu strażaków walczyło w nocy z piątku na sobotę z pożarem w zakładzie recyklingu odpadów w Siemianowicach Śląskich, gdzie w ogniu stanęły dwie duże pryzmy, zawierające m.in. tworzywa sztuczne. Strażacy pracowali w warunkach dużego zadymienia. Nad ranem pożar opanowano.

  czytaj więcej

 • Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy

  Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy

  W niedzielę miną dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy. Ostatni rok w polityce zagranicznej to przede wszystkim wizyta Donalda Trumpa w Polsce. Najbardziej komentowaną decyzją prezydenta Dudy była odmowa podpisania dwóch ustaw dotyczących sądownictwa.

  czytaj więcej

 • Złożenie wniosku pozwoli podatnikom poznać zastrzeżenia fiskusa i sporządzić korektę deklaracji

  Złożenie wniosku pozwoli podatnikom poznać zastrzeżenia fiskusa i sporządzić korektę deklaracji

  PROBLEM: Postępowania kontrolne, wszczęte jeszcze przed wejściem w życie ustawy o KAS, zbliżają się ku końcowi. Jednym z ostatnich etapów jest pouczenie przez organ podatnika o możliwości złożenia korekty deklaracji podatkowej. Często jednak przedsiębiorca nie wie, jak skorzystać z tego uprawnienia i uniknąć wydania decyzji, gdyż nie jest świadomy, jakie nieprawidłowości stwierdził fiskus w ramach postępowania. W efekcie staje przed dylematem: korygować (zgadywać) czy nie korygować (i czekać na decyzję, a w dalszej kolejności prowadzić wieloletni spór)? Nowością w ostatnim czasie jest jednak rozwijająca się praktyka organów, które pozytywnie odnoszą się do wniosku podatnika o wskazanie ustalonego stanu faktycznego oraz ewentualnych stwierdzonych nieprawidłowości.

  czytaj więcej

 • NSA w sprawie prof. Hausera rażąco niekonsekwentny [OPINIA]

  NSA w sprawie prof. Hausera rażąco niekonsekwentny [OPINIA]

  Stanowisko Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyrażone 5 lipca 2017 r. przez jego rzecznika, w sprawie sędziowskiego statusu prof. Romana Hausera na nowo ożywiło nieco już przygasły spór o status trzech osób wybranych w 2015 r. do Trybunału Konstytucyjnego przez Sejm ubiegłej kadencji.

  czytaj więcej

 • Rolnicy w kolejce po wcześniejsze emerytury

  Rolnicy w kolejce po wcześniejsze emerytury

  Rolnicy jeszcze przez 3 miesiące będą mogli korzystać z przywileju wcześniejszego zakończenia aktywności zawodowej. Dotyczy to tych, którzy do 31 grudnia 2017 r. ukończą 55 lat (kobiety) i 60 lat (mężczyźni), będą posiadać co najmniej 30-letni okres rolniczego ubezpieczenia emerytalno-rentowego oraz zaprzestaną prowadzenia działalności rolniczej. Wszystkie warunki muszą być spełnione do 31 grudnia, ale wniosek o wcześniejszą emeryturę rolniczą może być również złożony po tej dacie.

  czytaj więcej

 • Szefowa KPRP: Wspólnota obywatelska wśród priorytetów prezydenta

  Szefowa KPRP: Wspólnota obywatelska wśród priorytetów prezydenta

  Wzmacnianie bezpieczeństwa państwa i kreowanie pozytywnego wizerunku Polski, kształtowanie wspólnoty obywatelskiej i tożsamości narodowej, to cztery obszary działań prezydenta - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska w podsumowaniu dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników