list intencyjny

List intencyjny to pisemna, wstępna deklaracja zamierzeń dotyczących swoich działań, składana przez stronę możliwego przyszłego stosunku gospodarczego.


 • Nauczyciele na ulicy protestują przeciw dobrej zmianie w szkole

  Nauczyciele na ulicy protestują przeciw dobrej zmianie w szkole

  „Gimnazja są OK.”, „Nie dla szkoły z PRL” – pod takimi hasłami kilkanaście tysięcy członków Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowało wczoraj przeciwko projektowi reformy oświaty. Pikiety odbyły się w 16 miastach wojewódzkich. Nie przyłączyli się do nich członkowie drugiego największego związku zawodowego nauczycieli – oświatowej Solidarności. Jak przekonują, wciąż trwają negocjacje z MEN dotyczące płac i pakietu osłonowego na wypadek zwolnień.

  czytaj więcej

 • Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Wiceprezes BGK Nieruchomości: Pierwsze grunty pod „Mieszkanie plus”

  Chcielibyśmy, aby sam koszt budowy zamykał się w cenie ok. 1950 zł za 1 mkw. lokalu. Zejście do tego poziomu bez uszczerbku dla jakości jest możliwe - mówi w wywiadzie dla DGP Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości, spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego.

  czytaj więcej

 • Ambasador USA: Niezależnie od wyborów w Stanach Zjednoczonych, relacje z Polską będą dobre

  Ambasador USA: Niezależnie od wyborów w Stanach Zjednoczonych, relacje z Polską będą dobre

  Niezależnie od tego, kto zostanie następnym lokatorem Białego Domu, relacje Stanów Zjednoczonych z Polską będą dobre – powiedział ambasador USA Paul W. Jones. W czwartek po raz pierwszy spotkał się on z dowództwem Wielonarodowego Korpusu Północno Wschodniego w Szczecinie.

  czytaj więcej

 • Chybiona reforma edukacji. Nawet według wyborców PiS

  Chybiona reforma edukacji. Nawet według wyborców PiS

  W szkole powinno być więcej lekcji informatyki i języków obcych – uważają ankietowani przez DGP. Także ci, którzy głosowali na partię Jarosława Kaczyńskiego. Minister edukacji stawia zaś na historię.

  czytaj więcej

 • Prezes LW Bogdanka: Ograniczyliśmy koszty, inwestujemy

  Prezes LW Bogdanka: Ograniczyliśmy koszty, inwestujemy

  Nawet gdyby ktoś przyszedł dziś do nas z kontraktem na np. dwa miliony ton węgla, to nie moglibyśmy dostarczyć mu takiego wolumenu z dnia na dzień - mówi w wywiadzie dla DGP Krzysztof Szlaga, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus wywoła rewolucję na powiatowym rynku nieruchomości

  Mieszkanie plus wywoła rewolucję na powiatowym rynku nieruchomości

  Przybywa samorządów, które chcą budować tanie lokale na wynajem. Właściciele i deweloperzy obawiają się, że spadające czynsze pozbawią ich zarobku. Zwłaszcza w mniejszych ośrodkach.

  czytaj więcej

 • Rzeszów: Ok. 160 mieszkań na wynajem w ramach Mieszkania plus

  Rzeszów: Ok. 160 mieszkań na wynajem w ramach Mieszkania plus

  Około 160 mieszkań na wynajem może w najbliższym czasie powstać w Rzeszowie w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Samorząd stolicy Podkarpacia podpisał już w tej sprawie list intencyjny z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

  czytaj więcej

 • Makoszowy same szukają ratunku

  Makoszowy same szukają ratunku

  Spółdzielnia pracownicza chwyta się wszelkich możliwości, ale szanse ocalenia zakładu przed likwidacją wydają się znikome.

  czytaj więcej

 • Węglowa walka Dawida i Goliata. KHW zostanie włączony do PGG

  Węglowa walka Dawida i Goliata. KHW zostanie włączony do PGG

  Resort energii chce włączenia Katowickiego Holdingu Węglowego do Polskiej Grupy Górniczej, by mieć więcej czasu na negocjacje z Brukselą – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • Grunt to mieszkanie. Samorządy rzuciły się na programy i oferty budowy mieszkań

  Grunt to mieszkanie. Samorządy rzuciły się na programy i oferty budowy mieszkań

  Lokalne władze rzuciły się na programy i oferty budowy mieszkań, w których mogą ograniczyć się do wkładu w postaci ziemi.

  czytaj więcej

 • Polska stawia na rzeki. Szlaki wodne zostaną wskrzeszone

  Polska stawia na rzeki. Szlaki wodne zostaną wskrzeszone

  Odwróciliśmy się od rzek. Ostatnie barki na Odrze, która walczyła najdłużej, zniknęły w latach 80. Po rzekach pływali tylko zapaleńcy i dziwacy. Teraz zapadła decyzja, by je wskrzesić.

  czytaj więcej

 • ANR na program Mieszkanie Plus może przekazać ok. 5,6 tys. ha ziemi

  ANR na program Mieszkanie Plus może przekazać ok. 5,6 tys. ha ziemi

  Agencja Nieruchomości Rolnych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM), czyli Mieszkanie Plus może przekazać 3 tys. działek położonych w całej Polsce o łącznej powierzchni 5,6 tys. hektarów - poinformowało PAP biuro Prasowe ANR.

  czytaj więcej

 • Raportowanie przez emitentów w gąszczu przepisów

  Raportowanie przez emitentów w gąszczu przepisów

  Od 3 lipca 2016 r., kiedy weszło w życie rozporządzenie MAR (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 596/2014 z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku), minęły ponad cztery miesiące. Giełdowy świat nie stanął na głowie – wielu emitentów dostosowało się do nowych przepisów i opracowało polityki informacyjne na nowo. Z innej strony, czytając raporty bieżące, daje się odczuć niepewność. Obecnie ich przygotowanie spędza sen z powiek niejednemu członkowi zarządu czy menedżerowi relacji inwestorskich. Komisja Nadzoru Finansowego się przygląda, reagując w razie potrzeby i naprawiając błędy ustawodawcy. Wciąż trwa oczekiwanie na nową ustawę oraz rozporządzenia, które wskażą drogę i wyeliminują obecne sprzeczności w przepisach. Ustawa znajduje się na etapie prac legislacyjnych.

  czytaj więcej

 • Wielka azjatycka szansa dla naszej budowlanki

  Wielka azjatycka szansa dla naszej budowlanki

  Historię Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) można sprowadzić do dwóch wydarzeń. Propozycji jego utworzenia, którą na spotkaniu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku w 2013 r. wysunął prezydent Chin Xi Jinping, i oficjalnego rozpoczęcia działalności banku 16 stycznia bieżącego roku. Znacznie bardziej interesujące są jednak motywy powstania AIIB. Świat nie narzeka przecież na brak organizacji międzynarodowych. Po co więc Chiny zdecydowały się na powołanie nowego podmiotu i zaangażowanie w jego powstanie także państw spoza regionu?

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników