lekkie przesilenie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu lekkie przesilenie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące lekkie przesilenie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Miniony tydzień na rynku walutowym: włoski but uwiera euroland

  Miniony tydzień na rynku walutowym: włoski but uwiera euroland

  O ile poprzednim tygodniu sytuacja na rynku walutowym rozwijała się wg „greckiego” scenariusza, to ostatni tydzień można nazwać „włoskim”.

  czytaj więcej

 • GPW szuka korekty

  GPW szuka korekty

  Ostatnia sesja krótszego tygodnia skończyła się spadkami najważniejszych indeksów. Rolę liderów przyjęły na siebie spółki o największej kapitalizacji i WIG20 oddał 1,29 procent. Z perspektywy końca sesji doskonale widać, iż dzień był klasyczną korektą techniczną, której centralnym elementem były reakcje rynku na układ sił na wykresie WIG20.

  czytaj więcej

 • RPP nie pozwoli sobie na przerwę w łagodzeniu polityki pieniężnej

  RPP nie pozwoli sobie na przerwę w łagodzeniu polityki pieniężnej

  Podczas wczorajszej sesji po raz kolejny udało się poprawić tegoroczne maksima. Wprawdzie obroty na GPW ciągle wzrastają, jednak skala wzrostów zaczyna wyraźnie spadać. Wygląda na to, że rynek znalazł się w punkcie równowagi i wkrótce nastąpi przesilenie. Powodów do przeprowadzenia korekty mamy już sporo.

  czytaj więcej

 • Mieszkaniówka: jest światełko w tunelu spowolnienia

  Mieszkaniówka: jest światełko w tunelu spowolnienia

  Publikacja informacji GUS dotyczącej wstępnych danych budownictwa mieszkaniowego za pierwsze półrocze 2013 r. jest potwierdzeniem faktu stabilizacji aktywności inwestycyjnej na zaniżonym poziomie w ramach wszystkich form budownictwa mieszkaniowego. W efekcie mamy dalszy ciąg spowolnienia aktywności gospodarczej, szczególnie widocznej w branży deweloperskiej, połączony jednak z pierwszymi symptomami poprawy nastrojów inwestycyjnych – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

  czytaj więcej

 • Rok 2013 w mieszkaniówce, czyli „wszystko dobre co się dobrze kończy”

  Rok 2013 w mieszkaniówce, czyli „wszystko dobre co się dobrze kończy”

  Dobiegający końca 2013 rok miał być piątym, a jednocześnie zdecydowanie najgorszym ze wszystkich lat spowolnienia na rodzimym rynku nieruchomości mieszkaniowych. Tymczasem zamiast powszechnie oczekiwanej koniunkturalnej zapaści na rynku zagościło poczucie dokonanego przesilenia, po którym ma być już tylko lepiej. Czy tym razem oczekiwania trwałego ożywienia okażą się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” - pyta Jarosław Jędrzyński z portalu RynekPierwotny.

  czytaj więcej

 • Wall Street bez hamulców

  Wall Street bez hamulców

  Zakończenie wtorkowej sesji w Nowym Jorku potwierdziło widoczną już wcześniej przewagę byków i wyznaczyło nowe rekordy wszechczasów. Pomagały im bardzo dobre dane z gospodarki. Wskaźniki głównych giełd europejskich także radziły sobie nieźle, więc amerykańskie dokonania nie będą dla nich specjalnym bodźcem. Nie były one wczoraj bodźcem dla naszego rynku, trudno więc spodziewać, by stały się nim dziś. Pozostaje nie tracić nadziei.

  czytaj więcej

 • Klątwa Narutowicza: Prezydent to ma fajne życie. Ale nie w Polsce

  Klątwa Narutowicza: Prezydent to ma fajne życie. Ale nie w Polsce

  Prezydent to ma fajne życie. Ale nie w Polsce. Tutaj niemal każdy kolejny kończył swoją karierę tragicznie lub żałośnie

  czytaj więcej

 • Filmy Jeana-Luca Godarda „wciąż mają młodzieńczą moc oburzania"

  Filmy Jeana-Luca Godarda „wciąż mają młodzieńczą moc oburzania"

  Film to prawda 24 razy na sekundę – mówił bohater jednego z filmów Jeana-Luca Godarda. Nestor francuskiego kina do dziś jest tej zasadzie wierny

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Ludzie zdawali sobie sprawę, że nadchodzi przesilenie, może coś złego, ale z pewnością przygoda [WYWIAD]

  Ludzie zdawali sobie sprawę, że nadchodzi przesilenie, może coś złego, ale z pewnością przygoda [WYWIAD]

  - Maria Dąbrowska zapisała, że czuć było atmosferę ekscytacji. Ludzie zdawali sobie sprawę, że nadchodzi przesilenie, może coś złego, ale z pewnością przygoda - mówi w rozmowie z DGP Marcin Wilk dziennikarz, publicysta, ostatnio ukazała się jego książka „Pokój z widokiem. Lato 1939”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników