lata kopalnia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu lata kopalnia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące lata kopalnia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Transformacja energetyczna UE najsilniej uderzy w Polskę

  Transformacja energetyczna UE najsilniej uderzy w Polskę

  Transformacją energetyczną szczególnie dotkniętych będzie kilka regionów Unii Europejskiej, największa liczba zagrożonych miejsc pracy znajduje się m.in. w Polsce, Czechach i Rumunii – wynika z raportu Komisji Europejskiej dotyczącego regionów węglowych.

  czytaj więcej

 • Buzek: Baltic Pipe ma w Unii polityczne wsparcie [WYWIAD]

  Buzek: Baltic Pipe ma w Unii polityczne wsparcie [WYWIAD]

  Dobrze, że rząd polski był aktywny w staraniach o przyjęcie dobrej dyrektywy gazowej. Nie do przecenienia była też rola prezydencji rumuńskiej - mówi Jerzy Buzek.

  czytaj więcej

 • Niezwykłe miejsca na Śląsku na udany weekend

  Niezwykłe miejsca na Śląsku na udany weekend

  Magiczne miejsca z bogatą przeszłością, przysmaki tutejszej kuchni i piękna przyroda z Beskidami na czele powodują, że można tu znakomicie wypocząć. Oto kilka propozycji na udany weekend w Śląskiem.

  czytaj więcej

 • Samorządowa wojna o granice. Małe gminy boją się wchłonięcia ich przez miejskich sąsiadów

  Samorządowa wojna o granice. Małe gminy boją się wchłonięcia ich przez miejskich sąsiadów

  Do MSWiA spływają pierwsze wnioski od samorządów, które w 2020 r. chcą przejąć tereny sąsiadów. Zaczyna się okres lobbowania i realizacji politycznych umów. Proces jest tak nietransparentny, że budzi obawy Rady Europy.

  czytaj więcej

 • Drożeją pozwolenia na emisję CO2

  Drożeją pozwolenia na emisję CO2

  Odsunięcie w czasie brexitu oraz spadające na świecie ceny węgla – te dwa czynniki sprawią w najbliższych miesiącach kłopoty naszej energetyce.

  czytaj więcej

 • Bajki o robotach. Czy maszyny przejmą nad nim władzę?

  Bajki o robotach. Czy maszyny przejmą nad nim władzę?

  Czy naprawdę wierzycie w to, że maszyny najpierw zabiorą nam pracę, a potem nad nami zapanują?

  czytaj więcej

 • Cypr: Kapitan mordował kobiety. Minister sprawiedliwości podaje się do dymisji

  Cypr: Kapitan mordował kobiety. Minister sprawiedliwości podaje się do dymisji

  Minister sprawiedliwości Cypru Ionas Nicolaou powiedział w czwartek, że ustępuje ze stanowiska w związku ze sprawą seryjnego mordercy kobiet. Podkreślił, że nie ponosi odpowiedzialności za to, iż policja początkowo nie zajęła się sprawą zaginionych ofiar.

  czytaj więcej

 • Za szybko zapominamy o górniczych katastrofach [OPINIA]

  Za szybko zapominamy o górniczych katastrofach [OPINIA]

  Dziewięć ofiar śmiertelnych w kopalniach, w tym sześć w kopalniach węgla kamiennego po czterech miesiącach tego roku. 21 w całym 2018 r., 15 w 2017 r., 27 w 2016 r. – wynika z danych Wyższego Urzędu Górniczego. Wczoraj minęło osiem lat od wypadku w kopalni Krupiński w Suszcu (dziś już nieczynna), gdzie zginął jeden górnik i dwóch ratowników, którzy poszli na pomoc kolegom. Także wczoraj minął rok od jednej z najgłośniejszych kopalnianych katastrof w Polsce. W kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju zginęło pięciu górników. Trwającą 12 dni akcję ratowniczą, w której wzięło udział w sumie ok. 2 tys. osób, śledziła cała Polska.

  czytaj więcej

 • Reforma zawodówek to klapa? Lista absurów jest długa

  Reforma zawodówek to klapa? Lista absurów jest długa

  Edukacja zawodowa miała odpowiadać na potrzeby rynku i zaangażować pracodawców. W rzeczywistości dyrektorzy szkół nie wiedzą nawet, jakie kierunki otworzą we wrześniu. MEN nadal nie przygotowało podstawy programowej. Kuleje też współpraca z firmami. Środowisko mówi dość zgodnie: to wina resortu edukacji, który wprowadza zmiany chaotycznie, strzelając pomysłami jak z karabinu maszynowego. Resort edukacji przekonuje zaś, że ustawa o szkolnictwie branżowym jest przemyślana, a jej wdrażanie będzie na bieżąco weryfikowane i w ramach potrzeby korygowane.

  czytaj więcej

 • Prezes Elektrowni Ostrołęka odwołany

  Prezes Elektrowni Ostrołęka odwołany

  Edward Siurnicki nie jest już prezesem spółki z grupy Energa, która jest odpowiedzialna za budowę bloku węglowego o mocy 1000 MW za 6 mld zł – wynika z naszych informacji.

  czytaj więcej

 • Zmiana warty w Ostrołęce. Finansowania nadal brak

  Zmiana warty w Ostrołęce. Finansowania nadal brak

  Jarosław Małkowski, były dyrektor finansowy grupy Energa – prezes, Marek Różycki – wiceprezes, Janusz Józef Kotowski (były prezydent Ostrołęki) – członek, Robert Niewierski – członek. To nowy skład zarządu Elektrowni Ostrołęka. Dotychczasowy prezes Edward Siurnicki pytany przez nas o sytuację odpowiedział tylko, że „prezesem się bywa”. Grupa Energa, która jest właścicielem elektrowni, nie odpowiedziała na nasze pytania o przyczyny zmian.

  czytaj więcej

 • Nie uzależnimy was od węgla z Rosji [WYWIAD]

  Nie uzależnimy was od węgla z Rosji [WYWIAD]

  Iwan Gepting, prezes spółki KTK Polska, która sprowadza rosyjski węgiel, mówi o Marku Falencie, wzroście importu surowca i antracycie z Donbasu

  czytaj więcej

 • Kultowa „Seksmisja" ma już 35 lat

  Kultowa „Seksmisja" ma już 35 lat

  "Kierunek - wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja" - kultowy dziś bon mot z komedii science fiction "Seksmisja" w reż. Juliusza Machulskiego oburzył przed laty partyjnych towarzyszy z PZPR. Właśnie mija 35 lat od jego premiery. Film z miejsca zdobył serca widzów w trudnym czasie połowy lat 80.

  czytaj więcej

 • Dżakarta, Kiszyniów i Charleroi. Oto najbrzydsze miasta świata – TOP 5

  Dżakarta, Kiszyniów i Charleroi. Oto najbrzydsze miasta świata – TOP 5

  Smog, slumsy, sterty śmieci, a często także duża przestępczość i handel narkotykami - to codzienność najbrzydszych miast świata. Czy mimo wszystko warto je odwiedzić i jak przygotować się do ewentualnego wyjazdu? Miasta cieszące się wśród turystów złą sławą można znaleźć na każdym kontynencie. Eksperci portalu rankomat.pl wybrali 5 z nich i sprawdzili, ile turyści zapłacą za podróż, noclegi oraz ubezpieczenie.

  czytaj więcej

 • Nawet 170 mld m sześc. metanu ukrytych w pokładach węgla w Polsce

  Nawet 170 mld m sześc. metanu ukrytych w pokładach węgla w Polsce

  Z jednej strony zwiększenie bezpieczeństwa górników, z drugiej pozyskanie potężnych ilości gazu. O korzyściach płynących z wydobywania metanu z pokładów węgla w rozmowie z DGP mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG.

  czytaj więcej

 • Chludziński: KGHM zwiększa produkcję i zyski [WYWIAD]

  Chludziński: KGHM zwiększa produkcję i zyski [WYWIAD]

  - Miedź stała się dla nowoczesnych gospodarek surowcem kluczowym niemal we wszystkich zastosowaniach bez substytutu - mówi w wywiadzie dla DGP Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.

  czytaj więcej

 • Reindustrializacja, czyli gospodarka w czasach Przemysłu 4.0

  Reindustrializacja, czyli gospodarka w czasach Przemysłu 4.0

  Podczas sesji „Przemysł w Europie” paneliści próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie o to, ile produkcji, a ile usług w gospodarce, oraz wskazać niezbędne zmiany strukturalne i kierunki wsparcia rozwoju przez państwa. Największy nacisk położono zaś na kwestię zmniejszania energochłonności poprzez zwiększenie efektywności energetycznej

  czytaj więcej

 • Pasterze grzechów, czyli o historii przestępstw wśród księży

  Pasterze grzechów, czyli o historii przestępstw wśród księży

  Za sprawą długoletnich wysiłków hierarchów polski Kościół trwoni kapitał społecznego zaufania, na jaki sobie zapracował za czasów PRL. Film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich, choć wstrząsający, to jedynie kamyczek, który ruszył lawinę. Głazy kumulowały się latami, gdy pod dywan zamiatano sprawy duchownych dopuszczających się przestępstw lub co najmniej występków etycznych. Zarówno tych, którzy kariery robili dzięki współpracy z komunistyczną bezpieką, jak i tych czujących pociąg do ministrantów, małych dziewczynek, alkoholu, pieniędzy i wystawnego życia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników