lisi ogon

Lisi Ogon – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Białe Błota.


 • Przekleństwo taniej pracy. Polska nigdy nie dogoni Zachodu?

  Przekleństwo taniej pracy. Polska nigdy nie dogoni Zachodu?

  Jeśli będziemy biec dalej w tym samym co dotychczas kierunku, Zachodu nie złapiemy. Dlaczego? Bo poruszamy się po zupełnie innej bieżni.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska kupiła maszyny do sortowania przesyłek od Siemensa za 48 mln zł

  Poczta Polska kupiła maszyny do sortowania przesyłek od Siemensa za 48 mln zł

  Polska Poczta rozstrzygnęła przetarg o wartości 48 mln zł na maszyny rozdzielcze do sortowania przesyłek listowych standardowych. Dostawca - firma Siemens - do przełomu 2014/2015 ma zainstalować i uruchomić maszyny oraz przeszkolić personel, poinformowała Poczta w komunikacie.

  czytaj więcej

 • Ojciec terapii szokowej w polskiej gospodarce: Ja tylko doradzałem

  Ojciec terapii szokowej w polskiej gospodarce: Ja tylko doradzałem

  Pisząc rekomendacje dla Polski, chciałem, by stała się krajem o gospodarce mieszanej. Z silną rolą państwa, z mechanizmami redystrybucji, sprawnym rynkiem pracy. Socjaldemokracja to tradycja, do której zawsze było mi najbliżej – przyznaje Jeffrey Sachs, pomysłodawca terapii szokowej w Polsce

  czytaj więcej

 • Bąk: Trump, mam auto dla Ciebie

  Bąk: Trump, mam auto dla Ciebie

  Po gigantycznym karambolu, jaki miał miejsce kilka tygodni temu na A1 pod Łodzią, ktoś rzucił pomysł, by bezwzględnie zakazać ciężarówkom wyprzedzania się na ekspresówkach i autostradach. I automatycznie przyklasnęło mu pół Polski. Informację szybko podchwyciło Ministerstwo Infrastruktury i Nicnierobienia, które podobno poważnie zastanawia się nad przygotowaniem stosownego przepisu. I wszyscy powtarzają taki sam argument: „manewr ten zmusza w wielu przypadkach kierowców aut osobowych jadących za ciężarówkami do nagłego hamowania. Samo wyprzedzanie zaś bywa czasochłonne, co prowadzi do utrudnień w płynności ruchu”.

  czytaj więcej

 • Dorn: PiS nie reformuje instytucji, tylko je niszczy [WYWIAD]

  Dorn: PiS nie reformuje instytucji, tylko je niszczy [WYWIAD]

  - Jarosław Kaczyński powiedział te straszne słowa o politykach PO, bo nie mógł ich skierować do Andrzeja Dudy. Gdzie we wtorek doszło do zdrady? Przecież nie na sali sejmowej, tylko w Pałacu Prezydenckim - mówi Ludwik Dorn w rozmowie z Magdaleną Rigamonti

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników