lean

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu lean. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące lean.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ekskluzywna forma druku

  Ekskluzywna forma druku

  XXI wiek to czasy, kiedy komputery są obecne w niemal każdym domu, laptopy, iPhony czy iPady nie są już nowością. Jednakże coraz więcej wydawców, zarówno mediów drukowanych jak i elektronicznych, dostrzega korzyści z łączenia wielu kanałów komunikacji. Żeby sprostać wymaganiom rynku firma poligraficzna taka jak Quad/Graphics stale inwestuje w nowoczesne technologie oferując kompleksową obsługę w zakresie nie tylko tradycyjnego druku. Quad/Graphics, będący częścią światowego giganta poligrafii, to idealny przykład takiej drukarni.

  czytaj więcej

 • Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Szczupłe zarządzanie przedsiębiorstwem

  Koncepcja Lean management, czyli szczupłe zarządzanie, ma na celu „odchudzenie” przedsiębiorstwa z występującego w nim marnotrawstwa. Sposób myślenia charakterystyczny dla Lean management znacząco różni się od tradycyjnych schematów myślowych.

  czytaj więcej

 • Spotkaj się z najlepszymi na III Europejskim Kongresie Jakości

  Spotkaj się z najlepszymi na III Europejskim Kongresie Jakości

  W czym tkwi tajemnica sukcesu firm, jak zainspirować do dalszego działania, w jaki sposób zarządzać ryzykiem oraz skutecznie zadbać o jakość swojego życia? To zagadnienia, które będą poruszane podczas III Europejskiego Kongresu Jakości. Wydarzenie po raz pierwszy zagości w stolicy Górnego Śląska.

  czytaj więcej

 • Oddanie inicjatywy w ręce Pracowników pomaga wyzwolić ich pełen potencjał

  Oddanie inicjatywy w ręce Pracowników pomaga wyzwolić ich pełen potencjał

  Zaangażowanie i motywacja Pracowników to oprócz doświadczenia i kompetencji nieodzowne części składowe sukcesu naszej firmy. Jak je budujemy? Oddając inicjatywę w ręce naszych Pracowników! – mówi Magdalena Bubeła-Pikus, dyrektor HR w Avon Polska.

  czytaj więcej

 • Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Tajskie Ministerstwo Turystyki podaje, że 50% turystów, którzy odwiedzili Tajlandię, wkrótce do niej wraca. Nic dziwnego, Tajlandia to kraj niezwykle przyjazny, idealny na pierwszą podróż do Azji, a w dodatku obfitujący w światowej klasy zabytki i niebiańskie plaże! Podpowiadamy jak zorganizować pobyt, na co uważać i czego absolutnie nie można przegapić.

  czytaj więcej

 • O jakości w praktyce podczas III Europejskiego Kongresu Jakości

  O jakości w praktyce podczas III Europejskiego Kongresu Jakości

  Blisko 200 uczestników i 16 prelegentów, w tym goście z zagranicy. Tak w liczbach przedstawia się III Europejski Kongres Jakości, który 28 marca odbył się w Hotelu Monopol w Katowicach. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania była „Jakość w praktyce”.

  czytaj więcej

 • Brunon Bartkiewicz: ING jest bankiem, który sprzyja osobom przedsiębiorczym

  Brunon Bartkiewicz: ING jest bankiem, który sprzyja osobom przedsiębiorczym

  - Startupy, czyli nowe, technologicznie zaawansowane przedsiębiorstwa nie potrzebują pomocy. Potrzebują partnerstwa, ekosystemu i nowych form finansowania. Nie podchodzimy do pracy ze startupami jak do działalności non-profit. Takie podejście nie sprawdza się w świecie wolnej konkurencji. – zauważa Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

  czytaj więcej

 • Czad Festiwal 2017: Wśród gwiazd The Offspring, Bastille, Vavamuffin i KSHMR

  Czad Festiwal 2017: Wśród gwiazd The Offspring, Bastille, Vavamuffin i KSHMR

  MUZYKA | Tegoroczna, 5. edycja zapowiada się na wielką muzyczną fetę. 5 dni, 5 scen i blisko 50 artystów. W line-up'ie imprezy znaleźli się m.in. Bastille, Billy Talent, KSHMR, Steve Aoki oraz The Offspring. Festiwal potrwa od 23 do 27 sierpnia w Arena Parku w Straszęcinie k. Dębicy (Podkarpacie).

  czytaj więcej

 • Biznes z twarzą

  Biznes z twarzą

  Polski rynek wierzytelności z roku na rok notuje znaczne wzrosty i zaliczany jest do grona najbardziej rozwiniętych na terenie Europy. Z uwagi na to stał się atrakcyjnym obszarem działania dla czołowych graczy z branży, pozwala rozwijać ich know-how, zasięg działania, a przede wszystkim skłania do stosowania wysokich standardów w zakresie świadczonych usług czy kultury korporacyjnej.

  czytaj więcej

 • Sunrise Festival w Kołobrzegu. Wystąpią: Axwell /\ Ingrosso, Alesso oraz Robin Schulz

  Sunrise Festival w Kołobrzegu. Wystąpią: Axwell /\ Ingrosso, Alesso oraz Robin Schulz

  Tegoroczna edycja Sunrise Festival 2018 odbędzie się w terminie od 27 do 29 lipca w Kołobrzegu. Wszystkim osobom zastanawiającym się nad tym, czy w tym roku warto odwiedzić letnią muzyczną stolicę Polski można powiedzieć jedno - warto. I to jeszcze jak. Organizatorzy festiwalu ogłosili bowiem właśnie pierwszych wykonawców i tak jak się spodziewano, są to gwiazdy światowego formatu.

  czytaj więcej

 • Zapomniał wół, jak cielęciem był: Duże firmy udają start-upy

  Zapomniał wół, jak cielęciem był: Duże firmy udają start-upy

  Wielkie firmy uwielbiają opowiadać, że chcą działać jak start-upy. Okazuje się to bardzo trudne w realizacji

  czytaj więcej

 • BorgWarner Rzeszów – automotive na światowym poziomie

  BorgWarner Rzeszów – automotive na światowym poziomie

  Najwyższa jakość produktu kluczem do sukcesuBorgWarner Rzeszów sp. z o.o., fabryka dostarczająca podzespoły dla branży motoryzacyjnej, jest wytwórcą produktów służących do kontroli i sterowania przekładni automatycznych skrzyń biegów, systemów sprzęgieł jednokierunkowych oraz tarcz ciernych. Klientami spółki są m.in. Volkswagen, Daimler, Fiat, Renault, John Deere, ZF, Magneti Marelli, GM.

  czytaj więcej

 • Logistyka 4.0

  Logistyka 4.0

  Rozmowa z Krzysztofem Szafrańcem, Członkiem Zarządu i współzałożycielem firmy Lean-Tech Sp. z o.o. (Łany k. Wrocławia), specjalizującej się w automatyzacji i robotyzacji logistyki linii technologicznych

  czytaj więcej

 • Chiny opracowują system satelitarny do nadzorowania Morza Południowochińskiego

  Chiny opracowują system satelitarny do nadzorowania Morza Południowochińskiego

  Chiny rozpoczęły prace nad systemem satelitarnym do obserwacji Morza Południowochińskiego, w tym przepływających nim statków – poinformowała w czwartek chińska agencja CNS. Według ekspertów pomoże to Pekinowi zacieśnić kontrolę nad tym spornym akwenem.

  czytaj więcej

 • Kształcenie w warsztacie i zakładzie: Firma doszkoli pedagoga

  Kształcenie w warsztacie i zakładzie: Firma doszkoli pedagoga

  Raz na trzy lata 40 godzin – w takim wymiarze nauczyciele przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu będą musieli uzupełniać swoje umiejętności, jeśli projektowane zmiany wejdą w życie

  czytaj więcej

 • Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności 2018 - relacja

  Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności 2018 - relacja

  Innowacje, zrównoważony rozwój, konkurencyjność polskich firm, patriotyzm gospodarczy, RODO oraz synergia biznesu i sportu to główne zagadnienia Europejskiego Forum Jakości i Innowacyjności, które 26 października br. odbyło się w Katowicach. Podczas wydarzenia wręczone też zostały nagrody Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma / Dobry Pracodawca / Eko Firma 2018.

  czytaj więcej

 • Innowacyjny robot AVG LeanCart

  Innowacyjny robot AVG LeanCart

  Automatyczne systemy transportu wzbogacone o najnowsze technologie i rozwiązania – firma Lean-Tech unowocześnia swojego robota LeanCart.

  czytaj więcej

 • Logistyka – branża dla kobiet?

  Logistyka – branża dla kobiet?

  Logistyka stereotypowo postrzegana jest jako męskie środowisko pracy. W rzeczywistości jednak kobiety świetnie odnajdują się w tej branży, wykonując wiele różnorodnych zadań. Pracują w magazynach, zarządzają terminalami i obsługują wózki widłowe.

  czytaj więcej

 • Automatyczne systemy transportu

  Automatyczne systemy transportu

  Rozmowa z Pawłem Drabem, Prezesem Zarządu firmy Lean-Tech Sp. z o.o., produkującej roboty LeanCart, które stanowią nową, rewolucyjną koncepcję w logistyce magazynowej

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników