lidera regionu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu lidera regionu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące lidera regionu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tweet tygodnia: Zielony must have sezonu, czyli działo się w Krynicy

  Tweet tygodnia: Zielony must have sezonu, czyli działo się w Krynicy

  Krynica-Zdrój, miejsce, gdzie już od trzech dekad przyjeżdżają w różnych proporcjach politycy i biznes, ma swoje mody. Modne było budowanie narodowych czempionów, które ze swojej lokalnie mocarstwowej pozycji miały podbijać najpierw region, a później świat. Teraz jest moda na zielone.

  czytaj więcej

 • Ścieżka dla Mazowsza - granty na innowacje

  Ścieżka dla Mazowsza - granty na innowacje

  Aż 600 mln zł czeka na przedsiębiorców w konkursie „Ścieżka dla Mazowsza” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Warunkiem zgłoszenia jest opracowanie innowacyjnego projektu i zaplanowanie jego realizacji na terenie województwa mazowieckiego. Na wnioski NCBR czeka do 23 września.

  czytaj więcej

 • Kosiniak-Kamysz: Chcemy połączyć Polaków i odbudować wspólnotę

  Kosiniak-Kamysz: Chcemy połączyć Polaków i odbudować wspólnotę

  PSL-Koalicja Polska powstała, by połączyć najpierw swoje siły, ale przede wszystkim połączyć Polaków i odbudować wspólnotę – mówił w poniedziałek w Rzeszowie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dla pojednania narodowego potrzebne jest stworzenie racjonalnego centrum - podkreślał Paweł Kukiz.

  czytaj więcej

 • Jakie kaucje zapłacimy za opakowania? Nowy system już w drodze

  Jakie kaucje zapłacimy za opakowania? Nowy system już w drodze

  Tworzywa sztuczne są wszechobecne, jednak ze względu na wielkość ich konsumpcji i niestety stosunkowo niski poziom recyklingu stanowią one ogromny problem naszych czasów.

  czytaj więcej

 • Nowe wymogi w gospodarce odpadami

  Nowe wymogi w gospodarce odpadami

  Wrzesień będzie niezwykle istotny dla podmiotów zajmujących się odpadami, ponieważ mają one dosłownie ostatnie miesiące na dostosowanie się do nowych wymogów prowadzenia działalności. Do 5 września mają czas na złożenie wniosków o zmianę posiadanych decyzji odpadowych. Chodzi o pozwolenia zintegrowane, zezwolenia na zbieranie lub przetwarzanie odpadów oraz pozwolenia na wytwarzanie odpadów. W praktyce oznacza to, że jeśli w terminie podmiot nie złoży kompletnego wniosku o zmianę posiadanej decyzji, straci możliwość prowadzenia działalności.

  czytaj więcej

 • Bez Warszawy Mazowsze będzie klepać biedę

  Bez Warszawy Mazowsze będzie klepać biedę

  Jeśli dojdzie do administracyjnego podziału regionu, dochody nowego woj. mazowieckiego z CIT spadną aż o 87 proc. – wynika z wyliczeń urzędu marszałkowskiego. Mimo deklaracji Jarosława Kaczyńskiego o powstaniu osobnego woj. warszawskiego MSWiA zapewnia, że najpierw pomysł zostanie szeroko skonsultowany.

  czytaj więcej

 • Polscy pracownicy chca się uczyć i są gotowi na przekwalifikowanie się [RAPORT PWC]

  Polscy pracownicy chca się uczyć i są gotowi na przekwalifikowanie się [RAPORT PWC]

  Automatyzacja stwarza więcej możliwości niż zagrożeń - uważa 63% polskich pracowników, którzy wzięli udział w badaniu "Upskilling Hopes & Fears", przeprowadzonym przez firmę doradczą PwC. 67% respondentów pozytywnie postrzega wpływ technologii na swoją obecną pracę, choć zdaje sobie sprawę, że konieczne będzie zdobycie nowych kompetencji, by utrzymać się na rynku pracy. Gotowość do uczenia się oraz przekwalifikowania wyraża 89% polskich pracowników, wynika z raportu.

  czytaj więcej

 • Chcemy umowy na F-35 do końca roku. Jak na zakup samolotów może wpłynąć konflikt między USA i Turcją? [WYWIAD]

  Chcemy umowy na F-35 do końca roku. Jak na zakup samolotów może wpłynąć konflikt między USA i Turcją? [WYWIAD]

  - Dla nas Polska to centrum aktywności w regionie. Mamy tu największe biuro w Europie kontynentalnej. A w Mielcu największy zakład poza USA – mówi Jonathan Hoyle

  czytaj więcej

 • Trump wyrzucił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego: Dymisja Johna Boltona

  Trump wyrzucił doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego: Dymisja Johna Boltona

  Donald Trump wyrzucił z pracy swojego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego. To efekt porażek prezydenta w dyplomacji.

  czytaj więcej

 • Rynek gier rozpędza się bez pomocy fiskusa

  Rynek gier rozpędza się bez pomocy fiskusa

  Zapowiadane od dawna ulgi podatkowe dla producentów kulturowych gier wideo wejdą w życie najwcześniej w przyszłym roku.

  czytaj więcej

 • Schetyna: PiS buduje państwo jednoosobowe. Dla nadprezydenta i nadpremiera Kaczyńskiego [WYWIAD]

  Schetyna: PiS buduje państwo jednoosobowe. Dla nadprezydenta i nadpremiera Kaczyńskiego [WYWIAD]

  Konieczny jest akt odnowy demokracji, czyli zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym i KRS. Równocześnie obiecuję, że to, co zostało dane, nie będzie odebrane. Nie możemy jednak mówić, że płaca minimalna wyniesie 3500 czy 4500 zł. To absurd. Narzucanie wyższej płacy minimalnej części ludzi może się podobać, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach. Koszty poniosą pracodawcy, którymi PiS w ogóle się nie przejmuje. Czyli cała gospodarka Polski – mówi DGP lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna

  czytaj więcej

 • Politycy ostrzegają przed brexitem bez umowy. "Byłoby to dla Zjednoczonego Królestwa katastrofalne"

  Politycy ostrzegają przed brexitem bez umowy. "Byłoby to dla Zjednoczonego Królestwa katastrofalne"

  Jesteśmy otwarci, by wysłuchać wszelkich propozycji ze strony Londynu w sprawie brexitu. Liczymy, że przyniosą one postęp - mówił podczas środowej debaty w PE w Strasburgu unijny negocjator ds. brexitu Michel Barnier.

  czytaj więcej

 • Czwarte wybory w ciągu ostatnich czterech lat. Hiszpanie ponownie ruszą do urn

  Czwarte wybory w ciągu ostatnich czterech lat. Hiszpanie ponownie ruszą do urn

  Od ostatniej elekcji w kwietniu minęło zaledwie trzy i pół miesiąca. Kolejna odbędzie się 10 listopada. To konsekwencja działań Pedra Sáncheza, premiera i lidera socjalistów, któremu od kwietnia nie udało się porozumieć z żadnym z hiszpańskich ugrupowań, by zabezpieczyć większości w parlamencie.

  czytaj więcej

 • Kidawa-Błońska na konwencji KO: Trzeba podnosić płace, ale nie kosztem średnio zarabiających

  Kidawa-Błońska na konwencji KO: Trzeba podnosić płace, ale nie kosztem średnio zarabiających

  Wynagrodzenia, w tym płacę minimalną trzeba podnosić, ale nie kosztem średnio zarabiających; podwyżki muszą wynikać ze wzrostu i obniżania obciążeń dla pracodawców – powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska na sobotniej konwencji KO w Sosnowcu.

  czytaj więcej

 • 21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

  21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

  Kapituła XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP ogłosiła listę 21 przedsiębiorstw nominowanych do nagrody. Uroczyste ogłoszenie laureatów oraz wręczenie statuetek przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbędzie się 7 października 2019 r., podczas „Kongresu 590” w Jasionce k. Rzeszowa.

  czytaj więcej

 • Ministrowie zjadą do Rzeszowa na dyskusje z biznesem

  Ministrowie zjadą do Rzeszowa na dyskusje z biznesem

  Po raz czwarty w Jasionce koło stolicy Podkarpacia odbędzie się Kongres 590. Tegoroczna edycja będzie się koncentrować na współpracy międzynarodowej i wyzwaniach dla polskiego biznesu.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez… rąk do pracy. Co zrobić, aby nie zabrakło nam pracowników? [DEBATA]

  Nie ma przyszłości bez… rąk do pracy. Co zrobić, aby nie zabrakło nam pracowników? [DEBATA]

  Żyjemy w czasach walki o ludzi i to jest wielkie wyzwanie w naszej części Europy. Co zrobić, by w firmach nie zabrakło pracowników – zastanawiali się uczestnicy zorganizowanej przez DGP dyskusji.

  czytaj więcej

 • Półtora roku po zabójstwie Jána Kuciaka: Dowody kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą

  Półtora roku po zabójstwie Jána Kuciaka: Dowody kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą

  Od śmierci dziennikarza Jána Kuciaka minęło już 1,5 roku, a to morderstwo wciąż niesie ze sobą polityczne konsekwencje. Prokuratura oskarżyła o zlecenie zabójstwa Mariána Kočnera – szemranego biznesmena, który uchodził za nietykalnego i afiszował się bogactwem oraz pewnością siebie. Zgromadzone dowody nie tylko obarczają go odpowiedzialnością za śmierć Kuciaka, ale kreślą sieć powiązań między nielegalnym biznesem i władzą. W tym aparatem państwa obejmującym sądy, prokuraturę czy policję. Tym samym są też aktem oskarżenia wobec rządzącej od lat lewicowej partii Smer-SD i jej lidera Roberta Ficy. Przez Słowację przechodzi polityczna burza, na którą nakłada się kampania przed wyborami parlamentarnymi w lutym 2020 r. Smer jest liderem sondaży, ale nie może być pewnym wygranej. Opozycja udowodniła ostatnio, że potrafi wygrywać. W wyborach prezydenckich doświadczonego kandydata Smeru pokonała polityczna debiutantka Zuzana Čaputová, a w wyborach europejskich wygrała centrowo-liberalna koalicja PS-Spolu, z której Čaputová się wywodzi. Tegoroczne wybory prezydenckie i europejskie pokazały też jednak, jak dużą popularnością cieszą się politycy głoszący hasła ksenofobiczne i antysystemowe, czasem gotowi nawet wyprowadzić Słowację z UE i NATO. W wyborach prezydenckich na „antysystem” głosował co czwarty wyborca.

  czytaj więcej

 • Kto załata dziurę po Huaweiu

  Kto załata dziurę po Huaweiu

  Rynek smartfonów w Polsce czekają spore przetasowania. Chiński gigant w spektakularny sposób stracił w II kwartale tego roku pozycję lidera, a kolejne miesiące mogą być dla niego jeszcze gorsze.

  czytaj więcej

 • CIMAT – wyważony sukces

  CIMAT – wyważony sukces

  Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. powstało ponad 30 lat temu w Bydgoszczy. Zostało utworzone przez trzech wykładowców ówczesnej Akademii Techniczno-Rolniczej. Spółka od tego czasu przebyła długą drogę, stając się liderem w produkcji i sprzedaży wyważarek dla różnych branż przemysłu w Polsce, a także liczącym się dostawcą tych rozwiązań na świecie. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników